Dodaj do ulubionych

Branie hormonow a opozniajacy sie okres.

14.07.10, 19:15
Bralam hormony na niedoczynnosc przez tydzien czasu i zaczelam rowno
z pierwszym dniem miesiaczki(tak jakos wyszlo)pozniej po tygodniu
przerwalam bo sie zle czulam...do teraz nie biore a okres mi sie
spoznia...moze to byc od tych tabletek?
Obserwuj wątek
    • lupa_87 Re: Branie hormonow a opozniajacy sie okres. 14.07.10, 21:20
      Mi tam od niedoczynności to się okres skraca zdecydowanie, a jak
      miałam nadczynność to się wydłużał bardzo.
      Ale zawsze to zaburzenia hormonalne, więc może się z okresem
      popieprzyć coś.
      Swoją drogą nie powinnaś ot tak sobie odstawiać leków sama, jeśli
      masz niedoczynność. A może dawka była za duża, źle się czułaś, bo
      wpadłaś w nadczynność i się okres wydłuża. Ale spekuluje bez sensu w
      sumie...
    • hashi-tess Re: Branie hormonow a opozniajacy sie okres. 14.07.10, 21:37
      nie ma znaczenia kiedy zaczęłaś zażywać tyroksynę
      czy w dniu zaczęcia @ czy każdego innego dnia.
      Szkoda, że nie ciągniesz swojego pierwszego wątku
      bo historia Twojego schorzenia jest ważna, aby
      cokolwiek napisać.
      To, że źle się czułaś w pierwszych dniach wprowadzania
      syntetycznej tyroksyny, to żadna nowość. Jest wiele osób,
      które jak Ty żle to znoszą, ale jej nie odstawiają.
      Szkoda, że zanim to zrobiłaś nie napisałaś na forum
      o swoim zamiarze. Można byłoby Ci pomóc, aby to złe samopoczucie
      minęło.
      Wracając do meritum Twojego pytania, to mogę napisać,
      że gospodarka hormonalna jest ze sobą ściśle powiązana.
      Chora tarczyca najczęściej jest winną braku @.
      • iwanni hashi-tess 16.07.10, 19:08

        czy moge tak poprostu zaczac od nowa brac thyroxine zaczynajac o
        najmniejszej dawki?Dostalam 100 zaczelam brac 50 i zle sie czulam
        wiec od ile mam zaczac od 25 czy 12,5?
        I jeszcze pytanie odnosnie okresu...czy tydzien brania hormonow na
        tarczyce moze tak wplynac na okres...o ile moze mi sie przedluzyc?
        • milaemalka Re: hashi-tess 16.07.10, 19:47
          Zaczyna sie od 25.Lekarz nie powinien od razu dawac Ci 100.To za duży szok,50
          też zresztą.Jeżeli masz watpliwości to weż 12,5 i po 5 dniach zwieksz i rób tak
          aż dojdziesz do 50.Napisz jakie masz wyniki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka