Dodaj do ulubionych

STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!!

• bratdominik częśćwysłana dziś 14.06.05, 00:17
      Po wielu bólach udało się - dziś materiały wysłałem do 40% badanych. Druga tura zostanie wysłana w ciągu kilku dni. Dziękuję za cierpliwość, a niniejszym wytrącam nielicznym na szczęście niedowiarkom, sugerującym niezbożny cel mojej prośby, broń z ręki ;)Do osób które oferują swoją pomoc - tak, skorzystam z każdej oferty pomocy także i teraz. Za wszystkie dotychczasowe niniejszym dziękuję serdecznie i czekam na odpowiedzi od osób, którym dziś wysłałem swoje badanie.
      pozdrawiam wszystkie życzliwe Panie
      • bratdominik 2 część wysłana 18.06.05, 14:20
        dziś wysłałem następne 40 % mojego badania...do wysłania zostało jeszcze 20 %,
        którą to część wyślę po weekendzie...ciągle zbieram osoby chętne do udziału w
        badaniu więc zachęcam do zgłoszeń;))...mam nadzieję, że mimo opóźnienia
        Koleżanki które dostały ode mnie badanie odpowiedzą na nie;), o co uprzejmie
        proszę;)) dziękując ponownie za chęć pomocy...
        pozdr
        bratdominik
        • Gość: Richelieu* Re: 2 część wysłana IP: *.zyg2.brewet.pl / *.zyg2.brewet.pl 18.06.05, 15:53
          trzeba było się zastanowić czy komentować teraz czy po wysłaniu przez Ciebie
          wszystkich, no, ale niehc tam, i tak można się domyślić

więc, przede wszystkim, zmniejsz to zdjęcie. Takiego giganta po kawałku oglądać
          nie można, a reklama ma walić przekazem wprost a nie ujawniać szczegóły. Jeśli
          do wszystkich wysłałeś tak samo duże zdjęcie a większość go nie zmneiszyła to
          masz klops z badania.

po drugie, miałam reklamę gorsetu. Wiesz ja gorset wygląda? A jak kobieta
          wygląda? W pasie 60, a pod biustem 75, różnica duża. Nie mówiąc o normalnych
          wymiarach biustu. Ten gorset z Twojej reklamy szyty jest na kobietę zapałkę,
          czy jak to nazwać można, w pasie 70, pod biustem tyle samo. Jeśli gorset ma
          podkreślać kształty to jak może podkreślać taki egzemplerz, który na pierwszy
          rzut oka będzie uwydatniał brak wcięcia w talii. No i jak wobec tego twierdzić,
          że reklama może mieć jakikolwiek wpływ jeśli prezentowany produkt odrzuca
          niefunkcjonalnością. Co prawda jesteś chłopak, a chłopcy mogą mieć kłopty z
          damskimi wymiarami, jednak podjęcie się takiego tematu skazuje Cię na douczenie
          się w tej kwestii.

Skala, ciut duża, zamiast konkretnych danych odpowiadających rzeczywistemu
          stanowisku badanych, otrzymasz dane będące odzwierciedleniem preferencji
          językowych w zakresie używania wyrazów "raczej", "Trochę", "w
          większości", "bardzo mocno". W języku potocznym określenia te są wymienne bez
          wnikania w intensywność ich przekazu. Nie prościej było rzucić dyferencjałem
          sem.? I nie do 11, a do 7 góra

Po drugie. Rozumiem, że grupa, "w tym momencie odczuwam", ma wynikać
          bezpośrednio z porównania siebie do tej dziewczyny. Wziąłeś jednak pod uwagę,
          że chwilowe i nieagresywne doznania, np reklama, rzadko kiedy stanowią o
          całościowym nastroju? Oraz że reklama dziś odbierana jest jako przerywnik,
          konieczność bez której nie istniałoby nasze ulubione medium, zło konieczne. I
          że najbardziej z przejętych niuń nie przejmuje się porównaniami z modelkami tak
          jak było to 10-15 lat temu. Ot, obycie z reklamą.

Po trzecie, podejrzewam, że dziewczyna jest uśmiechnięta. Dlaczego więc ma
          wyraz twarzy jakby chciała kichnąć ;)

Po czwarte, "gdybym mogła". Zabrakło Ci podstawowego pytania o poziom
          miesięcznych wydatków na ciuchy, jak się mają wydatki na ciuchy ogólnie do
          wydatków na bieliznę, bo podejrzewam, że wśród młodszych dwudziestek i
          dziewiętnastek niewiele jest noszących gorsety, a i później są one bardziej
          elementem stroju wyjściowego (do wieczorowej sukni lub do łóżka) niż bielizną
          codzienną. Ty potraktowałeś wszystkie badane od jednej linijki, te same
          dochody, upodobania do zakupów, do plotek, do utrzymywania związków
          z "psiapsiółkami" (durne określenie, ale pasuje), do robienia zakupów z nimi. A
          tu figa.

Gdbybyś jeszcze podał różnicę między proporcją a budową ciała, mając w dodatku
          zdjęcie od pasa w górę, to byłoby już wszystko

• Gość: bratdominik Re: 2 część wysłana IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 24.06.05, 11:28
            rozmiar zdjecia-otwierane po zapisaniu na dysk w podgladzie ma normalne
            wymiary, chyba ze jest otwierane z outlooka
            wiem jak gorset wyglada - zapraszam do przegladniecia reklam gorsetow
            nie wiem po co jest gorset i nie zakladam niczego jak ty - byloby to glupota z
            mojej strony
            uwagi metodologiczne - zapraszam do wnikliwej lektury badan nad reklama: na
            razie Twoja krytyka oparta jest na wlasnym widzimisie, podczas gdy moje badanie
            na literaturze przedmiotu
            podsumowujac: jak zwykle twoja krytyka to subiektywne spojrzenie na
            przedmiot...bardziej by mnie ucieszyla obiektywna, wiesz?
              • bratdominik Re: 2 część wysłana 28.06.05, 16:47
                nie zmieniam zdania - bez zapoznania sie z literatura na ktorej oparlem swoje
                badanie Twoja krytyka jest subiektywna i nijak odnosi sie do podstaw na ktorych
                oparlem swoje badanie - moze sa inne sposoby budowania skal, na tomiast moj nie
                wzial sie znikad, lecz z praktyki w danym zakresie...jesli krytykujesz te
                praktyke - coz, moze zaproponuj cos lepszego i udowodnionego,co ty na
                to?...inaczej twoja krytyka nie jest konstruktywna i nie sluzy szczytnemu
                celowi...nie jestem psychologiem, jeszcze sie nie obronilem...ponawiam
                zaproszenie do literatury przedmiotu...literatury badan nad reklama
                prowadzonych przez psychologow...akurat w kwestii stopni na skali moje zrodla
                zdecydowanie przecza tezie iz 7-stopniowa jest adekwatna w tym zakresie ktory
                badam (z oczywistych wzgledow nie moge zdradzic na forum o co chodzi)natomiast
                11-stopniowa tak...i ostatnia prosba, darujmy juz sobie te dyskusje, ok? to nie
                jest przyjemne musiec prostowac to co piszesz...dlaczego tak uwziales sie na
                wytykanie mi "bledow"? przeciez nie jestes moim promotorem/ka...wiem ze jest
                wolnosc wypowiedzi, ale czy konieczne jest dawanie rad jak cie o to sie nie
                prosi? mnie uczono ze powinno sie unikac takich zachowan bo jest to
                niepotrzebna nachalnosc...
    • bratdominik Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 05.09.05, 17:17
      po wielu perturbacjach w koncu mam wyniki ktore potrzebowalem-siadam do analiz
      a potem zgodnie z obietnica zamieszcze ich streszczenie na tym forum dla
      zainteresowanych...dziekuje wszystkim zyczliwym, ktorzy odeslali mi wypelniony
      kwestionariusz, za pomoc...
      • independent-girl Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 08.09.05, 12:22
        Na tyle co przejrzalam ten wątek, patrząc PO DATACH, to autor w maju prosił o
        pomoc,a teraz się tylko odezwał,że już wyniki badań ma i zainteresowane
        studentki (te co wzięły udział w ankietach) mogą dostać te wyniki na maila...

Chyba,że coś źle czytalam... :)
        • bratdominik Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 09.09.05, 16:11
          autor w maju prosił o pomoc a teraz się odezwał, że ma wyniki badań, gdyż ileś
          tam osób mu już pomogło...teraz, "zgodnie z obietnica zamiesci ich streszczenie
          na tym forum dla zainteresowanych"...kto jest zainteresowany dokładnymi
          wynikami - wyślę na maila, ponieważ nie każdy musi być zainteresowany
          przekopywaniem się przez stosy liczb...
          • bratdominik Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 02.01.06, 00:59
            Późno lecz lepiej niż wcale, prawda? Oto wycinki z dyskusji wyników z mojej pracy magisterskiej...uprzedzę Czytelników - jest to mały wycinek dyskusji wyników nawiązujący wprost do postawionych hipotez w moim badaniu - pozwalam sobie nie męczyć Czytelników tym, co ich zapewne nie interesuje, a pozostawiam sedno badania - wyniki...w razie wątpliwości co do zamieszczonej treści: całość pracy została pozytywnie oceniona przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, co pozwala mi sądzić iż zamieszczona treść nie jest jednym wielkim chłamem. A ponieważ jest to zatem wyraz mojej wdzieczności dla wszystkich Uczestniczek mojego badania, pozwolę sobie raz jeszcze powiedzieć do Was, Drogie Uczestniczki: Bardzo Dziękuję Wam za Wasz Udział. Bez Was nie byłoby tego badania oraz mojego dyplomu.
            A teraz już - do dzieła. Życzę miłej lektury.

"...Postawiona a priori hipoteza kierunkowa H1 mówiła, iż w przypadku produktów niskiego zaangażowania atrakcyjność modelki będzie jedynym wyznacznikiem ocen reklamy i miar dotyczących odbiorcy reklamy, które będą wyższe przy udziale modelki o wysokiej urodzie, a niższe gdy modelka będzie przeciętnej urody. Analizy nie wykazały wyników które mogłyby potwierdzić tę hipotezę w proponowanej postaci. W przypadku zakupowego zaangażowania poznawczego miary odbiorcy jak i miary oceny reklam nie są wyłącznie zależne od urody modelki, lecz pozostają one w związku także z przeznaczeniem produktu, przy czym związki te wykazują silne zależności tylko w kilku konfiguracjach. Silniejsze zależności uzyskano w przypadku wyłączenia czynnika urody z analiz, czemu przeznaczona jest dalsza część dyskusji wyników. Tak więc, w odniesieniu do proponowanych w literaturze zagranicznej wytłumaczeń podobnych efektów, należy odrzucić zasadność tych opartych o peryferyczny charakter urody modelki w zakresie kształtowania opinii o reklamie i jej wpływu na miary dotyczące osób badanych. Uzyskane wyniki wskazują na brak wyłącznego wpływu urody modelki w przypadku reklamowania produktów niskiego zaangażowania. Zauważyć należy jednak, iż prezentowana propozycja badawcza rzuca światło na wyniki uzyskane przez badaczy zagranicznych, którzy, jak Bower (2004), uzyskali efekt predykowany w hipotezie H1. Badania te uwzględniały jedynie dwa proponowane w tej hipotezie predyktory: urodę modelki oraz zakupowe zaangażowanie poznawcze. W opisywanej propozycji badawczej uzyskano potwierdzenie tychże wyników przy wyłączeniu dalszych czynników, bez potwierdzenia ich przy uwzględnieniu czynników dodatkowych. Świadczyć to może o ograniczonym zastosowaniu wniosków badawczych z badań, które uwzględniają jedynie dwa predyktory. Dodatkowo, wynik ten pozwala wnioskować o słuszności uwzględnienia w opisywanym badaniu większej ilości predyktorów w sytuacji, gdy ich dodanie do planu badawczego zaciera uzyskane przez badaczy zagranicznych różnice. Tak więc brak potwierdzenia hipotezy badawczej H1 należy przypisać modyfikującym wpływom zmiennych medium reklamowego oraz przeznaczenia produktu, które zmniejszają różnice pomiędzy różnymi konstrukcjami reklamowymi.
            Hipoteza kierunkowa H2 mówiła, iż w przypadku produktów wysokiego zaangażowania różnica w ocenie reklamy i miarach dotyczących odbiorcy reklamy będzie występować tylko w przypadku produktów służących do podkreślenia urody, i będzie wyższa przy prezentacji reklamowej z udziałem modelki o wysokiej urodzie, oraz że nie wystąpią różnice w przypadku produktów służących do ukrycia wad urody. Wyniki nie potwierdziły tej hipotezy w proponowanej postaci. Uzyskano natomiast wyniki które dla reklam produktów służących ukryciu wad urody, reklamowanych z udziałem modelki o nieprzeciętnej urodzie uzyskują wyższe miary podobieństwa osób badanych do tej modelki. Co różni uzyskane wyniki od predykowanych w hipotezie H2 to inne przeznaczenie produktu. W odróżnieniu od wyników Bower (2001) uzyskane wyniki świadczyć mogą o odmiennym typie inferencji co do modelki wśród badanych polskich studentek. Skuteczna kombinacja wysokiego zaangażowania poznawczego (i wynikającej z niej deliberacji), nieprzeciętnej urody modelki oraz produktu służącemu ukryciu wad urody może być oznaką racjonalnego wnioskowania wśród osób badanych, które piękno modelki przypisują użyciu produktu, który ukrył wady jej urody. Oznaczać to może różnice wśród polskich studentek w postrzeganiu urody modelek w przekazach reklamowych, które w odróżnieniu od propozycji z literatury zagranicznej, nie muszą być postrzegane jako wolne od trosk codzienności i nieskazitelnie piękne. Jako osoby o średnio 12-letnim przygotowaniu edukacyjnym, osoby badane mogą być wystarczająco krytycznie i rzeczowo nastawione do przekazów reklamowych, aby brać pod uwagę wiedzę o manipulacjach, jakie czyni się w produkcji przekazów reklamowych, a na które odbiorca reklam jest wystawiony w procesie odbioru przekazów reklamowych. Wnioski te każą zatem wziąć pod uwagę pierwotną postawę wobec przekazu reklamowego, a zwłaszcza rzeczowe i krytyczne nastawienie wobec modeli reklamowych w procesie konstrukcji reklam.
            Hipoteza kierunkowa H3 mówiła, iż w przypadku akcentowania nietradycyjnego medium reklamowego różnice w miarach reklamy i odbiorcy pomiędzy reklamami z udziałem modelek prezentujących urodę wysoką oraz przeciętną będą mniejsze (lub zanikną) niż w przypadku braku takiego akcentu.
            Wyniki nie potwierdziły tej hipotezy w proponowanej postaci, gdyż wykazały one, iż istotne różnice występują jedynie po uwzględnieniu w analizach dodatkowego czynnika poznawczego zaangażowania zakupowego, który dla reklam w warunkach nowoczesnego, nietradycyjnego medium z modelką o przeciętnej urodzie różnicował wskaźniki intencji zakupu reklamowanych produktów. Podobnie jak w przypadku hipotezy H1, i tu zwiększenie ilości predyktorów ponad opisywane w literaturze dwa pozwoliło rzucić nowe światło na uzyskiwane do tej pory wyniki. Uzyskany rezultat ponownie wskazuje na intensywność procesu deliberacji jako czynnik kluczowy dla uzyskania istotnych różnic w ocenie odbiorcy reklam, co stanowić może pewną informację na temat nastawienia osób badanych do reklamy per se. Jest to wynik znaczący dla twórców kampanii reklamowych, gdyż informuje on ich o podstawowym warunku, który musi zostać spełniony aby ich kampania i przekaz reklamowy różnił się od konkurencyjnych. Kombinacja przeciętnej urody modelki z nowoczesnym charakterem medium reklamowego, skutkująca wyższym wskaźnikiem intencji zakupu, może być informacją o skuteczności koherentnego w opisywanym przypadku przekazu reklamowego, który akcentując prezentację zbliżonego do typowości wizerunku modelki prezentuje modelkę, która potwierdza otrzymaną informację. Oznaczać to może, iż wewnętrzna spójność przekazu reklamowego kierowanego do krytycznie nastawionej grupy odbiorczej w polskim społeczeństwie jest czynnikiem kluczowym dla konstrukcji przekazu, który ma być skuteczny. Co istotne, opisany efekt przy zmianie reklamowanego produktu na taki o niskim poznawczym zaangażowaniu zakupowym skutkuje znacząco niższymi ocenami intencji zakupu, co jest ponownie informacją o istotności zaangażowania odbiorcy reklamy w proces jej percepcji dla skuteczności takiego przekazu. Akcentuacja kombinacji medium prezentującego modelkę o przeciętnej urodzie i produktu służącego ukryciu wad urody jest połączeniem niekorzystnym przy braku zaangażowania poznawczego, bez którego pierwotna intencja zakupowa jest niska. Taki stan rzeczy wynikać może ze wstępnego stanu afektywnego, występującego u osób badanych, który wynika z łączenia informacji o typowej Polce z reklamy z produktem do ukrycia wad urody. Wyniki testów parametrycznych wskazują jednak na wyższe wskaźniki odczuć na swój temat wśród osób badanych przy prezentacji produktów służących ukryciu wad urody. Oznaczać to może, iż wysokie zaangażowanie poznawcze redukuje pierwotny stan afektywny, którego efektem jest wysoka ocena swojej osoby pod względem wyglądu i brak uświadomienia potrzeby posiadania produktu służącego uk
            • bratdominik Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 02.01.06, 01:03
              "... Oznaczać to może, iż wysokie zaangażowanie poznawcze redukuje pierwotny stan afektywny, którego efektem jest wysoka ocena swojej osoby pod względem wyglądu i brak uświadomienia potrzeby posiadania produktu służącego ukryciu wad urody. Wysokie zaangażowanie poznawcze może być tu czynnikiem redukującym wpływ reakcji afektywnej w kierunku wywołania elementów samowiedzy świadczących o posiadaniu wad urody przez osoby badane, co skutkuje wyższym wskaźnikiem intencji zakupu produktu, który te wady pozwoli ukryć.
              Jednym z ciekawszych wyników, jakie uzyskano w eksperymencie jest prawie całkowity brak wpływu urody modelki na badane wskaźniki. W cytowanej literaturze zagranicznej przez wiele lat czynnik ten był jednym z najistotniejszych zmiennych wpływających na zróżnicowanie postrzegania reklam. Uzyskane wyniki zdają się przeczyć tezie o istotności urody modelki na postrzeganie reklam. Możliwym wytłumaczeniem istniejącego układu wyników jest fakt, iż mimo skutecznej manipulacji w zakresie urody modelek prezentowanych w reklamie, nie różnicują one reklam w zakresie swojej wiarygodności. Zgodnie z cytowaną literaturą należy przypuszczać, iż w przypadku polskich studentek, na których przeprowadzono badanie, nie wystąpił proces różnych porównań z prezentowanymi modelkami. Innymi słowy, proces porównań społecznych z prezentowanymi modelkami był podobny w różnych grupach badawczych. Możliwym wyjaśnieniem w tym zakresie jest nieufność, jaką studentki, osoby prezentujące wysoki poziom inteletualny, obdarzają reklamę jako zjawisko. Nieufność wobec reklamy jako zjawiska per se może uruchamiać ostrożność w odbiorze przekazu reklamowego, przez co cechy powierzchniowe reklamy, takie jak uroda modelki, mogą być celowo pomijane przy ocenie reklamy lub odpowiedziach jej dotyczących. Wysoka uroda modelki okazała się mieć wpływ na wyższe wskaźniki intencji zakupowej jedynie w układzie z wysokim poziomem zaangażowania zakupowego produktu lub użycia produktu, co pozwala przypuszczać, iż gotowość badanej grupy odbiorczej wyklucza skuteczną manipulację urodą modelki jako jedynym wyznacznikiem skutecznej reklamy..."
    • bratdominik Re: STUDENTKI OD 18-30 LAT - POMOCY!!! 03.01.06, 08:30
      Mój post musiał podskoczyć w wyniku zamieszczenia przeze mnie wyników zatem chciałbym podziękować wszystkim osobom, które się jeszcze zgłaszają, że BADANIA JUŻ UKOŃCZYŁEM - niemniej cieszy mnie bardzo, iż nadal istnieje odzew na moją prośbę:)DZIĘKUJĘ BARDZO!!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka