Dodaj do ulubionych

italianistyka

IP: 217.96.110.* 06.12.09, 15:07
Hej :)
Jestem tegoroczną maturzystka i od dłuższego czasu jestem zafascynowana
językiem włoskim. Chciałabym się dowiedzieć o możliwości studiowania tego
języka od podstaw i czy mam szanse dostać się ze zdaną podstawą z polskiego i
angielskiego :)
Obserwuj wątek
    • liza_s Re: italianistyka 06.12.09, 22:40
      Na UAM jest grupa początkująca, ale matura rozszerzona z języka obcego
      nowożytnego to absolutna konieczność. Polski też najlepiej zdawać na poziomie
      rozszerzonym, bo ma wtedy większą wagę.
    • Gość: marajka Re: italianistyka IP: *.ghnet.pl 07.12.09, 11:26
      Na filologie obce zawsze walą tłumy, z podstawową maturą możesz sobie wybić studia dzienne z głowy, zaoczne pewnie też. Co do możliwości studiowania od podstaw poszukaj na stronach uczelni. Skąd mamy wiedzieć? Myślę, że gdzieś na pewno taka jest, włoski nie jest tak popularny jak niemiecki czy angielski.
      • Gość: Olucha Re: italianistyka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.10, 11:52
        Ja się wybieram na Italianistykę na UW.
        Tu są informacje o rekrutacji :
        irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-IT
        W tym roku liczą się tylko podstawy (polski, matma, angielski)
        Jako ze nie zdawałam matmy, mam za nią liczone tylko 30% - ale w liczeniu pkt
        rekrutacyjnych to tylko 5% więc luz. Angielski zdałam na 90% a polski na 59. Mam
        w sumie 75 pkt rekrutacyjnych na 100 i jakieś szanse dostania się są. Jak widać
        nie jest tak strasznie. Szkoda tylko że tyle ludzi się tu wypowiada, którzy nie
        wiedzą nic, ba nawet nie pomogę sobie googlami.
        • Gość: buuuu Re: italianistyka IP: *.chello.pl 14.06.10, 18:31
          Ej, Olucha, ja mam dokładnie tyle samo punktów co ty :D i też zapisałam się na italianistykę na UW (dzienne i wieczorowe - tak na wszelki wypadek :) na zaoczne dostają się wszyscy chętni ze względu na zaporowe czesne, ale oczywiście mam nadzieję na dzienne :D) i totalnie chciałabym się dostać (kto by nie chciał, kurczę):D Może nas obydwie przyjmą, kto wie, hyhy :D I też nie rozumiem, jak ludzie mogą mieć frajdę z pisania takich debilnie dołujących komentarzy, które w dodatku nie mają nic wspólnego z prawdą xD Matura tylko na rozszerzeniu PFFF xD Nie wiadomo, czy 75 % starczy, aby się dostać (oby TAK! :D) bo nie można ich porównać z poprzednimi progami rekrutacyjnymi, które były liczone na innych zasadach. Wszystko zależy od poziomu tegorocznych matur i od liczby chętnych na te studia. Wyniki rekrutacji dopiero w lipcu i do tego czasu proponuję nie zawracać uwagi na idiotyczne komenty :D Co najwyżej można je wybuczec, co tez niniejszym czynię: a BUUUU xD
            • Gość: buuuu Re: italianistyka IP: *.chello.pl 16.06.10, 18:21
              Okej, w porządku, jak masz takie przeświadczenie, to nie składaj papierów na żadną filologię, ani w ogóle na żaden inny kierunek na UW, no bo przecież tam się zapisują wyłącznie ludzie z olimpiad i setkami na maturze... LOL xD gratuluję pomyślunku :D Jacyś wy nienormalni jesteście, nawet jakby mi wyszło 50 punktów, to co mi szkodzi się zapisać, gosh. Najwyżej zmarnuję 80 zeta opłaty rekrutacyjnej,wielka mi tradżedy.Jak można w ogóle nie próbować? Ale spoko, naprawdę nie działaj wbrew sobie, nie zapisuj się, kto wie, może dzięki twojej rezygnacji ja się akurat dostanę xD Pzdr :)
              • Gość: avi Re: italianistyka IP: *.wroclaw.mm.pl 16.06.10, 19:01
                Wyczuwam w Twoim poście jakąś antypatię? Czy mi się wydaje?
                Komentować tego nie zamierzam. Jedynie poza tym, że doświadczenie w rekrutacji
                mam kilkuletnie i wiem na co, gdzie i z czym można sobie pozwolić. Zazwyczaj. Bo
                na cuda zawsze można liczyć :)
                Ludzi z olimpiad może tyle nie ma, ale jest pełno osób ze świetnymi wynikami z
                języków. A miejsc na filologie włoską nie jest dużo.
                • Gość: buuuu Re: italianistyka IP: *.chello.pl 16.06.10, 20:24
                  Jaką antypatię?:D Co najwyżej trochę ironii ^_^ Taki mam styl pisania xd Ale jeżeli w jakikolwiek sposób to cię uraziło/dotknęło/obraziło, to bardzo przepraszam :D Może trochę się za bardzo mądrze, a w sumie niewiele wiem :P I szybciej napiszę niż się zastanowię <samokrytyka^^> A w końcu to twoje życie, ty decydujesz czy składasz papiery czy nie. Mnie nic do tego, więc nie wiem, po co się w ogóle wypowiadam xD W każdym razie daję już sobie spokój (ale nie z italianistyką, oczywiście - ja tam liczę na cud;)
      • Gość: Italiana19 Re: italianistyka IP: *.146.227.76.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.12.10, 13:45
        Hej mam pytanie, w przyszłym roku bd pisać maturę ( polski, matma, angielski - p.podstawowy) . Chciałam się dowiedzieć ogółem czy jest jakakolwiek szansa dostania się na italianistykę (dzienne lub wieczorowe) zdając maturę na podstawach ? i czy mogą brać pod uwagę jeśli mam certyfikat europejski ukończenia kursu z j. włoskiego na poziome ,,1" ( czyli podstawa) ??
        Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
        • Gość: studentin Re: italianistyka IP: 46.113.166.* 05.12.10, 17:15
          Na UW nie wyszły jeszcze postanowienia odnośnie do przyszłorocznej rekrutacji. W bieżącym roku akademickim były bardzo niskie wymagania - trzeba było zdać jedynie matematykę, polski i język obcy na poziomie podstawowym, co może wyczytać tu:

irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DZ-FL-IT&kategoria=studia_1
          Certyfikatów nie bierze się pod uwagę na żadnej znanej mi uczelni publicznej. Może jedynie zwolnią Cię z testu, który ma pomóc w przydzieleniu CIe do odpowiedniej grupy językowej, ale to już po tym, jak się dostaniesz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka