Dodaj do ulubionych

UJ filologia polska zaocznie

14.02.07, 21:42
Witam! Jestem w 3 klasie liceum. zawsze chciałam być nauczycielką ( wiele
osób krytykuje ten pomysł). Mam takie pytanie jak wyglądają studia zaoczne na
UJ? Chodzi mi o to czy według Was jest trudno. Miszkam dość daleko od Krakowa
i moge wybrać bliższe uczelnie, we Wrocławiu lub w Opolu. Z drugiej
strony "kusi" mnie Jagielloński. Dlatego proszę o szczerą opinie kogoś, kto
jest na filologii polskiej na UJ zaocznie. Z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
    • Gość: Tawananna* Re: UJ filologia polska zaocznie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.07, 00:40
      Powiedzmy szczerze: lepsza filologia polska dzienna we Wrocławiu niż zaoczna w
      Krakowie. Jeśli będziesz miała odpowiednie wyniki z matury, szkoda iść na
      zaoczne - przynajmniej w przypadku polonistyki. A może warto zrealizować
      marzenia i iść na dzienne do Krakowa? Jeśli tylko masz masz jak utrzymać się w
      innym mieście (albo jesteś na tyle zdeterminowana by wziąć sprawy w swoje ręce)
      - nie rezygnuj z marzeń i idź na dzienną filologię polską na UJ :).
      • another_story Re: UJ filologia polska zaocznie 15.02.07, 14:13
        No właśnie - dlaczego nie dzienne? Domyślam się, że na obu rodzajach studiów
        poziom trudności jest podobny, a przecież skoro stać Cię na opłacenie czesnego,
        równie dobrze możesz się za te pieniądze utrzymywać w Krakowie. Polonistyka ma
        swój urok, polecam :).
        • metafory UJ filologia polska Zaocznie 15.02.07, 14:22
          A ja zakładam,że skoro koleżanka pyta nas o studia ZAOCZNE to przemyślała
          sprawę i wie,że nie może sobie pozwolić na dzienne studia w Krakowie - ja to
          rozumiem,bo też ze względów finansowych podjęłam zaoczne studia w wielkim
          mieście i absolutnie nie żałuję. Wiem jak drogi jest Kraków i wcale łatwe nie
          jest utrzymanie się w obcym mieście,bez pomocy rodziców...dlatego radzę podjąć
          studia zaoczne na UJ i równocześnie podjąć pracę tam,gdzie mieszkasz...teraz
          pracodawcy bardzo cenią takie zaradne osoby - z wyższym wykształceniem i
          posiadające do tego doświadczenie zawodowe :)
          Wszystko w Twoich rękach !
          Życzę Ci serdecznie powodzenia!
          • bamboszniczka Re: UJ filologia polska Zaocznie 15.02.07, 18:04
            O to mi właśnie chodzi. Bardzo bym chciała studiować na UJ. mam rodzine w
            Krakowie,ale niestety dzienne nie wchodzą w grę. Po pierwsze nie chcę im
            siedzieć całymi tygodniami na głowie ( lepiej nie nadwyrężać życzliwości
            rodzinki), po drugie jakoś nie chcę wyjeżdżać z mojego miasteczka, no i mam
            możliwość pracy tutaj. Chciałabym się jeszcze dowiedzieć jak często są zjazdy
            co tydzien czy co dwa? Dziękuję serecznie za odpowiedzi!
            • Gość: ... Re: UJ filologia polska Zaocznie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.02.07, 14:48
              od października dojeżdzam do krk z opolszczyzny na studia pokrewne filologii
              polskiej. czasami jest problem z komunikacją - wbrew pozorom z opola czy
              kędzierzyna nie jeździ aż tyle pociągów do krakowa (i odwrotnie), nie zawsze
              pociągi zgrywają się z porą, kiedy kończy zajęcia, itd. ale generalnie jest
              okej:) zniżkowy pociąg pośpieszny dla studentów z krk do opola to 21,42 zł /czy
              coś takiego - mogę się machnąć o parę groszy, bo nie pamiętam dokładnie w tej
              chwili/, a jeśli musisz dojechać jeszcze z opola do swojego miasta to musisz
              doliczyć ok. 7-8 zł na bilet pks. przy zjazdach co tydzień masz ponad 200 zł na
              same pociągi, autobusy, przy zjazdach co 2 tygodnie to wychodzi nieco mniej.
              gdzieś musisz spać, więc min. 30 zł na jeden nocleg, jak śpisz przez dwa dni w
              krk, to płacisz podwójnie, ale to dobrze, że masz rodzinę, to może ci pomogą.
              choć musisz coś jeść - to dodatkowe pieniądze, plus musisz zapłacić czesne ok.
              1500.

co do samego miasta, to jest bardzo fajne, choć studiując zaocznie poznaje się
              je zaledwie 'z grubsza' - choć z czasem, coraz lepiej i lepiej ... :) nawet w
              czasie krótkiego pobytu da się poczuć tę 'magię'.

jeśli więc wiesz, że praca, którą masz możliwość podjąć odciąży twoich rodziców
              i będziesz w stanie chociaż częściowo finansowo ponieść koszty studiów, a
              rodzinka pomoże ci z noclegami, to nie ma przeszkód, byś poszła na zaoczne:) na
              pewno pokochasz to miasto, a samodzielność zaowocuje w przyszłości:)

będę jednak szczera wobec ciebie - osobiście mam nadzieję, że jednak będę od
              października już na dziennych. może i ty zmienisz zdanie po roku, a może nie;)

pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka