Dodaj do ulubionych

nurkowanie w Egipcie dla amatora?

13.04.10, 10:06
słuchajcie, nie mam żadnego kursu zrobionego, czy w Egipcie są możliwości
nurkowania dla "bezpapierowców". Towarzyszyć mi będzie osoba mocno
zaawansowana - z "papierem".
Jakieś szanse?
Obserwuj wątek
      • malwina.nurek Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 21.04.10, 12:48
        W Sharm tak jak kolega wspomniał jest wiele baz nurkowych zarówno polsko jak i
        angielsko języcznych. Warto zainteresować się zapisem na taki kurs będąc jeszcze
        w Polsce gdyż za rezerwację online często udzielane są rabaty choć na najtańsze
        kursy trzeba uważać. Dodatkowo do cen kursów trzeba z reguły doliczyć koszt
        książki oraz certyfikatu.
          • malwina.nurek Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 21.04.10, 14:17
            No niestety nie zawsze. Przykład? Polska Nautica czy tez Halabanaha pobierają
            dodatkową opłatę za książki oraz certyfikaty. Wystarczy zerknąć w ich cenniki.
            Podobnie jest w przypadku baz angielskojęzycznych choć czesto materiały
            rzeczywiście sa w cenie to jednak za certyfikat pobierana jest dodatkowa opłata.
            Dlatego najlepiej wcześniej się przygotować ze znajomości cen kursów, co zawiera
            cena kursu i czy obejmuje materiały dydaktyczne oraz certyfikat. Po zsumowaniu
            wszystkich elementów często okazuje się, że najtańsza oferta staje się
            najdroższą co w sumie mogłoby dawać tez do myślenia na temat polityki bazy w
            stosunku do klienta.

Jeśli będzie potrzebna pomoc w ogarnięciu tych wszystkich ofert to służę pomocą.
            Zapraszam na prv.
            malwina.nurek@gazeta.pl
            • grogreg Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 22.04.10, 09:11
              Kusy robiłem....robię w dwu bazach. W Szczenie - Ińsko i na Wirralu (Liverpool)

Widać mnie rozpieścili, bo wszystkie koszty są zsumowane już na początku.

Inna sprawa, że na cenę patrzę na końcu. Najpierw się rozpytuję ludzi co o dany
              instruktorach i bazach myślą i jakie mają doświadczenia.
              • malwina.nurek Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 22.04.10, 13:00
                No i myślę, że taka droga wyboru instruktora jaką sugerujesz jest najlepsza.
                Oczywiście pomijając sytuację: idę do insruktora kolegi bo jest fajnie i luźno.
                Bałabym się nauki "po łebkach" i nie radziłabym się szkolić w taki sposób ale
                każdy ma wolny wybór.
    • grogreg Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 15.04.10, 15:45
      Tak.
      Centra nurkowe organizują krótkie - ok 30 minut - i płytkie nurkowania - do 10
      metrów. Wszystko oczywiście pod okiem instruktora i po ok godzinnym szkoleniu.
      Do czegoś takiego nie trzeba mieć "plastiku" - papieru już nie używamy bo rozmaka :)
    • olilala Re: nurkowanie w Egipcie dla amatora? 01.05.10, 09:32
      jesli nie chcesz robic od razu kursu bo nie wiesz czy nurkowanie jest sportem
      dla Ciebie to mozesz sprobowac na poczatek nurkowania z asysta instruktora. moze
      nawet twoja osoba towarzyszaca ma takie uprawnienia jesli piszesz ze jest mocno
      zaawansowana.
      jesli myslisz o konkretnym nurkowaniu bez kursu to jak dla mnie to dziwne
      podejscie. mysle ze dla chcacego zawsze znajdzie sie sposob, ale pod woda musisz
      w pierwszej kolejnosci liczyc na siebie i swoje umiejetnosci, partner jest
      niezbedny bo jak wiadomo 'samotny nurek to martwy nurek;)))', ale to ze masz
      doswiadczonego partnera to nie wszystko. w razie nieprzewidzianych komplikacji
      musisz umiec sie zachowac, umiec poprosic o pomoc ale z drugiej strony byc tez w
      stanie pomoc swojemu parnerowi nurkowemu.
      ja zrobilam OWD w sharm w centrum acqua sharm. rzeczowi ludzie i trafilam na
      dobrego instruktora. jestem bardzo zadowolona a nurkowanie jest cudowne. a
      jeszcze gdy sie ma sprawdzonego, odpowiedzialnego parnera nurkowego to juz w
      ogole super.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka