Dodaj do ulubionych

Kiedy można stosować maść na bliznę?

05.03.06, 17:10
W jakim terminie po operacji mogę zacząć stosować maść na blizny?Co prawda
bliznę mam po szwie klejonym,ale po I operacji (wówczas też miałam klejoną)na
połowie blizny zrobił mi się bliznowiec.Teraz chcialabym zapobiec temu.
Przy okazji-czy ktoś używał na blizny Lotion 1000?

Wybieram się 04 maja do Gliwic na radiojod,czy ktoś z Was może w tym samym
terminie też tam będzie?

pozdr.
Kasia
Obserwuj wątek
      • a50 Re: Kiedy można stosować maść na bliznę? 06.03.06, 10:41
        Stosowałam Lioton 1000, ponieważ Cepan uczulił mnie. Kiedy byłam na
        wyciągnięciu szwów pielęgniarka potwierdziła, że jak najbardziej poleca. Lioton
        można stosować, kiedy tylko rana się zsklepi. Drugi raz (węzły) miałam
        tradycyjny szew i dziwna rzecz, ale 1/2 blizny jest prawie niewidoczna, a 1/2
        to niewielka blizna, niestety w najbardziej widocznym miejscu. Bliznę smaruję
        dalej naprzemiennie Liotonem i sokiem z aloesu. A do Gliwic wybieram się w
        maju, nie spotkamy się bo dopiero 26 i mam taką małą nadziejkę, że wynik
        scyntygrafii będzie pomyślny i nie będzie trzeba się napromieniować. U mnie to
        byłoby drugi raz. Pozdrawiam.
        • stapelia Re: Kiedy można stosować maść na bliznę? 06.03.06, 11:29
          ja jestem po dwoch operacjach plastycznch bliznowca na bliznie po wypadku.
          Generalnie wszystkie masci nalezy stosowac jak juz rana sie zagoi. Nie wolno
          stosowac masci kolagenowych typu Zeraderm na swieza blizne poniewaz rozpuszcza
          ona laczenia skory. Tak mowil lekarz- mnie osobiscie nic nie pomoglo- ani cepan
          ani lioton 1000 ani contratubex ani lasery ani cudowne masci za 200plnsad((
          teraz pojde na operacje i bede pewnie miala drugiego bliznowca dwa cm wyzejsad(
          • a50 Re: do lenka_d 15.03.06, 13:11
            W takim razie do zobaczenia. W pierwszym dniu jest kwalifikacja do ewentualnego
            leczenia, a w drugim podawana jest kapsułka. Niestety większość pokoi jest
            jednoosobowych i to 3-4 dniowe leczenie trzeba przebyć często samemu. Mnie w
            ubiegłym roku udało się dostać do dwuosob. Pozdrawiam
            • kasi74 Re: do a50 15.03.06, 19:18
              Na czym polega kwalifikacja,czy ktoś może zostać niezakwalifikowany?I co wtedy?
              Czy podczas leczenia mozna wychodzić z pokoi?I co się robi te kilka dni?Jakieś
              badania-poza podana kapsułką?Słyszałam ,że mozna mieć np. komórkę,ale potem tą
              komórkę trzeba chronić przed kontaktem z dziećmi i kobietami w ciązy przez
              jakies 2 tyg.
              pozdr.
              Kasia
              • a50 Re: do kasi74 16.03.06, 08:50
                Przed podaniem kapsułki robiona jest scyntygrafia szyi i TSH, PTH itp., ale
                były pacjentki które miały dodatkowo robione inne badania - musiały być do tego
                jakieś wskazania. Kwalifikacja dotyczy głównie dawki. Nie wiem dokładnie, ale
                po usunięciu nowotworu chyba zawsze za pierwszym razem podawany jest jod.
                Natomiast kolejne podania zależą od wyniku scyntygrafii i stąd moja nadzieja,
                że może tym razem nie podadzą (raczej nikła). Z tym, że poprzednio rozmawiałam
                z pacjentkami, które były już na jodzie 6-10 raz. Podobno jeśli jest taka
                konieczność podaje się jod do 10-ciu razy co rok, a póżniej jakiś inny
                pierwiastek radioaktywny, ale nie pamiętam jaki. Podczas leczenia nie można
                opuszczać pokoju. Można mieć komórkę, trzeba trzymać ją w woreczku foliowym i
                najlepiej przez jakiś czas chronić przed dziećmi. Nie ma jednak konieczności
                zabierania komórki, bo w każdym pokoju są telefony. Zasadniczo na leczenie
                można zabrać wszystko, ale trzeba się liczyć z tym, że trzeba to później
                wyrzucić. Dostaje się piżamę i szlafrok. Trzeba zabrać środki czystości,
                kapcie, ręcznik - najlepiej stare, do wyrzucenia. Dotyczy to również książek,
                gazet itp. Kto by przynosił radioaktywne rzeczy do domu? Zalecane jest zabranie
                do picia wody z cytryną, chociaż podawana jest do każdego posiłku. Chodzi o jak
                najszybsze wydalenie tego jodu, ponieważ przed scyntygrafią całego ciała, która
                robiona jest na koniec, pacjent jest mierzony licznikiem i nie może mieć
                większej dawki niż chyba 10 jednostek (nie pamiętam dokładnie). Jeśli ma więcej
                musi zostać dłużej. Karencja na kontakty z dziećmi wynosi w zależności od
                napromieniowania końcowego od 7 do 14 dni. Pozdrawiam
    • bc185 Re: Kiedy można stosować maść na bliznę? 06.03.06, 13:21
      ja też mam bliznowca po operacji tarczycy,smarowałam cepanem, contartubecsem,
      miałam dwa razy laser, jonoforeze z contratubeksu, kupiłam no-scar- perłe
      inków - wszystko mnie uczula, teraz mam dermatex za prawie 200zł i nie wiem czy
      pomaga może troche. Pytałam się o operacje plastyczną bliznowca i lekarz
      stwierdził, że jak ktoś ma tendencje do bliznowców to operacja plastyczna też
      nie pomoże,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka