Dodaj do ulubionych

Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie.

01.01.15, 15:34
Witam,
Od 4 lat nieskutecznie leczona jestem przez psychiatrę na zaburzenia lękowe ze stanami depresyjnymi, oprócz objawów psychicznych (lęki, płaczliwość, smutek, rozdrażnienie) dokucza mi szereg objawów fizycznych tj. zmęczenie, brak motywacji, siły, senność, nietolerancja zimna zwłaszcza miewam zimne stopy i dłonie, bóle stawów, wzmożone napięcie mięśniowe, złe widzenie, światłowstręt, wzdęcia, drżenie mięśni, bóle głowy napieciowe, kołatania serca, puls mocny, szum w uszach. Mam poważne problemy ze zrzuceniem wagi. Pròbowałam ćwiczeń pod kontrolą trenera 3 miesiące bez żadnych rezultatów. Moją kuzynka zasugerowała mi poniższe badania twierdząc że coś musi nie grać. Z wynikami udała się prywatnie do endokrynologa który zlecił usg, pòki co twierdzi że badania nie są niepokojące jakiś stan zapalny się tworzy (podwyższone atg) ale to napewno nie daje żadnych objawów. Zlecone biopsja na 7 stycznia. Bardzo zależy mi na waszej opinii. Za pomoc dziękuję.
TSH 3-cia generacja 1.584 mU/L N: 0,35-5,5

FT4 34.48% [ wynik 1.19, norma (0.89 - 1.76)]

FT3 33.68% [ wynik 2.94, norma (2.3 - 4.2)]

Anty-TG 169,0 U/ml N: 40
Anty-TPO 46,5 U/ml N: 60

Wynik testu 36

Usg
Tarczycy położona typowo powiekszona echogenicznosc gruczołu niejednorodna

Wymiary
Prawy płat 21,1*18,6*54,9 mm v=13,7 ml.
Lewy płat 16,2*18,6*44,6 mm v=7,0ml.
Cieśń 3 mm v całk. 20,7

W płacić prawym w biegunie dolnym niejednorodna struktura owalna o wym. 6,5*3,9*4,9 mm poza tym echogenicznosc niejednorodna miejscami obniżona.
W płacić lewym w biegunie na granicy z cieśnią heterogenna owalna struktura o wym. 16,5*10,8*20,7 mm poza tym echogenicznosc niejednorodna miejscami obniżona najwyraźniej widoczne obszary hipoechogeniczne w pobliżu ściany tylnej do 8,5 mm
Przepływy naczyniowe obwodowe z gazem płata lewego poza tym zmniejszone
Wskazane BAC zmiany tenisowej w PL

Eutyroza
Pani doktor stwierdził że moja powiększona tarczycy mieści się w normie bo jestem wysoka 1,80 cTarczycy położona typowo powiekszona echogenicznosc gruczołu niejednorodna

Wymiary
Prawy płat 21,1*18,6*54,9 mm v=13,7 ml.
Lewy płat 16,2*18,6*44,6 mm v=7,0ml.
Cieśń 3 mm v całk. 20,7

W płacić prawym w biegunie dolnym niejednorodna struktura owalna o wym. 6,5*3,9*4,9 mm poza tym echogenicznosc niejednorodna miejscami obniżona.
W płacić lewym w biegunie na granicy z cieśnią heterogenna owalna struktura o wym. 16,5*10,8*20,7 mm poza tym echogenicznosc niejednorodna miejscami obniżona najwyraźniej widoczne obszary hipoechogeniczne w pobliżu ściany tylnej do 8,5 mm
Przepływy naczyniowe obwodowe z guzem płata lewego poza tym zmniejszone
Wskazane BAC zmiany w PL

Eutyroza
Pani doktor stwierdził że moja powiększona tarczyca mieści się w normie bo jestem wysoką 1,78cm i silną kobietą.
Obserwuj wątek
        • muktprega1 Re: p. dr jest niedouczony 04.01.15, 16:34
          Potwierdzam znajdź dobrego endo, masz ewidentnie problem z tarczycą, 2 lata temu napisałam:
          forum.gazeta.pl/forum/w,24776,132646223,137364386,Re_Osoby_ktore_dlugo_nie_leczyly_niedoczynnosci.html
          podobne?
          • angelina363 Re: p. dr jest niedouczony 04.01.15, 22:04
            Jakbym czytała o sobie, jednak endo widząc wyniki powiedział że moje tsh jest poniżej 2 więc nie ma się czym martwic i że z usg wynika że żadnych objawów tego typu na pewno nie odczuwam przez tarczyce. Martwić bym się mogła gdyby tsh było bliżej górnej granicy. Powtórzę wyniki i zobaczymy.
            • muktprega1 Re: p. dr jest niedouczony 05.01.15, 09:53
              > Jakbym czytała o sobie, jednak endo widząc wyniki powiedział że moje tsh jest p
              > oniżej 2 więc nie ma się czym martwic i że z usg wynika że żadnych objawów tego
              > typu na pewno nie odczuwam przez tarczyce. Martwić bym się mogła gdyby tsh był
              > o bliżej górnej granicy. Powtórzę wyniki i zobaczymy.

Jednak napiszę, co myślę:
              te trzy fora n/t chorób tarczycy pełne są ludzi źle leczonych, lub wcale nie leczonych jak Ty.
              Do układanki objawów chorób tarczycy u ciebie pasuje absolutnie wszystko poza jedynym maleńkim parametrem jakim jest TSH. Twój dr z powodu jednego tylko wyniku odrzuca wszystkie pozostałe a tak istotne parametry, zasadą mądrego lekarza jest, że leczymy człowieka a nie wyniki.
              Powtórz wyniki za miesiąc, moze szczęśliwie dla Ciebie to TSH się podniesie.
              Albo szukaj innego endo.

> żadnych objawów tego
              > typu na pewno nie odczuwam przez tarczyce.

taaa

dr Mizan-Gross endokrynolog z Gdańska:

docs.google.com/document/d/1JSbtdG6H-nz5BUpCOxX6u183Uw8fmw1UhGN2eU3H1fM/pub
              docs.google.com/document/d/1bTnWNYAIjDzvZ_chPU87Ha9HxkkUtevmQm_R25QYVrY/pub
              docs.google.com/document/d/1ymSI_vtqzMZ-ib9hnkApv8C2qxaLr85VuVrGpsOGhLQ/pub
              dużo czytaj innych posty to się najwięcej na swój temat nauczysz.

• pies_z_laki_2 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 09.01.15, 15:13
      > stan zapalny się tworzy (podwyższone atg) ale to napewno nie daje żadnych objawów.

Masz bardzo wysokie p.ciała atg, co w połączeniu z objawami i obrazem tarczycy daje jasną odpowiedź na pytanie co ci dolega. Niestety (jak pisze Muktprega) jeśli trzymamy się ściśle zaleceń, to tsh masz ładne i nic ci nie jest. To skąd te dolegliwości?

To nieprawda, że aktywny stan zapalny nie daje objawów! Jak masz stan zapalny w kolanie, to stawy bolą, chodzić nie możesz, prawda? Jeśli masz stan zapalny w gardle, to cię boli, węzły się powiększają odczynowo i ledwie żyjesz, tak? A w czym tarczyca jest inna od powyższych przykładów? Że jak jest powiększona, to się mniej rozpycha niż inne chore organy? Że w organizmie jest mniej cytokin prozapalnych? Niby dlaczego?

Mnie jeden z endo mówił, że tarczyca w aktywnym stanie zapalnym ma prawo boleć tak jak inne organy. Co więcej jakiś czas temu jedna z Hashimotek zasugerowała użycie do smarowania szyi w okolicy bolącej tarczycy maści p.zapalnej i... pomogło... Dziwne?

Wielkość tarczycy - masz jeden płat dwa razy większy, niż drugi. Normą jest, że płaty się różnią, ale nie aż tak! To nie jest prawidłowe, tylko anormalne.

Zmiany w płatach - biopsja tak, ale z drugiej strony suplementacja tyroksyną często pozwala zmniejszyć zmiany w tarczycy. Teraz twoja tarczyca mocno się wysila, żeby nastarczyć hormonów tarczycowych na twoje potrzeby, a zdrowa na pewno nie jest, skoro masz tak wysokie p.ciała, jak dostarczysz tyroksynę z zewnątrz, to tarczyca nie będzie pobudzana do tak wytężonej pracy i dzięki temu 1) stan zapalny może nieco odpuści i 2) zmiany nieco si e zmniejszą, albo i zanikną.

Ja bym zmieniła endokrynologa na bardziej empatycznego...
      • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 09.01.15, 16:12
        Bardzo dziękuję za odpowiedz i zainteresowanie, napewno skonsultuję to z innym endokrynologiem, w W W poniedziałek zamierzam zrobić ponownie badania + wit D, B12, potas, magnez, ferrytyne. Bardzo się martwię bo czuję się fatalnie.Nie mam siły, ciągle mi zimno, czasem napady gorąca, płaczliwość, drżenie ciała, dłoni, kolana czuję jakbym miała spuchnięte, nerwica sie nasiliła sama nie wiem co myśleć. Dzięki temu forum nabrałam nadziei że to może jednak nie nerwica jest przyczyną moich okropnych dolegliwości a tarczyca. Tylko teraz znaleźć dobrego endo. który mnie nie zignoruje. Dziękuję za odp. i zainteresowanie.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 13.01.15, 19:04
      Witam ponownie
      Zrobiłam ponownie wyniki oto co mi wyszło:

TSH 1,532
      ft4 81.61% [wynik 1.6, norma (0.89 - 1.76)]
      FT3 56.84% [wynik 3.38, norma (2.3 - 4.2)]
      anty - TG - 149,4 (40)
      Anty - TPO - (<28)

sód 142,3 (132-146)
      potas 3,5 (4,11)
      chlor 106,5 (99-109)
      magnez w surowicy 2,08 (1,3-2,7)

Witamina D3(25-OH) 19,9 (30-100)
      Ferrytyna 70,9 (10-291)
      Witamina B12 265 (211-911)

Co wy na to? Czy ja przypadkiem nie mam anemii? Hormony chyba nie najgorzej? Martwi mnie wit D3.
      • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 14.01.15, 17:00
        poprzednie (czy z grudnia?):

obecne:
        > ft4 81.61% [wynik 1.6, norma (0.89 - 1.76)]
        > FT3 56.84% [wynik 3.38, norma (2.3 - 4.2)]

jeżeli poprzednie wyniki zrobione niedawno, to teraz poszybowały do mocno góry i na pewno takie wyniki dla żadnego endo nie są wskazaniem do wprowadzenia tyroksyny, ale masz dość wysoko a-TG, czasami tak się dzieje że przeciwciała powodują windowanie hormonów do góry, żeby potem gwałtownie opaść i pogłębić objawy niedoczynności.

Elektrolity - wysoki sód, niski potas - tu możesz poradzić sobie dietą.
        D3 do suplementacji ok 5000 jednostek
        Ferrytyna 21.67% [wynik 70.9, norma (10 - 291)]

B12 7.71% [wynik 265, norma (211 - 911)]

uzupełniłabym jedno i drugie do połowy norm, a co do depresji i niedoborów może pomocny być wątek niezależnie od tego czy ma się stwierdzone Hashimoto czy nie:
        forum.gazeta.pl/forum/w,94641,150296982,150296982,D3_magnez_B12_przy_Hashi_niedoczynnosci_depresji.html
        Osobiście powtórzyłabym jeszcze raz hormony tarczycowe za miesiąc może lepiej dwa.
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 14.01.15, 21:23
          Więc tak jeśli chodzi o samopoczucie to dramat jest teraz mega sennosc jak przy cukrzycy , słabość zwłaszcza nóg, drżenie ciała, wieksza deprecha. Dziś byłam u swojego internisty który depresję tlumaczy że mogę mieć poglebiona przez d3 wit. jednak stwierdziła że jakichś stan zapalny tarczycy się toczy i mogę się czuć tak słabo. Przepisala mi wit. D3 a resztę wyników mam skonsultować z endo będę w sobote na wizycie. Coraz bardziej jednak skłaniał się problemom emocjonalnym, nie wydaję mi się by moja tarczyca tak dawała popalic. Jeszcze internistka kazała odwiedzić mi ginekologa.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 22.01.15, 16:51
      Moje drogie hashimotki nie odzywałam się dość długo bo czekałam na wizytę u endo. A więc tak wynik biosji dobry, komórek raka nie widać, jeśli guz będzie rósł latem operacja. Mam stwierdzone zapalenie tarczycy która idzie w kierunku niedoczynności czyli jak rozumiem Hashimoto. Póki co poziom moich hormonów nie wymaga podania leków co zresztą same zauważyłyście. Jeśli chodzi o suplementację to mnie endo na maxa wkurzyła bowiem jak stwierdziła mieszcze się w normach a że są na granicy to nie szkodzi. Witaminę D3 dostałam od internisty więc suplementuje 5000 tyś jednostek, gdy jej powiedziałam o dawce mocno się zdziwiła że aż tyle. B12 sama sobie kupiłam, i też wg endo nie powinnam suplementować bo mogę jak to ujeła rozbujac tarczyce. Czuje sie póki co słaba, bolą mnie stawy, kolana, piszczele palce u rąk, kolana czuję jakbym miała spuchnięte, bardzo mi zimno ciągle, męcze się jak staruszka do tego stany depresyjne i lęki o zdrowie. Endo stwierdziła że absolutnie takie samopoczucie i niedobory nie mają związku z tarczycą.
      Mam już namiary na dwóch innych podobno "dobrych" endo zamierzam skorzystać z wizyty, jednak chyba powinnam poczekać aż tsh podskoczy, bo inaczej to nie widzę sensu. Leków chyba żaden endo przy takich wynikach nikt mi nie poda bo jak twierdzi mój internista jeszcze mogliby mi zaszkodzić. Pozdrawiam.
      • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.01.15, 17:55
        Czuje sie póki co słaba, bolą mnie stawy, kolana
        > , piszczele palce u rąk, kolana czuję jakbym miała spuchnięte, bardzo mi zimno
        > ciągle, męcze się jak staruszka do tego stany depresyjne i lęki o zdrowie. Endo
        > stwierdziła że absolutnie takie samopoczucie i niedobory nie mają związku z ta
        > rczycą.

taaaa, ale Ty już wiesz, ze jest inaczej, stąd typowe badania i typowe niedobory u tarczycówek smile
        Co prawda znalazłaś już wątek o bólach kostno stawowo mięśniowych, ale p dr możesz wydrukować i zanieść:

forum.gazeta.pl/forum/w,94641,144862028,144872353,Re_Istne_wariactwo_.html
        i o psychice m.in:
        www.tarczycahashimoto.pl/blog/hashimoto-a-degeneracja-mozgu-dlaczego-mgla-mozgowa-zaburzenia-pamieci-depresja-i-zmeczenie-sa-objawami-w-hashimoto
        Ja będąc na Twoim miejscu zrobiłabym wyniki samej tarczycy pod koniec lutego, jak spadną przeciwciała wtedy obraz hormonów może wyglądać zupełnie inaczej
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 19.02.15, 14:48
      Witam po dłuższej przerwie, dziś właśnie odebrałam wyniki trójki i powinnam się cieszyć bo wyniki myślę że mam dobre, tylko że ja czuję się coraz gorzej.

Wyniki luty 2015
      TSH 1,178
      FT4 32.18% [wynik 1.17, norma (0.89 - 1.76)]

FT3 45.79% [wynik 3.17, norma (2.3 - 4.2)]

wyniki ze stycznia

wyniki z grudnia

jestem zmeczona już sama sobą czuję się okropnie źle, suplementuję wit d3, biorę magnez, żelazo, witaminy z grupy b i osobno b12, choc odobno nie powinnam jej suplementowac ze względu na guza tarczycy. Ciągle towarzyszy mi mega zmęczenie, senność, stany płaczliwości, łokcie mam suche, szare i suche, swedzace, czuje jakbym tarczyce miała powiększoną, jakby mi cos tam przeszkadzało, drżą mi ręce a właściwie całe ciało odczuwam wzmożone napięcie mięśni, czasem skaczą mi mięśnie, do tego ból kolan i czasem lekka opuchlizna nad kolanami, pocą mi się strasznie dłonie i stopy pomimo tego że są lodowate, lęki wciąż się pojawiają, bardzo czesto towarzyszy mi silny puls wyczuwalny tez i widoczny na szyi, bóle napieciowe głowy, i wiele innych. Nie mam juz siły.
      Z obecnymi wynikami powinnam wybrac sie do endo tylko czy to ma sens? Podpowiedzcie mi co powinnam zrobić, myślę jeszcze o zbadaniu tężyczki, czy jest mozliwe zeby jakis endo wprowadził mi hormony pomimo dobrych wyników? Wkońcu mam zapalenie tarczycy stwierdzone. Jeszcze jedno jak uzupełniacie wit b12 bo ja mam niski poziom a żaden lekarz nie chce dać mi zastrzyków pomimo próśb, uważają że 7% w organizmie to nadal norma. Przepraszam jesli napisałam chaotycznie ale zwyczjnie nie mam siły.

• ola_dom Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 19.02.15, 16:55
        Na jakiej dawce jesteś?
        Moim zdaniem na zbyt małej - wynik ft4 spada - tak się dzieje, jak tarczyca wyhamowuje, kiedy w końcu może zwolnić, bo dostarczamy hormon z zewnątrz.
        Na początku leczenia często właśnie zdarza się, że wyniki są gorsze niż przed rozpoczęciem leczenia.
        Ale nie ma co gdybać - napisz, na jakiej jesteś dawce; w ogóle przy wynikach należy pisać, jaką dawkę i jak długo bierzemy. Wtedy można się do czegoś odnieść.
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 19.02.15, 17:54
          no właśnie w tym rzecz że ja nie przyjmuje żadnych hormonów bo endo uważa że ze mną jest ok, leczę się na nerwicę, ale ostatnio dokładnie w grudniu zrobiłam trójkę tarczycową i przeciwciała anty tg wyszło podwyższone 4 krotnie, po usg i biopsji wyszło że mam zapalenie tarczycy idące w kierunku niedoczynności. Jestem w kropce nie wiem co dalej, czy te hormony wymagają leczenia?
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.03.15, 19:11
      Witam po małej przerwie. Postanowiłam się z wami podzielić moją kolejną wizytą u kolejnego endo. Pan doktor u którego byłam spojrzał na moje wszystkie wyniki i zrobił mi biopsje, po czym stwierdził że mam trzy duże guzy, w tym jeden zwapniony i pominięty w poprzednim usg u innego endo, poza tym tarczyca tak duża, że głowica jej nie obejmuje. Pytał czy miewam duszności, bezdechy, ucisk. Nie spodobały mu się w moich wynikach przeciwciała anty tg. Bez owijania w bawełne powiedział że takie wyniki mogą świadczyć o nowotworze i że najlepiej by było gdybym tych guzów pozbyła się jak najszybciej oczywiście operacyjnie. Zabieg zaproponował w kwietniu przy czym wcześniej jeszcze wykona biopsję. Jeśli chodzi o hashimoto stwierdził że jest niepełne, objawy co prawda wskazuja i wystepowanie przeciwcia atpo pomimo ze sa w normie, ale wyniki mam dobre. Wytłumaczył mi ze przy tsh 1.5 po wprowadzeniu hormonów mogłabym wpasc w nadczynnosc i ze troche nie widzi sensu przyjmowania hormonów w obecnej chwili skoro po zabiego i tak musiałabym je przyjmowac do końca zycia. Chce zaznaczyc ze moje samopoczucie ulega ciagłemu pogorszeniu na chwile obecna najbardziej dokuczaja mi bóle mięśni i stawów, odezwał mi się zespół cieśni nadgarstka, ból kręgosłupa dolnego, i kolan pojawia mi się obrzęk nad kolanami, ból mięśni górnych partii nóg. Faktycznie tarczyca mnie przydusza i ciężko mi się oddycha wcześniej objawy te przypisywałam nerwicy. Ostatnio zaliczyłam nawet wizytę na pogotowiu miałam tak straszne zawroty głowy i ból głowy przy tym niepokój, drży mi ciało całe, czuję jakbym wiecznie napinała mięśnie i nie mogła się tak zwyczajnie wyluzować . Na pogotowiu podali mi w kroplówce pyralginę i chcieli wypuścić do domu jednak mój mąż nie opuścił i wymusił na lekarce tomografię wszystko ok wyszło. Mam już serdecznie dość wszystkiego Wiem że powinnam poddać się operacji nie hodować w sobie tego świństwa. Jednak panicznie się boję i zabiegu i tego co po nim. Martwi mnie czy po operacji nie nasili mi sie nerwica, depresja czy nie przytyje (już i tak mam sporawą nadwagę) w ogóle czy będę miała siły funkcjonować,a z drugiej strony mam cichą nadzieje że wszystko powoli się unormuje. Co wy na to kochane hashimotki? A i jeszcze zapytac Waszym zdaniem powinnam powtórzyć teraz jeszcze trójkę tarczycową i przeciwciał czy nie warto idąc do szpitala?
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 02.04.15, 13:58
      Witam ponownie.
      Byłam wczoraj u prof. Kuzdaka z Łodzi (endo polecany),
      TSh 1,400
      FT4 26.44% [wynik 1.12, norma (0.89 - 1.76)]
      FT3 32.11% [wynik 2.91, norma (2.3 - 4.2)] zrobiłam świeże badania:
      atpo 30,9 -0,00-60
      atg 266,3 - 0,0 - 40
      Miałam oczywiście usg, prof. przejrzał wszystkie poprzednie wyniki i co stwerdził:
      raka tarczycy nie podejrzewa (omimo wysokiego atg, biopsje obejrzał wynik)
      powiększonej tarczycy według niego nie mam
      jest jeden guz niepokojący bo ma 2 cm ale do obserwacji
      hashimoto nie mam, gdybym miała przeciwciała powyżej 500 to wówczas zaczynamy się martwić
      w przeszłości na pewno moja tarczyca przeszła jaki stan zapalny i być może wówczas przeciwciała były wyższe ale tego się już nie dowiemy.
      nie podobał mu się wynik mojej wit d3 poniżej normy
      b12 mi wzrosła po suplementacji tabletkami na 354 (211-911) więc ok
      ale jeszcze zamierzam suplementowac przynajmniej do 450
      Bardzo dużą wagę przywiązał do wit d3 uważa że objawy które opisałam są wynikiem jej braku oczywiscie nie wszystkie zapisał mi alfadiol 1 dziennie przed śniadaniem
      I ku mojemu zdziweniu letrox w dawce 75 podobno dzięki temu guzek a właściwe guzki bo mniejsze są też i tarczyca ogólnie jest niejednorodna- mają się zmniejszać, wchłaniać się.
      Ponadto odstawić węglowodany, i gluten całkowicie, marchew i ziemniaki, mięso tylko wołowina chuda i indyk. Unikać jodu, mam odpuścić sobie tegoroczne wakacje, nie przeziębiać szyi.
      Teraz moje pytanie do was jak zacząć brać letrox od razu wystartowac z dawką 75? CZy mogę sobie wziąść ćwiarkę tabletki (mam zapisaną dawkę 150 i mam dzielić na pół), czy przy moich wynikach nie wpadne w nadczynnosc?? Teraz to dopiero mam mętlik w głowie. Z jednej strony się cieszę że mam zapisane hormony a z drugiej jest obawa|? Ale to chyba normalne. Co wy na to wszystko? Nie mam hashimoto a na guza hormony? Miał tak ktoś? Czy lekarz może nie jest pewny do końca hashimoto i na razie tak mi odpowiedział? Sama nie wiem co myśleć.

• muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 02.04.15, 21:09
        Co do wit D3 mam nadzieje, ze przyjmujesz 5000 jednostek, jak pisałaś wyżej?

Czyli przepisał ci 150 na wprowadzenie, no, połowę, czyli 75 na wprowadzenie?
        NIE RÓB TEGO

Tyroksynę wprowadza się stopniowo poczynając od najmniejszej dawki 25, niektórzy zaczynają od 12
        Tu podałam linki o wprowadzaniu - poczytaj uważnie:
        forum.gazeta.pl/forum/w,24712,157177918,157179576,Re_Juz_po_wizycie_u_endo_i_USG_Podejrzenie_hash.html
        Szkoda, że masz tak dużą dawkę, najmniej można podzielić na 4 części zyskując 37,5 tyroksyny. Może przez 3-4 dni dziel ten okruszek jeszcze na pół? Chyba, że dobrze zniesiesz te 37,5. Nikt tego nie wie smile
        Z podnoszeniem dawki bywa różnie, niektórzy mogą o całą tabletkę 25-T4, a inni po 6-T4 czyli po 1/4 z 25 wprowadzać zmiany. A może poprosisz ogólnego o wypisanie recepty na 25? Byłoby Ci łatwiej stopniowo dochodzić do większej dawki.
        Czy wzięłaś zaświadczenie o chorobie tarczycy od endo? Na tej podstawie ogólny może Ci wypisywać tyroksynę, mnie wypisuje dawki o jakie proszę.
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 02.04.15, 22:20
          To co ten lekarz chciał mnie wykończyć wink Ani słowa nie powiedział o powolnym wprowadzaniu. Jestem gapa i zapomniałam poprosić o zaświadczenie, więc pewnie ogólny nie da mi recepty sad na najniższą dawkę, próbowałam podzielić moją tabletkę na 8 kawałeczków ale się kruszy wychodzi na to że muszę startować z 37,5. Trochę się obawiam, czego mogę się spodziewać jeśli chodzi o objawy? I czy one długo będą trwać? muktprega1 a tak twoim okiem ft3 i ft4 nie są niskie?
          • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 03.04.15, 15:51
            Tro
            > chę się obawiam, czego mogę się spodziewać jeśli chodzi o objawy? I czy one dłu
            > go będą trwać?

No trudno powiedzieć, nie nastawiaj się, ale po prostu musisz wiedzieć, że w razie jak zdarzy się jakiś częstoskurcz serca, to właśnie od wprowadzenia tyroksyny 37. Jeśli objawy nie będą takie uciążliwe to pozostań jakiś czas aż do całkowitego uspokojenia organizmu.
            Ja czasami ale tylko doraźnie wspierałam się propranololem. Oczywiście jakiekolwiek leki, suplementy jak najdalej w czasie od tyroksyny.

>muktprega1 a tak twoim okiem ft3 i ft4 nie są niskie?

właśnie są, dlatego dostałaś tyroksynę, czyli syntetyczny hormon T4, od którego bezpośrednio zależy wynik Ft4. T4 - taka spiżarnia hormonów w organizmie przekształca się w hormon T3, o tej przemianie dowiadujemy się z proporcji pomiedzy obydwoma.
            • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 03.04.15, 18:36
              Udało mi się od ogólnego dostac receptę na letrox 50, jutro podzielę na pół, dziś wzięłam 37, 5 podzieliłam jeszcze na pół, ledwo mi się udało i taki maleńki kawałek wzięłam, lekki przyspieszone bicie serca czułam. Wogóle samopoczucie od jakiś dwóch tygodni się pogorszyło wróciły stany lękowe nie wiem czy może dlatego że wzrosły mi przeciwciała atg ?
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 08.04.15, 13:56
      Dziewczyny mam pytanie jak to jest z początkami przyjmowania letroxu?. Ja zaczęłam o d 25 od piątku i jest dramat. Nasiliła mi się nerwica, lęk niesamowity, napięcie mięśniowe masakryczne, zimno straszne, cała się trzęsę, wybudzam się nad ranem z ogromnym lękiem i on trwa przez cały dzień, żle widzę i szumi mi w uszach. Jednym słowem wariuję, boje się tych hormonów brać zaczynam się zastanawiać czy powinnam je przerwać czy może organizm woła o więcej tyroksyny? Czy u was też tak wyglądały początki? Wkręcam sobie że może mam nadczynność, że lekarz się pomylił, pomóżcie bo zeświruje.
      • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 08.04.15, 14:01
        U niektórych tak wyglądają początki, w takim razie zacznij od jutra od 1/4 tabletki 25 wytrwaj na niej, aż do całkowicie dobrego samopoczucia i wtedy następną ćwiarteczkę dorzuć, czyli 12 tyroksyny, I tak małymi kroczkami aż osiągniesz poziom 25, wtedy po 4-5 tygodniach na tej dawce proponuję zbadaj hormony.
        Możesz poprosić lekarza o Propranolol w takich cięższych sytuacjach, brany tylko i wyłącznie dorażnie, ale jak najdalej od tyroksyny co najmniej 4h
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 08.04.15, 14:49
      Dziewczyny bardzo wam dziękuję za szybką odpowiedź, dzwoniłam też do lekarza powiedział że nie ukrywa iż wielu pacjentów tak właśnie reaguje na początku, kazał odstawić mi na dwa tygodnie letrox i zobaczyć jak się bedę czuła a potem zacząć od nowa od najmniejszej dawki. Chyba jednak zapodam sobie magnez i tak jak muktprega napisała jutro wezmę mniejszą dawkę.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 10.04.15, 14:07
      witajcie dziewczyny ponownie, mam kilka pytań a mianowicie byłam dzis u internistki po propranolol i mnie wystraszyła spojrzała na moje wyniki i wysłuchała moich objawów stwierdziła ze letrox w dawce 12,5 (zmniejszyłam od wczoraj z 25 dzis mija tydzień jak biore) nie daje takich objawów, jej pasuje wszystko na wpadanie w nadczynność polekową. Napiszę jak się czuję, Dwa dni temu na dawce 25 objawy nieznośne jak pisałam w poprzednim poście dodam zę doszedł do nich potworny ból głowy, nie pomagały zadne leki przeciwbólowe, od wczoraj po zmniejszeniu dawki troche lepiej ale niewiele, problemy ze wzrokiem (takie wrażenie zeza),zawroty głowy, niepokój i lęki napadowe, poce się bardzo dłonie i stopy, cała drżę, ucisk żołądka, zaczęłam kasłać, czuje puls wysoki i takie czasem mocniejsze bicie serca, drżą mi ręce i mam problemy z równowagą, jak stoje w miejscu to mam wrażenie że się kołyszę. Bardzo się boję może powinnam odstawić te leki na dwa tygodnie i potem od nowa zacząć tylko czy to ma sens? Może powinnam zrobic przeciwciała TRAB, kortyzol i prolaktynę (może coś z nadnerczami nie tak)? Co ja mam robić jestem mega wystraszona czy coś może mi się stać?
      • hashitess Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.05.15, 10:48
        angelina363 napisała:

> Czy może być tak że mam niedoczynność nadnerczy?

w niedoczynności nadnercza są zmęczone bo próbują zastąpić
        pracę tarczycy. Wracają do zdrowia w eutyreozie.
        Jeśli myślisz, że masz z nimi /nadnerczami/ problem powinnaś to sprawdzić
        oznaczając parametry pod tym kątem.

Wzrost tyroksyny zwiększa zapo
        > trzebowanie organizmu na kortyzol, a jeśli go brak, bo nadnercza słabo pracują,
        > to może to prowadzić do dosyć gwałtownych objawów. Co wy na to?

spróbuj rozwinąć/uściślić myśl.
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.05.15, 10:56
          Jeszcze tylko jedno pytanko miesiąc temu próbowałam brac letrox zaczynając od 25 potem zmniejszając na 12,5 spanikowałam przez skutki uboczne i odstawiłam, minął miesiąc i chce spróbować jeszcze raz i w związku z tym wykonałam badania i wyniki są następujące:

TSH - 0,66 norma 0,25-5,0

FT4 65.73% [wynik 16.23, norma (9 - 20)]

FT3 37.67% [wynik 5.62, norma (4 - 8.3)]

poprzednie wyniki wyglądały tak:

kwiecień:
          TSh 1,400
          atpo 30,9 -0,00-60
          atg 266,3 - 0,0 - 40
          Dodam że jutro odbiorę wyniki przeciwciał i d3.
          Mam pytanie dlaczego u mnie te hormony zwłaszcza ft4 tak skacze? Czemu tsh tak spadło i co ja mam zrobić z letroxem wprowadzać czy nie? Jeśli zacznę brać to nie wpadne w nadczynność nie zwiększy mi się ponad normę jeszcze ft4 i nie spadnie jeszcze bardziej tsh? Zastanawiam się też czy możliwe jest abym miała rzut choroby bowiem bardzo źle się czuję przy takich wynikach, mam mega niepokoj i napady paniki, trzese sie cały czas i jestem bardzo płochliwa, drazliwa i nerwowa, wręcz mnie roznosi, nie pamiętam kiedy ostatni raz tak źle się czułam, co ja mam robić?
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 11.05.15, 15:33
      Witam po przerwie, oczywiście proszę Was o poradę, jak wiecie miesiąc temu próbowałam brac letrox zaczynając od 25 potem zmniejszając na 12,5 spanikowałam przez skutki uboczne i odstawiłam, minął miesiąc i chce spróbować jeszcze raz i w związku z tym wykonałam badania i wyniki są następujące:

TSH - 0,66 norma 0,25-5,0

FT4 65.73% [wynik 16.23, norma (9 - 20)]

FT3 37.67% [wynik 5.62, norma (4 - 8.3)]

poprzednie wyniki wyglądały tak:

kwiecień:
      TSh 1,400
      atpo 30,9 -0,00-60
      atg 266,3 - 0,0 - 40

Wyniki luty 2015
      TSH 1,178
      FT4 32.18% [wynik 1.17, norma (0.89 - 1.76)]

FT3 45.79% [wynik 3.17, norma (2.3 - 4.2)]

wyniki ze stycznia

wyniki z grudnia

Dodam że jutro odbiorę wyniki przeciwciał i d3.
      Mam pytanie dlaczego u mnie te hormony zwłaszcza ft4 tak skacze? Czemu tsh tak spadło i co ja mam zrobić z letroxem wprowadzać czy nie? Jeśli zacznę brać to nie wpadne w nadczynność nie zwiększy mi się ponad normę jeszcze ft4 i nie spadnie jeszcze bardziej ft3? Zastanawiam się też czy możliwe jest abym miała rzut choroby bowiem bardzo źle się czuję przy takich wynikach, mam mega niepokoj i napady paniki, trzese sie cały czas i jestem bardzo płochliwa, drazliwa i nerwowa, wręcz mnie roznosi, nie pamiętam kiedy ostatni raz tak źle się czułam, dziewczyny pomóżcie co ja mam robić?

• angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.05.15, 15:09
      Dziewczyny właśnie odebrałam resztę wynikow całość wygląda tak
      tsh-0.66 (0.25-5.0)
      Ft3-5,62 (4-8,3) - 65,73%
      Ft4-16,23 (9-20)- 37,68%
      Atpo 1,4 do 12
      Atg 347,1 do 40
      D3-38,82 (30-100)

Co wnioskuje Atg podskoczylo przez miesiac o 100 a od grudnia 200 dość mocno poszybowalo w ciągu ostatniego miesiąca czyżby rzut? Hormony się rozjechaly cieszę się że wit D3 się podniosła choć to jeszcze nie ten poziom. Dziewczyny ja naprawdę głupiej e. Przeczekać aż spadną przeciwciala jeśli to rzut czy wprowadzać powolutku letrox. Zanim ją się tej choroby nauczę to chyba miną wieki 😯 dziś i wczoraj musiałam zapodać sobie psychotrop bo tak źle było. Czy to możliwe aby przy takich wynikach mieć lęki cały czas i ataki paniki zawroty słabość totalne rozbicie psychicznie mam wrazenie warownia? Może to jednak silna nerwica zaczynam wątpić. Czekam z niecierpliwością aż ktoś coś doradzi.
      • hashitess Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.05.15, 21:28
        czy zażywasz jakieś tabletki?
        jeśli tak, to napisz jakie i ile.

W/g mego dośw. powinnaś zacząć zażywać tyroksynę.
        Zacznij od 1/4 tabletki 25 mikrogramowej. W zależności od samopoczucia,
        w momencie kiedy nie będziesz miała negatywnych objawów dodaj następną
        ćwiarteczkę i następną aż dawka letroxu osiągnie 25 mikrogr.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 13.05.15, 21:09
      Wiec tak jeśli chodzi o tabletki to tak magnez slowmag 2 rano 3 wieczorem, d3 5000 tyś jednostek od grudnia, czasem potas raczej staram się dietą uzupełniać, brałam b12, b complex, żelazo ale ze wzglę du na badania odstawiłam dwa tygodnie temu. Wyniki odam poniżej bo sama nie za bardzo umiem je interretować może coś pomożecie. I jeszcze jedno dzwoniłam do swojego lekarza bo byłam bardzo ciekawa co powie na wyniki ostatnie. I co zatem - mam na razie nie wprowadzać hormonów bowiem jestem wtrakcie rzutu choroby, jak to określił w aktywnym stanie zapalnym ze względu na rosnące przeciwciała i wysokie ft4, mam prawo fatalnie się czuć czyli wspomniane lęki ataki paniki ogólne rozbicie i wiele innych objawów mogą dać w kość. Najwcześniej po 6 tygodniach mam powtórzyć badania i zadzwonić pozatym uważać aby nie przeziębić tarczycy, nie załapać jakiejs infekcji.

Podam wam moje wyniki martwią mnie moje podwyższone próby wątrobowe, czy to może być od tarczycy?

MORFOLOGIA

WBC 3,97 N 4,00-11,0
      RBC 5,03 N 4,20-5,20
      HGB 14,6 N 12,0-16,0
      HCT 42,,9 N 35,0-47,0
      MCV 85,3 N 83,0-101,0
      MCH 29,0 N 28,0-32,0
      MCHC 34,0 N 32,0-36,0
      PLT 246 N 150-450,0
      RDW-SD 37,6 N 37,0-54,0
      RDW-CV 12,3 N 11,5-14,5
      PDW 16,9 N 9,0-17,0
      MPV 11,9 N 9,0-13,0
      P-LCR 40,2 N 13,0-43,0
      PCT 0,29 N 0,17-0,35
      NEUT 2,42
      LYMPH 1,19
      MONO 0,30
      EO 0,04
      BASO 0,02
      NEUT(%) 60,9
      LYMPH(%) 30,0
      MONO(%) 7,6
      EO (%) 1,0
      BASO (%) 0,5

GOT/AST 42,3 N 34
      GPT/ALT 90,6 N 10-49
      Kreatynina 0,8 n 0,5-1,1
      cholesterol całkowity 188,6 n 200
      CRP 1,41 N 5,0

ELEKTROLITY
      sód 143,3 n 132-146 (80,71%)
      potas 3,98 n 3,5-5,5 (24%)
      chlor 108,5 n 99,0-109,0
      wapń w surowicy 2,53 n 2,15-2,5
      ferrytyna 100,9 n 10-291,00
      glukoza we krwi 70,3 n 70-105

Co wy na to wszystko ? Jakieś sugestie? A i jeszcze jedno dziś zakupiłam selen wzięłam 2 tabletki po 100mg
        • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 14.05.15, 08:45
          >wapń w surowicy 2,53 n 2,15-2,5

wapń w surowicy zbyt wysoko, poczytaj o K2 przy suplementacji wysokimi dawkami D3.
          Następnym razem sprawdziłabym parathormon.

Masz wysokie wątrobowe, ja miałam również, zrobiłam (oczywiście sama!) USG jamy brzusznej i okazało się, ze mam kamienie w woreczku żółciowym. Oczywiście nie oznacza to, ze Ty je również masz, ale po moim doświadczeniu sprawdziłabym, może ogólny jak poprosisz wypisze?
          Może być związek pomiędzy niską D3 wiele lat a "zakamienieniem" organizmu z powodu wysokiego wapnia, który się odkłada w różnych narządach.
          mała analiza w wątku:
          forum.gazeta.pl/forum/w,24776,130469887,150227165,Re_wrzesien_wyniki.html
          wyregulowałam wszystkie parametry przyjmując ok roku LIV52 oraz zmianą diety, naczytałam się dużo i wybrałam to co najbardziej mi odpowiadało i pomimo kamyków mam już w normie wszystkie parametry wątrobowe.

• angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 22.06.15, 17:03
      Witajcie hashimotki, minęło trochę czasu, powtórzyłam badania i jestem zrozpaczona bo wyniki znów nie wskazują na wprowadzenie letroxu, tak po dzisiejszej rozmowie tel. z mój endo wywnioskował a wyniki są takie:
      Tsh 0,811 0,35-5,5
      FT4 36.78% [wynik 1.21, norma (0.89 - 1.76)]

FT3 62.63% [wynik 3.49, norma (2.3 - 4.2)]

Anty-TG spadło na 155,6 (miesiąc temu 347)
      Anty - tpo 36,8 (miesiąc temu 1,4)
      zrobiłam prolaktyne 11,3 2,8-29,20 wydaje mi się ok

Wiem że moje wolne hormony są rozjechane, że powinny być na tym samym poziomie i powyżej 50 % ale ja sama boje się eksperymentować. Załamałam się naprawdę sama nie wiem co dalej już uwierzyłam że wreszcie trafiłam na endo który zacznie mnie leczyć i prowadzić a tu klops, chyba że ma facet rację?
      Mam do was dziewczyny pytanie czy antybiotyki mają jakiś wpływ na wyniki badań tarczycy? Miałam kleszcza i brałam ostatnio przez ponad dwa tyg antybiotyk. Poza tym martwią mnie moje próby wątrobowe podwyższone bo zaczynam miewac bóle wątroby, boje się że to AZW ale moja internistka kazała brac hepatil i nic dalej z tym nie robic. Samopoczucie marne, trochę lepiej jak spadły przeciwciała zaczynam chyba rozpoznawać rzut choroby po objawach, ale cóż z tego. Myślę jednak że nerwicę też mam, stany depresyjne, mam lęki o swoje życie, ostatnio nawet moje dziecko stwierdziło że się zmieniłam że staje się jakaś nieobecna. Ach musiałam się wyżalićsad

• muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.06.15, 18:55
        > FT4 36.78% [wynik 1.21, norma (0.89 - 1.76)]
        >
        > FT3 62.63% [wynik 3.49, norma (2.3 - 4.2)]

Ft4 niższe od Ft3 świadczy o zbyt małej ilości tyroksyny, wynik Ft4 jest bezpośrednio związany z t4 czyli tyroksyną.
        Proszę pisz zawsze przy wynikach na jakiej są dawce, bo trudno szukać w gąszczu postów?

> Witajcie hashimotki, minęło trochę czasu, powtórzyłam badania i jestem zrozpacz
        > ona bo wyniki znów nie wskazują na wprowadzenie letroxu

wiesz, to normalne, ze po wprowadzeniu tyroksyny, trzeba po podniesieniu dawki sprawdzać co 4-5 tygodni i dopasować dawkę do swojego samopoczucia i poziomu hormonów od 60% w górę. Są światli lekarze, którzy polecają samodzielne dawkowanie po oczywiście spełnieniu kilku warunków smile to nie jest nic takiego, podobnie jak cukrzyk samodzielnie dozuje insulinę.
        Wyjaśnienie Pieska:
        forum.gazeta.pl/forum/w,24776,141782384,141878585,Re_po_wizycie_u_endo.html
        Ja będąc na Twoim miejscu bez problemów podniosłabym przynajmniej o 12 jednostek tyroksynę, a po 5 tygodniach (nie 2 miesiącach wink )sprawdziła ich poziom i znowu zweryfikowała dawkę.
        Hepatil nie za bardzo Ci pomoze, wyzej napisałam nazwę specyfiku i bardzo go polecam.
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.06.15, 21:46
          Nie pisze dawki bo jeszcze nie biorę wogole hormonów lekarz przy tych wynikach mi absolutnie zabronił dlatego pisalam ze boję się sama eksperymentowac myślę o kolejnej zmianie lekarza. Bralam raptem tydzień letrox jakieś dwa miesięce temu fatalnie się czułam zadzwonilam do endo kazał odstawić na dwa tygodnie potem zacząć brać. Jednak najpierw miałam zrobić wyniki i zadzwonić do niego. W wynikach tsh spadło z 1.5 na 0.66 a przeciwciala poszybowaly do gory atg 347 norma do 40 to było miesiąc temu. Endo powiedzial ze to prawdopodobnie rzut i mam nie brac hormonow, za 6tyg powtorzyc badania i zadzwonic. Obecnie tsh nieznacznie wzrosło jak wyżej w poście, spadły przeciwciała wiec zadzwonilam podalam wszystkie wyniki a on znów ze mam nie brać hormonów bo przy obecnych wynikach nie wolno. Znów za 6tyg powtórzyć wyniki. Sądzę że kieruje się wynikiem tsh.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 11.07.15, 21:42
      Witam
      Dziewczyny drogie mam pytanie dziś wyladowalam na sorze bardzo źle się czulam trzesiawka, czulam, słabo mi było lęk rozdraznienie placzliwosc i ogólnie nadpobudliwość, bardzo czuje ucisk tarczycy, klubie zrobili mi podstawowe badania i tylko tsh które wyniosło 1,012. Naszpikowali relanium i jeszcze jakąś sola na uspokojenie. Trafilam na ordynator która leczy się na hashimoto i stwierdziła ze jak najszybciej powinnam włączyć hormony i na tsh nie patrzeć , moje pytanie czy powinnam dorobić ft3 i ft4, wg niej nie muszę. Od ostatnich wyników minęły trzy tygodnie nie wiem co mam robić mój endo jest na urlopie, zasugerowała abym zaczęła od 12,5 letroxu.
      • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.07.15, 08:51
        Widzisz, gdybyś od początku jak miałaś przepisaną tyroksynę została przy niej, to prawdopodobnie taka sytuacja by się nie wydarzyła. Też mam za sobą SOR-y a wyglądało jak atak serca....
        Tak, nieleczona lub źle leczona tarczyca daje takie objawy.
        Rozumiem, ze jesteś skołowana w gąszczu informacji, króciutka historia:

1 - Od 4 lat nieskutecznie leczona jestem przez psychiatrę na zaburzenia lękowe ze stanami depresyjnymi

2 - styczeń 2015, wizyta u endo: Mam stwierdzone zapalenie tarczycy która idzie w kierunku niedoczynności czyli jak rozumiem Hashimoto. Póki co poziom moich hormonów nie wymaga podania leków

3 - marzec 2015 - endo zaproponował zabieg wycięcia tarczycy w kwietniu przy czym wcześniej jeszcze wykona biopsję i nie widzi sensu przyjmowania hormonów

4 - kwiecień 2015 - następny endo przepisał - ku mojemu zdziweniu letrox w dawce 75 dzięki naszej interwencji - bierzesz 37,5 a potem 25

5- internistka - zmniejszyć dawkę do 12,5

6 - maj - odstawienie całkowite tyroksyny

7 - no i ostatni SOR z sugestią zasugerowała abym zaczęła od 12,5 letroxu.

Napisałam to specjalnie w kupie, żebyś ujrzała absurd w podejściu do Ciebie i przeciwstawne decyzje, chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zawierzyć swojemu zdrowemu rozsądkowi i wspierać się na wiedzy praktyków (cóż - każda z nas przeszła podobne perturbacje... do momentu wzięcia odpowiedzialności za własne zdrowie) Czytałaś (między wieloma podobnymi) moją historię? Prawda jest brutalna - to moim koleżankom forumowym zawdzięczam swoją obecną kondycję tarczycową. Nikogo nie namawiam do leczenia się przez internet, ale powyższa "sztuka lekarska" chyba o czymś świadczy, nie uważasz?

zaproponowała Ci Hasi tess i ja się z nią absolutnie zgadzam:

forum.gazeta.pl/forum/w,24712,156071657,157590650,Re_Co_sadzicie_o_mojej_tarczycy_Prosba_w_ocenie.html
        i po maleńku, aż organizm się STOPNIOWO będzie przyzwyczajał dodawać okruszek, aż dojdziesz do dawki 25 i będziesz na niej 4-5 tygodni i wtedy wyniki czyli TSH, Ft4 i Ft3 - koniecznie!! od wyników i samopoczucia zależy ciąg dalszy dawkowania.
        Kup sobie książkę "Jak żyć z Hashimoto" była mi wielką pomocą na początku, zaufaj sobie.
        Podstawowe sprawy:
        - tyroksyna na czczo z wodą, co najmniej 1/2 h przed śniadaniem
        - jakiekolwiek tabsy jak najdalej od tyroksyny, co najmniej 4 h
        - zwiększanie dawki (u Ciebie jak i u mnie) małymi daweczkami po 6
        - co 4-5 tygodni przy zmianie dawki tyroksyny zbadać poziom trójki tarczycowej
        - przy już dobrze ustawionych hormonach i dobrym samopoczuciu raz na 1/2 roku zbadać poziom hormonów
        - suplementować D3, żelazo (nie wiem jak B12 u Ciebie?) do uzyskania dobrego, w środku normy wyniku itp
        Jaką decyzję podejmiesz?

• angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 12.07.15, 11:24
          Dziękuję muktprega liczylam na ciebie, ładnie mi to zobrazowałaś. Dziś hormon w dawce 12,5 wzięte. Książkę czytam od deski do deski ,,jak żyć z hashimoto ". Hormon wzielam o 9:45 nie wiem czy nie za późno po prostu późno wstalam. Chyba znaczne nastawiać budzik i brać wczesniej. A teraz trochę o mnie. Ogólnie ciężko było mi podjąć decyzję co do hormonów bo jakoś do końca nie jestem pewna czy to hashimoto po tak naprawdę żaden lekarz nie dał mi takiej diagnozy. Poza tym chyba wierzylam w nerwicę i depresję. Wiąże się to z moją sytuacją w domu, życie w ciągłym stresie. Gdzieś bardziej to pasowało do nerwicy. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego. Tylko jedno się nie zgadza leki antydepresyjne trzecie juz nie działają, sine łokcie, zespoł cieśni nadgarstka, bóle kolan, stawów miesni chyba jednak są od tarczycy . Psychiczne objawy można. Przypisać jednej i drugiej chorobie. Nie mam nic do stracenia boję się tylko żeby nie było gorzej. Wiem też że bardzo się nakręcam i to też potęguje objawy. Muktaprega wierz mi że bardzo liczę się z twoją opinią i reszta doświadczonych hashimotek. Jesteście moja nadzieją. Dziękuję.
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 22.07.15, 20:57
      Dziewczyny mam pytanie od 12 lipca biorę letrox 12,5 30 lipca mam wizytę u endo czy warto robić wyniki przed wizytą? Jeśli chodzi o samopoczucie to jest fatalne, mam jakieś stany histeryczne wręcz, bo napadają mnie lęki i agresja, takie roznoszenie, nerwy, byłam nawet u psychiatry, który zmienił mi andydepresanty, biorę je już miesiąc i bez efektu, włączył psychotropy na miesiąc, wspomagałam się w sytuacjach awaryjnych boje się je brac systematycznie. A może powinnam je brać żeby się wyciszyć. Sama nie wiem. Wiem że powinnam zwiększyć dawkę letroxu ale chciałabym najpierw zrobić wyniki. Zapomniałam dodać że stawy i mięśnie mnie bolą jak nigdy czy to dlatego że zaczęłam brać hormony? Magnez, d3, suplementuję. Może gluten, na który ostatnio sobie pozwoliłam?
      • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 22.07.15, 21:16
        Tak sobie analizuję moje wyniki, posty i zastanawiam się, przecież wyników aż tak złych nie mam tsh w normie ft3 ft4 chyba wielkiej tragedii nie ma jedynie przeciwciała, czytając forum inni mają dużo dużo gorsze wyniki, więc się zastanawiam czy taka ilość objawów, lęki, depresja, bóle, zawroty i masa innych są aby z winy mojej tarczycy? Chciałabym aby wreszcie to była ta trafna diagnoza ale im dłużej to trwa to wkręcam sobie różne diagnozy. Zwyczajnie się boję. Też się tak bałyście?
      • pies_z_laki_2 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.07.15, 20:26
        Badanie wcześniej niż po 4-6 tygodniach na jednolitej dawce nie ma sensu, nie będzie wiarygodne.
        Bałyśmy się chyba wszystkie, ale o ile łatwiej jest wiedzieć, niż szukać czegoś po omacku... Możesz wkręcać sobie co tylko chcesz, ale sama przyznaj, że to bez sensu...
        Odpuść, uspokój się, poczekaj, daj organizmowi czas, nie spiesz się...
      • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 25.07.15, 18:41
        > Mam jeszcze takie pytanko bo maz od 3 sierpnia ma urlop marzy mu się wyjazd do
        > Chorwacki. Czy w moim obecnym stanie sobie nie zaszkodze?

Wiesz, tego nikt radykalnie nie jest w stanie stwierdzić wink
        Akurat ja 6 lat temu będąc w dosyć nieciekawym stanie tarczycowym, również miałam wyjazd do Chorwacji, bardzo się obawiałam również z powodu koszmarnych bóli kostno-stawowych (jeszcze wtedy byłam raczkująca w temacie Hashimoto) no i okazało się, że ciepło-suchy klimat bardzo mi sprzyjał i bóle kości też ustąpiły, ponadto adrenalina wyjazdowa też robi swoje, a więc nastaw się na pozytywnie, a po powrocie wyniczki smile
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 29.07.15, 13:48
      witam,
      dziewczyny ostatnio zmagam się z nasilonymi bólami stawów, do tego stopnia że dopadła mnie rwa kulszowa, mam bardzo wzmozone napięcie mięśniowe, jak napinam mięsnie to drżą i bardzo trzęsą mi się ręce, wzmożył się lęk czy moge to wiązać z wprowadzaniem hormonów, choć jestem na maleńkiej dawce 12,5 czy zwalić na nerwicę czy znów zacząć wędrówkę po lekarzach już sama nie wiem?
        • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 29.07.15, 22:51
          zastrzyków za cholere nie chcą mi przepisać, dwa dni temu zasugerowałam mojej internistce że kiedyś neurolog mi przepisał zastrzyki z b12 na rwe i miałam spokój ponad rok co oczywiście było nie prawdą , chciałam tylko receptę to powiedziała żebym sobie kupiła compex wit b a dała mi aglan przeciwzapalny, od 12 lipca biorę 12,5 więc jeszcze troszkę muszę wytrzymać, magnez biorę o 4 godziny od tyroksyny, d3 również biorę ale mniej 2000 bo miałam wapno ponad norme. D3 zawsze wieczorem. Kurcze już mam dość dziś musiałam się wypłakać, taka płaczliwość z bezsilności. W sobotę jade nad morze i zastanawiam się czy jeszcze sobie nie pogorsze ale w nosie co ma być to będzie. Psychotropy w kieszeń i już. Czymś trzeba się ratować.
          • hashitess Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 30.07.15, 07:22
            W początkowym okresie dochodzenia do zdrowotności
            pobyt nad morzem nie jest polecany.
            psychotropy nie leczą, a tylko zwiększają zapotrzebowanie
            na hormony tarczycy.
            przy suplementacji wit. D3 należy zażywać dużo magnezu
            i jeść nabiał w postaci prawdziwych jogurtów.

-
            m.newsweek.pl/nietykalni-lekarze,104256,1,1.html

"lekarze, którzy leczą otrzymali wraz z dyplomem lekarskim patent na mądrość i nieomylność. Pacjenci zgłaszający jakiekolwiek uwagi dotyczące swojego stanu zdrowia są traktowani jak półgłówki."
            • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 30.07.15, 10:09
              Z psychotropami to jest tak że czasami muszę się wesprzeć bo zwyczajnie nie daję rady, magnez wcinam d3 też, nasiliły mi się bóle nawet cieśń nadgarstka w obu rekach się odezwała myślę że to normalne na początku, pamiętam ze w książce Jak żyć z hashimoto było napisane że tak właśnie może być. Tylko że to jest mega ciężko wytrwać nawet na tak malej daweczce, martwi mnie czy jak zwieksze czy będzie jeszcze gorzej?
              Nad morze nie? Bywam co roku i czuje się tam dobrze, postanowiła zaryzykować bo trafił nam się wolny domek u kuzynki męża za darmoche.
              • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 30.07.15, 21:44
                kolejny endo tym razem czestochowski, zaliczony poszłam z ubezpieczenia po badania żeby nie płacić i co stwierdziła - nie mam hashimoto, mam tarczyce która robi się guzkowata, atg podwyższone nie świadczy o hashimoto, atg powiększone jest dlatego bo guzy mam, obraz usg raczej nie wskazuje na hashimoto. Niepotrzebnie biorę hormony bo wyniki mam idealne, super jak to określiła. I oczywiście wynik tsh jest najbardziej miarodajny. Gdy jej wspomniałam że na sorze lekarka która się leczy na hashimoto powiedziała mi że patrzy się na wolne hormony a nie na tsh odp. że to nie jest tak do końca i tyle. Jasna cholera czterech endo i kazdy z obrazu usg nie widzi hashimoto to może ja naprawdę go nie mam?
                tarczyca lekko powiększona.
                W małym skrócie:
                1. Endo w grudniu stwierdził zapalenie tarczycy w stanie eutyreozy, brak suplementacji bo wyniki idealne
                2. Endo w marcu, niepełne hashimoto bo atp jest w normie atg się nie liczy w hashimoto, podejrzenie raka
                3 endo hashimoto nie mam bo przeciwciała miałam tylko na poziomie 266 norma do 40 gdybym miała ponad 500 można by mówić o hashimoto, z usg widać że dawno temu tarczyca przeszła stan zapalny, jest lekko podniszczona jak to określił
                4 endo hashimoto nie ma ani nie wynika z usg ani z wyników.
                Idzie oszaleć co wy na to ??????????
    • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 14.08.15, 16:24
      Witam, ponwnie
      Odebrałam dziś wyniki hormonów po miesięcznej kuracji maleńką daweczką 12,5 i co się okazało?
      Tsh - 1,070
      FT4 25.97% [ wynik 1.13, norma (0.93 - 1.7)]
      Jeszcze tak niskich wyników ft i ft4 nie miałam, czy to może tłumaczyć moje mega drżenia, mrowienia i bóle mięśni i stawów i niesamowite zmęczenie? Do tego strasznie ręce drżą i niesamowicie niska odpornosc na stres? I co wy na to? Do podniesienia dawka to wiem tylko do ilu podnies do 25 i po miesiącu wyniki?

miesiąc temu w szpitalu zbadali mi samo tsh wynosiło 1,012
      Jeszcze zrobiłam wątrobowe próby wciąż podwyższone wychoszą niedużo ale jednak chyba czeka mnie detoks wątróbki smile
      Przecwciała bedę mieć jutro.
      FT3 27.50% [ wynik 2.66, norma (2 - 4.4)]

• hashitess Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 17.08.15, 18:32
        mnie też ugryzł kleszcz; rok temu.
        Miałam objaw w postaci rumienia choć sam pajęczak
        też nie najadł się mojej krwi.
        Zjadłam przez 6 tygodni doxycyklinę 2x200mg i kilka polecanych ziółek,
        które zażywam do dzisiaj.
        Czy mam objawy boreliozy?
        Tak. Po pierwsze przerost candidy, która bardzo kocha również
        każdą chorobę przewlekłą.
        Typowe objawy boreliozy staram się ich nie dostrzegać.
        Przez cały rok jestem w anemii i mam obniżoną odporność.
        Moje leukocyty są dużo poniżej dolnej normy.

Życzę Ci dużo samozaparcia w dochodzeniu do zdrowotności.
              • muktprega1 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.08.15, 21:49
                Tak sobie jeszcze myślę nad naszym sposobem lecznictwa w Polsce, osobie z problemami tarczycowymi i boreliozą najlepiej dowalić psychotropy bez jakiejkolwiek pogłębionej diagnostyki sad

Cytat z Twojego pierwsezgo postu:
                Od 4 lat nieskutecznie leczona jestem przez psychiatrę na zaburzenia lękowe ze stanami depresyjnymi, oprócz objawów psychicznych (lęki, płaczliwość, smutek, rozdrażnienie) dokucza mi szereg objawów fizycznych tj. zmęczenie, brak motywacji, siły, senność, nietolerancja zimna zwłaszcza miewam zimne stopy i dłonie, bóle stawów, wzmożone napięcie mięśniowe, złe widzenie, światłowstręt, wzdęcia, drżenie mięśni, bóle głowy napieciowe, kołatania serca, puls mocny, szum w uszach.

A najlepiej 2 w 1 - depresja i hipochondria qrczę
                • angelina363 Re: Co sądzicie o mojej tarczycy? Prośba w ocenie 23.08.15, 22:14
                  Ach jaki żal się ze mnie wylewa na lekarzy z którymi miałam do czynienia i którzy wmawiali mi wręcz nerwicę z depresją. Pamiętam jak dziś, gdy zasugerowałam mojemu psychiatrze, że może to borelioza a on mi na to, że teraz jest moda na boreliozę, a po za tym za dużo czytam o chorobach i sobie wkręcam. Ach ciekawe co powie na wyniki.
                  Z jednej strony wiem co mam leczyć, z drugiej boje się czy dam radę czy fundusze się znajdą bo przecież w naszym chorym kraju nie ma co liczyć na pomoc i najważniejsze czy uda mi się znaleźć kumatego lekarza od boreliozy. Może to borelioza jest przyczyną moich problemów z tarczycą? Co prawda kleszcz ugryzł mnie dwa miesiące temu ale mama sobie przypomniała, że jak byłam mała też miałam kleszcza. Pytanie od kiedy mam boreliozę od lat czy od dwóch miesięcy? Jednak wszystko wskazuje, że od lat - złe samopoczucie, objawy, problemy z tarczycą, rwa kulszowa, łzs być może podwyższone próby wątrobowe? Mam nadzięję, że pomału bedzie lepiej i wreszcie odzyskam siebie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka