Dodaj do ulubionych

grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?!

IP: *.magma-net.pl 03.10.07, 19:36
u mnie podzielili nas na 5 gr. 40-50osobowych. Oszaleli!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Aga Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.chello.pl 03.10.07, 19:59
      Wszystko zalezy od uczelni. U mnie na wydziale w grupie ćwiczeniowej
      nie może być więcej niż 30 osób.
      • Gość: ja Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.07, 20:20
        U mnie teoretycznie w grupie jest 30 osób, ale zwykle bywa 32 33 czasem 35...
        czami nie opłaca się uruchamiac osobnej grupy dla 10-12 osób, o jeśli jest
        pewność, że się w sali zmieszczą to się dodaje "po trochę"

ale grupy 40-50 to tez normalka
        • plecionka Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! 03.10.07, 20:29
          To zalezy. U mnie na calym roku jest troche ponad 60 osob i podzielili nas na 4 grupy, czyli wychodzi mniej wiecej 16 osob w jednej.
        • Gość: Aga Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.chello.pl 03.10.07, 21:55
          A nie, u mnie grupa istnieje, jeśli jest w niej przynajmniej 5osób
          (chodziłam na takie zajęcia). :)
          • Gość: qwerty Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.chello.pl 04.10.07, 11:54
            Ja chodziłam na zajęcia gdzie były 2 osoby :) + prowadzący.
    • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 10:38
      Fatalnie. U mnie rekordem było chyba ze 26 osób, a i to głównie dlatego, że ktoś
      z innej grupy przeniósł się akurat na dane zajęcia. Wyznaczone grupy miały
      bowiem maks. 20 osób (a na innym kierunku nawet maks. 14!).
      • Gość: g Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.aster.pl 04.10.07, 11:59
        co studiujecie ze macie takie małe grupy??
        jestem z prawa uw.. u nas grupy 30-40 osob (straszne://)
        • Gość: xyz Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.181.219.81.magma-net.pl 04.10.07, 13:18
          Pewnie na takich kierunkach jak np. prawo duza liczebnosc grupy nie
          stanowi przeszkody...Ale na kierunkach scislych, gdzie na wielu
          przedmiotach trzeba miedzy innymi zbierac magiczne punkciki za np.
          rozwiazywanie zadan na tablicy, 50 osob w grupie przy czestotliwosci
          zajec 1xtyg oznaczalo by fizyczna niemozliwosc zdobycia zaliczenia..
          • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 13:29
            Nie wiem, jak jest akurat na prawie, ale na wielu kierunkach humanistycznych
            zajęcia w grupach mają charakter dyskusji, w których dobrze jest być aktywnym...
            (w końcu wykładowca może wykazać się na wykładzie, na ćwiczeniach wykazują się
            studenci ;)) 50-osobowej grupy nawet nie próbuję sobie wyobrażać...
        • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 13:27
          Studiuję na MISH (UAM), więc zdecydowanie humanistycznie :).

Na filologii polskiej grupy dziekańskie składają się z 20 osób. Na germańskiej -
          13-14. Na paru innych filologiach - 25 to absolutny maks (zajęcia niejęzykowe).
          Politologia, socjologia - grupy raczej nie przekraczają 20, no, dwudziestu paru
          osób. Grupy powyżej 30 osób chyba w życiu nie widziałam, z wyjątkiem wykładów
          oczywiście, i ew. jakichś bardzo obleganych fakultetów lub zajęć z wyjątkowo
          uwielbianym przez studentów wykładowcą.

Prawdę mówiąc, myślałam, że to standard... U nas nawet takich wielkich sal nie
          ma (z wyjątkiem wykładowych) - w sali seminaryjnej jest zwykle 20-30 miejsc
          siedzących.
          • agatk_michta Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! 04.10.07, 16:51
            ja studiuje politologię i w zeszłym roku w każdej grupie było
            trzydzieści parę osób (były 4 grupy); w tym roku zrobili 5 grup tak
            by w każdej było ok.28 osób, ale nie uwzględnili wielu osób które
            zrezygnowały i teraz mam w grupie osób 25, w innych jest podobnie;
            podejrzewam,że zrobili to na prośbę wykładowców,którzy woleli mniej
            liczne grupy
            • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 16:59
              Studiujesz na UAM?

Myślę, że tak duże grupy mogą mieć związek z tym, że od czasu nowej matury
              uczelnie mają problem z oszacowaniem, ile osób w październiku faktycznie pojawi
              się na zajęciach...
          • Gość: Aga Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.chello.pl 04.10.07, 17:11
            W zeszłym roku chodziłam na ćwiczenia na filologii polskiej na pewne
            ćwiczenia. Na pierwsze (o 8 rano) przyszło 50 osób, po ostrej
            selekcji zostało 35 osób. Ale pan prowadzący stanowi wydziałową
            legendę i wszyscy chcieli mieć ćwiczenia właśnie z nim. ;)
            • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 17:55
              Mogę się zapytać, z kim były te zajęcia? :)

Ja taką "walkę o miejsca" na polonistyce przeżyłam parę razy... asertywny
              wykładowca zrobił losowanie :), mniej asertywny wypytał nas, kto ma IOS, ITS i
              różne inne "I" i z westchnieniem nikogo nie wyrzucił ;), całe szczęście, że była
              to bodaj jedyna sala, gdzie pod ścianą stała duża ilość plastikowych
              rozkładanych krzeseł... przydały się bardzo :).
              • Gość: Aga Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.chello.pl 04.10.07, 18:54
                Dr Bąbiak, filologia polska na UW - ćwiczenia z literatury po 1864.
                Prowadzący-marzenie. :) Też był z tych "nieasertywnych" - kazał
                zostać tym, którzy byli z przypisanej do niego grupy, ITSom i
                dwukierunkowcom - nie przewidział, że to razem wzięte da tłum.
                • Gość: Tawananna* Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 20:23
                  Mój wspomniany nieasertywny wykładowca po dłuższym przepytywaniu, kto jakie
                  ITS-y i kierunki ma, stwierdził w końcu: "Po co mają Państwo zwracać głowę
                  dziekanowi tymi wszystkimi podpisami... Najlepiej gdyby wywiesił na drzwiach
                  kartkę: Kto chce mieć indywidualną organizację, NIECH CZUJE, ŻE JĄ MA" :).
                  Bardzo lubię ten cytacik :).
    • Gość: jjaa Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 19:56
      ojej, jakieś gigantyczne te grupy macie!!! u mnie na geologii były max.
      12-osobowe, co było uzależnione przede wszystkim od dostępu do sprzętu i innych
      pomocy jak mikroskopy, komputery, skałki, minerałki, różne inne osady, bryłki na
      projekcje krystalograiczne etc. A zresztą na takich laborkach z chemii czy
      gruntów to trochę ciężko więcej niż 12-osób ogarnąć. Sama teraz prowadzę
      ćwiczenia (jestem doktorantką) i wiem, że jak mam powyżej 12-osób w grupie to
      łatwo się tych zajęć nie prowadzi. I co ciekawe warunki lokalowe na moim
      wydziale mamy znakomite!
    • Gość: K. Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.magma-net.pl 04.10.07, 21:48
      studiuje admin. (z tym, ze zaocznie). Pewnie chca sobie koszty zmniejszyc. Z 2
      gr. wykladowych zrobili jedna. Nie wierze, ze az tyle osob zrezygnowalo/odpadlo
      i bedzie nas tak malo zeby grupy byly mniejsze.

Poza tym "starsze" roczniki ucza sie w takich duzych grupach.
    • another_story Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! 05.10.07, 12:33
      U mnie (polonistyka UJ) grupy stricte cwiczeniowe liczą chyba
      maksymalnie 22 osoby, aczkolwiek często zdarzają się zajęcia, które
      jedna z pań prowadzących określiła mianem "wykładów
      konwersatoryjnych" - niby posiadają generalnie formę monologu, ale
      odbywają się w salach przeznaczonych na co dzień dla kameralnej
      liczby uczestników. Wiąże się to oczywiście z głębokim dyskomfortem
      dla studentów, stłoczonych nagle np. w 70 osób na powierzchni
      zwykłej, "szkolnej" salki. Za to od strony merytorycznej bywa
      pięknie... :)
      • Gość: ryzolina Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.godula.net 19.10.07, 17:51
        na prawie uj to samo. grupy są z urzędu (tj formalnie) 50-60 os a
        przychodzi czasem 80- 90 masakra.. duszno parno i na podłodze ludzie
        siedzą bo krzeseł malo...
    • kasiamat00 Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! 07.10.07, 11:44
      Oszaleli :( Toż to będzie drugi wykład.

Ja miałam w tamtym tygodniu zajęcia z 23 studentami i tak się nie da. Mam
      nadzieję, że znajdzie się jeszcze dwóch i będzie można wyegzekwować od władz
      wydziału obietnicę utworzenia drugiej grupy (miała powstać, jak będzie 25 osób).
    • Gość: Anka U mnie gr ćw liczy 15 osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.07, 12:34
      A na roku mam ok 150 osob.
    • Gość: kol Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.10.07, 13:10
      Oczywiście takie duże grupy są złamaniem rozporządzeń ministerialnych - ale jak
      widzę na państwowych uczelniach się ich nie przestrzega.
    • Gość: kol Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.10.07, 13:13
      Oczywiście za duże grupy - złamanie zaleceń ministrialnych - proponuję interwencję
    • Gość: pw Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.07, 10:23
      u mnie na PW grupy są po ok. 30-35 osób, ale i tak każdy chodzi jak
      chce wczoraj na labo z TI były 4 osoby bo inni sobie poszli na
      zajecia do innych grup i wczesniej skonczyli
    • Gość: n Re: grupa cwiczeniowa - jest jakis limit osob?! IP: *.net.pl 20.10.07, 18:33
      a nas w tym roku nie podzielili tylko dzielilismy sie sami dzien
      przed zajeciami. dodam ze plan byl w necie ale bez podziału na
      grupy:D

i tak jestem w grupie 6 osobowej:D
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka