Dodaj do ulubionych

Polityka, polityka, poli

27.06.20, 09:22
Zobaczmy kto wejdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich. Uwzględniłam tych co mają jako takie szanse:

Biedroń - 8 kielichów
Bosak - 4 monet
Duda - 10 buław
Hołownia - rycerz mieczy
Kosiniak - Kochankowie
Trzaskowski - paź mieczy

No i?

Biedroń pójdzie w inne miejsce, Bosak będzie pilnował tego co ma, ale nie straci (konfederacja), a wręcz się umocni. Duda - ciężko, bardzo przytłoczony, obciążony - zamknie pewien etap. Hołownia pogna - namiesza, zrujnuje wink i poleci. Kosiniak na rozstajach dróg, też pewnie "po" będzie decyzje podejmował. Trzaskowski - poszukiwacz, "doszukiwacz" - myślę, że do końca będą poszukiwane jakieś głosy - choćby zza granicy - gdzie już wiadomo o jakiś "dziwnych" sytuacjach - a to podobno go nie było na kartach do głosowania, a to koperty zwrotne zaklejone, a to w ogóle pakiety nie dostarczone.

Powiem tak - ja widzę tu 3 kandydatów - rozczarowany, obolały Duda, idący jak burza Hołownia i szukający głosów Trzaskowski.... Hołownia - Trzaskowski w II turze?
Obserwuj wątek
    • niki.ix Re: Polityka, polityka, poli 27.06.20, 12:52
      Obiektywnie i bez kart. Będzie ciekawie. O ważności wyborów decyduje koleżanka dudy z katedry z uczelni. Duda zrobił ją prezesem Izby SN, która o ważności wyborów ma decydować. Jak duda przegra to pewnie te wybory unieważnią, jak będą "dziwne sytuacje" żeby duda wygrał i duda wygra to nikt nic nie zrobi bo nie jest w stanie nic zrobić wink Karty Ci wyszły ciekawe. Zwłaszcza ta 10 buław. Świerczewska pisała o 10 buław, że wskazuje na to, że obok nas jest jakaś nieuczciwa osoba. U Crowley'a i Sheridana ta karta pokazuje tyrana.
      • freya_v Re: Polityka, polityka, poli 27.06.20, 19:22
        A mnie ciekawi frekwencja..
        Bo niektórzy mogą się na tyle bać koronawirusa ze zrezygnują z głosowania jakiegokolwiek.
        Zapytałam lenormand o frekwencje
        Drogi i ogród
        Myślę że dość duża, może nawet nas zaskoczyć😝
        Wg mnie Duda i Trzaskowski spotkają się w drugiej turze. Zobaczymy. ☺
      • algaria Re: Polityka, polityka, poli 27.06.20, 19:54
        Tyranem to Duda nie jest, jest nim ten co stoi za jego plecami wink Tak czuje że jeśli D przegra to unieważnią wybory, bo pandemia czy co innego.
        Siedzę jak zwykle w komisji i już jestem zmęczona na samą myśl o jutrzejszym dniu. Dodam, że ostatnio mieliśmy największą frekwencję w gminie (ponad 89%) i zastanawiam się czy da się zrobić więcej wink
          • algaria Re: Polityka, polityka, poli 29.06.20, 15:47
            Nie, nie musi, a wręcz osoby z doświadczeniem są bardzo mile widziane. Dodatkowo jestem zatrudniona przez gminę jako operator informatyczny na wybory - czyli wystałym przez internet frekwencję i sporządzam elektronicznie protokoły. Ze mną gmina ma wygodę, bo dostarczam sprzęt (komputer, drukarkę) jestem odpowiedzialna i punktualna wink nigdy nie było ze mną kłopotów, a i dzięki temu z komisją w której pracuje. Zapewniam cie jednak że te kilkanaście lat a chyba nawet 20 bo pamiętam wybory prezydenckie z 2000 roku trochę mnie już wykończyło i nie wiem czy będę pracować za 3 lata. Ale wybory są jak czipsy - jak się wkręcisz to na jednym nie przestaniesz. I choć padasz na twarz na drugi dzień - a kończysz czasem nawet o 8 rano po wyborach i zarzekasz, że nigdy więcej, to jak zadzwonią i zapytają przed kolejnymi czy chce do komisji to nie ma siły bym odmówiła big_grin
        • niki.ix Re: Polityka, polityka, poli 27.06.20, 20:20
          To wiadomo, że nie ten a tamten. Ale ta 10 buław przy D to w punkt. Nie zazdroszczę "fuchy". Pomijając grasującego wirusa wink to siedzenie w komisji w takim upale w maseczkach czy przyłbicach, to będzie koszmar. Dobrze Ci chociaż zapłacą czy jak zwykle?
          • algaria Re: Polityka, polityka, poli 29.06.20, 15:57
            Płacą jak zawsze - my mamy klimatyzację, ale było otwarte okno i nie chciało nam się włączać. przylazł jeden wyborca i mówi a czemu się kisimy w upale jak mamy klime i wziął pilota pyknął, nastawił i było cudownie big_grin Daliśmy radę - moi koledzy i koleżanki z komisji siedzieli w przyłbicach, ja miałam maseczkę płócienną - może nie zachorujemy big_grin
    • pinia1214 Re: Polityka, polityka, poli 27.06.20, 20:58
      Wiadomo kto ostatecznie wygra.i nie ma znaczenia czy w II turze. Ja pojde mimo to na glosowanie, choc niechec mam nieziemska bo mam wrazenie ze Ci wszyscy kandydaci sa mialcy. I mieli swoje 5 min.(oprocz jednego) .zobaczymy jutro czy sondaze zaskocza.
      • niki.ix Re: Polityka, polityka, poli 29.06.20, 16:18
        Stawiałaś na 2 turę? Mnie podkusiło, chociaż z pewnych względów karty nie są obiektywne.
        Trzaskowski - Księżyc
        Duda - 3 monet ale odwrócona
        patrząc na te karty trochę się boję, że coś złego może się stać.

ps. skocz na pocztę
      • niki.ix Re: Polityka, polityka, poli 29.06.20, 18:15
        10 buław przy d - to projekt wymagający ogromnego zaangażowania lub niebotycznie wysokich nakładów pieniędzy, których prawdopodobnie w tej chwili nie posiadasz. Ciężar sytuacji staje się nie do udźwignięcia. Karta może stanowić ostrzeżenie przed uwikłaniem się w trudną sytuację lub zobowiązanie, któremu nie będziemy potrafili sprostać. To także przestroga przed angażowaniem się w przedsięwzięcia, które mogą później nam zaszkodzić i przynieść straty. Nie angażujmy się więc w coś, co nie jest do końca pewne. W tej chwili lepiej unikać wszelkich, poważnych zobowiązań. Nie jest to dobry znak w pytaniach o zaciągnięcie kredytu, karta sugeruje bowiem ogromne trudności w spłacie pożyczki. - Nie moje, z netu. Sporo nas podatników ta kampania d już kosztowała a ile jeszcze będzie kosztowała. Strach pytać wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka