Dodaj do ulubionych

Anglistyka zaocznie-dobry wybór?

30.05.19, 21:14

Witam,

Chciałabym poznać opinie starszych roczników, którzy studiują bądź już studiowali filologie angielska. Wybieram te studia, bo lubię angielski i nauka przychodzi mi dość łatwo. Jednak trochę mam obawy, że nie dam sobie rady w uczelni zaocznej gdzie większość będę musiała nadrabiać w domu. Dlaczego zaocznie? Chce pracować i utrzymywać się samodzielnie, o dziennych mowy nie ma, bo nie miałabym na opłacenie zajęć. Mój angielski jest na poziomie B2, a kierunek jaki bym obrała to anglistyka nauczycielsko-tłumaczeniowa, dodatkowo hiszpański od podstaw (miałam z nim styczność, nie jest trudny i biorąc pod uwagę ze ostatnio jest w modzie, myśle ze to dobry wybór).

jakies opinie czy warto? Może studiować tylko tłumaczeniowa bądź nauczycielska? Zależy mi na tym by mieć oparcie w tym ze może się poszczęści i znajdę prace jako tłumacz bądź nauczyciel.
Obserwuj wątek
  • malila91 Re: Anglistyka zaocznie-dobry wybór? 12.06.19, 13:31
   ogólnie - miałam iść na anglistyką ale ze względu na to, że chciałam zostać tłumaczem. Zrezygnowałam, bo jeden z wykładowców (na innym kierunku, który studiowałam) powiedział, ze to zawód bez przyszłości, bo w ciągu kilku - kilklunastu najbliższych lat na pewno będę już istniały aplikacje/programy pozwalające na profesjonalne tłumaczenia.

   A nauczycielem bym być nie chciała
  • zawszelisica Re: Anglistyka zaocznie-dobry wybór? 18.07.19, 11:52
   Anglistyka zaocznie jest kiepska, tak jak i każda obca filologia na licencjacie w formie zaocznej jest kiepska, bo traci się dużo zajęć językowych. Na dziennych zajęcia z nauki języka są codziennie, na zaocznych co dwa tygodnie i dużo mniej godzin.

   Od lat słyszę od laików, którzy nie ogarniają, jak działa komputerowe przetwarzanie informacji, jak to mój zawód jest bez przyszłości, bo akurat jestem tłumaczem. Ale jak mówi to wykładowca, to powinien zmienić pracę. Tłumaczenie się zmienia dzięki technologiom, ale na pewno nie obejdzie się bez udziału człowieka jeszcze co najmniej przez kilka pokoleń. Jak ktoś wie, jak działa język, to takich głupot nie gada, bo język to nie są tylko twarde dane. To umiejętności odczytywania kontekstów, znajomość tłumaczonej dziedziny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka