Dodaj do ulubionych

Dajcie przepis na śledzie;-)

17.12.18, 20:30
Witam
Tylko jakiś ekstra, bo nie mam weny. Posiadam swój przepis popisowy, ale mnie już znudziłwink
Takie śledzie robiłam: baza - śledzie w ziołach (kupuję gotowca), na to: czerwona cebula(piórka), cukier trzcinowy, orzechy włoskie, rodzynki, zalewa - śmietana z odrobiną majonezu. Całość posypuję natką pietruszki. Dużo natki ma być, cały pęczek. Pyszne, ale nudne;-P
Podzielcie się fajnym przepisem, proszę, dziękuję.
Pzdr.
Ing
Obserwuj wątek
    • meda08 Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 17.12.18, 20:55
      Ja za śledziami nie przepadam, ale moczone w maślance miniumum 2 dni dostają innego smaku
      Ja z przepisów nie robię tylko tak na swoj smak i można dołożyć trochę jabłka, buraka ugotowanego pokrojonego w kostkę, pora czy cebuli itd, itd
      Dobre są tez śledzie z mandarynka, kiełkami bambusa i nie wiem co jeszcze dołożyłabym? Jakoś weny mi teraz brak. Te z mandarynka kiedyś robiłam ale nie pamietam co ja tamjeszcze wrzuciłam. Wszystkim bardzo smakowało
      • inguszetia_2006 Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 17.12.18, 21:06
        Witam
        O, przypomniało mi się. Śledzie z porem i imbirem, tylko nie suszonym, a takim z zalewy i odrobina śmietany. Ale to też już byłowink Do mandarynki pasuje żurawina i morela, coś podobnego jadłam kiedyś, ale nie mogę sobie przypomnieć dokładnie składników. Dziękuję, myślę wciąż. Śledzie się szybko robi, więc można szaleć a szalećsmile
        Pzdr.
        Ing
    • baba_potwor Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 18.12.18, 04:58
      Ja wymoczone śledzie kroję w poprzeczne paski, mieszam starannie z posiekaną w kostkę cebulą (jedna średnia cebula na plus minus pół kilo śledzi) i odrobiną oleju słonecznikowego i wrzucam do lodówki na noc. Rano robię sos z jogurtu greckiego i musztardy francuskiej (tej z całymi ziarnami musztardy), na 150-200 gramów jogurtu mały słoiczek musztardy (zwyczajnie mieszam jedno z drugim), zalewam tym śledzie w olejowo-cebulowej marynacie, mieszam dokładnie, przekładam do wyparzonych słoików i starannie zakręcone znów wkładam do lodówki. Konsumpcję zaczynam zwykle następnego dnia.
    • niki.x Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 18.12.18, 13:18
      W formie sałatki robię z burakami pieczonymi i różnymi dodatkami, zależy co mam pod ręką albo na co mam ochotę.
      Moczę śledzie, potem pokroje w kostkę. Upieczone buraki też w kostkę. Potem układam np. tak: buraki, groszek, śledzie, cebula, jabłko, buraki, groszek, śledzie, cebula, jabłko itd. na wierzch jogurt grecki albo majonez. Może tam być jajko albo marynowane pieczarki, ogórki konserwowe, jakieś zioła, zielenina. Podstawą są pieczone buraki i śledzie wink
      Jak mi się nie chce piec buraków , to robię śledzie grillowane. Grilluje je na patelni albo w piekarniku jak mam ich zrobić więcej. Z moczonych i osuszonych marynowanych śledzi ściągasz skórę. Bierzesz plaster szynki czy boczku (jak ktoś lubi na tłusto) przyprawiasz czym chcesz do smaku, zwijasz w rulon i na grill. Możesz je wcześniej czymś nafaszerować np. pesto.
      • inguszetia_2006 Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 19.12.18, 21:48
        Witam
        Fajny przepis z tym grillowanym śledziem, ale nie będzie mi się chciało. Trzeba podać na ciepło, tak? Nie ma opcji, za dużo gości mam na wigiliiwink Do przećwiczenia latem, jak będzie grill. Wtedy sobie mogę poudawać, że jestem kuchareczka doskonała. Zawsze się nabierają;-P
        Pzdr.
        Ing
        • niki.x Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 19.12.18, 22:49
          Możesz podać na zimno z jakimś fajnym dipem.
          Tobie się nie chce grillować a mnie kroić wink Mam grill w piekarniku zapalam górę, potem dół i po kłopocie. Nawet ich nie muszę przewracać.
    • algaria Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 19.12.18, 21:40
      ja w tym roku zrobiłam śledzie z pomidorami suszonymi i marynowanym zielonym pieprzem - wymoczone i pokrojone w kostkę śledzie układałam warstwami w słoiku na przemian śledzie - pokrojone suszone pomidory (z zalewy) i trochę zielony pieprz aż do wyczerpania zapasów (zwykle jest to śledź) i zalałam olejem wymieszanym z sosem z pomidorów. Zobaczymy co z tego wyjdzie wink
      • inguszetia_2006 Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 19.12.18, 22:02
        Witam
        No ciekawe, ciekawe. Napisz czy były smaczne, to zgapię, bo to chyba najłatwiejszy przepis nie licząc kultowych śledzi w cebuli. A na wigilię barszcz czerwony czy grzybowa? Kultowe śledzie, kultowe pytaniewink
        Pzdr.
        Ing

• algaria Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 20.12.18, 23:32
          barszcz czerwony smile
      • liu.jo Re: Dajcie przepis na śledzie;-) 22.12.18, 20:08
        Ciekawy ten przepis, spróbowałabym🤤🤤🤤 (jak znajdę gdzieś marynowany pieprz zielony : D)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka