Dodaj do ulubionych

muzykologia czy dyrygentura symf.-operowa?

IP: *.ghnet.pl 17.07.12, 17:22
Witam
Mieszkam w Krakowie i mam dylemat, gdyż dostałem się na 2 kierunki studiów i nie wiem który wybrać:
1. Muzykologię na UJ czy dyrygenturę symfoniczno - operową na AM w Katowicach?
2. Co sądzicie o tym artykule?:
www.muzykologia.uj.edu.pl/graphics/dziennik_polski_2012-02-04.jpg
Obserwuj wątek
    • Gość: bbb Re: muzykologia czy dyrygentura symf.-operowa? IP: *.dynamic.chello.pl 25.07.12, 12:03
      Cześć

to zalezy co bardziej Cie pociąga i w czym byles dobry w SM. Jesli nie miales problemow z K.S, harmonia itp. i lubisz bardziej 'grać' muzyke to zdecydowanie dyrygentura. W AM w Katowicach panuje znakomity/otwarty na zmiany klimat i mozna poznac wielu swietnych ludzi i fachowców. To jedna z najlepszych tego typu placówek w kraju. Kierunek jest tez bardziej praktyczny, masz staly kontakt z muzyka poprzez studiowanie i otoczenie muzyków. Jest wieksze pole do dykusji pomiedzy roznymi obszarami tej sztuki, muzycy, teoretycy, kompozytorzy, muzykoterapeuci itd. No i wspanialy gmach AM i sala koncertowa, nie wspominajac o budujacej sie nowej siedzibie NOSPR ( www.nospr.org.pl/5156.xml ) i prężnie rozwijającej się infrastrukturze kulturalnej.

Muzykologia Uj radzilbym w przypadku mniej 'płomiennego' temperamentu :P
      Pierwsza sprawa to lokalizacja - stare miasto królów polskich to miejsce w ktorym czas plynie duuzo wolniej. Bardziej zielone od katowic, wiecej parkow i 'rekreacji' ;) Baardzo duzo wydarzen kulturalnych, mnostwo festiwali.
      Co do samej muzykologii to praca polega glownie na siedzeniu w partyturach i tekstach. W zalezności co Cie bardziej pociaga (muz. dawna/nowa) dobierasz sobie kursy. Krakowska muzykologia ma dość silne zaplecze muzyki dawnej (w sensie wykladowcow), slabsze natomiast nowej. Wiecej informacji nt. nowego programu znajdziesz na www.muzykologia.uj.edu.pl

Osobiscie jednak polecam dyrygenture, wiecej przydatnych umiejetnosci. A to czy bedzie sie pracowalo w zawodzie zalezy od sily Twojej pasji! :)
      Powodzenia!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka