Dodaj do ulubionych

NIE dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej 17.2

IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.11, 18:03
Treść dla zainteresowanych, skopiowane z facebooka ( www.facebook.com/event.php?eid=163008283750476 )

17 lutego o godz. 17:00 zbieramy się w całej Polsce i protestujemy przeciwko antystudenckiej reformie szkolnictwa wyższego i wprowadzeniu opłat za możliwość studiowania na drugim kierunku studiów!

www.mimoszkolnie.pl/2011/02/reforma-szkolnictwa-wyzszego-slady-dyskusji/
www.emetro.pl/emetro/1,88815,9081231,Studenci_protestuja_przeciw_platnym_studiom.html...
4 lutego ustawa została przegłosowana przez Sejm, teraz trafi do Senatu, a później do prezydenta, który może ją zawetować, dlatego wszczynamy AKCJĘ PROTESTACYJNĄ!

W Warszawie spotykamy się pod Belwederem (na osi Al. Ujazdowskich, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, blokujemy ulicę). Chcemy, żeby prezydent Komorowski zawetował ANTYSTUDENCKĄ reformę minister Kudryckiej!

Lista miejsc, w których będziemy protestować wraz z kontaktami do osób koordynujących protest w danym mieście:

Warszawa
(pod Belwederem, na osi Al. Ujazdowskich, pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, blokujemy ulicę)

Maciek Łapski 505 580 045 lapski.maciej@gmail.com

Łódź

Mateusz Mirys 512 140 410 m.mirys@gmail.com

Olsztyn
(Na Kortowie, na parkingu pomiędzy Wydziałem Nauk Humanistycznych a Centrum Konferencyjnym (obok Biblioteki Uniwersyteckiej) i przejdziemy w stronę rektoratu)

Mateusz Żukowski 669 353 613 mszzukowski@gmail.com

Wrocław

Krzysiek Mroczko 788 628 399 krzysiekmroczko@gmail.com

Kraków
(Rynek Główny przed pomnikiem Adama Mickiewicza)

Berrahal Sofian 507 130 587 sofianb@interia.pl gg 4129046

Poznań

Adam Pakulski 509 868 409 adam.pakulski@yahoo.com

Kielce (Plac Artystów)

Bartosz Oszczepalski 723 480 330 bartosz.oszczepalski@interia.pl

Chcesz zorganizować protest u siebie? Napisz na: kontakt@demokratyczne.pl lub zadzwoń na: 505 580 045
Obserwuj wątek
  • plec.na.plazy TAK dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej 13.02.11, 20:45
   Jak sobie czytam wypowiedzi ludzików na tym forum, którzy kończą dwa kierunki studiów i nadal nie wiedzą co ze sobą w życiu zrobić to popieram propozycję ukrócenia tego procederu.

   Jak ktoś jest cymbałem to cymbałem pozostanie niezależnie od tego ile papierków będzie miał. Jak ktoś jest inteligentny to jeden kierunek w zupełności wystarczy.
   • Gość: polo Re: TAK TAK TAK reformy Kudryckiej IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.11, 22:56
    TAK jestem za reformą Pani Kudryckiej..!! i bardzo mi się podoba ta pani ..skończy sie podwoje studiowanie ..bo inni studiują na jednym kierunku dla kasy a na drugimi dla siebie....i koniec z tym i nie gadajcie że ktoś wam zabrania rozwój itp...najbardziej mi się podobało to co mówiła że skończy się że jedna osoba z dobrze zdaną maturą ma wiajzd na kilka kierunków a ta osoba co ma np o 2 pkt mniej nie może się dostać na żadne studia a pamiętajmy matura nie jest wyznacznikiem niczego...
      • kazjenka Re: TAK TAK TAK reformy Kudryckiej 16.02.11, 00:14
       > A kto ci bronił iść do pracy bez ustawy?

       5 dni zajęć od rana do wieczora, z kursowaniem w międzyczasie między dwoma końcami miasta skutecznie mi to uniemożliwiło... Zwłaszcza, że dopiero w weekendy miałam czas usiąść do książek.
        • kazjenka Re: TAK TAK TAK reformy Kudryckiej 17.02.11, 12:42
         > Ale to była tylko i wyłącznie Twoja decyzja - mogłaś podjąć inną.

         Słusznie, ale ta decyzja rzutuje obecnie na mój światopogląd. Inne osoby nie piszą, dlaczego tak sądzą, więc pewnie dlatego nikt się ich tak nie czepia :P. Sama napisałam to, co powyżej, również po to, by odbić argument, że podwójne studia same w sobie są opłacalne.

         Jeśli chce się mieć pracę umysłową, to na studiach trzeba pracować. A to, czy się studiowało 1 czy 2 kierunki i mogło się naprawdę nie mieć czasu, pracodawcy nie obchodzi. Ten przepis zmusza albo do pogodzenia pracy i 2 kierunków, albo do rezygnacji z drugiego kierunku. Uważam, że im mniej sfrustrowanych magistrów-dwukierunkowców, tym lepiej.

         Poza tym inną decyzję mogą równie dobrze podjąć osoby, których ten przepis dotyczy :P.
         • Gość: Tawananna* Re: TAK TAK TAK reformy Kudryckiej IP: *.adsl.inetia.pl 17.02.11, 14:19
          zapewne> Ten przepis zmusza albo do pogodzenia pracy i 2 kierunków, albo d
          > o rezygnacji z drugiego kierunku. Uważam, że im mniej sfrustrowanych magistrów-
          > dwukierunkowców, tym lepiej.

          Nie sądzę, żeby wprowadzenie opłat za drugi kierunek w jakiś znaczący sposób wpłynęło na liczbę pracujących studentów. Będzie pewnie grono osób, które na drugi kierunek się nie zdecydują i zamiast tego pójdą do pracy; będą też dwukierunkowcy, którzy pójdą do pracy, żeby zapłacić za drugie studia - ale z drugiej strony nie zabraknie zapewne niepracujących dwukierunkowców z bogatymi rodzicami, oraz dwukierunkowców ze średnią zwalniającą z opłat za drugi kierunek, którzy pracy nie podejmą ze strachu, że spadnie im średnia z 4,8 na 4,7 i zwolnienie przepadnie...

          > Poza tym inną decyzję mogą równie dobrze podjąć osoby, których ten przepis dotyczy :P

          Wcześniej można było wybrać: 1 kierunek i laba, 1 kierunek + praca, 2 kierunki, 2 kierunki + praca. Teraz dla wielu osób wybór się zmniejszy - wiele osób nie będzie studiować dwóch kierunków, bo zwyczajnie nie będzie ich na to stać.

          Mam w swoim gronie kilku znajomych, którzy skutecznie połączyli 2 kierunki studiów z pracą (musieli pracować - nie mieli pomocy rodziców, za coś trzeba było się utrzymać). Gdyby jednak za drugi kierunek musieli zapłacić, prawdopodobnie nie daliby rady.

          Chcę przy tym zaznaczyć, że również uważam, iż praca w czasie studiów jest niezmiernie ważna, a studia nie są konkursem "kto ile zrobi kierunków".
  • zeberdee24 Re: NIE dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej 14.02.11, 20:53
   Ja jestem za płatnymi studiami w ogóle - zaoczne są płatne a jest to jednak gorsza usługa niż dzienne, gdzie tu sprawiedliwość ? Ja mogę zapłacić za dzienne kształcenie za darmo lekarzy i pielęgniarek oraz najlepszych studentów, a reszta niech idzie do roboty i się uczy zaocznie, będą mieli z tego wszyscy więcej pożytku włącznie ze studentem, albo niech walczy o stypendium, albo poprosi rodziców o wsparcie swojej pasji.
   • Gość: maruda Re: NIE dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.11, 17:53
    a Ja to jestem w ogole za tym, aby pieniadze szly na nauke i jakies konkretne badania, szcepionki, walka z chorobami, nowe rozwiazaia, a nie w wywalanie kupe kasy dla starych wyjadaczy co nic nie robia a tylko siedza fajki pala i kase biora bo im po kolezensku dali koledzy tutul prof. nadz. toz to skandal jest, na zachodzie sie cos robi a tu?

    Ponadto rozwiazanie platnych drugich studiow to co zle jest a na cholere nam specjalistow do lyzki, widelca i garnuszka, ktorzy nic nie umieja bo tak sie nie mozna niczego nauczyc trzeba byc specjalista albo od lyzk ialbo od widelca a nie od wszystkiego i do niczego
   • Gość: marajka Re: NIE dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.11, 13:25
    > Ja jestem za płatnymi studiami w ogóle - zaoczne są płatne a jest to jednak gor
    > sza usługa niż dzienne, gdzie tu sprawiedliwość ?

    Nikt nikomu nie broni iść na dzienne.

    Ja mogę zapłacić za dzienne k
    > ształcenie za darmo lekarzy i pielęgniarek oraz najlepszych studentów, a reszt
    > a niech idzie do roboty i się uczy zaocznie, będą mieli z tego wszyscy więcej p
    > ożytku włącznie ze studentem, albo niech walczy o stypendium, albo poprosi rodz
    > iców o wsparcie swojej pasji.

    Możesz zapłacić, dobre;) Moi rodzice już w podatkach płacą za moje studia i ja też. To może ja zapłacę za historyków i polonistów, ty za lekarzy i jakoś się uzbiera dla wszystkich:D Nie wyobrażam sobie porządnie studiować i pracować na cały etat, żeby opłacić i mieszkanie, i wyżywienie, i studia. Studiując dziennie (studiując, nie wyrabiając papier) można dorabiać, nie pracować. I nie piszcie tylko, że w Anglii studia są płatne i ludzie dają radę, bo w Anglii są nieco wyższe pensje i nieco łatwiej o pracę.
     • Gość: Tawananna* Re: TAK dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.11, 16:28
      Ale inżynierów, pedagogów, socjologów wcale nie będzie wielu mniej - za to podupadnie szkolnictwo prywatne i spadnie poziom nauczania na uczelniach państwowych.

      Przez wyeliminowanie części dwukierunkowców łatwiej będzie dostać się na studia dzienne państwowe - i przeciętny poziom pedagoga czy socjologa po uczelni X spadnie. A uczelnie prywatne i studia zaoczne państwowe w ogóle będą łapały wszystko, co się rusza - zwłaszcza w połączeniu z niżem demograficznym. No, ale w końcu wszyscy u nas się szczycą procentem osób z wyższym wykształceniem...
    • zeberdee24 Re: NIE dla płatnych studiów i reformy Kudryckiej 16.02.11, 18:57
     Toteż ja nikomu nie bronię iść na dzienne, zwracam tylko uwagę że powinna być za nie opłata z której powinien być zwolniony tylko jakiś procent najlepszych studentów na wszystkich kierunkach, i wszyscy na kierunkach tak strategicznych jak medyczne. Instytucja studiów wyższych przede wszystkim służyć ma temu żeby kształcić tych którzy są potrzebni w gospodarce, a jak widać absolwenci zbyt często, a właściwie nagminnie pracują w zawodach niezwiązanych ze swoimi studiami, co oznacza że nie powinni byli studiować w ogóle albo powinni studiować coś innego, myślę że odpłatność(nie taka jak w Anglii tylko dostosowana do realiów naszego kraju) skłoniłaby wielu ludzi do lepszego zastanowienia się jakie wykształcenie będzie im potrzebne w życiu. A Twoi rodzice płacą tylko za część Twojego wykształcenia, za resztę płacą robotnicy, dzieci robotników i inni ludzie którzy oczekują że do czegoś się ze swoimi studiami im przydasz, oni nie płacą za to że się rozwijasz duchowo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka