Dodaj do ulubionych

operacja tarczycy a poziom wapnia - pomocy!!!!!

21.01.07, 11:24
Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym poziomem wapnia? Mojemu męzowi wycięli
połowe tarczycy. Dretwieje mu ręka. Czy powinien przyjmowac wapno albo
magnez? Co robić w takim przypadku. Bedę wdzięczna za odpowiedź. Czekamy na
wyniki histop. i hormony taczycy po operacji.
Obserwuj wątek
    • ala252 Re: operacja tarczycy a poziom wapnia - pomocy!!! 21.01.07, 15:46
      nie mam jeszcze zbyt duzej wiedzy na ten temat, dopiero zaczynam leczenie
      ale wiem napewno ze dretwienie rak lub nog bardzo czesto wystepuje przy
      chorobach tarczycy.magnez jest chyba bardziej na "drzenie miesni" ja na
      przykład musze brac magnez bo zaraz jak nie biore to mam problem z
      powiekami. Myśle ze napewno warto brac napewno nie zaszkodzi,
      warto by było tez zbadac sobie pozimom : magnez potas wapno iwtedy
      bedzie cos wiadomo
    • zaba2814 Re: operacja tarczycy a poziom wapnia - pomocy!!! 22.01.07, 12:55
      witam, pisałas,ze Twpjemu mezowi drętwieje ręka. ja powiem, tak, miałam operaję
      11 grudnia 2006 r. operacja sie udała jednak w drugiej dobie po operacji miałam
      drętwienie rąk i nóg, a również skurcze twarzy, nie myslałam ze to ważne, ale
      powiedziałam na obchodzie o tym fakcie lekarzom, zaraz kazali zbadać poziom
      wapnia, okazało sie ze miałam 1,45 a norma jest powyżej 2. przez to zostałam w
      szpitalu ponad 2 tygodnie,krótko przed świętami wyszłam do domu, a to za sprawę
      podawania w kroplówkach wapnia, to raz, potem, wapnia w tabletkach, te musujące
      i alfadiol też na to. wyszłam ze szpitala miałam 1,94 już prawie w normie, ale
      było bardzo niebezpiecznie, z tym nie ma żartów, lekarze stwierdzili,ze bali sie
      mnie puścić szybciej do domu, bo mogłam mieć groźne drgawki i ...

teraz jest 22 stycznia 2007 roku, wczoraj odebrałam wyniki wapnia, które sama
      sobie zrobiłam,moja rodzinna stwierdziła,ze nie ma potrzeby i jest jednak
      potrzeba, znowu mam 1,86 i biegnę juto do lekarza. A wyniki histopatologiczne
      wyszły ok i tsh w granicach 3, gdzi nigdy tyle nie miałam.Byłam u mojego
      endokrynologa, robił usg i stwierdził, ze jest super, a wynik tsh również. Ale
      wapno mnie męczy.Naprawdę nie czekajcie tylko błagam idźcie do lekarza nawet do
      rodzinnego, jesli nie będzie chciała dac skierowania na wapno, miejcie,go w
      głębokim poważaniu i zróbcie na własną rękę. wapno w surowicy z krwi kosztuje u
      nas 5,6, zł. więc nie duzo, a zdrowie najwazniejsze. Zyczę zdrówka i pozdrawiam
      Ciebie i Męża. PS. Mi wycieli prawie całą, zostawili część jedyn8ie prawego
      płata. Przytarczyc nie uszkodzili.smileBuziaczki i głowa do góy.
      • beza1111 Re: operacja tarczycy a poziom wapnia - pomocy!!! 23.01.07, 10:20
        Dzięki za Wasze odpowiedzi. Gdy w niedziele wczesnie rano dretwiała Mu reka,
        to od razu pojechalismy na ostry dyzur i poproslismy o badanie. Nie wspomne, ze
        chceili nas odeslac najpierw do neurologa, potem do chirurga, nie sluchali co
        mowimy, dopiero po wielu naciskach, ze to tarczyca, ze operacja itd ... zrobili
        morfologie i poziom wapnia, magnezu itd; Rano na wszelki wypadek wypil wapno
        musujace. Badania okazaly sie w normie. Na razie nie ma zadnych problemow, ale
        na biezaco obserwujemy samopoczucie. mam ksiazke nt chorob tarczycy.
        Przstudiowalam ja dokladnie i patrze na meza, czy przypadkiem nie dzieje sie
        cos zlego. Codziennie pije kakao, jogury, ser bialy. Staram sie dbac o Jego
        diete, soki wlasnej roboty itd. na razie jest ok. Bardzo dziekuje za
        odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka