Dodaj do ulubionych

Czy grudzień jest dobry do nurkowania w Egipcie ?!

21.06.08, 21:27
Cześć planuję nurasy na początku grudnia w Egipcie czy to dobra
pora - pozdrawiam i życzę udanego sezonu nurkowego 2008 ;-)
Obserwuj wątek
        • wojtek37k Re: Czy grudzień jest dobry do nurkowania w Egipc 31.07.08, 12:14
          Nie ma wątpliwości , że ciekawiej w Egipcie , o tej porze można tam
          zrobić nawet podlodowe :-))) . Nie przesadzajcie z tą krytyką
          nurkowania w Polsce - nie jest to mistrzostwo świata to prawda ,
          ale ludzie tu nurkują . Egipt może się przejeść również , ja mam ok.
          80-90 nurkowań turystycznych zalogowanych w Egipcie , nie raz
          przewodnik jak poprowadzi na "ciekawą" rafę to można wręcz ziewać
          pod wodą i ewentualnie doskonalić pływalność . Gdyby nie rodzina to
          do Sharm i Hrg , na nurka już bym nie poleciał i jak lecę sam , nie
          latam tam .

Pozdrawiam Wojtek
                • gulak Re: Czy grudzień jest dobry do nurkowania w Egipc 09.08.08, 11:26
                  W Hurgadzie byłam kilka lat temu w bazie Colona. Szwedzka baza ale z
                  obsługą równiez polskojęzyczną - Dorota pracuje tam do dzisiaj.
                  Wiem, że maja tez baze w Sharm, robią równiez safari. Na ich stronie
                  znajdziesz dużo informacji o każdej z ich baz, równiez po polsku.
                  www.colona.com
                  Co do mojejego wyjazdu so Sharm, to mam złe doświadczenia, więc nie
                  będę za dużo pisac. Generalnie ruch pod wodą jak na Marszałkowiskiej
                  w Wwie... Co do warunków klimatycznych, to jeśli będziesz nurkować
                  przez kilka dni, to wcale nie jest tak gorąco. Woda okolo 20 stopni
                  na przełomie grudni i stycznia. Ja nurkowałam w 7mm long johnach i
                  na to jeszcze 7mm kurtka z kapturem i nie będę ukrywać, że gorąco to
                  mi nie było... No i koniecznie czapka i jakis windstopper, żeby się
                  ogrzac po drugim nurku w drodze powrotnej do bazy (z wyprawy łodzą)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka