Dodaj do ulubionych

Polski lekarz w USA

01.11.06, 20:03
Nikt tak jak wy czyli lekarze studneci medycyny nie odpowie mi na moje pytania
watpliwosci. Nastepna to praca za granica. Chcialabym wyjechac po studiach do
USA ...jednakze wiem ze trzeb azdac usmle czyli 3 egzaminy aby tam pracowac.
Rozmawialam na ten temat z mama i powiedziala mi ze mam marne a nawet nie mam
szans na przebicie sie na zostanie lekarzem w stanach..prosze odpowiedzcie:(
Obserwuj wątek
    • zamysza Re: Polski lekarz w USA 01.11.06, 20:59
      Najważniejsze to zdać usmle z super wynikiem. Kosztuje masę wysiłku i wyrzeczeń
      ale jest do zrobienia, trzeba się tylko uczyć z dobrych książek napisanych
      specjalnie w tym celu ( broń Boże z polskich ), przerobić dużo testów i nie
      załamywać się. Wbrew pozorom o specjalizację w USA łatwiej niż w Polsce bo tam
      gra jest fair. Kiedy kończysz rezydenturę zostajesz board certified i nikt na
      Ciebie nie patrzy z góry bo po pierwsze masz amerykańskie wykształcenie a po
      drugie to jest kraj emigrantów. Gdybyś chciała dowiedzieć się więcej wejdź na
      www.usmle.fora.pl , to nasze bardzo fajne:-) forum, dzięki niemu mam masę
      energii do nauki.

Pozdrawiam
      Anka
      • gagolek Re: Polski lekarz w USA 02.11.06, 01:12
        jesli chcesz sie rozejrzec w stanach mozesz zaczac od pracy w laboratorium
        naukowym. Praktycznie tutaj przed aplikowaniem do szkolu medycznej robii tak
        kazdy kandydat. W ten sposob dostaje referencje, ktore sa bardzo istotne no i
        oczywiscie zyskuje czas na podjecie decyzji czy na pewno szkola medyczna
    • zamysza Re: Polski lekarz w USA 02.11.06, 07:55
      Praca w laboratorium to jest dobry pomysł dla undergraduate, nie dla lekarza z
      polskim dyplomem, który zdawał usmle. Przy aplikacji na rezydenturę liczy się
      year after graduation. Każda luka działa mocno na niekorzyść a praca w
      laboratorium w dodatku nie ma nic wspólnego z medycyną. O wiele lepiej już
      załapać się na externship, mieć kontakt z pacjentami i zdobyć US clinical
      experience, względnie observership żeby dostać listy rekomendacyjne od lekarzy,
      to zwiększa szanse. Niemniej mam znajomych którzy dostali się bez tego więc nie
      jest niezbędne. Najważniejszy są wyniki usmle. Poza tym jeśli ktoś skończył w
      Polsce medycynę to chyba wie że na pewno interesuje go szkoła medyczna:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka