Dodaj do ulubionych

Co myślicie o liceach dla dorosłych?

IP: *.warszawa.vectranet.pl 24.05.11, 12:29
Koleżanka powiedziała mi niedawno, że jej tata, pan po 50-tce (!!!) zrobił w zeszłym roku maturę! Stwierdził, że nie chce się więcej czuć jak jakiś wyrzutek i egzamin dojrzałości musi mieć. Poszedł do Liceum dla Dorosłych, uczył się i maturę zdał ze świetnym wynikiem. To się nazywa mieć chęci i spełniać swoje marzenia! :) Motywujące jest to, że nawet starsi ludzie mają dzisiaj szansę zdobyć wykształcenie, bardzo mi się to podoba!
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Co myślicie o liceach dla dorosłych? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.11, 14:46
      Wszystko zależy od szkoły i ucznia. Są kiepskie licea dla dorosłych, które funkcjonują na zasadzie, żeby człowiek dorosły zrobił średnią szkołę i później ewentualnie szkołę policealną, ale nie przygotowuje do matury, a dorosłym nie zależy (bo niektórzy np. mają zawodówkę, a pracodawca wymaga tylko ukończenia szkoły średniej, ale nie jest wymagana matura), a są w miarę dobre licea dla dorosłych, uczniowie takich szkół naprawdę przykładają się do nauki i mogą zrobić maturę. Sporo osób z mojego osiedla robi liceum dla dorosłych (niektórzy mają tylko podstawówkę, niektórzy mają zawodówkę) i dlatego wiem, że takie szkoły mają niższy poziom niż takie licea dla młodzieży, gdzie codziennie się chodzi na lekcje (w sumie w zaocznym liceum dla dorosłych zajęcia są raz na 2 tygodnie, to co się dziwić) i ludzie zazwyczaj traktują byle jak takie szkoły, niektórzy praktycznie wszystko olewają, byle mieć tylko ukończone liceum, a nie zależy im na maturze. Szczerze mówiąc, to rzadko się zdarza, aby ktoś po liceum dla dorosłych (a zwłaszcza osoba w wieku 45+) chciał jeszcze robić maturę. Osoby po liceum dla dorosłych, które znam należą do osób, które po prostu gdzieś tam pracują i mają podstawówkę+jakiś kurs czy zawodówkę, a pracodawca wymaga średniego wykształcenia, to taka osoba dorabia zaoczne liceum dla dorosłych i nie robi matury.
    • r.richelieu Re: Co myślicie o liceach dla dorosłych? 24.05.11, 14:52
      mam złudną nadzieję, że gdy będę mieć 50 lat to nikt mnie nie nazwie starszą osobą w kontekście grupy wiekowej, a nie porównania, że jestem starsza niż 40-latek :)

Co do uczenia się, jeśli wysyła szef to nic nadzwyczajnego. Jeśli sam chce to należą się gratulacje, bo ludziom, którym bliżej do emerytury niż stażów raczej już się nie chce
    • klara1994 Re: Co myślicie o liceach dla dorosłych? 05.10.20, 11:13
      Jak najbardziej! Licea dla dorosłych są dla osób, którym z różnych powodów nie udało się wcześniej ukończyć szkoły! Fajnie, że jest taka możliwość. Ja uczę się w liceum w Cosinusie i szczerze mogę polecić- szkoła bezpłatna, dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury
    • karolina.ptak88 Re: Co myślicie o liceach dla dorosłych? 01.12.20, 11:44
      Na naukę nigdy nie jest za późno :) Ja szczerze polecam Szkołę Cosinus i zawsze będę ją wspominała z uśmiechem na twarzy. Nauczyciele mają ogrom wiedzy, którą przekazują w bardzo zrozumiały i ciekawy sposób. Widać, że to ludzie którzy kochają to co robią i na takie zajęcia chodzi się z przyjemnością. Dodatkowo w Sekretariacie można się spotkać z życzliwością i pomocną dłonią :) Szkoła jest bezpłatna. Same plusy. Polecam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka