Dodaj do ulubionych

Pianki nurkowe -opinie i doświadczenia

24.04.10, 14:05
Witacie, ciekawią mnie Wasze opinie i doświadczenia z piankami
nurkowymi. Jakie rozwiązania czy udogodnienia są Waszym zdaniem
godne polecenia, jakie materiały Wam najbardziej pasują, na co
zwracacie uwagę kupując piankę?
--
proszę postarajcie się bez nazw producentów ani pisania o suchych.
--

Dzięki
Kasia
www.bestdivers.pl
Obserwuj wątek
    • tu_droplet Żyleta z głową 24.04.10, 21:38
      Nie wiem czy na temat. Overall można zestawić z kamizelką z głową.
      W Polsce jest mi w tym za zimno a morzu Śródziemnym za ciepło. Mimo wielu prób nie udało mi się kupić takiej głowy by woda nie wlewała się mi się na plecy, oczywiście w Egipcie to nie jest duży problem. Skończyło się na tym, że używam żylety z głową. Jeszcze w moim rozmiarze udało mi się kupić w Polsce ale dla córki musiałem sprowadzać z Niemiec.
      • grogreg Re: Żyleta z głową 29.04.10, 05:52
        > nie udało mi się kupić takiej głowy by woda nie wlewała się mi się >na plecy

Czy woda się Ci "wlewa na plecy" jednorazowo czy wpływa i wypływa przez całe
        pływanie?
        • tu_droplet Re: Żyleta z głową 29.04.10, 18:15
          grogreg napisał:

> > nie udało mi się kupić takiej głowy by woda nie wlewała się mi się >n
          > a plecy
          >
          > Czy woda się Ci "wlewa na plecy" jednorazowo czy wpływa i wypływa przez całe
          > pływanie?
          ja bym to raczej określił jako nieprzyjemne uczucie podczas pierwszego
          zanurzenia, potem już o ile sobie przypominam było znośnie. Ten dyskomfort
          dotyczył tylko chłodniejszych części Morza Śródziemnego. Szczególnie narzekały
          na to kobiety.
          Może się mylę ale wydaje mi się, że kryza głowy - szczególnie ta szersza -
          powinna wchodzić pod piankę. W naszych różnych piankach Scubapro i Mares kryza
          zawsze w końcu wyłaziła z pleców.
          • grogreg Re: Żyleta z głową 01.05.10, 00:34
            Widzisz, pianki mokre mają to do siebie, że są mokre.
            Woda zawsze przeniknie do ich wnętrza bo taka ich już natura. A że zwykle jest
            to woda chłodniejsza niż nasze 36,6 więc .......

> Może się mylę ale wydaje mi się, że kryza głowy - szczególnie ta szersza -
            > powinna wchodzić pod piankę.

Czy chodzi Ci o kryzę kaptura?
    • grogreg Re: Pianki nurkowe -opinie i doświadczenia 29.04.10, 05:57
      Moja Żona i ja używamy modelu Lynx firmy Watherproof. Jest solidnie wykonana z
      dobrych materiałów. tam gdzie powinny być wzmocnienia są wzmocnienia, są kryzy
      na kończynach i szyi, są są zamki na rękawach i nogawkach, oraz dodatkowy
      zameczek na kołnierzu i jest wyściółka ułatwiająca zakładanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka