Dodaj do ulubionych

Skandynawistyka !!!

IP: *.domtel.ptc.pl 15.05.07, 17:55
Studiuje ktoś skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim? Chciałabym się
dowiedzieć czegoś więcej o rekrutacji i tego,czy łatwo się dostać.
Obserwuj wątek
        • dhirkae Re: Skandynawistyka !!! 15.05.07, 20:30
          Dostać się dosyć trudno, jest około 12 osób na miejsce. Nie wiem dokładnie jak
          wygląda rekrutacja w tym roku, na pewno jest konkurs świadectw. Na stronie
          www.univ.gda.pl znajdziecie dokładne informacje jakie przedmioty są wymagane
          przy rekrutacji.
          • Gość: Dhirkae Re: Skandynawistyka !!! IP: *.kolonianet.pl 16.05.07, 13:04
            Specjalizację wybiera się już pierwszego dnia.Jest podział na linie: szwedzką,
            duńską i norweską. Wyczytywane są nazwiska z listy przyjętych, zaczynając od
            góry, a więc od osób z najwyższymi wynikami.I każdy deklaruje się, jaką wybiera
            linię.A jaki język Ciebie interesuje?:)W tej chwili przyjmują więcej osób, bo
            aż 60.Ja miałam z matury z polaka 90% i 55%, z angielskiego 99% i 96%, z
            historii 77% i 68%.Wymagania są duże, szczególnie z języka wiodącego. Próg
            zaliczenia wynosi 75% (w grupie norweskiej 80%).Z języka trzeba się uczyć
            najwięcej, ciągle są jakieś koła i to człowieka mobilizuje;)Systematyczność
            jest w przypadku języka najważniejsza.Ale jeśli trochę się przyłożysz to na
            pewno dasz radę.Nie trzeba siedzieć po nocach, także spoko:)Na drugim roku
            jesteś już w stanie czytać książkę po szwedzku/norwesku/duńsku bez problemu:)Po
            drugim roku jest możliwość wyjazdu na stypendia, żeby dodatkowo podszkolić
            język.Jest też obowiązkowy angielski, teoretycznie jest na poziomie
            proficiency. Ale ja po liceum byłam gdzieś pomiędzy FCE i CAE i spokojnie daję
            radę, więc nie ma co się przerażać:)Języki wiodące są na najwyższym poziomie, z
            resztą przedmiotów bywa różnie.Ale mnie ten kierunek bardzo odpowiada:) Jeśli
            chciałabyś ze mną pogadać to pisz na gg: 1312589.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka