Dodaj do ulubionych

Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.06, 14:16
Już wkrótce będę studentem Politechniki Świętokrzyskiej. Dostałem się na oba
powyższe kierunki. Wiem, że są diametralnie różne, ale oba mnie interesują.
Który wg Was zapewni lepszą przyszłość i pracę? Pracę najlepiej w Kielcach,
chociaż nie wykluczam wyjazdu. Który kierunek jest lepszy (łatwiejszy) do
studiowania?
Pozdrawiam, liczę na rzetelne odpowiedzi :)
Obserwuj wątek
    • Gość: mourinho Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? IP: 212.244.78.* 22.08.06, 00:30
      Oba kierunki bardzo dobre. Budownictwo - pociąga gospodarkę za sznurki. Kręci
      się budownictwo to kręci się wszystko, jeśli w Polsce rozbuja się ta branża to
      będzie full roboty (już źle nie jest). Co do elektry, sam to studiuję więc nie
      będę wychwalał pod niebiosa, ale uważam że robota po tym jak najbardziej
      powinna być. W sumie elektrotechnika komunalna jest ściśle związana z
      budownictwem więc wybór należy do Ciebie. Osobiście słyszałem, że budownictwo
      jest trudne ze względu na ilość rysunków którą należy wykonać. Podobno obok
      elektroniki najtrudniejszy kierunek na studiach.
      • Gość: belial Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? IP: *.aster.pl 22.08.06, 12:12
        Na budownictwie jest sporo tzw. projektów do wykonania które nie są
        trudne merytorycznie ale zabierają dużo czasu. Obok tego największy
        problemem na tych studiach sprawia cały ciąg przedmiotów związanych z
        mechaniką - mech. teoretyczna, wytrzymałoś materiałów, mech. budowli czy
        np. teoria sprężystości i plastyczności. Na tych przedmiotach wielu ludzi
        się wykłada i to one są najgorszą częścią tych studiów a nie jakieś tam rysunki
        które i tak robisz w autocad na jakimś pliku podkładowym (z wcześniejszych lat)
        który tylko przerabiasz.
    • spector1 Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? 23.08.06, 22:32
      Najlepsza jest medycyna.Absolwent amerykanskiego uniwersytetu,krotko po stazu,
      zarabia $300tys/rok.Nic dziwnego,ze setki tys.Niemcow wyjezdza do USA.
      Pan doktor w cywilizowanym swiecie nalezy do prawdziwej elity.

Powracajac do tematu.
      Lepsze perspektywy sa po elektrotechnice.Trzeba patrzec w przyszlosc.
      Zrobienie licencji elektr.w UK gwarantuje b.dobre uposazenie nawet jak na
      warunki UK.Pozniej za sam podpis kasuje sie kilkaset funtow.
      Kazdy maly biznes musi miec prad, a pradu ignorant nie widzi,nie rozumie
      go,traktuje go jak tajemna nieokielznana sile i dlatego bez szemrania placi
      za podpis.Trend ten utrzymuje sie od poczatku istnienia pradu.

Budownictwo, szczegolnie wykonawstwo to zawod dla osob dynamicznych,nie bojacych
      sie ryzyka,dobrych organizatorow,lubiacych zmiany.Tego nie naucza was na
      studiach.To nie jest zawod dla kujonow bojacych sie wlasnego cienia.Na
      zachodzie budownictwo ma notowania lekko ponizej sredniej.
      Jezeli ktos liczy na to,ze rozwinie sie w Polsce to sie przeliczy bo buduje sie
      tandete.Nie zbudowano w Polsce zadnej autostrady,ktora mozna uznac za dobre
      dzielo projektantow/budowlancow.
      Poza tym ciagle bedziecie mieli starcia z architektami(artystami a nie inz.),
      ktorzy beda przy kazdej okazji usilowali udowodnic swoja wyzszosc.
      Dla tych co sa w trakcie studiow radze nie ignorowac znaczenia geodezji.
      Biegla obsluga total station to gwarancja unikniecia katastrof budowlanych.

Trudne rysunki na budownictwie?Ktos chyba tutaj zartuje.Kiedys byly trudne
      ale na wydz.mechanicznym.
      Dla niektorych linie wplywowe,uklady stat.niweyznaczalne to prawdziwa makabra.

Generalnie mowiac oba kierunki gwarantuja prace, czego nie mozna powiedziec o
      90% kierunkach humanistycznych.
      Najwieksza glupota byloby gdyby ktos z was zamiast na elektr. poszedl na
      politologie.Znam takie przypadki.

Spector

• referent21 Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? 24.08.06, 12:04
          Zdecydowanie rekomendowałbym budownictwo,chociaż elektrotechnika też nie jest
          zła,wogóle w dzisiejszych czasach to liczy się "inż" przed nazwiskiem!
          Ktoś wcześniej wspomniał o uprawnieniach..hm
          Generalnie trzeba trochę poswięcenia w nie zainwestować ale myślę że dość
          szybko się to zwróci lub zaowocuje,jak kto woli :)

Sam studiuję budownictwo i uważam że ze znalezieniem pracy w tym kierunku nie
          ma problemu,nawet na początku studiów!

pozdr
    • Gość: m Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? IP: 195.205.147.* 24.08.06, 12:14
      Od października bede na piątym roku budownictwa, własnie na Politechnice
      Swietokrzyskiej:D I powiem Ci, że nie sa to łatwe studia, ale daja bardzo duzo
      satysfakcji. Teraz dostałam sie na 3 miesieczne praktyki do dużej
      miedzynarodowej firmy budowlanej i upewnilam sie tylko ze byl to w 100%
      trafiony kierunek. Ze znalezieniem pracy nie ma problemów. Przynajmniej w mojej
      specjalizacji (Budowa Dróg). Niestety żeby byc kims na budowie lub podpisywac
      sie pod swoimi projektami trzeba zrobic uprawnienienia. Nie wiem jak jest na
      elektrotechnice, wiec na ten temat sie nie wypowiadam. Zycze trafionego wyboru.
      • Gość: Bartek Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.06, 00:41
        Podbudowałeś mnie tym, bo chyba wybiorę budownictwo :) Jeżeli chodzi o
        uprawnienia, to myślę że nawet pracodawca może wysłać na szkolenie w celu
        zdobycia uprawnień. Cały czas czekam na rady, ale mam jeszcze pytanie: czy dużo
        chemii jest na budownictwie? Czy będzie dużo zajęć z komputerem? Osobiście
        chciałbym, żeby chemii było mało, a pracy komputerem dużo :D
        • czosnek-power Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? 29.08.06, 14:09
          a więc tak, żaden pracodawca nie wysyła na szkolenie w celuy zdobycia przez
          Ciebie uprawnień, a egzamin jest ogólnopolski. Do podejścia do egzaminu
          potrzebujesz nie mniej jak dwa pełne lata praktyki na budowie, i w tym cały
          problem, bo studia z 5 przeciągają się do 7 (czasem 8,9) lat. Jestem teraz na 4
          roku na PWr i jestem zadowolona, na praktyce jestem już drugi miesiąc, wiec
          pozostalo tylko 22 miesiące pracy na budowie. Problelem jest też to, ze mało
          komu dają po studiach, w czasie tych dwóch lat , jako taką pensję, zarabiasz
          najniższą krajową, potem sobie odbijesz :)
      • Gość: k Re: Co lepsze? Budownictwo czy Elektrotechnika? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.06, 19:47
        ja tez jestem na V roku na PSk.
        Nie ma co sie oszukiwac- to sa ciezkie studia. Trzeba wiele wyrzeczen, wiele
        czasu i sporo nerwow, zeby je przejsc,ale kazdy kolejny rok to zupelnie inne
        podejscie do studiow - bardziej pod katem praktyki. Z praca nie jest i mysle,ze
        nie bedzie trudno. Ja mam praktyke w biurze projektowym nie tylko w wakacje.
        nie chodzi o kase, ale o zbieranie doswiadczen takich prosto z zycia i
        nabieranie pewnosci i odwagi. Uprawnienia daja Ci mozliwosc pelnego wykonywania
        zawodu.
        Ja nie zaluje mimo wielu zarwanych nocy;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka