Dodaj do ulubionych

szkoła policealna

IP: 195.116.169.* 07.06.10, 19:44
Witam. Na jaki kierunek warto iść do szkoły policealnej? Na jaki zawód jest największe zapotrzebowanie i dobrze płatna praca? I jak to jest z tymi szkołami,czy istnieje jakiś podział na te bardziej renomowane i miej? bo z uczelniami wyższymi tak jest.
Obserwuj wątek
    • Gość: ~~~~ Re: szkoła policealna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.10, 21:28
      Czasem można spotkać państwowe szkoły policealne i moim zdaniem takie są lepsze.
      A co do zawodu, który jest dobry, to można wybrać szkołę na technika farmacji,
      ewentualnie szkołę fryzjerską czy na kosmetyczkę, ponieważ po tym jest
      największe prawdopodobieństwo znalezienia pracy. Nie warto robić np. szkoły na
      technika administracji, ekonomistę czy sekretarkę, bo to może dobre jako
      przygotowanie na studia, ale żeby po samej szkole policealnej znaleźć pracę-nie
      ma szans, ponieważ np. na sekretarkę jest wymagane wyższe wykształcenie, w
      zawodach typu księgowa też jest wymagane wyższe wykształcenie, a w urzędach
      wymagają przynajmniej licencjata z administracji. A po szkole policealnej to są
      szanse na zarobki na poziomie 1000zł netto, może czasem zarobi się te 1500zł
      netto w aptece jak ktoś ma technika farmacji, chyba że ktoś założy własną firmę,
      to co innego. Ale jak będziesz pracowała ,,u kogoś", to nie licz na dobre
      zarobki po szkole policealnej
        • Gość: polo Re: szkoła policealna IP: *.chello.pl 08.06.10, 15:54
          Polecam Szkołę Medyczną jeśli jesteś z większego miasta lub okolic to szukaj...
          dobre kierunki to Technik Farmacji ...dentystyczny ,protetyk czasem elektradilog
          no i ratownik medyczny ,ale też robią już licenciaty z tych kierunków chociaż
          dla mnie to troche chore że wszystkie zawody na technika zamieniac w lic..żeby
          kase nabiać uczelnią nic więcej... ...i prace masz czasem lepije niż po jakiś
          zwykłych studiach... a potem można dorobić lic.. zaocznie lub dziennie kto jak
          chce i jak ma czas i kase
            • zadania.mat.fiz Re: szkoła policealna 21.08.10, 22:27
              Też tak myślę, ale niestety - to się jeszcze długo nie zmieni :-(

Najlepszy zawód to taki, który człowieka interesuje :-) Bo trzeba
              myśleć nie tylko o szkole, czy studiach, ale też o tym, że zdobywa
              się wiedzę w danej dziedzinie, by mieć później łatwiej znaleźć pracę
              w zawodzie i zajmować się tym przez resztę życia.
    • joanisia Re: szkoła policealna 27.09.20, 11:58
      Z kierunków to dużo przecież powinno zależeć od twoich zainteresowań i zapatrywań ; ) ale wydaje mi się, że najciekawsze są takie jak masażysta, opiekun medyczny, czy asystentka, albo higienistka stomatologiczna, sama jestem w trakcie asystentki stomatologicznej w Cosinusie i jestem bardzo zadowolona, zarówno ze szkoły jak i kierunku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka