Dodaj do ulubionych

dlaczego mam brac euthyrox?

01.12.10, 21:00
Czy moze mi ktos wytlumaczyc dwie rzeczy?
Po pierwsze: 4-5 miesiecy po porodzie zdiagnozowana zostala u mnie nadczynnosc tarczycy- tsh 59. Przepisano euthyrox 100 i tsh ladnie spadalo- nawet bardzo szybko bo o 80% tygodniowo . Potem lekarz zalecil euthyrox 150, a kiedy tsh spadlo do 2 ( norma do 4,3)- spadek z 59 w ciagu 5 tyg. lekarz zalecil przyjmowanie dawki 125.

No i moje pytanie: czy ten euthyrox jest mi w ogole potrzebny skoro tsh, ft3 i ft4 sa w normie?
Ostatnio badalam tsh 2 tyg temu. Obawiam sie ze teraz mam juz nadczynnosc. Do lekarza ide dopiero za 3 tyg. Brac ten lek? Nie chce nadczynnosci?

Poza tym, nie rozumiem jak mozna miec nadal pewne objawy niedoczynnosci? Wysoka prolaktyna , depresja , strasznie szorstka i sucha skora, nietolerancja zimna. Mam tez przy okazji kilka objawow nadczynnosci.
O co w tym chodzi?

Obserwuj wątek
    • a1ma Re: dlaczego mam brac euthyrox? 01.12.10, 23:23
      > Czy moze mi ktos wytlumaczyc dwie rzeczy?
      > Po pierwsze: 4-5 miesiecy po porodzie zdiagnozowana zostala u mnie nadczynnosc
      > tarczycy- tsh 59.

Chyba niedoczynność?

Przede wszystkim - prawidłowy wynik TSH dla kobiet w wieku rozrodczym to max. 1-1,5, więc jeśli masz aktualny poziom na wysokości 2, to jeszcze nie jest prawidłowy wynik i pewnie dlatego powinnaś nadal brać leki. Poza tym z tego, co się orientuję, dawki należy zwiększać i zmniejszać stopniowo, może dlatego lekarz nie zalecił odstawienia, tylko zmniejszenie dawki?
    • aleksandra_01 Re: dlaczego mam brac euthyrox? 01.12.10, 23:40
      > Po pierwsze: 4-5 miesiecy po porodzie zdiagnozowana zostala u mnie nadczynnosc
      > tarczycy- tsh 59

niedoczynność, ale na jakim tle? jeśli hashimoto to euthyrox do końca życia.

> No i moje pytanie: czy ten euthyrox jest mi w ogole potrzebny skoro tsh, ft3 i
      > ft4 sa w normie?

ale jak odstawisz to wyniki znów będą złe. euthyrox to nie lek, to syntetyczny hormon tarczycy,
      dokładniej tyroksyna. ona nie leczy, tylko uzupełnia to czego tarczyca już nie robi.
      dlaczego, zatem nagle tarczyca miałaby sama zacząć pracować? (wtedy mogłabyś odstawić euthyrox)

> Poza tym, nie rozumiem jak mozna miec nadal pewne objawy niedoczynnosci?

można, jak się jest nadal w niedoczynności. to że wyniki są "w normie" nie znaczy że "są dobre".
      podaj jakie masz ostatnie wyniki ft3 i ft4 - czyli hormonów tarczycy.

a.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka