Dodaj do ulubionych

Szkola policealna

IP: *.tsi.net.pl 19.08.12, 17:47
Witam,

czy szkoly policealne stosuja rekrutacje na semestr zimowy? Czy tylko na caly rok akademicki liczac od pazdziernika?
Obserwuj wątek
  • sztii Re: Szkola policealna 20.08.12, 14:06
   Pewnie zależy od szkoły ale te znane raczej mają rekrutację letnią i zimową, przykład ze strony ap edukacja:
   "sam możesz zdecydować kiedy rozpoczniesz naukę: od semestru letniego (wrzesień) czy od semestru zimowego ( luty). Nabór prowadzimy przez cały rok!"
  • Gość: art Re: Szkola policealna IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.12, 00:58
   > studiuję, ale widzę już, że studia raczej w znalezieniu pracy mi nie pomogą. Dlatego
   >szukam czegoś dodatkowego, a czytałem, że właśnie BHP jest przyszłościowym kierunkiem

   To co Cię skłoniło do wyboru tego kierunku? Koledzy, koleżanki z klasy, rodzice? Lepiej skończyć szkołę średnią w dobrym kierunku niż studia w byle jakim zawodzie, na który z miejsca widać, że pracodawcy nie zwracają uwagi. Trzeba też wybrać zawód nie taki, który PODOBNO będzie przyszłościowy, lecz zobaczyć na jaki jest TERAZ dużo konkretnych ofert pracy.

   U mnie w policealnej można było zaczynać i od semestru zimowego, i od letniego. Ja zacząłem od letniego więc miałem pół roku na porządne przygotowanie się i rozpoczęcie studiów.
   Pierwszą stałą pracę dostałem niedawno dopiero w wieku 43 lat. Wcześniej nie pracowałem z powodu niepełnosprawności. Jedynie 3-miesięczny staż. Wystarczyło kilka CV i po 2 rozmowie kwalifikacyjnej znalazłem zatrudnienie. Nie przeszkadzało jak podałem nazwę niezbyt lubianej przez pracodawców choroby. A skończyłem 2-letnią policealną i zaczynam teraz 3 rok studiów.
   Tylko, że to informatyka, a nie humanistyka, administracja, zarządzanie itp.
  • fishionelka Re: Szkola policealna 02.11.12, 09:43
   Wiele szkół policealnych prowadzi dwa nabory. Ten drugi, na semestr letni, to często okazja do wyłapania ludzi, którzy zrezygnowali ze studiów po lub w trakcie pierwszego semestru i szukają jakiegoś zajęcia, a dodatkowo często legitymacji ze zniżkami :->

   Autorko, zacznij po prostu za jakiś czas przeglądać strony internetowe interesujących Cię szkół policealnych i śledź, kiedy pojawi się informacja o kolejnej rekrutacji. Chociaż w momencie, gdy ti pisałaś, jeszcze wiele szkół policealnych miało otwarty nabór na obecny semestr...

   Żak i Cosinus mają zazwyczaj po dwa nabory, ale pewnie nie tylko oni.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka