Dodaj do ulubionych

Studia podyplomowe z prawa pracy po prawie?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.11, 21:50
Chciałem się zapytać czy warto zapisać się na roczne (2semestralne) studia podyplomowe z prawa pracy w przypadku gdy posiada się tytuł zawodowy magistra prawa?
Obserwuj wątek
    • Gość: gość Re: Studia podyplomowe z prawa pracy po prawie? IP: *.play-internet.pl 14.08.11, 15:52
      A co chcesz po tym robić? Wiesz chyba, że magister prawa bez aplikacji nie może reprezentować klienta w sądzie pracy np. w sprawie o niesłuszne zwolnienie itp.? Chyba, że chcesz udzielać porad prawnych (na czym zarobisz 50-70zł od klienta w zależności od miejsca zamieszkania) z prawa pracy czy coś w tym stylu, to możesz zrobić taką podyplomówkę, żeby się douczyć. Ale wiesz chyba, że nie byłoby kolejek do Ciebie, bo jak już ktoś chce się sądzić np. z zakładem pracy, to szuka prawnika, który oprócz porad itp. pójdzie z klientem do sądu, mało komu wystarczy sama porada, bo w takich sprawach trzeba być niezłym i trzeba mieć wiedzę, a przeciętny człowiek sam sobie nie poradzi, tylko potrzebuje specjalisty. Ale kokosów na tym nie zarobisz, prędzej jakiś adwokat, który oprócz udzielania porad prawnych, wypełniania papierów itp. może reprezentować klienta w sądzie, a na tym trzepie się największą kasę. Ale jak dla mnie to jest dobre dla absolwentów prawa, którzy są adwokatami czy radcami prawnymi i chcą się specjalizować w prawie pracy, żeby lepiej reprezentować klienta w sądzie, dobrze wypełniać różne papierki itp. Jak masz magistra prawa i nie masz szans na aplikację, to lepiej zrób podyplomówkę z czegoś innego jak np. bankowość czy chociażby doradztwo podatkowe, bo to może robić magister prawa i nie jest potrzebna aplikacja czy jakieś dodatkowe tytuły itp.
    • Gość: PiotrPeczak Re: Studia podyplomowe z prawa pracy po prawie? IP: *.dynamic.chello.pl 28.01.14, 09:06
      Warto iść na studia podyplomowe z prawa pracy. Trwają tylko rok, a dają Ci dodatkową kwalifikację w danej dziedzinie. Stajesz się wówczas specjalistą w pewniej dziedzinie prawa, a przed pracodawców jesteś lepiej postrzegana niż absolwenci prawa "tylko" z tytułem magistra. A po roku podyplomowych iść na aplikację :) Mam znajomą, która właśnie tak zrobiła na Uniwersytecie Wrocławskim, tylko że inny kierunek podyplomowego prawa wybrała :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka