Dodaj do ulubionych

Załącznik do opowieści Sagittariusa954

21.05.14, 15:05
Zauważyłam watek, w którym opisujesz swoją drogę do Rzymu
na historyczną uroczystość kanonizacji dwóch papieży.
Chciałabym, żeby w tamtym wątku umieszczane były wyłącznie
Twoje relacje, co uchroni go przed *rozgadaniem*.
Wszystkie zapytania, uwagi, własne wspomnienia z podróży do
Włoch (bardzo proszę ), mogą być pisane tutaj, a przepiękną
opowieść Sagiego pozostawmy w układzie chronologicznym - odcinek
po odcinku - wyłącznie dla opisów tej podróży.
Obserwuj wątek
        • super.222 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954 22.05.14, 08:59
          Wpisałam w wyszukiwarkę Kahlenberg - po polsku Łysa Góra
          - wzgórze pod Wiedniem. Z tego miejsca w 1683 roku Król Polski
          Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami.

Na szczycie góry znajduje się kościół pw.św. Józefa prowadzony
          od 1906 roku przez polskich księży zmartwychwstańców.

I juz o tyle jestem mądrzejsza big_grin
                • super.222 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954 24.05.14, 09:43
                  Niezwykle *widowiskowo* opisałeś umykające widoki za oknem
                  autokaru. Zmieniający się krajobraz, w tym również widoczne różnice
                  w poziomie materialnym mieszkańców - bądź co bądź - dwóch państw
                  zachodnich. Lekko tylko wspominasz trudy podróżowania wobec mało
                  stosowanych postojów. A ja pomyślałam jak dzielną macie wnuczkę.
                  Grymasiła? Płakała kiedy nie mogła natychmiast iść siusiu?
                  Czy z podobnym do Twojego zachwytem obserwowała zdarzenia,
                  w których brała udział. Super dziewczyna ... big_grin http://www.kwiatki.org/kwiaty-mini/rozowej-paczek-rozy.jpeg
                  • sagittarius954 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954s 24.05.14, 13:11
                    Kilkunastoletnie pannice rzadko płaczą
                    Poza tym jako jedyne dziecko na pokladzie miala na toalete autokarowa pelny dostep. Roznica miedzy pokoleniowa jest taka - ci mlodsi widzielijuz wiecej od tych starszych.
                    Spala, czytala lekture szkolna -Krzyżaków,jadla pila i non stop uzywala swojego smartfona. big_grin
                    • super.222 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954s 30.05.14, 09:48
                      Podnoszę wątek żeby był blisko relacji z wycieczki
                      - pielgrzymki do Włoch, ze szczególnym wyróżnieniem
                      pobytu w Rzymie podczas kanonizacji papieży.

Gdyby - po przeczytaniu - komuś się coś przypomniało,
                      albo były pytania, to proszę wpisywać w tym wątku.

Wątek *zasadniczy* niech pozostanie w tej wersji, jaką
                      przyjął Sagi. Pisałam już o tym wcześniej, a tutaj tylko
                      dla przypomnienia ...big_grin
                      • super.222 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954 04.06.14, 09:39
                        Podniosłam wątek z podróży i przypięłam pod pinezką żebyś nie musiał go
                        poszukiwać pośród innych wątków. Nie żeby było ich aż tak dużo, ale ...

W dzisiaj opisanym *zwiedzaniu* w Padwie nasunęły mi się dwie refleksje,
                        które na gorąco tutaj przedstawię:

- jakby taki jeden z drugim (a było ich zaledwie kilku) przytrzymał drzwi
                        toalety męskiej i wpuścił do niej kilka pań z kolejki do toalety damskiej,
                        to tam kolejka wydatnie by się zmniejszyła. Egoiści - nikt nie pomyślał?
                        Na wycieczkach takie wzajemne wspomaganie w trudnych sytuacjach,
                        jest ogólnie stosowane i przez dwie płcie raczej przyjmowane życzliwie. big_grin

- podaj przepis na mozarellę przez Ciebie wykonaną.
                        Niech sobie także zrobię i posmakuję. Trudne do wykonania?

Mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciw umieszczeniu wątku
                        *pod pinezką*. Odbyłeś już prawie 1/3 pielgrzymki. Przed wami Rzym ...
                        • sagittarius954 Re: Załącznik do opowieści Sagittariusa954 04.06.14, 11:00
                          Och człowieku żebyś Ty wiedział jak ja już się zmęczyłem odbywając ja po raz drugi big_grinbig_grin

Nie dało się tak z tej toalety korzystali tez panowie włoscy , austriaccy w zależności od kraju przez który przejeżdżaliśmy. Ale oczywiście mówiliśmy dwie toalety wolne i panie wchodziły szczególnie dwie , narażając się na głośne uwagi w różnych językach ...

Podam przepis a jakże , musisz cierpliwie poczekać admineczko big_grin

Wiesz nie mam nic przeciwko przypinaniu pod pinezką , ale jestem człowiek skromny i oczywiście nie pragnący popularności big_grinbig_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka