Dodaj do ulubionych

studia po szkole policealnej

27.06.12, 23:54
Witam. Ukonczylem policealna szkole masazu. Dopiero po tym studium odkrylem czym chcialbym sie w zyciu zajmowac, aczkolwiek chcialbym nabyta wiedze rozszerzyc. Planuje isc na studia z fizjoterapii, mam mature, tylko ze z j. polskiego, angielskiego i matematyki. Brakuje mi biologii/fizyki/chemii, aczkolwiek czy istnieja szanse dostania sie na studia, skoro na swiadectwie ukonczenia PSM mam oceny bardzo dobre z anatomii, wybranych zagadnien klinicznych, wybranych zagadnien z fizjoterapii ? W najgorszym wypadku zostaje mi zapisac sie na mature z biologii dopiero na rok 2013 i wtedy probowac.
Obserwuj wątek
  • hawa.etc Re: studia po szkole policealnej 28.06.12, 00:20
   Twoje stopnia z policealnej szkoły zawodowej nie mają żadnego wpływu na dostanie się na studia. W internetowym systemie rekrutacji nawet nie pojawi się rubryka, w którą mógłbyś je wpisać. Albo poczekasz na maturę, albo pójdziesz na prywatną uczelnię/na studia zaoczne w uczelni publicznej. No, chyba, że jest państwowa szkoła na jakiejś wsi, która ma mało chętnych.
   Tutaj jest niby chemia i fizyka, ale może jest szansa, że będzie tak niski próg, że dostaniesz się z samym polskim. W Gorzowie, o ile dobrze rozumiem, biorą pod uwagę ocenę z WF i biologię/chemię/fizykę, więc może dasz radę.
   Obejrzyj też ofertę PWSZ, wiem, że szkoły tego typu też czasem mają fizjoterapię.
  • tawananna Re: studia po szkole policealnej 28.06.12, 00:23
   Nikt nie przyjmie Cię na podstawie wyników innych niż maturalne. Masz dwie możliwości: zdać maturę z biologii w 2013 albo poszukać ew. uczelnię, gdzie biologia nie będzie wymagana (czyli zapewne prywatną albo PWSZ).
   • tawananna Re: studia po szkole policealnej 28.06.12, 00:27
    Możesz spojrzeć np. na PWSZ w Kaliszu (biologia i fizyka liczą się w rekrutacji, ale brak matury z nich nie dyskwalifikuje - może będziesz miał wystarczająco dużo punktów).

    Fizjoterapia jest też np. na PWSZ w Pile i w Tarnowie (kryteriów rekrutacji nie sprawdzałam).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka