Dodaj do ulubionych

Fizyka medyczna na AGH w Krakowie - warto?

22.09.02, 13:29
Zastanwiam się nad swoim przyszłym życiem - przez 3 lata liceum chciałam
studiować na medycynę, lecz ostatnio mam coraz więcej wątpliwości dotyczących
tego kierunku. Dowiedziałam się niedawno, że na AGH istnieje kierunek "fizyka
medyczna". Czy moglibyście powiedzieć mi coś na ten temat? Jakie są same
studia, co z późniejszą pracą itd. I czy w ogóle warto wybrać ten kierunek?
Dzięki za pomoc!
Obserwuj wątek
      • kanma Re: Fizyka medyczna na AGH w Krakowie - warto? 23.09.02, 22:10
        Zastanawiałam się nad zdawaniem na medycynę. Ale czy to jest odpowiednie życie
        dla kobiety? To jest właściwie 6 lat wyrwane z życiorysu. Nie wiem, czy sobie
        poradzę. A później? Kobiecie ciężej jest zacząć życie rodzinne. A Ty? Jesteś na
        medycynie? Jeżeli tak, napisz mi jak się czujesz na tych studiach - może mnie
        przekonasz? Pozdrawiam!
        • vicca-magda Re: Fizyka medyczna na AGH w Krakowie - warto? 23.09.02, 22:54
          fizyka medyczna- nie warto - mam tam koleżnakę...nie ma pracy- bo kto chce być
          technikiem radiologii w polskiej służbie zdrowia...co do medycyny - mocno się
          trzeba zastanowić i być absolutnie pewnym wyboru. To są naprawdę ciężkie studia
          i wiele osób żałuje, że się zdecydowało - jeśli masz wątpliwości, to nie warto -
          polecam do rozważenia - biotechnologię, np. na UJ

www.mol.uj.edu.pl/courses/cb/#2
          lepsza też byłaby może farmacja - ciężka, ale i perspektywy większe niż po
          medycynie - www.cm-uj.krakow.pl/intusi/struktura.php?kod=0003&w=p
          Naprawdę się zastanów i nie ładuj się w medycynę, jeśli:
          a. to tylko "lek.med. " przed nazwiskiem Cię pociąga
          b. naprawdę, ale to naprawdę chcesz to robić w życiu...

p.s. to nie 6 lat...to 6 lat na podstawowe studia + okres stażu + okres
          robienia specjalizacji + okres dokształcania + dyżury +... = całe życie...
          Pozdtawiam,
          Magda
          • kanma Re: Fizyka medyczna na AGH w Krakowie - warto? 23.09.02, 23:28
            Dzięki za rady - czytałam już Twoje wypowiedzi na forum, wiem, że jesteś na
            biotechnologii i jesteś bardzo zadowolona z tego kierunku. Ale z tego co wiem,
            po fiz. med. są olbrzymie możliwości pracy za granicą - jasne - Polska jest
            trochę zacofanym krajem pod każdym względem. A szczególnie technologiami w
            medycynie - podobnie przecież jest z biotechnologią - tutaj ciężko jest
            się "rozwinąć" po studiach. A ja właśnie mam nadzieję na wyjazd stąd w
            przyszłości. I wydaje mi się, że fiz. med. jest kierunkiem całkiem w porządku.
            Dzięki za uwagi i pozdrawiam!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka