Dodaj do ulubionych

Endokrynolog dla dziecka - Wawa

29.09.11, 08:33
Być może było już nie raz zadawane takie pytanie
ale na forum udało mi się znaleźć jedynie jakieś bardzo stare wątki na ten temat - zapewne już dawno nie aktualne

czy zna ktoś dr Kucharską? - mnie poleca ją dla dziecka moja endokrynolog (zresztą od was tu z polecanych lekarzy ją mam) - chciałabym do niej zapisać dziecko ale bardzo chętnie poczytam czy warto

a może macie kogoś z Warszawy godnego polecenia
nie ukrywam najchętniej na fundusz
Obserwuj wątek
    • maja1101 Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 03.11.11, 13:17
      Witam ,pozwolę sobie się "podpiąć" smile
      Ja doktor Kucharskiej nie znam ale również interesują mnie opinie na jej temat.
      U mojej córki (za 2 tygodnie skończy 4 lata) urodzonej z wrodzoną niedoczynnością tarczycy (początkowe tsh 1090) brak sprężenia zwrotnego pomiędzy Ft4 a tsh. Suplementujemy tyroksynę Euthyroxem ,utrzymuje się w normie (wyniki z ubiegłego tygodnia FT4 18,4) ale tsh jest wciąż wysokie (ostatnio 60,25 ale to jest wynik light ;/ ).
      Prawdopodobnie wina tkwi w uszkodzonych receptorach przysadki, która nie reaguje na syntetyczny hormon ciągle produkując tsh (tarczyca jest ale b. mała, nie pracuje). Nasza pani doktor wstrzymuje się z pełną diagnostyką,tj. rezonansem z racji tego, że musiałby być wykonany w pełnym znieczuleniu i z podaniem kontrastu co jest ryzykowne. Bo póki nie ma dodatkowych objawów neurologicznych to nie trzeba niczego zaczepiać i czekać na rozwój wypadków. Ja to rozumiem i czekam ale te ciągłe skoki tsh wyprowadzają mnie z równowagi (skacze od mniej więcej 30 do 130, badamy sie co 3 mce). Szukam dobrego endokrynologa dziecięcego, który po zapoznaniu się z historią choroby potwierdzi tok rozumowania i diagnozę / jej brak naszej P. doktor, albo zacznie działać. Będę wdzięczna za wskazówki dotyczace lekarzy endo dziecięcych, którzy dobrze radzą sobie z mniej typowym przebiegiem niedoczynności. Pozdrawiam!
          • szperaczdwa Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 02.01.12, 15:39
            ma pytanie do pani...Może się pomyliłam (jeśli tak to z góry przepraszam) ale gdzieś czytałam że leczy poani dziecko u dr Rogozińskiej?? Chciałabym do niej pojechać stąd moje pytanie. Jaką ma Pani o niej opinię, czy można jej zaufać, czy bada dziecko, na co zwraca uwagę? Leczę dziecko na niedoczynność w Lublinie, ale nie mam zaufania do tej lekarki (nawet nie bada go, zresztą przychodzę bez niego bo jak go przyprowadziłam to i tak nawet na niego nie zerknie) i raczej nie ma do kogo się wybrać u nas sad.
            Dlacego Pani pyta o Kucharską, czyżby tamta lekarka już Pani nieodpowiadała?
            Z góry dziękują za odpowiedź
            pozdrawiam
            • madziulaw Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 03.01.12, 13:10
              Witaj,
              nie polecam stanowczo tej Pani, ponieważ bardzo luzacko traktuje tsh powyżej 6.
              obecnie zaczęłam chodzić do dr KORPYSZ (Lux med).
              Prawi komunały ze starych podręczników, ale jest młoda i otwarta na argumentację zorientowanego rodzica. Nie chciała podwyższyć dawki mojemu synowi, ale ostatecznie solidnymi argumentami - przekonałam ją do tego. Stwierdziła, że robimy próbę - zawierza mojej wiedzy i po badaniach ją (czyli moją wiedzę) zweryfikujemy.
              Zrobiliśmy badania i wyszło na moje - ze dawke należało podwyższyć, wiec myślę, że będzie nam się dobrze współpracować. Sprawdze 13 stego stycznia ---mamy wizytę
              Nikogo innego kumatego i współpracującego nie znam

bądźmy w kontakcie

magda
                • szperaczdwa Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 04.01.12, 11:25
                  Bardzo dziękuję za odpowiedźsmile!!!
                  Ja chodzę w Lublinie do dr. Stańczak. Nie mam do niej zaufania przede wszystkim z tego powodu, że nie bada dziecka. Mogłaby go nie widzieć i przez 2 lata, więc nie mogę leczyć go u niej całe życie.
                  Mój syn ma 4l 4m. waga 16kg. Bieże ciągle tą samą dawę od 5 miesiąca życie 12,5 euthyroksu. I to jest zastanawiające, przecież waga dziecka się potroiła a ilość leków taka sama. Badania nawe bardzo dobre (Tsh=1,8, FT4 nie pamiętam, ale w normie). Najwyższe tsh to 2,77 ale wtedy też nie miał podwyższanej dawki. Ale ma bardzo małą tarczycę 1ml3. Bez ognisk zapalnych, wychodzi na to że więcej nieprawidłowości nie ma. Nigdy nie miał próby odstawiania leków. Ciągle wyniki na tym samym poziomie. Ostatni był mocno rozdrażniony, emocjonalnie rozbity a tu niespodzianka nawet tsh <2. Myślałam, że będzie trzeba podnieść dawkę. Ale emocje też teraz się ustabilizowały. Ma czasm bóle nóg, zrobiłam wit D3 (oczywiście bez skierowanie od lekarza) i wyszło 31,6 norma:30-100. więc przez zię chyba kupię coś w aptece na podniesienie jej.
                  Szukam kogoś kto by ze mną rozmawiał a nie leczył tylko wynik. Może faktycznie najpierw zachaczę o kogoś w Lublinie, a ptem na konsultację pojadę do dr Korpysz i zobaczę jakie jest podejście. Jak wsomniałam lekarce żeby zrobić przeciwciała to po co? usłyszałam. Nawet go nie zmierzy i nie zważy. Jak go kiedś wziełam (rok temu) na wizyte to też usłyszałam po co?
                  wzrost między 10-25 centylem, więc nie za dużo ale w normie
                  pozdrawiam, i jeszcze raz dziękuję smile
                  • maja1101 Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 04.01.12, 11:34
                    Szperaczdwa smile
                    Ja też leczę Małą u dr Stańczak i jak już pisałam - też szukam kogoś innego w celu konsultacji. Ogólnie nie chcę panikować ale coraz mniej mi się wszystko podoba. Napisz proszę koniecznie po wizycie u dr Korpys o swoich odczuciach.
                    Dziwi minie trochę to, że nie bada dziecka, moja Magda na każdej wizycie jest osłuchiwana, mierzona, ważona, pytana o to jak sie czuje itp.
        • 1magdan2 Re: Endokrynolog dla dziecka - Wawa 26.03.12, 15:14
          Polecam wam doktor Marię Sielicką-Gracką. Leczyła mnie duzo lat temu, ale wyprowadziła mnie z ogłomnej nadczynności. Ona razem z Pania doktor Miszkurką. Ta pierwsza pracuje napewno teraz prywatnie w Krajmedzie a ta druga nie wiem. Sprawdzone i powiem szczerze ze lecząc moją nadczynnosc nigdy nie wprowadziły mnie w niedoczynnosc. Super fachowiec i jedna i drugasmile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka