Dodaj do ulubionych

Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zmian

26.10.15, 07:15
Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zmian na lepsze
Niech żyje Jarosław
Niech żyje Szydło
Niech żyje Polska

https://zmniejszacz.pl/zdjecie/327/3575737_38b3eb21-93cd-4965-b926-55177403526e[1].jpg

Będziemy dążyli do prawdy, ale nie będzie żadnej zemsty, negatywnych emocji ani osobistych rozgrywek, czy odgrywania się - zapewnił w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Żadnego kopania tych, którzy upadli - dodał. Czytaj wszystko............
Obserwuj wątek
    • super.222 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 07:46
      Jeżeli wierzysz, że Jarosław Kaczyński zjednoczy naród, a przede wszystkim,,
      że zapomni o urazach i nie będzie szukał okazji do odwetu na PO-owcach,
      to albo jesteś bardzo naiwny, albo wierzysz w te głupoty bezwarunkowo, bo
      nie masz własnego zdania.

Frekwencja w wyborach wynosi 51,6 procent
      Odejmij od 100 procent 51.6 i będziesz wiedział ilu Polaków nie
      podniosło dupy z foteli i nie poszło do wyborów.

To nie jest zwycięstwo tych, których obdarzyłeś hasłem *niech żyje*.
      To jest klęska polskiej demokracji. To jest klęska - powtarzam.
      I w takich kategoriach oceniam wczorajszy wyniki wyborów.

Dla kaczolubnych nadchodzi czas oczekiwania na spełnienie obietnic
      socjalnych pani Beaty Szydło. To będzie dopiero ocena wczorajszego
      wyboru, a radość zacznie zanikać jak bańka mydlana.

Tawros - ja na to wszystko macham emerycką rączką, bo wszystko co
      mam, zdobyłam podczas rządów lewicy i o tym nie zapominam.
      • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 08:19
        A ja myślę że macie oboje rację w swojej części .
        Tavros ma racje ,kiedy mówi o święcie , ponieważ jeszcze rok temu , nikt nie spodziewał się takiego wyniku . A opozycja była tak trwale uczepiona swojej drugiej pozycji . Nawet w wyborach prezydenckich , stawianie na Dudę było na wyrost i przedstawiało się go jako specyficzny ale teatr i dopiero od maja uwierzono w możliwość zwycięstwa ,ale nie do końca . Zresztą trzeba poczekać na zakończenie obliczania wyników ,aby być całkowicie pewnym tego samodzielnego rządzenia , choć ja osobiście w to nie wierzę .
        W klęskę demokracji też nie wierzę, bo to takie życzeniowe wypowiadanie marzeń ponieważ samemu nie trafiło się w punkt startu nowego Sejmu . Łamanie demokracji po cichu rozpoczęło się w gabinetach rządowych Tuska i Kopacz . Bo po prostu nie dawano sobie rady nie tylko ze swoimi założeniami ,ale z członkami partii , robiących swoje machloje na boku całego tego teatru rządowego .
        Jeśli superko mówisz że : bo wszystko co
        > mam, zdobyłam podczas rządów lewicy i o tym nie zapominam
        rozumiem że co masz zdobyłaś przed 89 rokiem , mieszkanie własnościowe , i cały ekonomiczny stan posiadania jaki masz .
        Ja chciałbym zwrócić uwagę dlaczego głosowałem na swoją partię którą wybrałem z najbardziej osobistych powodów jakie szczerze mogę przedstawić . Że partia ta nie wykończy ZUSu przez najbliższe 4 lata . tylko i wyłącznie ,dlatego nawet jak ekonomicznie pojawi się zapaść na polskim rynku gospodarczym . Czyli zakładam ,że pozostało mi 4 lata na uporządkowanie spraw ,abym w ewentualnym przypadku wszedł bez żadnych elementów za jakie przyszłoby mi drogo zapłacić w następnym rozdaniu kart a wpływających drastycznie na pojedyncze życie człowieka. Tak to mogę ogólnikowo określić bez podawania szczegółów określić . a jakie motywy wami kierowały tego nie wiem . ale każdy ma swoje . Bo w ani uszczęśliwienie Polaków przez PO ani przez PiS ani żadną inna partię nie wierze .
    • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 08:27
      Pewnie, niech żyją wszyscy big_grin Cieszę się w wywalczenie możliwości ale to długa i czasami bolesna droga do ziszczenia swoich pomysłów.

Ale to jest bardzo zyczeniowe składanie obietnic przez JK. skąd on może wiedzieć jak będą działali jego członkowie w najmniejszych jednostkach administracyjnych .
      To jest prawdziwy ból głowy i doprowadzenie do stanu, kiedy ci malutcy nie będą brali złego przykładu z góry kierownictwa. mPoki co cieszyć się trzeba i oby wyniki posotały takie jak teraz czyli samodzielnym rządzeniu bo jeśli nie czeka PiS ogromnie cieżka walka . Bo nikt im nie poda reki a mediach nikt nie użyczy czasu antenowego do przedstawienia swoich racji .
      • tavros Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 10:10
        To, że Platforma przegrała to trzeba winić całą Platformę a nie tylko Kopacz. Tusk, Komorowski, Kopacz i cała Platforma to są winowajcy przegranej. Mogła Kopacz zmienić coś od chwili objęcia urzędu przez Prezydenta, ale nic w tym kierunku nie zrobiła. Mogła np. do Prezydenta uśmiechnąć się, zaprosić na kawę, słać całusy, co raz rękę wyciągać do Prezydenta, chwalić Prezydenta za wszystko itp., ale, po co kiedy chciała pokazać swą władzę? Każda kobietka chyba umie chłopa skusić? Ludzie by widzieli, że będzie zgoda a tak to ludzie widzieli w tym wszystkim wojnę a nam spokój jest potrzebny.
        • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 10:50
          teraz widać jak wielką niechęć do siebie miały te dwa ugrupowania , ale tak jak kobieta potrafi skusić mężczyznę , tak męzczyzna potrafi zrobić kobiecie magiel w głowie . Ponieważ PO nie potrafiło wyjść z tej niechęci i nienawiści do PiSu a mając wszystkie media i tv w swoim ręku wierzyło że dalej może wmawiać Polakom swoje tezy i swój punkt widzenia . W dodatku kiedy zupełnie ignorowano różne machlojki a najbardziej aferę taśmową . Dla nas zwykłych ludzi myslenie o władzy nie odbiega zbytnio od myslenia o codzienności . Myslenie tych u władzy jest całkowicie inne . Ale z tezami twoimi zupełnie się zgadzam , mogła nie chciała bo uwierzyła że jest nieprzeciętną i jedyna taka panią doktór na stanowisku.

Zwróć uwagę że dolar zaczyna drożeć , czyli giełdy powoli reagują na zmuszając przyszły rząd do utrzymania starego kursu polityki i nie wchodzenia w nowy obszar polityki zapowiadany przez PiS. wydaje się że i rada poilityki zbierze się niedługo i podwyższy stopy procentowe co będzie powiedzeniem społeczeństwu - chcieliście to teraz płaćcie .
              • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 17:54
                niezłego znalazłaś obrońcę demokracji . suspicioussuspicious Akuszer przegranej lewicy .

Co dziwne każdy z polityków zgadza się z wyborem narodu ,ale wmawia zaraz potem że Polacy będą żyli bez niej następne cztery lata . Przeciez na kopy można przykładów podawać jaką to demokrację zafundowały nam przeszłe rządy . ale po co to robic , żeby wątrobę stracić ?
                  • super.222 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 18:20
                    O tym, że PO przegra te wybory, wiadomo było wszystkim juz po wyborze
                    prezydenta. Nikt nie pomógł premierce w walce o utrzymanie steru, a już
                    zatrudnienie Misia było strzałem w stopę. Teraz będą tę kobietę rozliczać
                    w partii, w której większość stanowią faceci. tylko ona jeździła po Polsce,
                    tłumaczyła, przekonywała, a nawet prosiła. Tak - wiadomo - z jakim
                    skutkiem, ale chciała przecież uświadomić ludziom, że PiS nie jest panaceum
                    na całe zło. Przegrała sromotnie Platforma Obywatelska a nie Ewa Kopacz.
                    Nie była z mojej bajki, ale podczas kampanii wyborczej zaczęłam darzyć
                    ja szacunkiem i dlatego oddałam wczoraj głos na nią. Osamotniona - nawet
                    prezydent ja zlekceważył - podjęła heroiczną walkę, która skazana była
                    na przegraną. A przegrała, bo nie obiecywała gruszek na wierzbie.

A skoro poruszyłam temat gruszek na wierzbie, to przypomnę tylko niektóre
                    obietnice pani Beaty Szydło;

- Propozycje socjalne:
                    - rodzina 500 plus i darmowe leki
                    Rząd ma znaleźć po 500,- zł m-czenie na drugie i każde kolejne dziecko
                    w rodzinie. To będzie kosztować państwo (państwo to my) 22 mld rocznie.

- Seniorom po 75 roku życia darmowe leki.

- Zwiekszenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. żl.

- obniżenie wieku emerytalnego

- wprowadzenie Narodowego Programu Zatrudnienia

- Wprowadzenie podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

- minimalna stawka godzinowa wynagrodzenia na poziomie 12,- zł brutto.

I powiedz mi, kto słuchając takiego programu, nie pomyślał
                    *oooo! teroz to se pożyjemy* i dokonał wyboru.
                    • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 26.10.15, 18:43
                      Skaczesz jak pchła na grzebieniu z tematu na temat , ja wiem ciężko ci przeżyć że twój głos w zasadzie nie liczy się ,ale tak nie jest . Pogłaszczę cię po głowie, Kopaczowa nawet jak jej odmówią przewodnictwa w partii, dalej będzie w Sejmie i będzie se chodziła na ośmiorniczki do restauracji . Wreszcie i ja będą mogli nagrac .
                        • lucjan.0 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 28.10.15, 15:33
                          super.222 napisała:
                          > I tutaj już tak pięknie nie jest. big_grin big_grin

Z całym szacunkiem do Ciebie...bo tak mnie wychowano, by kobiety szanować [nawet gdy tupią]
                          Te same wartości przekazałem swemu jedynakowi...[to taka mała dygresja]
                          Skąd Waćpani czerpiesz wiedzę?...Zapewniam Cię, że opinia zwykłych niemieckich ludzi jest diametralnie inna [bardzo nam przyjazna] od tej co czytamy w ich mediach tu i tam.
                          Ile i w czyich rękach są nasze media opiniotwórcze przeczytaj sobie o Pani w linku..Miłego dnia.
                          pikio.pl/niemieckie-media-w-polsce-lista

• super.222 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 28.10.15, 17:09
                            Cytuje: "I tutaj już tak pięknie nie jest" dotyczy urody a nie polityki.

Uroda pary prezydenckiej jest bezdyskusyjna, niepodważalna i daje nam
                            absolutne przekonanie, że drugiej takiej nie mieliśmy i mieć nie będziemy.

Natomiast inne ważne pary, to już tak ładne nie są:

https://cdn14.se.smcloud.net/t/photos/t/430920/maz-szydlo-jest-mysliwym_24218617.jpg

Ale Ty pewnie głosowałeś na Petru (szampan różowy w dodatku francuski),

Domyślam się, że jesteś przedstawicielem klasy średniej polskiej, która
                            - jak to mówią - jeszcze w powijakach.

Po 8 latach przeżytych wśród niemieckich zwykłych ludzi mam większe
                            doświadczenie w tej materii i - powiem Ci - że nic, co niemieckie nie jest
                            mi obce. Szczerze kontenta za wejście w moje skromne progi (czytaj wątki),
                            z polskim pozdrowieniem. superka. big_grin
                            • lucjan.0 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 28.10.15, 18:27
                              Muszę przyznać droga Pani, że mnie zatkało w tym momencie...ach Tyyyy!!! [tragedia!!!]...długo szukałaś tej fotki?... Zawsze to powtarzam "jak cię widzą tak cię piszą" i dodam..podczas wizyty śp Lecha Kaczyńskiego w Niemczech przeżyłem szok, bo w tym czasie byłem gościem w domu świeżo upieczonych teściów naszego syna i wspólnie oglądaliśmy wiadomości, a na relacji nasz ówczesny prezydent stał u boku frau Merkel w brudnych, rozdeptanych butach z rozwiązaną sznurówką, a do tego guzik w marynarce był zapięty "piętro wyżej"- Teściowie, to górna półka, obyło się bez komentarza, tymbardziej widząc naszą z synem wymianę spojrzeń i zażenowanie. A ja ten "obrazek" mam wciąż przed oczami....Tutaj zaraz powinna wkroczyć ekipa wizerunkowa..czy podoła? nie wiem..w przypadku poprzedniej pierwszej damy nie dali rady do końca..Pozdrawiam
                              • sagittarius954 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 28.10.15, 19:33
                                Ale chyba nie w tym rzecz ,aby wygląd odgrywał decydująca rolę , w dodatku osób towarzyszących . Gdybysmy spytali się kiedy to zdjęcie zrobiono , zapewne dostalibysmy odpowiedź kiedy pani Szydło nie była jeszcze premierem . O ile mi wiadomo jeszcze nim do tej pory nie jest . więc optyka patrzenia może być różna . ale zdecydowanie wychowanie , obycie w wielkim świecie to nie przelewki , jeden błąd na poczatku urzedowania może przysporzyć wielu kłopotów w kontaktach późniejszych z wielkimi tego świata . Wszystkie kraje postkomunistyczne maja tą samą drogę do odbycia . Kształcenie się w kierunku dyplomatycznej ogłady . Ale to nie dotyczy ludzi skromnych . Tacy ludzie wyjda na cudownie skromnych . A jak będzie ?Przekonamy się , nie ma co wieszać kapoty na płocie skoro szafa w dalszym ciągu w pałacyku stoi pusta .
                                Oczywiście wróci jak bumerang sprawa zatrudnienia pierwszej damy , ( a jak będzie nazwany mąż Szydło ?) i właśnie tej osoby . Mnie się zdaje ,że ktoś z tych osób musi podjąc kiedyś ważną decyzję ,tym bardziej że premierem czy prezydentem jest się góra 10 lat, i odejść od partnera w sensie zajęcia się swoimi sprawami zawodowymi . Nie jestem przekonany do bycia przy ważnych osobach w dodatku kiedy są w pracy , czyli w zasadzie ciągle podczas pełnienia obowiązków . I znów kto lubi takie zycie , wejdzie w nie , kto nie ominie je szerokim łukiem .
                      • super.222 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 29.10.15, 08:29
                        >>> Skaczesz z tematu na temat <<<

Ty możesz sobie wybrać dowolny temat , dowolne forum na cały tydzień
                        i brylować na nich. *Siła rażenia* Twoich wpisów rozkłada się na kilku
                        forach i tematach. Ja mam tylko to jedno cichutkie, to jakże mi tak ...
                        przy jednym temacie.? Przy jednym się nie da administrować.http://s10.rimg.info/6dbfb395f337b24a4d80f495d8034d16.gif
                      • lucjan.0 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 29.10.15, 11:43
                        sagittarius954 napisał:
                        > Skaczesz z tematu na temat jakbyś pobudzona została . Pocieszę cię . Kopaczowa
                        > będzie w Sejmie , a nawet do restauracji będzie mogła zajrzeć, żeby ośmiornicze
                        > k posmakować i nawet dać się podsłuchać i co za tym idzie nagrać .suspicious

Nie możemy z żoną i znajomymi zrozumieć o co chodzi z tymi OŚMIORNICZKAMI?
                        Każdy, kto był w kurortach nadmorskich Grecji, Włoszech etc...to wie, że jest to grillowana [1minutę] w głębokim tłuszczu, pocięta na pierścienie i często nadziewana dodatkami np sera feta przegryzka dla biednych...o co więc to HALO?
                        Przy okazji dodam taką ciekawostkę...Polscy bussinesmeni, w jednej z restauracji wprawili w osłupienie kelnerów, gdy po zjedzeniu ostryg podano im w srebrnych miseczkach wodę z cytryną do umycia rąk...[uwaga] oni tą wodę wypili..To jest ta nasza KLASA..Nasz wnuczek [8lat] uczęszcza do szkoły elitarnej i raz w tygodniu ma godzinę [używając polskiego określenia] wychowawczą, gdzie wpajają uczniom zasady savoir vivre...Uważam, że w naszych szkołach należałoby wprowadzić taki program, by w przyszłości potrafili się odnaleźć na salonach świata i nie kompromitowali nas nieodpowiednim strojem, zachowaniem przy stole, kuluarach, bo nasza młodzież ma większy potencjał w głowach..brakuje tylko ogłady..
                          • lucjan.0 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 29.10.15, 12:57
                            super.222 napisała:

> Lucjanie ... big_grin big_grin big_grin big_grin
                            >
                            > Z miseczkami do mycia rączek, to jest kawał o nowychruskich big_grin big_grin
                            > Nie zmieniaj nam historii nowożytnej.
                            >
                            > PS. Masz wnuka 8-letniego?
                            > A wyglądasz tam młodo ...

Tak to jest droga Pani, że w mojej rodzinie już taka tradycja z dziada pradziada...wcześnie zakładamy rodziny.
                            Nie tylko młodo wyglądam [nieskromnie mówiąc], ale też tak się czuję...ale a pro po: Ty o Pani wciąż mnie też odmładzasz swoim strofowaniem...czuję się u Ciebie jak uczeń, lub syn, który coś przeskrobał i stawiasz mnie do kąta.
                            W/g tradycji w moim domu, dzieci uczestniczyły w dyskusjach i traktowało się ich poważnie-to taka mała dygresja....Miłego dnia droga Pani Super, wracam do realu...do usłyszenia..smile
                            • lucjan.0 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 29.10.15, 13:06
                              lucjan.0 napisał:

> super.222 napisała:
                              >
                              > > Lucjanie ... big_grin big_grin big_grin big_grin
                              > >
                              > > Z miseczkami do mycia rączek, to jest kawał o nowychruskich big_grin big_grin

Zapomniałam dodać...nie znam tego "kawału", ale jakby co...to nie jest dobry przykład do naśladowania jeżeli aspirujemy w innym kierunku...
                              Ps Czy ty nie jesteś pedagogiem?...skrzywienie zawodowe wyczuwam...Ukłony smile
                              • super.222 Re: Wielkie święto nastało dla tych co chcieli zm 29.10.15, 14:25
                                Nie było moim zamiarem aż tak Cię odmładzać, żebyś poczuł się urażony.
                                Nie jestem i nie byłam pedagogiem. big_grin big_grin O żadnym skrzywieniu nie wiem.

Ale, skoro czujesz się odmładzanym, to przecież jest pozytywne.

Skąd miałam wiedzieć, że jesteś już dziadkiem? Gratuluję.
                                Też jestem babcią - wyobraź sobie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka