Dodaj do ulubionych

Portret tarotowy - pytania i wątpliwości

28.05.15, 11:37
Zaintrygowana uwagami Ing zakładam ten wątek, ale nie po to by komuś robić portret ale by podzielić się spostrzeżeniami i zadać pytania
O! np
A co jeśli ktoś ma w portrecie aż 3 razy tę sama kartę - właśnie Papieża- 1 raz to normalnie czytamy - jak 2 raz to odwrotność ciemne strony itp a 3 raz? znów "normalnie? - mój syn ma "w doniczce" a ja mam jako cel (misję życiową) i drogę do tego celu..

I co w związku z tym? wink
Obserwuj wątek
            • nikix4 Re: Portret tarotowy - pytania i wątpliwości 28.05.15, 22:22
              Nie wiem smile
              Chrzanowska podaje swoje znaczenia kart. Jak masz np.
              Kapłankę, to oznacza ona:
              harmonię osiągniętą poprze obcowanie z naturą, pracę na działce i wszelkie inne działania wykonywane w kontaktach z przyrodą, wyjazdy na wieś, do lasu, na łono przyrody oraz pomaganie innym, a także dzięki dobre kontakty z matką, czy też zajmowanie się wiedzą tajemną, szczególnie Tarotem.
              Wieża ma tu bardzo ciekawe znaczenie:
              – harmonia osiągana poprzez odcięcie się i zniszczenie starych struktur, zbudowanie nowych – lepszych, nowocześniejszych, bardziej funkcjonalnych, pozostawianie za sobą starych, przeżytych spraw, a także dzięki odnalezieniu swego miejsca w otaczającej realności, umiejętne wpisanie się w sprawy rodziny, środowiska, sfery zawodowej i konsekwentne budowanie swego życia na wszelkich jego poziomach.

Nie przekonuje mnie ta metoda.
              1. nie bierze się po uwagę drogi życia
              2. wszystkie dzieci urodzone w tym samym dniu, miały by tą samą "kartę przewodnią"
              w wieku średnim decydował by miesiąc, w wieku dojrzałym rok - bez sensu chociażby patrząc na rówieśników wink
              3. o tym kim się było w poprzednim wcieleniu decyduje dzień i miesiąc urodzenia wink
              4. punkt komfortu karmy - co to w ogóle jest ? albo jak pracować z misją na obecne wcielenie wink

Traktuję te 18 kart z przymrużeniem oka tongue_out
              Wolę tradycyjną numerologię.
    • inguszetia_2006 Re: Portret tarotowy - pytania i wątpliwości 28.05.15, 22:45
      Witam
      Trzy karty czyta się jak pozytyw. Tak pamiętam, ale nie jestem fanką wielką tej metody.
      Moim zdaniem portret numerologiczny jest jednak dużo trafniejszy. A ty masz dwóch Papieży czy trzech, bo nie zajarzyłam? Misja życiowa w Papieżu i droga do celu Papież tak? Czyli, że wróżka i oparcie dla innych, autorytetwink Jak masz tylko dwóch to myślałabym nad takim przekazem, żeby ludzi nie zadusić swoja mądrością, nie stać im nad głową i nie truć;-P Taka lekcja do przerobienia. Ale wiesz, to palcem po wodzie pisane... Ja mam dwóch Pustelników i powinnam być odludkiem i mędrcem. No ale... właśnie ale... mam Wenus w Lwie i już uj z bombki strzeliłwink
      Pzdr.
      Ing
        • nikix4 Re: wzór na "doniczkę" 29.05.15, 11:37
          Ok. Podaję wzór:
          Portret psychologiczny metodą Tarota Alicji Chrzanowskiej.
          Metoda oparta jest jednocześnie na numerologii i tarocie.
          Wykorzystujemy tylko karty AW.
          Karta Głupiec to 22.
          Pełna data urodzenia.
          Jeśli gdzieś z wyliczenia wyjdzie cyfra większa niż 22, to odejmujemy od niej cyfrę 22

1. Karta pierwsza mówi o dzieciństwie i młodości do 29 roku życia
          2. Karta druga mówi o okresie po ukończeniu 29 lat do ukończenia lat 49
          3. Kart trzecia mówi o wieku dojrzałym człowieka po ukończeniu 49 lat.

Wg Chrzanowskiej karty te prezentują ogólne predyspozycje i możliwości człowieka, które na pewno w życiu człowieka się pojawią.

Jak liczymy:
          1. Dzieciństwo - dzień urodzin
          2. Wiek średni - miesiąc
          3. Wiek dojrzały - rok
          4. Podświadomość - (poz.1+poz.2)
          5. Świadomość - (poz.2+poz.3)
          6. Nadświadomość - (poz.4+poz.5)
          7. Misja do wykonania - (poz.1+poz.5)
          8. Dary jakie otrzymujemy by wypełnić misje - (poz.2+poz.6)
          9. Kim byłam w poprzednim wcieleniu - (poz.1-poz.2)
          10. Co robiłam - (poz.3-poz.2)
          11. Karmiczne zadanie - (poz.10-poz.9)
          12. Karta harmonii psychicznej - (poz.7+poz.8)
          13. Wewnętrzna analiza osoby, z czego zrezygnowała, co ukrywa - (poz.1+poz.4+poz.6)
          14. Jak jest odbierana na zewnątrz – (poz.3+poz.5+poz.6)
          15. Sposób odpracowanie karmy – (poz.9+poz.10+poz.11-poz.7)
          17. Punkt komfortu karmy - (poz.6+poz.11)
          18. Jak pracować z misją na obecne wcielenie? (poz.8+poz.11)

Dodatkowe informacje możemy odczytać porównując karty:

1. pierwsza, czwarta, szósta - informują nas o tym, jak ludzie odbierani są na zewnątrz, w swoim środowisku, pośród ludzi, jaki przedstawiają obraz siebie samych na zewnątrz.

2. trzecia, piąta i szósta - te karty informują o wnętrzu osoby, o jej charakterze, osobowości oraz o tym co skrywa przed światem.

Tyle tongue_out
          • algaria Re: wzór na "doniczkę" 29.05.15, 14:04
            Mi też to trochę nie gra bo co? bo np ja mam na starość 18 i ktoś mi powiedział że będę alkoholiczką - ale że co? że wszyscy z mojego rocznika + innych gdzie równe jest 18 będą menelami?
            I ta 18 - owszem księżyc ale jak się ją skróci to 9 pustelnik
            Albo to odejmowanie o 22 zamiast skracanie do jednej, lub branie całej talii i analizowanie konkretnej karty z AW

Mi najbardziej podoba się numerologiczny portret tarotowy - partnerski i powiem że tu mi się wielokrotnie zgodziło smile
            A Chrzanowskiej wizje na znaczenie kart to dla mnie czysta abstrakcja - skąd w 10 buław weselne dzwony u tej Pani?
            • inguszetia_2006 Re: wzór na "doniczkę" 29.05.15, 22:32
              algaria napisała: że wszyscy z mojego rocznika + innych gdzie
              > równe jest 18 będą menelami?
              Witam
              Zaraz, zaraz... jakimi menelami? Winston Churchill był alkoholikiem i jaki z niego menel?;-P
              Mogłabym sypać podobnymi przykładami z rękawa. Jak kto ma pieniądze i władzę to jest smakosz trunków, a jak kto biedny to menel, tak?wink Oj, nie, nie, nie.
              Pzdr.
              Ing
              • leda-is-one Re: wzór na "doniczkę" 30.05.15, 06:19
                Algario witaj w klubie,ja tez mam Księżyc na starość..trunkami się delektuje i co? No może nie żeby jak Churchill..ale nie menelstwo, zdecydowanie nie! Racje ma ING wink
                Dziękuje Nikix za doniczkę,Mam 11 punktów zrobionych z tego wzoru,to było do partnerstwa kiedyś potrzebne,resztę zrobię na weekendzie.. Ciekawam bardzo, tego Wisielca powtórek może już nie będzie sad
                  • nikix4 Re: wzór na "doniczkę" 30.05.15, 18:22
                    Ty masz Księżyc i masz pić tongue_out
                    Moja znajoma zdeklarowana singielka, która była w Wisielcu, teraz jest w Cesarzu na starość ma Sąd. A to znaczy, że ma zacząć nowy rozdział swojego życia, ma mieć dziecko i rodzinę . Co prawda teraz można mieć czworaczki po 60 tongue_out ale ...
                    A, i jeszcze ma uprawiać sex grupowy tongue_out
                    To jest dopiero życie smile
                  • inguszetia_2006 Re: wzór na "doniczkę" 31.05.15, 11:37
                    algaria napisała: Do partnerstwa potrzebnych jest 8.. A ja nie lubię pić .. i co? I tak będę piła na starość, bo mam księżyc?
                    Witam
                    Nie będziesz pić. Ale możesz puchnąć. Od wody nie wódy;-P Księżyc mówi o tym, że trochę odlecisz na stare lata, ale ty już odleciałaś jako wróżka teraz, więc o czym się mówi?;-D Księżyc trzeba polubić, bo daje ogromne możliwości. Mówię z autopsji. Bez Księżyca czym bym była? Jaką wróżką zębuszką? No trzeba, trzeba mieć ten Księżyc gdzieś mocny, żeby się za karty brać. Kto jak nie my - Księżyce, hm...?
                    Pzdr.
                    Ing
                    • algaria Re: wzór na "doniczkę" 31.05.15, 12:23
                      No dzięki Ci - Już nie wiem co gorsze - picie czy bycie wiejskim dziwadłem co to dzieci się nią straszy wink - koty, tamburyn, krwistoczerwone usta w serduszko, łażenie w zwiewnych szatach i mamrotanie do siebie i... rzucanie klątw big_grin

Młody ma na starość 22 (szkoda że się tego nie skraca bo Cesarz ładniej brzmi niż Głupiec) I tak ja dziwaczka w Księżycu on lokalny Głupek zwłaszcza że on chce iść w ziołolecznictwo/ zielarstwo - para jak ta lala smile

Jeśli ten Księżyc sprawi że będę więcej umieć, więcej dawać z siebie i da mi możliwość "sławy i renomy" w "zawodzie wieszczki" to ja go chce mieć!! I się z nim pogodzić i cenić, nawet jak sobie nalewki z czarnego bzu na spokojność i sen zdrowy i mocny chlapnę z wieczora wink
                      Jestem 20 z dnia urodzenia ale 11 z miesiąca ale bliżej mi było i jest do Kapłanki jak do Sądu i Sprawiedliwości
    • checkietweenie Re: Portret tarotowy - pytania i wątpliwości 22.07.21, 16:49
      A co z taka sytuacja ?

Portret 1
      osoba 1
      1. Dzień Kapłanka ( dzieciństwo )
      2. Miesiąc Koło Fortuny (w średni
      3. Głupiec (w dojrzały )
      4. Wisielec (podświadomość )
      5. Koło Fortuny (świadomość )
      6. głupiec ( nadświadomość )
      7. Wisielec (misja )
      8. Koło Fortuny ( środki do realizacji )
      9. Karma 8 ( w portrecie Chrzanowskiej to sprawiedliwość )?

portret 2
      1. Księżyc
      2. kapłan
      3. sąd
      4. Mag
      5. kochankowie
      6. Rydwan
      7. Kapłanka
      8. Wisielec
      9. smierć

portret łączony razem

1 Początek znajomosci
      2 +18 - 20 Sad
      2 rozwój
      10+5 -15 Diabeł
      3.
      okres schyłku 0+20-20 Sad
      4. Trudności
      12+1 -13 smierć
      5. wspólne plany
      10+6 -16 wieża :o
      6. rozwój
      0+7 -7 Rydwan
      7.Zadanie
      12+2 -14 Umiarkowanie
      8 . Jak wypełnić zadanie
      0 Głupiec

Doniczka jest na podstawie książki p. Alicji Chrzanowskiej ?

jak rozumiem portret
      Ludzie spotkali się ponownie punkt 1 Zmartwychwstanie ( zeby coś ze sobą przerobić Sad )
      2. Rozwój znajomosci to Diabeł czyli uzależnienie jedno z partnerów , ciężkie dzieciństwo , traumy odbyte na życiu dorosłym
      Okres schyłku to sąd ? Jego mam przeczytać w negatywie ?
      4. Trudności to smierć ciągła transformacja ( destrukcja odradzanie się ) chociaż mam problem czy nie przeczytać jako Koniec ?
      5. Wspólne plany wieża
      i tu mam schody w tarocie 16 jako koniec destryrukcja zakończenie , rozstanie ( tzw wieża Boga negatyw )

tymaczasem znajduje to :

WIEŻA – poważne podejście do partnera; wspólne, konsekwentne budowanie związku; długotrwały, stabilny z dobrymi perspektywami na przyszłość układ partnerski; odpowiedzialność; dojrzałość, mądrość życiowa obojga partnerów; świadomość, że złe chwile szybciej mijają, jeśli razem i zgodnie stawi się im czoła

(skopiowałam z tej strony dotyczyło portretu wg tej pani ) czyli tu się interpretuje inaczej ?
      7.
      zadanie umiarkowanie

UMIARKOWANIE – zrównoważony, harmonijny, rozsądny związek, partnerzy doskonale dobrani pod względem temperamentów i charakterów; cierpliwe, stateczne i dyplomatyczne podejście do partnera i spraw uczuciowych w ogóle; cicha wielbicielka lub adorator

To jako Misja

zaczerpnęłam informacje z tego linku

niestety nie przeczytałam jeszcze książki ( ale chyba ja dorwę i to zrobię )

pytam bardziej doświadczonych ..
      rozumien , ze to inna Analiza i czyta się w inny sposób ?

bo np misja osoby 1 to wisielec
      czyli skłonności depresyjne ( czytam w negacji bo jest 2 razy ) a drugiej osoby misja to Kapłanka

niewiem
      ale przyszło mi jeszcze na myśl , ze ta druga osoba ma w swoim portrecie Kaplanke po to , zeby zobaczyć na świat oczami kobiety ( i poczuć się jako ta kochanka odrzucona osoba )? Czy dobrze myśle ? I ta życiowa lekcje ( jako misja ) będzie musiała odebrać ze mną ? ( bo jest wieża )? Chyba ze naprawdę czyta się to inaczej

pomóżcie mam mętlik
      dobrego dnia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka