Dodaj do ulubionych

licencjat zaocznie, magister dziennie

24.11.10, 09:13
jest mozliwosc robienia magistra trybem dziennym, po licencjacie na zaocznych ?
Czy to zalezy od sredniej, czy od miejsc ? a moze w ogole nie zalezy ?

Jest ktos kto tak robil ?
Co bylo brane pod uwage ?
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: licencjat zaocznie, magister dziennie IP: 109.243.27.* 24.11.10, 10:26
      To zależy od uczelni. Wiem, że na mojej uczelni jest coś takiego, że osoby po zaocznym licencjacie muszą zdawać egzaminy wstępne, jest brana pod uwagę średnia i ludzie są przyjmowani w miarę wolnych miejsc (najpierw przyjmują absolwentów studiów dziennych z mojej uczelni, a później jak zostaną jakieś wolne miejsca na dziennej magisterce, to przyjmują absolwentów studiów zaocznych czy ludzi, którzy zrobili licencjat na innych uczelniach, a jak wolnych miejsc nie zostanie, to dla absolwentów zaocznego licencjatu czy osób z innych uczelni zostaje zaoczna magisterka)
      • Gość: wiem_cos_wiecej Re: licencjat zaocznie, magister dziennie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.11.10, 16:36
        gosc ta Twoja uczelnia to w ogole jakas taka niedorobiona jest, jak jest okreslony spsob rekrutacji to sie nie dzieli takich na owakich a innych Bog wie co.

Teraz jest system bolonski podzial studiow, a dyplom z zaocznych i dziennych ma taka sama range.

stanowczenie wiec ktos kto skonczyl studia I-go stopnia trybem zaocznym a chce na studiach II-go stopnia studiowac dziennie ma takie prawo i z reguly na normalnych uczelniach jest tak, ze jak jest okreslony spsob rekrutacji np. wymagany dyplom ukonczenia studiów i_go stopnia a o kolejnosci na liscie objetej limitem decyduje np ocena ukonczenia studiow to tak sie rekrutuje i nikt nie bierze pod uwage ze ktos studiowal dziennie a ktos zaocznie, takze mozesz bezproblemowo isc i studiowac trybem dziennym.
        Musisz tylko sie dowiedziec czy spelniasz wymogi do podjecia studiow na okreslonym kierunku, bo bedac np po fizjoterapi raczej nie bedziesz studiowac automatyki i robotyki na politechnize, ale juz np zarzadzanie tak.
      • Gość: wera Re: licencjat zaocznie, magister dziennie IP: 89.77.1.* 24.11.10, 16:41
        Najpierw do Gościa: a o jaką uczelnię Ci chodzi, bo nigdy o czymś takim nie słyszałam. W kwestii przyjmowania na studia dzienne mgr zarówno studenci dzienni jak i zaoczni mają te same prawa, rekrutacja i przyjmowanie studentów odbywa się najczęściej w oparciu o średnią ocen z całego toku studiów licenc., oceny z dyplomu, natomiast niektóre uczelnie organizują również egz. wstępne: ustne lub pimne, i to dot. wszystkich: dziennych i zaocznych. Reasumując: można po zaocznym licencjacie rozpocząć dzienne mgr, wielu moich znajomych w ten sposób studiowało/studiuje. Do autora wątku: aby się jeszcze upewnić skontaktuj się z dziekanatem wybranej uczelni, to rozwieje wszelkie wątpliwosci

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka