Dodaj do ulubionych

Wstęp i zakończenie - na ile stron w magisterce?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.11, 19:43
Już mam dość, rzygam tą całą magisterką. Kończę wreszcie po dwóch miesiącach (a piszę drugi raz pracę, pierwsza została cofnięta). Teraz jestem na etapie wstęp i zakończenie. Nie sądziłem, że to najtrudniejszy moment. Nie mam zbytnio pomysłu na wstęp. Czy wystarczy jedna strona? Praca na 80 stron, dużo lania wody, lecz tematyka moja ulubiona. Chcę się jak najszybciej obronić i wreszcie mieć czas na otworzenie własnej firmy...
Obserwuj wątek
    • kazjenka Re: Wstęp i zakończenie - na ile stron w magister 21.08.11, 21:23
      Ja w poprzedniej magisterce miałam 10 stron wstępu i zakończenia (razem licząc) spośród 60 stron ogółem. Trudno Ci coś doradzić, jak nie wiadomo, o czym piszesz i co studiujesz. Jeśli jesteś na studiach humanistycznych i piszesz o teorii jakiegoś badacza, to we wstępie proponuję umieścić jego biografię i metodę pracy, jeśli nie pisałeś o niej później.
    • Gość: ja Re: Wstęp i zakończenie - na ile stron w magister IP: 158.52.254.* 22.08.11, 14:59
      Mój wstęp (nie myslić ze wstępem teoretycznym) to jakieś 1,5 strony. Parę słów i celu i zakresie pracy (krótki opis o czym jest praca, po jednym akapicie o tym co można znaleźć w poszczególnych rodziałach - takie krótkie streszczenie pracy żeby czytający wiedział o czym to będzie).

W zakończeniu mam kilka wniosków (usprawniałam proces, więc całe wnioski z analizy były w rozdziale dotyczącym propozycji usprawnien) - co można osiągnąć wprowadzając proponowane usprawnienia, pare słów podsumowania o czym byla praca. Jakieś 2-3 strony:)
    • Gość: Alicja_429 Końcowa część dyplomu IP: 5.174.43.* 03.07.15, 12:42
      Można wybrąć z sytuacji trzymając się kilku zasad www.pracedyplomowe.edu.pl/zakonczenie-podsumowanie-i-wnioski-w-pracy-dyplomowej.html, tutaj jest sporo informacji. Ja osobiście bardzo wzorowałam się na tego typu stronkach ale ta była bardzo przydatna. Udało mi się obronić na 5, a tematem mojej pracy to: Wpływ ekologicznej żywności na organizm człowieka. Ciężko było się zmobilizować bo praca, rodzina, życie osobiste i jeszcze wygospodarowanie wolnego czasu, masakra. Teraz jestem już po i jestem dumna z siebie, że jednak się przemęczyłam.
    • Gość: Lena Wstęp IP: *.play-internet.pl 16.11.15, 09:56
      Ja korzystałam z tej stronki i przy pisaniu licencjatu i przy magisterce. Najbardziej to miałam problem przy wstępie, ale tutaj www.pracedyplomowe.edu.pl/wstep-do-pracy-dyplomowej.html wszystko jest fajnie opisane i bardzo mi pomogło.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka