Dodaj do ulubionych

kto idzie na prywatne studia?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.05, 22:30
piszcie dlaczego na prywatne,jaki kierunek,gdzie
Obserwuj wątek
    • malajca Re: kto idzie na prywatne studia? 02.07.05, 00:15
      nie na prywatne studia tylko na prywatna uczelnie :))
      w moim przypdku Wyzsza Szkoła Biznesu w Dg, ma publiczne uprawnienia a kierunek
      socjologia zarzadzania na ktory sie wybieram znajduje sie pod patronatem UŚ.
      Pozdrawiam,
      Maja
    • jakaa Re: kto idzie na prywatne studia? 02.07.05, 12:08
      Ja na państwowa pewnie sie nie dostane, bo na moj kierunek jest 15 osob na
      mniejsce... :-/ wiec pojde na prywatna (Krakowska Szkoła Wyższa im. Andrzeja
      Frycza Modrzewskiego) Ale to nic :-D Dla mnie ważne jest to zebym studiowala
      wymarzony kierunek :-)))
      • Gość: sylwia Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.netcontrol.pl 12.07.05, 23:51
        jakaa a jaki to ten wymarzony kierunek? Bo moj integracja europejska tez na
        KWS :]
    • Gość: anime Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.05, 18:14
      Łosie którzy nie poradzą sobie na państwowych i tacy którzy mają na to
      pieniadze i wolą w ten sposób bo nie chce im się uczyć...szkoda słoof
      • Gość: antyrama Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:04
        Szkoda że tylko nie masz absolutnego pojęcia o tym kto jest na uczelniach
        prywatnych,szkoda że nie słyszałeś o ludziach którym czasem zabrakło kilku
        punktów aby dostać się na wymarzoną państwową uczelnię. Wystarczy popatrzeć na
        to kto studiuje choćby prawo na koźmińskim i łazarskim i jaki tam jest poziom.
        Żaden egzamin nie jest w stanie obiektywnie ocenić człowieka jeżeli uważasz
        inaczej to ty jesteś łosiem. Jeżeli uważasz że punkty wartościują ludzi też
        jesteś łosiem. Jeżeli uważasz że na uczelniach niepublicznych dyplom dostaje się
        za czesne też jesteś łosiem.
        • Gość: xyz Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.tvp.pl 05.07.05, 14:11
          Strasznie mnie wk... jak słysze,ze na prywatnych uczelniach dyplom dostaje sie
          za czesne i,ze nic nie trzeba sie uczyc!Mamy warunki do
          nauki,zaplecze,wykładowcy z róznych prestizowych uczelni.Jesli człowiek chce to
          naprawde zdobedzie wiedze i praktyke!!!
        • Gość: ktos Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.51.226.* 05.07.05, 14:17
          Zgadzam się z antyramą. Jesteś łosiem. Masz bardzo powierzchowną wiedze, ktora
          widocznie opierasz na tym co się "powszechnie sądzi", na stereotypach. Zauwaz
          ze zadna uczelnia prywatna nie moze funkcjonowac bez wymaganych dokumnetow,
          zezwoleń, ktorych za nic się nie daje(np. zezwolenie panstwowej komisji
          akredytacyjnej)
          Wszystko jest dla ludzi, a uczelnie prywatne maja swoje plusy, ktore trudno
          znalezc na państwowych. Są bardzo dobre prywatne uczelnie, o których trudno
          nie usłyszeć (np. SWPS, duzo dobrego mowi sie tez o WSD im.Melchiora
          Wańkowicza) a pieniądze, ktore w to wkładasz nie są na darmo, zauważ jaki
          sprzęt, wyposażenie sal maja uczelnie prywatne a jakie państwowe? A jeśli ktoś
          się nie uczy to na dluzsza mete nie poradzi sobie na zadnej uczelni.
          Poza tym wazne jest aby studiowac to co lubisz, a taki kierunek jak turystyka i
          hotelarstwo nie jest dostepny np. w Lublinie na zadnej publicznej uczelni,
          tylko na wssp.
          No i tyle.
          • Gość: antyrama Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:34
            Dodam jeszcze dla pełności obrazu że SWPS i Kożmiński jako jedyne uczelnie
            niepubliczne w Polsce (aczkolwiek mogę sie tutaj mylić - może ktoś jeszcze) maja
            prawo habilitowania doktorów. Tego naprawdę za darmo się nie dostaje.
          • Gość: kati Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.kom / *.kom-net.pl 15.07.05, 12:25
            studiowałam na uczelni panstwowej i to na znanej uczelni z tradycjami a drugi
            kierunek zrobiłam na uczelni prywatnej i wiecie jaki wniosek ? Otóz prywatna
            nauczyła mnie bardzo przydatnych rzeczy - praktycznych natomiast uniwerek tylko
            teorii która w pracy do niczego mi sie nie przydała wiec nie rozumiem ludzi
            którzy tak krytykuja uczelnie niepaństwowe a zapewniam, że jeśli uczelnia ma
            dobrych wykładowców to uczyć się tam trzeba ale przynajmniej traktują was jak
            ludzi z szacunkiem. Pozdrawiam
      • Gość: K. Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.echostar.pl 07.07.05, 15:24
        Ja rowniez ide na uczelnie prywatna i jakos nie wstydze sie tej decyzji. Troche mnie denerwuja osoby, ktore na kazdym kroku krytykuja tego typu uczelnie(zwlaszcza ze wiekszosc slyszalo "od kogos", czy tez "moj znajomy mowil" bla bla). Dajcie juz sobie spokuj! Chcecie nam wmowic ze jestesmy gorsi czy jak? Sorry, ale mowienie na mnie "miernona umyslowa" jest nie na miejscu! Matura mi poszla dobrze, niestety sa lepsi, czy to znaczy ze ja jestem uposledzony?
        • Gość: Oścień Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 17:55
          Calkowicie sie z Toba zgadzam, K. Panuje po prostu od lat stereotyp uczelni
          prywatnej, ktory juz dawno przestal sie sprawdzac. Uczelnie niepanstwowe juz od
          pewnego czasu spokojnie konkuruja z panstwowymi pod wzgledem poziomu nauczania,
          wyksztalcenia i wykwalifikowania kadry... Takze studentom raczej nie mozna nic
          zarzucic, ale ludzie z panstwowek zawsze mieli o sobie bardzo wysoki mniemanie i
          patrzyli na ludzi z prywatnych jak na cos gorszego :/ To chyba czysta ignorancja
          i pycha...
    • jpsi Re: kto idzie na prywatne studia? 04.07.05, 20:00
      MIT, Biologia + Kognitywistyka/Nauki o mózgu.
      Ze wzgledu na organizacje zycia, dbanie o studentow i wyniki naukowe. I lokalizacje... :).

p.s. Nie idzcie na SGGW ...
      • Gość: Kulo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 05.07.05, 00:07
        a na jakich prywatnych jest kognitywistyka?
        • Gość: js Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.05, 21:57
          Na MIT.

[A z SGGW to tylko propaganda ;).]
    • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:23

No to chyba jestem łosiem bo tak uważam. W 90% uczelni prywatnych jest poziom
      na poziomie żenującym. Są to po prostu wyzsze szkoły robienia ludzi w balona i
      wydawania dyplomów. Nawet te prestiżowe są o wiele słabsze od uniwerków. A
      spróbujcie skonczyć prawo w łazarze czy kozmińskim to zobaczycie jak was
      potencjalni pracodawcy wyśmieją.
      • Gość: ktos Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.51.226.* 05.07.05, 14:29
        W 90%? Czyli uwzględniasz jakies wyjątki? Powiedz mi wiec prosze o uczelniach
        prywatnych na ktorych poziom jest wyzszy od tego ktory nazwales 'zenującym'.
        I czy naprawde uczyles sie na tych prywatnych uczelniach ktore stanowia 90
        proc. ogolu i o ktrych mowisz ze sa takie fatalne? Czy rozmawiales z
        pracodawcami? I odkąd tylko sam jakikolwiek dyplom wystarczy zeby dostac pracę?
        • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:36

Tak studiowałem na prywatnej uczelni, ponoc renomowanej 1,5 roku. Ale sie
          zniecheciłem jej poziomem.
          • Gość: ktos Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.51.226.* 05.07.05, 14:44
            I to wyposażyło cię w niechęć do wszystkich(no przepraszam, do 90%)prywatnych
            uczelni na reszte życia? No tak, takie przezycia zostawiaja powazny uraz...
    • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:24

Akurat Wańkowicz to zły przykład. Beznadziejna szkółka..
      • Gość: ktos Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.51.226.* 05.07.05, 14:30
        Tam tez studiowales? No to powiedz czemu uwazasz wankowicza za beznadziejna
        szkolke?
        • Gość: xyz Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.tvp.pl 05.07.05, 14:33
          Ender nie masz pojecia o czym piszesz!!!!
        • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:38

Bo w mojej szkole ci z Wańkowicza robią często uzupełniające i wiem od
          wykładowców co nieco o ich wiedzy i kwalifikacjach.
          Poza tym chyba słyszałeś o tych afeach z byłym rektorem?
          • Gość: Chorus Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 14:46
            Ja nic o Wankowiczu nie wiem, przyznaje sie bez bicia. Ale nawet ja slyszalem o
            uczelniach typu Kozminski, SWPS, WIT, Lazarski, Collegium Civitas... To sa
            renomowane szkoly niepanstwowe. One ucza na naprawde wysokim poziomie. Ludzie
            broniacy panstwowek tez zazwyczaj wymieniaja tylko UW, PW, czasem UJ i UWr...
            Panstwowki tez potrafia ksztalcic na zenujacym poziomie o ile mi wiadomo (jak
            Polibuda Bialostocka albo Radomska, itp.)
          • Gość: ktos Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.51.226.* 05.07.05, 14:46
            Na publicznych tez afer nie brakuje.
            Nie wiem nic o bylym rektorze tej uczelni, jadnakze cos musiano z tym zrobic
            skoro jest juz bylym.
            • Gość: Beta Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.07.05, 17:11
              Nie znam warszawskich uczelni prywatnych, więc na ten temat się nie wypowiadam,
              większość w POlsce,w małych miasteczkach, bo i tam one są, przyjmuje każdego,
              kto zapłaci, bez względu na świadectwo czy wyniki matury. To jaki tam może być
              poziom? Warunki socjalno-bytowe owszem, sa; nawet wykładowcy, bo przyjeżdżają z
              renomowanych uczelni, ale jeśli studenci to w większości umysłowa miernota, to o
              czym mówimy?
              • Gość: Ala Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.crowley.pl 05.07.05, 17:26
                Studiuję i na państwowej uczelni, i na "prywatnej".I mogę śmiało stwierdzić,że
                jest ogromna różnica-poziom na państwowym uniwersytecie jest niższy,wykładowcy
                mają studenta gdzieś,tutaj jesteś nikim,nie ma dla Ciebie czasu.Być może na
                uczelni niepaństwowej płaci się duże pieniądze,ale dla mnie lepsze to niż ta
                ogromna,widoczna na każdym kroku korupcja w "elytarnych"szkołach
                publicznych.Ludzie dostają się tam po znajomości i za duże
                pieniądze,najczęściej swoich rodziców.A studenci uczelni prywatnych bardzo
                często sami pracują na czesne.To tyle.
                • Gość: Kulo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.tkk.pl / *.tkk.pl 06.07.05, 00:32
                  wlasnie te renomowane uczelnie niepanstwowe, sa bardzo dobre(nie raz lepsze od
                  uniwersytetow-patrz post wyzej). potem sa te srednie.
                  ogolem wychodzi ze na 10% mozna spokojnie isc, na 20 ewentualnie, a reszta to
                  kicha. W kazdym miescie powyzej 80tys(czasem i mniej) jest wyzsza szkola
                  humanistyczna czy wyzsza szkola zarzadzania. a po takich albo trzeba byc bardzo
                  zaradnym i miec ogromne szczescie, albo pracowac w miastach do 20tys.
                  no ale wyjatki sie zdarzaja.
                  • Gość: łukasz Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 11:05
                    mogę z doświadczenia potwierdzić słowa przedmówcy, na dobrej uczelni
                    niepublicznej nie ma się czego obawiać, z państwowymi nawet płatnymi studiami
                    bywa różnie - ja nie miałem szczęścia mimo ze zaczynałem na renomowanej
                    państwowej uczelni
      • Gość: jusssi Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 17:15
        nie jestem pewna, ale tez chyab dobrych rzeczy o tej szkole nie slyszalam. ja w
        kazdym razie dostalam sie do warsaw information technology (czyli wit). bardzo
        sie interesuje informatyka, a ta uczelnia ma sporo specjalizacji, ktore mi sie
        abrdzo podobaja.
    • Gość: marta Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 10:08
      Ja idę na uczelnię prywatną,długo zastanawiałam się nad wyborem uczelni. Z uwagi
      na to iż wiem co chcę robić w życiu szukałam szkoły która najlepiej mnie
      przygotuje pod kątem pracy zawodowej. Chodziłam na dni otwarte, rozmawiałam ze
      studentami w końcu wybrałam WSPIZ im. Koźmińskiego na kierunku zarządzanie i
      marketing. Istotna dla mnie była fachowość kadry, warunki nauki oraz
      wiarygodność uczelni. Nie bez znaczenia pozostały również rankingi które stały
      sie punktem wyjścia dla moich poszukiwań.
      pozdrawiam
      marta
      • Gość: buli Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 14:07
        Nie wszystkie rankingi są wiarygodne bo to wszystko zależy od metodologii
        Pamietanm że w którymś rankingu zupełnie pominięto tą uczelnię
        podczas gdy w innych była w czołówce
        • Gość: ozon Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.05, 11:12
          trzeba wszystkiemu sięuważnie przyglądać jeżeli jednak taki wspiz wygrywa w 3
          rankingach a w czwartym nawet nie łapie się do 10 to wiadomo jakie są wnioski.
          statystyka to potężne narzędzie ale nie zawsze służy w dobrych rękach i w
          słusznej sprawie, widać to z resztą po sondażach przedwyborczych
          • Gość: łukasz Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.05, 10:54
            Od roku jestem na prywatnych studiach,i nie wynika to z mojej ociężałości
            poprostu warunki rodzinne sprawiły że muszę studiować płatnie - powiększyła mi
            się rodzina- Wyszło jak wyszło w moim życiu a mimo to postanowiłem się kształcić
            i jedynie na prywatnej uczelni mogę pogodzić pracę ,rodzinę i naukę .Próbowałem
            najpierw płatnie na państwowej , nierstety nie wyszło aczkolwiek wcale poziom
            nie był wyzszy niż na prywatnej a co gorsza nastawienie do mnie jako studenta
            było fatalne, wykładowcy zachowywali się tak jak by karali mnie za to że moje
            życie wygląda tak jak wygląda,żadnej życzliwości tylko cięgłe wykazywanie że
            jest człowiek śmieciem, na szczęście dla mnie synka i mojej żony to już przeszłość.
            • Gość: ja Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.orasoft.net.pl 11.07.05, 11:27
              Wkurza mnie to ze ludzie maja tak nikla wiedze na temat uczelni prywatnych a sie madrza:/ Zgadzam sie... czasem mozna trafic na uczelnie gdzie poziom jest niski i niczego sie nie wymaga, no ale wybierajac uczelnie prywatna nie wybiera sie pierwszej z brzegu...jest wiele renomowanych uczelni np. Koźmiński, Łazarski, SWPS itp. Zreszta sa przeciez rankingi, ktore pokazuja co i gdzie najlepiej studiowac. Oczywiscie dobre uczelnie sa drozsze np.500zl miesiecznie no ale jak widze uczelnie w ktorej czesne to 200zl to az smiac mi sie chce...bo wtedy tozadne studia tylko firma krzak...
              • marian57 Re: kto idzie na prywatne studia? 12.07.05, 11:48
                Zgadzam się w zupełności,śmieszy mnie też że zazwyczaj porównywane są uczelnie
                państwowe - te najlepsze z jakimiś wyimaginowanymi prywatnymi których nazwy
                nieraz internauci sami wymyślają.Mało kto zainteresowany jest dowiedziećsie
                jakie sa rzeczywiście uczelnie niepubliczne, jakie oferują możliwości dla
                studenta - również tego mniej majętnego (przykładowo
                www.wspiz.edu.pl/resources/?rid=23267 lub na swps skocz.pl/xur )
                Z resztą jak popatrzeć do okoła to mitomania jest chyba naturalną cechą naszego
                narodu.
                • Gość: spitfire Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.05, 14:19
                  jest wiele roznych uczelni prywatnych. tak jak wiele jest uczelni panstwowych.
                  nie ma co sie licytowac, czy te czy inne sa lepsze. trzeba spojrzec na oferte
                  edukacyjna, poczytac o szkole, jej kadrze, o programie interesujacego nas
                  kierunku... tu nie ma co podejmowac pochopnych decyzji, w zadna ze stron. tak
                  jak podal marian57, uczelnie nie czyhaja tylko na pieniadze studenta, przznawane
                  sa zwykle stypendia MENiS, socjalne, takze i same uczelnie zapewniaja stypendia
                  za wyniki w nauce... ostatnio, na szczescie, coraz rzadziej wygaduje sie bzdury
                  o uczelniach niepanstwowych, a coraz czesciej slyszy sie opinie oparte na
                  faktach, a nie na bredniach i wymyslach...
    • Gość: tarara Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.05, 01:57
      ja wybieram sie na prywatne tylko mam do wyboru 3 i nie wiem ktore najlepsze
      moze pomozecie ide na finanse i mam do wyboru lazarskiego, olupmusa i wyzsza
      szkole ubezpieczen i bankowosci..
      • Gość: lupo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.05, 11:08
        a nie myślałeś nad koźmińskim, jest obok NLU(nowy sącz) najwyżej w rankingach od
        wielu lat,specjalnie nie orientuje się jakie tam sa kierunki ale kiedy myślę o
        uczelni niepublicznej biznesowej to pierwsze co przychodzi mi do głowy to koźmin.
        • Gość: gonzo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.05, 10:57
          Jeżeli tylko dostępne specjalizacje pokrywają się z twoimi zainteresowaniami to
          nie ma nad czym mysleć. Obok SWPS koźmin jako jedyny ma uprawnienia do
          habilitowania doktrów co czyni te dwie uczelnie najlepszymi na rynku.Na twoim
          miejscu nie łasił bym się na 100 zł oszczędności na czesnym i wybrał WSPIZ -
          uczelnię o mocnej pozycji i renomie.
          • Gość: tarara Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 00:29
            jakie 100 zl na Łazarze place 400 za miesiac a tam 850 i niestety nie stac mnie
            na takie wydatek co miesiac moze nie mnie ale moich rodzicow ;( dlatego musze
            wybrac sposrod tych co wymienilam
            • Gość: glik Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 10:25
              > jakie 100 zl na Łazarze place 400 za miesiac a tam 850 i niestety nie stac mnie
              > na takie wydatek co miesiac moze nie mnie ale moich rodzicow ;( dlatego musze
              > wybrac sposrod tych co wymienilam

A orientowałaś sie w programach stypendialnych , z tego co wiem jest tego dużo
              do wyboru od socjalnych po naukowe. Oprócz tego można próbować gdzieś dorobić
              studiując zaocznie (co kosztuje około 550 zł/mc) ...wiele osób tak czni. Może
              warto jednak powalczyć bo to inwestycja na całe życie.
            • Gość: ryba Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 23:36
              850 - takiej ceny nie ma w Koźminie. zaczyna na 520, ko,nczy na 790
      • Gość: laskah Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.adsl.inetia.pl 18.07.05, 13:20
        a slyszal ktos o wyzszej szkole europejskiej im. Tischnera w Krakowie??
        • Gość: Beta Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 23:29
          Ja :)... Ide tam w tym roku....:)!!W sumie słyszałam pare dobrych opinii o tej
          szkole :)!!Pozdrawiam
    • Gość: starbreeze Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.necik.pl / *.necik.pl 15.07.05, 08:54
      Hej, jestem tegoroczną absolwentką jednego z LO w Gliwicach. Zrobiłam nową
      maturę . Staram się na FP do Katowic.Jednak zabezpieczyłam się (jak przystoi na
      19-tatkę hehe) i jako "koło ratunkowe" wybrałam WSUS - Wyższą Szkołę
      Umiejętności Społecznych / w Katowicach/. Koszt tych licenjackich studiów
      wynosi 300 zł/miesiąc - to nie jest tanio, ale cóż... Dziennikarstwo to jest
      to, o czym zawsze marzyłam - ale nie takim kosztem!(martwię się o ROdziców,
      którzy zdeklarowali się, iż będą mi dzienne studia opłacali). Bardzo chciałabym
      się dostać na FILOLOGIĘ POLSKĄ, ale to tylko moje odległe marzenia...Pozdrawiam
      • Gość: C4 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.05, 20:51
        Ja tez sie wypowiem.
        Około tygodnia temu przezyłem mały szok bo okazało sie ze nie dotałem sie
        nigdzie, co prawda mature miałem dosc wysoko napisana jak na Polske jednak
        prawda okazął sie inna progi na moje ulubione kierunki były zbyt wysoki. Po
        chwilowym namyśle zdecydowałem sie na uczelnie przywatna bo:
        - Znam 5 -6 osob którym po tych uczelniach sie naprawde powiodło, pracuja i
        całkiem niezle zarabiaja.
        - Matury nie miałem ochoty poprawiać a gadanie ze napewno sie doucze itd, można
        sobie w 4 litery wsadzić, tak naprawde jak ktos sie do pracy zaczepi i nie ma
        samo zaparcia to nic wiecej sie nie douczy w szkole ktos od nas wymagał a tak co
        mama mnie bedzie sprawdzac czy robie postep?
        - Pozatym nawet jesli sproboje za rok to nie wiem jak wypadna przyszło roczne
        matury moga wypaśc wysoko i dostane sie ledwo na prywatne z strata roku.
        - Pozatym zzaraz po zrobieniu izyniera 3 lata lub 3,5 zalezy od studenta mozna
        wziasc wybrac sie na uczelnie jakas dobra panstwowa i zrobic uzupełnienie
        magisterskie.
        - Moglem złożyć papiery na wolne miejsca i dostac sie z przys łowiowym palcem
        w..., jednak co z tego ze sie dostane na jakis wolny kierunek i bede studiował
        na uczelni panstwowej, jak np ten kierunek nie bedzie moja pasja, dodatkowo
        bajki oprzeniesieniach mozna... to wcale nie jest takie proste.
        Pierwsze opinie o moeje uczelni( WSZIB W KRAKOWIE):
        - uczlenia mała troszke sie przestraszyłem , nie to co duze uczelnie panstwowe
        - pozadek w biurokracji. wszystko szybko sprawnie.
        - Miła obsługa nie to co na uczelniach panstwowych, odpowiedza na kazde pytanie
        a nie odsyłaja na strone czy na jakas gazetke informacyjna.
        - wysoka dbałosc o studenta system komputerowy, konta w których jest porzadek
        nie jak na panstwowej
        - cztery dni nauki nie piec jak na panstwowej
        - profesorzy z panstwówek po prostu dorabiaja sobie
        To dopiero poczatek zobaczymy jak bedzie od pazdziernika.
        • Gość: arturo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 11:37
          Mam podobne obserwacje jeżeli chodzi o moje kontakty z państwoymi uczelniami i
          prywatnymi. Z perspektywy 2 lat studiowania na niepublicznej uczelni (WSPIZ)
          mogę śmiało i z całą odpowiedzialnoscią powiedzieć że opowieści o podłym
          poziomie na prywatnych uczelniach to sobie można pomiedzy bajki włożyć. Warunki
          nauki sa dużo bardzej komfortowe. Również dostęp do wykładowców jest prostszy.
          opieka medyczna stoi na wyższym poziomie. Również mamy systemy stypendialne o
          czym wielu nie wie.
          Na państwowej natomiast byłem śmieciem i nie zapomne tego do końca życia :/
          • bytheway1 Re: kto idzie na prywatne studia? 18.07.05, 11:42
            otoz to.
            • Gość: marita Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 11:53
              a czy ktoś słyszał i może mi coś bliżej powiedzieć o Wyższej Warszawskiej
              Szkole Humanistycznej? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
            • Gość: ithy Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 12:53
              Jest jeszcze jedna ciekawostka, przez długi czas krytykowano uczelnie
              niepubliczbne za system rekrutacji a w tym roku co mamy na państwowych ...
              festiwal niekompetencji, niesprawiedliwości i patologii. Krew mnie zalewa że to
              odbywa się za moje pieniądze
              • Gość: kajko Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 10:22
                w temacie rekrutacji od lat krytykuje sie szkoly niepubliczne za sposob
                rekrutacji, pietnuje to ze ida tam nieudacznicy ktorzy nie dostali sie na
                uczelnie panstwowe, tymczasem ci ludzie konczac ktoras z niezlych prywatnych (ot
                wit,swps,wspiz,cc,lazar nie wymieniajac kolejnych dziesieciu) znajduja robote i
                niezle radza sobie na rynku pracy. nie rozumiem skad takie zacietrzewienie z
                tymi rekrutacjami na panstwowych. skoro dobra uczelnia prywatna potrafi z debila
                zrobic specjaliste to czemu nie moze tego samego szkola panstwowa.
                • Gość: blekitna19 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.localdomain / *.czajen.pl 19.07.05, 13:11
                  hej czy ktoś słyszał o Wyższej Szkole Zarządzania Gospodarką Regionalną i
                  Turystyką w Kielcach???????
                  • Gość: awian Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 15:50
                    jeeeeezuuu... wyższa szkola zarządzania gospodarką regionalną i
                    turystyką w Kielcach :/ właśnie przez takie szkółki 'bałnsu i lansu' opinie o
                    uczelniach prywatnych są, jakei są. dopiero 4 lata na rynku, czesne ponad 3 tys.
                    zł, specjalności turystyka i logopedia... <roll eyes>

ale to tylko potwierdza teorię, że są szkoły prywatne i Szkoły Prywatne :). są
                    marne szkółki dla leserów i są potężne, świetnie działające i uczące na wysokim
                    poziomie uczelnie z najwyższej półki (tak jak wymieniał ktoś wcześniej - koźmin,
                    swps, wit, cc, nlu...), studia na ktorych naprawde zapewniaja swietny start na
                    rynku pracy.
          • Gość: Romek G. Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 10:28
            tia może ktoś w końcu opisze ten fenomen wielkiej państwowej i pseud bezpłatnej
            uczelni na którą idą dzikie tłumy a jak tam już jesteś to jest gorzej niż jak
            byś był śmieciem czasem to odnosze wrażenie ze panie w dziekanacie są miłe
            dopóki nie jesteś studentem właśnie tej uczelni
            • Gość: Agnes Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.05, 13:51
              Ja idę do Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego na administrację.
              Idzie tam ktoś z was? Jak tak to niech się odezwie, jeśli oczywiście chce. To
              mój adres e-mail: agnieszka713wp.pl
        • Gość: basia Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.05, 10:42
          Ja wlasnie zamierzam zrezygnowac ze WSZiBu w Krakowie, a dlatego iz
          ~ jest bardzo niski poziom nauczania
          ~ co z tego ze mamja tam w wiekszosci wykladowcow z uczelni panstwowych, skoro
          nie wymagaja oni tego czego od studentow panstwowych
          ~ ta szkola niewiele rozni sie od liceum, gdyz - zajcia sa od 8:30 do 13-15, 4
          dni w tygodniu, 15 min przerwy, bez okienek, czujesz sie jakbys sie uczyl a nie
          studiowal, nie ma tej atmosfery
          ~ wiekszosc wykladowcow nie wymaga od studentow wiedzy pozalekcyjnej, gdyz
          wyswietlaja ci wszystko na foli, ty sobie spokonie przepisujesz, przychodzi
          kolos, uczysz sie dzien wczesniej wszystkiego na pamiec i w najgorszym przypadku
          jest 4.0
          ~ oczywiscie zdarzaja sie wyjatki jak pani R. z rachunkowosci, kobieta nic nie
          uczy, a wymaga na wejsciu niw wiadomo czego, ale jej nikt nie podskoczy, bo to
          zona rektora
          ~ a zajecia z rektorem to zupelna porazka - przez caly semest gadal jakies
          glupoty, ze az glowa bolala, nie bylo zadnego kolosa, a egzamin byl po prostu
          zalosny.

Dlatego nie radzilabym Ci cieszyc sie zawczasu, no chyba ze nie chcesz sie za
          wiele dowiedziec. Ja na szczescie dostalam sie na panstwowke w tym roku.
    • Gość: Adam____________ Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 195.117.15.* 20.07.05, 16:45
      A co sądzicie o turystyce / rekraacji / hotelarstwie / obsłudze ruchu
      turystycznego na Warszawskich uczelniach prywatnych, wybieram sie na jakieś ale
      na uzupełniające magisterskie, i chciałbym usłyszeć wasza opinię.
      Tylko mam problem z Kasą ale to co innego..

Pozdrawiam

Adam
    • Gość: nick Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.plusgsm.pl 20.07.05, 17:33
      Ja się wybieram do Pedagogium w Warszawie www.pedagogium.edu.pl/
      :-)
      • Gość: kaledonia Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.07.05, 17:41
        mimo wszystko,uczelnia prywatna nigdy nie bedzie państwową.Inaczej się patrzy na
        prywatną a inaczej na państwową,która może skończyć KAŻDY.Owszem studet jest
        lepiej traktowany na prywatnej-ale dziwne byłoby gdyby było inaczej-w końcu
        płaci za to...Jak ktoś chce się uczyć to się bedzie uczył to fakt-ale nie można
        porównywac uczelni państwowych do tych płatnych...
        • Gość: hugo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 15:30
          Moja Droga!
          Myślisz że na państwową szkołę się nie płaci,że pensje wykładowców są z
          powietrza, opłaty za eksploatację budynków również?
          Płaci się i to całkiem sporo, to my wszyscy - podatnicy łożymy na to. Co gorsza
          szkoły te nie podlegają zupełnie prawom rynku, utrzymuje się tam idiotyczne
          wydziały , kierunki, specjalizacje tylko po to aby kolesie mieli gdzie dociągnąć
          do emerytury.
          Potem są stada nieprzystosowanych do realiów absolwentów sławnych państwowych
          uczelni którzy w praktyce nie potrafią nic samodzielnie zrobić na swoim
          stanowisku pracy. Uwierz mi, wielu już takich widziałem. Daleki jestem od
          wychwalania pod niebiosa prywatnych uczelni (z resztą tych wartościowych jest
          naprawdę tyle co kot napłakał) z drugiej strony mogę śmiało powiedzieć że
          absolwenci prywatnych szkół jednak lepiej się u mnie w firmie sprawdzają. Nie
          rozumiem czemu z tej perspektywy nie miał bym mieć prawa porównania obu tych
          grup szkół.
          • Gość: panna ciekawska Re: kto idzie na prywatne studia? IP: 80.54.154.* 21.07.05, 16:10
            A jaka to firma, że absolwenci prywatnuch lepiej się sprawdzają?
            • Gość: hugo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 16:39
              Celniejsze pytanie by brzmiało jaka to gałąź usług/przemysłu panienko :)
              • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.05, 23:26

No jasne, już widzę jak poważny dyrektor albo właściciel firmy siedzi sobie
                na necie i to jeszcze na forum studia.Weż koleś nie pieprz głupot bo frme to
                ty może masz jak właczasz na kompie "Transport Tycon". Takie brednie jak twoje
                kwituje zawsze cytatem z "Psów": "Taka sama prawda jak to że Franz miał
                strzelać do Papieża".
                • Gość: K. Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.echostar.pl 23.07.05, 22:13
                  Czytajac Twoje posty latwo dojsc do wniosku ze jestes absolwentem lub studentem jakies uczelni panstwowej. Jezeli to prawda to przykro mi ze tacy kretyni koncza/ida wogole na studia(niewazne jakie). BTW "koles" sam pieprzysz glupoty, bo wiesz o pracodawcach tyle co nic wiec nie udawaj madrego, bo tylko sie osmieszasz.

Pozdrawiam(oprocz Ciebie)
                  K.
          • Gość: kati Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.kom / *.kom-net.pl 27.07.05, 22:08
            jak to się nie płaci? a studenci zaoczni ? zapomnieliście o nich ? płacą na
            panstwowej gdzie traktowani są jak sa chyba każdy wie a na prywatnej płacą ale
            czują sie komfortowo i dodam ze zaoczni to nie nieuki tylko ludzie którym życie
            ułożyło sie inaczej niż tym z dziennych i np muszą podjąć prace
    • Gość: niki Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.plusgsm.pl 22.07.05, 19:05
      Ja wybieram się do Pedagogium - Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w
      Warszawie. www.pedagogium.edu.pl/
    • Gość: andzia Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 20:09
      frycz modrzewski-stosunki międzynarodowe
    • Gość: dzemka Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 20:37
      Ja mam w poniedziałek rozmowę kwalifikacyjną na wieczorową psychologię na UW.
      Jeśli się nie uda, co bardzo prawdopodobne przy takim zainteresowaniu
      psychologią w tym roku, mam już złożone papiery na SWPS. Nie wstydzę się tego,
      bo matura poszła mi całkiem nieźle. Zabrakło mi 2,5 punktu, żeby dostać się na
      UKSW.
      Na UMCS były chore zasady rekrutacji. A na dzienne na UW była zwyczajanie za
      słaba z angielskiego... Ajjjjj... szkoda słów.
      • Gość: wacek Re: klawiszostwo stosowane? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 20:51
        dlaczego ludzie na to idą. To przecierz szczyt dna studiować jak zostać
        klawiszem za 1000 zł i to na prywatnej uczelni. Więcej wyobraźni!
        • Gość: dzemka Re: klawiszostwo stosowane? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.05, 20:54
          Trzeba było mi życzyć więcej szczęścia... Albo moim rodzicom pośpiechu zanim
          mnie zrobili, to może zdawałabym maturę starym trybem i dziś śmiałabym się z
          nowomaturzystów, będąc studentką psychologii na UMCS.
          A dziś, kiedy jestem przyjeta na APS na pedagogikę specjalną, wolę wybrać
          jednak prywatną uczelnię, bo będzie to spełnienie moich marzeń...
          • Gość: życzliwa Re: klawiszostwo stosowane? IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 26.07.05, 10:33
            Hej, jestem z Tobą i trzymam kciuki, bo jestem w podobnej sytuacji <tyle, że mi
            brakło punkcika na UJ>
    • Gość: K. Do ludzi idacych na prywatne studia IP: *.echostar.pl 23.07.05, 22:30
      Nie przejmujcie się ludźmi, którzy w jakikolwiek sposób próbują Was poniżyć lub ośmieszyć. Najprawdopodobniej są to osoby, które nigdzie się nie dostały, nie maja kasy na studia płatne i teraz musza jakoś odreagować. Teksty typu: "absolwenci uczelni prywatnych nie maja szans na prace" można dać między bajki. Bardzo często absolwent szkoły niepublicznej, która jest lepiej wyposażona i ma praktycznie identyczna kadrę, co inne tzw. "renomowane uczelnie państwowe" łatwiej znajduje prace. Na uczelni panstowowej można bez problemu "prześlizgnąć" się i ukończyć ją ze znikoma wiedzą. Wszystko zależy od ludzi i chęci. Co z tego ze takie uczelnie przyjmują wszystkich? To ze ktoś napisał maturę nieco gorzej(czasami jest to kwestia paru procent) nie znaczy, że ma iść odrazu do łopaty.

Pozdrawiam
      K.
      • Gość: Troll Re: Do ludzi idacych na prywatne studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.05, 00:47
        Zgadzam sie z tobą K.
        Każdy ma prawo do studiowania... Sam ide do prywatnej i wcale gorszy się nie
        czuje...

Pozdrawiam, Troll.
        • Gość: marta Re: Do ludzi idacych na prywatne studia IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 24.07.05, 13:04
          nie idzcie na frycza tez tam miałam isc ale zwątpl\iłam jeżeli macie juz cos
          zapłacic a chcecie na prawde dobrej uczelni to idzcie na tischnera!Mówie Wam
          wejdzcie sobvie na strone porównajcie i sami zoabzcycie ze frycz nie dostaje do
          pięt!
          • Gość: K. Re: Do ludzi idacych na prywatne studia IP: *.echostar.pl 24.07.05, 14:12
            Hm nie mam pojecia o czym piszesz ;P ale raczej takiej uczelni w moim miescie nie ma ;)
            • Gość: MARTA Re: Do ludzi idacych na prywatne studia IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 24.07.05, 20:53
              WYŻSZA SZKOŁA EUROPEJSKA
              • Gość: squaw Re: Do Marty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 10:20
                hej Marta, a jaki kierunek? Ja się wybieram na wse na stosunki międzynarodowe.
                Do zobaczenia w szkole :))
                • Gość: marta Re: Do Squawa:) IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 25.07.05, 17:19
                  Fajnie ja tez:) masz gg>?pogadalibysmy sobie i studiach:)?
                  • Gość: squaw Re: Do Squawa:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.05, 00:51
                    mój nr. gg 7077821. pozdrawiam :))
    • Gość: nelkaa Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.zgora.dialog.net.pl 24.07.05, 22:42
      ja ide na wsjo do poznania na anglistyke z rusycystyka lub skandynawistyka, ide
      tam bo tam tylko tam sa takie kierunki a poza tym nie dostalam sie na wymarzony
      kierunek (archeologia) panstwowo..mimo to nie uwazam sie za miernote gdyz
      wygrywalam olimpiady np. o prawach czloweka, niestety w 1 kl i mi nie nie liczy
      lub histowyczna...a na archeologie nie dostalam sie na UMK i to dlatego, ze nie
      ze wszstkiego mialam 90 i wiecej ptk!

PS do tych co uwazaja tych co ida na prywatne za debili..
      widocznie macie jakis kompleks, nie wiem czy wynika to z waszej sytuacji
      materialnej czy jak, ale czesto zdarza sie, ze ludzie, ktorych nie stac na
      prywatne poprostu wysmiewaja je i ludzi tam studiujacych...chyba nam
      zazdroscicie, ze stac nas na to...(teraz pewnie wszyscy napiszecie, ze was na
      to stac a mimo to nie chcecie isc prywatnie i inne wyssane z palca brednie..)
      • Gość: Ender Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 11:01

No mnie akurat stać bo moi rodzice dobrze zarabiają. Poza tym nie wiem czy
        brednią jest to że wole państwowe od prywatnych, nie tylko dlatego że nie chce
        płacić za studia...
        • Gość: nelkaa Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.zgora.dialog.net.pl 25.07.05, 14:32
          a wiesz jak jest na prywatnych? ja akurat mam porowanie, moja siostra na
          pierwszym roku studiowala na prywatnych fil. romanska, ale stwierdzila, ze
          przeniesie sie na panstwowa, bo zaczela 2 kierunek na panstwowejto chciala miec
          wszystko na jednej uczelni. Teraz jest na 3 roku i jest niezadowolona, ze sie
          przeniosla, bo na prywatnej miala wiecej rzeczy praktycznych i nauczyli ja duzo
          wiecej. A co do wykladowcow, to 3 ma tych samych co na prywatnej...
          • Gość: nelkaa Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.zgora.dialog.net.pl 25.07.05, 14:34
            i jeszcze jedno, ja dostalam sie na UŚ na anglistyke, a wybieram wsjo, jezeli
            nie dostane sie z odwolania na archeologie na UMK.
        • Gość: ? Re: chryste panie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 15:00
          albo uS albo toruń ?! ludzie wy sobie nic nie robicie z przenosin z jednego
          końca polski na drugi? I to wszystko tak na żywioł bez żadnego planowania?
          • Gość: nelkaa Re: chryste panie! IP: *.zgora.dialog.net.pl 25.07.05, 21:17
            a co mam moze wybierac uniwerki w jednym regionie? a niby z jakiej racji?? mi
            to akurat w niczym nie przeszkadza...
    • Gość: hasior Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 15:05
      a ja od pazdziernika bede studentem na wydziale informatyki w wit. i cieszę się,
      bo maja tu niezle prowadzona specjalizacje baz danych, a to mnie wlasnie
      interesowalo najbarzdiej.
      • Gość: werka Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 16:30
        Wyższa szkoła gospodarki w bydgoszczy. Wybiera sie tam ktos jeszcze???
        • bart_m3 Re: kto idzie na prywatne studia? 25.07.05, 16:41
          ja nie dostanę się nigdzie na państwowe uniwerki i zamierzam zdawać na wse im.
          tischnera i krakowie, czy ktos cos slyszal o tej szkole? pierwsze wrazenie
          szkola zrobila na mnie dobre, ale zastanawiające jest to, że nie ma jej nigdzie
          w rankingach szkół wyższych...
          • Gość: marta Tischner-Wyzsza szkoła Europejska IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 25.07.05, 17:26
            nie ma bo ona jest dopiero cos od 2 lat ale wiem ,ze jest naprawde dobra ja tez
            tam idę choć dostałam sie na warszawski najepsze są tam jezyki około 380godz!!A
            na co idziesz/ Ja na stosunki miedzynarodowe.Pozdrawiam1
            • bart_m3 Re: Tischner-Wyzsza szkoła Europejska 25.07.05, 22:39
              no ja tez sie wybieram na stosunki :) wlasnie dzieki jezykom tam sie wybieram,
              w takim razie do zobaczenia od pazdziernika
              • Gość: kaska Re: Tischner-Wyzsza szkoła Europejska IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.05, 23:09
                narazie to sie wybieracie zobaczymy czy sie dostaniemy a jakie mieliscie wyniki
                z matury i jaki jest prog???
                • Gość: marta Re: Tischner-Wyzsza szkoła Europejska IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 09.08.05, 22:32
                  Ja sie dostałam:) Jak tez to dajcie swoje gg napisze do Was:) pogadamy:)
          • Gość: marta Do Bart m3 IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 09.08.05, 22:38
            daj numer gg pogadamy sobie o szkole itp:)
      • Gość: ja do hasior !!!!!! do hasior!!!!!!!! IP: *.swk.vectranet.pl / *.swk.vectranet.pl 26.07.05, 10:00
        hasior podaj prosze mi swój numer gg to pogadamy o szkole bo ja tez ide na wit
        i tez na informe.
    • Gość: lullo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.05, 10:56
      z uwagi na starą maturę drogę na państwowe mam zamkniętą, trudno przecież pisać
      jeszcze raz maturę :/// SZkoda też mi czasu na oczekiweanie na kolejną reformę
      systemu i innyą metode rozliczania punktów. Obecnie zastranawiam się co począć i
      raczej pójdę na któras stołeczna prywatną uczelnię.do wyboru jest nieco i nawet
      z czołówek rankingów. myślę o czymś w okolicach fib albo pokrewne.
      • Gość: nelkaa Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.zgora.dialog.net.pl 26.07.05, 20:16
        z uwagi na stara mature? zdawales stara czy nowa?
        • Gość: dawid. Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.boreknet.com 27.07.05, 00:45
          Niestety nie miałem szczęścia i nie dostałem się na studia dzienne, dlatego
          teraz szukam szkół prywatnych w Krakowie (może jest mi ktoś w stanie coś dobrego
          polecić?-interesowała by mnie nauki humanistyczne). I wcale nie jestem „głąbem”
          jak to ktoś tu określił – jestem absolwentem jednego z lepszych LO w Kraku a
          matura też nie poszła mi źle – po prostu byli lepsi i trzeba się z tym
          pogodzić... Teraz zależy mi na studiowaniu w systemie dziennym więc zostają
          placówki prywatne.
          Nurtują mnie pewne pytania:
          Czy opłaca się podjąć studia licencjackie (3lata) na prywatnej uczelni ? i czy
          będę mógł potem bez problemu uzupełnić wykształcenie – uzyskanie tytułu magistra (?)
          I czy ktoś słyszał o Małopolskiej Wyższej Szkole Zawodowej ?
          • Gość: karolina03 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.05, 09:50
            WSSM Łódź- Stosunki międzynarodowe
            • Gość: raggio.del sole Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.07.05, 10:16
              SWPS Wrocław;)
              i nie czuje sie gorsza;P
          • Gość: ja do dawida IP: *.sanok.sdi.tpnet.pl 27.07.05, 18:11
            idz na tischnera polecam!
      • Gość: do lullo Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.05, 10:00
        Jeżeli masz blisko do stolicy to najlepiej WSPIZ koźmiński.Ja tam składam
        papiery, z mojego wywiadu jaki przeprowadziłam to ta uczelnia prezentuje się
        najlepiej.
        pozdrawiam
        iga
        • Gość: kamil Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.05, 11:07
          spoko, zgadzam się:) też tam idę tyle że na administrację ! do zoba :)
          • Gość: mgg555 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.promax / *.internetdsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:51
            Mialam iść do Wańkowicza ale dostałam się jednak na państwową uczelnię,
            kierunek-socjologia. Cieszę się niezmiernie chociaz o socjologii nigdy poważnie
            nie myslalam, moim marzeniem bylo dziennikarstwo. Doszlam do wniosku, ze bylby
            to bląd i ciesze sie, ze los dal mi okazje go naprawić :)
    • marcin_met Re: kto idzie na prywatne studia? 28.07.05, 19:54
      WSSM Łódź - anglistyka. ktoś jeszcze?
      • Gość: canarinios_86 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.05, 09:44
        Z tego, co dowiedziałem się wśród znajomych z Warszawy - najlepszą uczelnią
        prywatnąw stolicy jest WSHiP Łazarskiego (jeśli chodzi o studiowanie prawa).
        Dlatego tam się właśnie wybieram. Są tam wykładowcy z SGH i UW, jest tam wysoki
        poziom,wspaniałe wyposażenie i wysokie stypendia. Uważam, że to zachęcająca
        oferta.
    • Gość: Justyna Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.icpnet.pl 28.07.05, 20:48
      ja idę do wyzszej szkoły bankowej (wsb) w poznaniu :-)
      • Gość: ogrodniczka Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.sistbg.net / *.sistbg.net 29.07.05, 11:23
        a co myślicie o WSHP w Sandomierzu? Ja własnie tam się wybieram :)
        • Gość: ma_la Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.05, 11:12
          Ja sie nie dostałam na germanistyke UWr i złozyłam papiery na WSF we
          Wrocławiu.Czy ktoś coś może o tej szkole powiedzieć z doświadczenia?
          • Gość: renatagradek Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.05, 18:19
            Ja idę na prawo do Warszawy, na WSHiP Łazarskiego - jest wysoko w rankingach (
            jeśli chodzi o ten kierunek).
            • Gość: niuniaaa Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.05, 22:25
              a czy ktos wie jak jest z PEDAGOGIUM, w Warszawie na ulicy Marszałkowskiej?jaki
              tam jest poziom i jaka jest opinia na temat tej szkoly?
              z gory dziekuje za odpowiedz
              • Gość: arczi_86 Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.compnet.com.pl 09.08.05, 22:09
                Ja ide na WSB WYŻSZĄ SZKOŁĘ BANKOWĄ do Chorzowa na zaoczną Politologię
                ( O spec. Media a Komunikowanie społeczne albo Marketing Polityczny) Mam
                nadzieje że na tej uczelni jest spoko i że wykładowcy też są coool NAPISZCIE
                CO WIECIE O TEJ SZKOLE I CZY KTOŚ SIE WYBIERA NA MÓJ KIERUNEK ?? :>
            • Gość: Paweł Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.szpital-bielany.torun.pl 19.08.05, 00:56
              Renata Kiedy masz test z angielskiego. Ja tez zamierzam studiowac w Łazarskim.
              Szukam tylko osób z którymi być może będę studiował. Napisz cos-masz e-mail?
              GG? Mój e-mail: slakoc@wp.pl
    • Gość: zadowolona Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.gliwice.sdi.tpnet.pl 10.08.05, 10:58
      Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie- i uważam, że to bardzo dobra
      decyzja :P
      • Gość: kaska Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.adsl.inetia.pl 10.08.05, 11:32
        racja :) ja sie uparlam na krakow i ide na tischnera na stosunki miedzynarodowe
        • Gość: up Re: kto idzie na prywatne studia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 12:24
    • amkocie Re: kto idzie na prywatne studia? 19.08.05, 09:17
      Ja idę na Zarządzanie Personelem w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem. Miałam
      dość szaleństwa z maturami nie chciało mi się jeszcze raz szaleć podczas
      wstępnych egzaminów a pozatym znam tą szkołę i znajomi którzy do niej chodzą są
      zadowoleni.
      • monkey0 Re: kto idzie na prywatne studia? 16.09.05, 17:32
        ja ide do Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie i jestem
        zadowolony ze swojej decyzji a ci wszyscy którzy krytykuja prywante uczelnie
        robią to albo z zawiści albo z głupoty w obu przypadkach nie ma sie czym
        przejmowac!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka