Dodaj do ulubionych

Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie

11.05.06, 16:10
Robiłam badania na tsh 3-cia generacja(tak pisze na wynikach) wyszło 1,24.
Lekarz powiedział, że to w normie ale dał mi jeszcze skierowanie do poradni
chorób tarczycy że może mam jakieś guzki czy coś. Proszę o dokładniejsze
wyjaśnienie o co chodzi i czy te ewent.guzki są groźne i jakie są objawy i
skutki ich "posiadania". Proszę również o nazwisko dobrego endokrynologa w Cz-
wie. Dzwoniłam już do w kilka miejsc ale najwcześniejsze terminy są na lipiec
a mnie lipiec-sierpień nie będzie w Polsce więc zapisałam się na wrzesień ale
to długi okres a ja się cały czas martwię.
Obserwuj wątek
    • rosteda Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 11.05.06, 18:45
      Witaj Lolajna7
      Znalezc dobrego endo w Czestochowie moze byc trudno. Wiem to od znajomych ktorzy
      lecza sie raczej na Slasku. Sama mam tez zle doswiadczenia z poradnia chorob
      tarczycy w Czestochowie. Pierwsze co to natychmiast leczy sie tam wszystko
      tabletkami z jodem bez pewnego rozpoznania. Ale idz do tej poradni to moze
      chociaz dostaniesz skierowania na pozostale badania.
      Samo TSH jest za malo. W pierwszej kolejnosci powinno sie zrobic jeszcze fT3 i
      fT4, oraz USG tarczycy. Jesli w USG stwierdza sie guzki to pozniej jeszcze inne
      badania.
      Jak chcesz szybszy termin, to na Slasku (mysle prywatnie), dostaniesz go do
      2 tygodni.
      Czemu sie martwisz? Co zmusilo Cie do badania tarczycy? Jakie masz dolegliwosci?
      Po tym jednym wyniku nie musisz sie martwic, on jest prawidlowy. Ale czy
      tarczyca jest zdrowa to jest za malo.
      Pozdrawiam Rosteda
      • lolajna7 Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 12.05.06, 09:37
        Po prostu pracuję w firmie któa prowadzi m.in.kursy medyczne i pani doktor
        (internista-bardzo sympatyczna)stwierdziła że ma"zboczenie zawodowe" ale żebym
        sobie zrobiła badania na tarczycę bo moja szyja wygląda jej podejrzanie. Ja
        wcześniej się tym w ogóle nie interesowałam bo "ten problem mnie nie
        dotyczył"(tak zawsze myślałam).Poszłam więc do mojej przychodni po skierowanie
        na badania ale pierwsza lekarka na którą trafiłam(bardzo niesympatyczna, stara
        rutyniara) najpierw zaatakowała mnie z jakimi objawami do niej przychodzę(skąd
        miałam wiedzieć jakie są objawy przy tarczycy a jak powiedziałam że nie wiem
        JAKIE są objawy przy tarczycy powiedziała że nie będzie mi tego tłumaczyła bo
        ona 6 lat studiowała!)a później stwierdziła że nie ma podstaw żeby dać mi
        skierowanie (płacę kupę kasy na FFZ, pierwszy raz od X czasu poszłam po
        skierowanie na badania a ta głupia baba nie chciała mi go dać). Poszłam więc
        jeszcze raz ale do innego lekarza i on dał mi skierowanie bez problemu i przy
        okazji wytłumaczył jakie są objawy przy nadczynności i niedoczynności
        tarczycy.Zrobiłam powyższe badania i wyszły takie właśnie wyniki ale lakarz dla
        pewności(żeby to dokładniej zbadać) dał mi skierowanie do poradni chorób
        tarczycy(powiedział że z takimi wynikami mogę sobie spokojnie czekać na termin
        bo w przeciwnym wypadku trzeba by się było zastanowić czy nie iść prywatnie).
        No więc czekam (zastanawiam się na dr Więcław i Nowicką(czy jakoś tak).Ale moja
        znajoma, która choruje na tarczycę wystraszyła mnie bo ja często
        muszę "odchrząkiwać"bo dostaję lekkiej chrypki. I ona stwierdziła że to może
        być oznaką że coś tam jednak jest nie tak. Nie lubię żyć w takiej niepewności...
        • rosteda Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 12.05.06, 12:21
          Witaj Lolajna
          To jest denerwujace, ze placi sie ubezpieczenie zdrowotne i nie mozna sie
          doprosic o podstawowe leki i badania. Ale taka "brzydka moda" jest prawie w
          kazdym kraju (nie tylko w Polsce).
          Twoje objawy nie sa niepokojace, a na oko czy tarczyca jest powiekszona, czy
          nie, tego sie nie da powiedziec.
          Sa dwie mozliwosci:
          Jesli bym byla bardzo niepewna, to zrobilabym badania prywatnie (USG tarczycy i
          fT3 i fT4 - okolo 60zl) co moze rozjasnic sytuacje.
          Albo spokojnie poczekac do wrzesnia bo wynik TSH jest calkowicie prawidlowy
          (lekarz ma racje).
          Pozdrawiam Rosteda
            • aga_bubu Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 16.05.06, 09:07
              cześć!
              Mogę ci polecić dr Więcław. Podobno od czerwca w dawnej przychodni kolejowej
              przy Wolności , nie będzie już terminów . Trzeba się będzie rejestrować w dniu
              wizyty, radzę dośc wczesnie bo ilość pacjentów ograniczona. Przy pierwszej
              wizycie powinnaś mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu jedynie.
              Mnie dr Więclaw dobrze pokierowaa , a problem mam powazny .
              Pozdrawiam ,
              Agnieszka
      • jolax7 Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 01.06.06, 10:27
        Ja też bardzo proszę o nazwisko lekarza. Najlepiej w Częstochowie albo ew. na
        Śląsku. Chciałabym, żeby to był lekarz, z którym da się pogadać, który wszystko
        wyjaśni, a nie będzie traktował mnie instrumentalnie jak kolejny przypadek. Dr.
        Franusiak już zaliczyłam i lekarzy na Parkitce. Wolę nie komentować. Proszę o
        pomoc.
        • jolax7 Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 01.06.06, 10:31
          Ostatni lekarz nawet nie spojrzał na moją szyję, ani wyniki tylko, gdy się
          dowiedział, że z tarczycą to od razu powiedział, że najlepiej zoperować. Ja mu
          na to, że chciałabym leczyć, bo boję się operacji, a on swoje... A jeśli
          żeczywiście będzie konieczna operacja to może mi ktoś podpowie gdzie, bo na
          pewno nie w Częstochowie.
            • aga_bubu Re: Proszę o wyjaśnienia i nazwisko endo w Cz-wie 05.06.06, 10:33
              Cześć !
              Ja bylam u dr Więcław tylko raz bo od razu skierowała mnie do Gliwic. Ale fakt,
              że moim zdaniem jest profesjonalna , bo też miałam do czynienia z kilkoma
              lekarzami. Przede wszystkim jest bardzo rzeczowa i wszystko Ci świetnie
              wytłumaczy. Zrozumiale choć jak w moim przypadku również dobitnie. Ja w zeszłym
              roku w czerwcu przeszłam operację tarczycy - usunięcie guza , który okazał się
              rakiem brodawkowym. Ona sama powiedział mi , żebym pojechała leczyć się w
              Gliwicach (choć pracuje a Parkitce). Wszystko co mi powiedział potwierdziło się
              w Gliwicach , więc chyba zna się na rzeczy. Poza tym słyszałam o niej same
              pochlebne opinie, choć w obyciu nie jest szczególnie miła. Przyjmuje w
              przychodni na Parkitce , w Naszej Przychodni (dawnej kolejowej) i w jeszcze
              jednej na Wolności (obok Placu Czerwonego).
              Życzę dużo zdrówka.
              powodzonka
              Agnieszka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka