Dodaj do ulubionych

filologia romańska na UW

09.05.09, 10:28
wie ktos moze jakie są progi dostania się na romanistyke na uniwerek
wrocławski lub warszawski? czy z matura z francuskiego na podstawie ale dobrze
napisaną ma się jakies szanse?
Obserwuj wątek
    • Gość: martusia2203 Re: filologia romańska na UW IP: *.skarzysko.vectranet.pl 09.05.09, 11:30
      Na dzienną romanistykę na UW mogą się dostać wyłącznie kandydaci, którzy zdali
      język francuski na poziomie rozszerzonym - tak zresztą pisze w wymaganiach tej
      uczelni, więc nawet fantastycznie zdana podstawa nie pozwoli Ci się tam dostać.

A tak na marginesie: jak chciałabyś studiować romanistykę, jeśli nie zdawałaś
      francuskiego na rozszerzeniu? (a skoro nie zdawałaś, to widocznie uważałaś, że
      nie dałabyś sobie rady).
      • stokrotka2608 Re: filologia romańska na UW 10.05.09, 08:58
        Właśnie zaluje ze nie pisze na rozszerzeniu ale teraz to juz za pozno. Ale
        słyszałam, że na Wrocławski jest możliwość dostania się z podstawą, i do tego
        jeszcze jest tam grupa która idzie od podstaw, bardziej interesuje mnie Wrocław
        niż Warszawa.
          • Gość: martusia2203 Re: filologia romańska na UW IP: *.skarzysko.vectranet.pl 10.05.09, 11:16
            paulinaa napisała:

> i co? jak sie zaczyna francuski od zera to można po 5 latach byc filologiem?
            > przeraża mnie poziom polskiego szkolnictwa

Raczej można, skoro np. na sinologii zaczyna się naukę japońskiego od podstaw,
            ale wymaga to wiele wysiłku i mało kto daje radę (mnie również to jednak
            przeraża, bo filologia jest podobno nauką o języku, a nie kursem językowym). Do
            autorki: skoro chcesz iść na romanistykę i zdajesz ten język na maturze, to czy
            nie nudziłabyś się na studiach, na których uczyłabyś się go od podstaw? Uczenie
            się języka, który już znasz, też jest moim zdaniem bez sensu. Nie lepiej byłoby
            próbować zdawać rozszerzenie za rok, a teraz np. pójść na kurs i doszkolić się,
            tak żeby w przyszłym roku dostać się np. na UW?
            • Gość: Gość portalu Re: filologia romańska na UW IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.05.09, 11:42
              Jak ktoś porównuje sinologię do romanistyki, to chyba nie wie, o czym mówi.
              Jestem po innej neofilologii ze starą maturą, którą zdawałem pisemnie i ustnie z
              języka obcego odpowiadającego temu kierunkowi oraz po egzaminie wstępnym
              pisemnym i ustnym z tego języka obcego a także ustnym z języka polskiego. Jak to
              porównać do zdania sobie matury na poziomie podstawowym ? A potem po studiach
              jest larum, jak nikt nie chce przyjąć delikwenta/delikwentki do pracy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka