Dodaj do ulubionych

Podstawa wewnętrznej aktywność mózgu !

31.08.13, 13:26
[ Poniższy tekst jest kopią tekstu zamieszczonego na forum "nauka" w wątku .:
forum.gazeta.pl/forum/w,32,144232665,,Swiadomosc_to_jednak_calkiem_inaczej_.html?s=0 ]

Jest tysiące, oj.. chyba miliony naukowców na świecie, a tu nagle, wczoraj Gazeta Wyborcza zamieściła bardzo ciekawy wywiad z R. LLinasem, badczem na którego zwróciłem uwagę otwierając niniejszy wątek. Tylko początek tego wywiadu jest dostępny pod.:

wyborcza.pl/piatekekstra/1,133652,14515157,Neurobiolog_prof__Llinas__Ta_cala_cyfryzacja_to_wielki.html

R. Llinas twierdzi że odkrył setki rzeczy. Na pytanie dziennikarza "Co jeszcze Pan odkrył ?" - odpowiada.: "..ludzie myśleli, że neurony pobudzają się tylko w reakcji na wzbudzenie innych komórek. Ale to nieprawda. One wszystkie mają swój rytm. A przekaźnictwo synaptyczne go zmienia. Cały mózg ma swój wewnętrzny rytm. To [b]dlatego śnię bez żadnych impulsów z zewnątrz[/b], dlatego myślę, mogę zajmować się matematyką, wymyślać modele, tworzyć roboty ..na podstawie oscylacji.."

Oczywiście jest to ta zasadnicza koncepcja Llinasa.. którą tak uwypuklałem w niniejszym wątku..

Dzisiaj dodam tylko.. ano właśnie.. Jak już będziemy budować androidy to trzeba im jakoś zorganizować życie wewnętrzne.. [b]Nam też ktoś je zapewnił [/b]wbudowując "thalamo – cortical loops".

Nawiasem mówiąc - jak sprawdzać w PubMed to co opublikował Llinas to można natrafić na pracę.:

Walton KD, Llinás RR. Central Pain as a Thalamocortical Dysrhythmia: A Thalamic Efference Disconnection?. [ www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21882456 ]. Dostrzegłem na niniejszym forum dyskusję na temat "Świadomość a ból". Otóż wg. Llinasa ból wynika właśnie z dysrytmii w/w obwodów thalamo - kortykalnych. Hm.. ma to również znaczenie dla tzw. "filozofię przyrody".

W wywiadzie z R. Llinasem jest jeszcze kilka ciekawych wątków. Na zakończenie rozmowy z dziennikarzem – stwierdza on, że zanosi się na to, że jego największym odkryciem okażą się chyba spostrzeżenie dotyczące tzw. "biologicznych właśności fizycznie zmodyfikowanej wody". Jest to tak fascynujące, że należy temu zagadnieniu poświęcić osobny wątek.

Przy okazji informuję uprzejmie, że założyłem "prywatne forum dyskusyjne" dostępne pod.:
forum.gazeta.pl/forum/f,246650,Jak_rozumiec_i_naprawiac_swiat.html

Hm .. coś mi się wydaje, że nie podołam jednak aby prowadzić to forum, gdyż musiał bym czytać wszystkie posty i zatwierdzać je (lub nie zatwierdzać) do publikacji. Nie mam na to – jak się okazuje czasu. Jak na razie jednak owe eksperymentalne forum istnieje. ~ Andrew Wader
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka