Dodaj do ulubionych

euthyrox a wahania nastroju

12.06.08, 00:05
czy może powodować takowe? Niestety ale musze uważać leki dające
takie objawy uboczne.
Obserwuj wątek
    • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 10:50
      podejrzewam, że masz problem nie
      tylko z tarczycą ale i nastrojami.
      leczysz się u lekarza od duszy?!
      Euthyrox tylko Ci w tym pomoże.
      Wielu specjalistów od duszy zamiast
      skierować pacjenta na badanie tarczycy
      aplikuje im psychotropy, które i tak
      nie są wstanie uleczyć - pomóc osobom
      mających problem z tarczycą.

      Poczytaj na forum hashimoto ile
      osób boryka się z tym problemem.

      W ulotce eeuthyroxu na pewno nie ma
      takich działań ubocznych - doczytaj.

      Tess
      • e.milia Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 12:04
        Dokładnie tak. Wiele przypadków wahań nastroju, a nawet depresji jest
        spowodowana zaburzeniami pracy tarczycy. Niestety, mało lekarzy czy psychologów
        zdaje sobie z tego sprawę i leczą osobę np. psychotropami, zamiast zdiagnozować
        prawidziwą przyczynę. Jeśli te wahania nastrojów, depresja, jest spowodowana
        nieprawidłowościami hormonów tarczycy, to psychotropy i nawet psychoterapia
        niewiele dają - bo przecież podstawą jest leczenie przyczyn, a nie objawów!
        Czytałam opinię, ze w przypadku zaburzeń nastroju przede wszystkim powinno się
        osobę kierować na badania tarczycy, w celu wykluczenia lub stwierdzenia tej
        przyczyny, bo na depresję leczą się ludzie z nie wykrytą niedoczynnością
        tarczycy i wtedy terapia przynosi wolniejsze efekty. Jenak w praktyce mało kto
        tak robi.
    • sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 13:18
      Jeżeli będziesz regularnie brała ten lek i będziesz leczona dawkami
      w odpowiedniej wysokości (nie za małej) to problemy z wahaniami
      nastroju miną same. Odkąd przyjmuję te hormony prawie wcale ich nie
      mam.
      • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 18:07
        Jeśli chodzi o lekarza od duszy to tak. Niestety moją drugą chorobą
        jest ChAD w której kłopoty z tarczycą pogarszają sprawę, ale nie są
        jej bezpośrednią przyczyną. Natomiast pytam o to bo mam nagły
        przeskok z 75 Euthyroxu do 150! Nie wiem czy to bezpiczenie, ale z
        drugiej strony 4 lata brała 75 i nie było poprawy.
            • duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 19:53
              maksymalnie 1/4 tabletki, czyli ćwiartke, to i tak duzo wyjdzie, ja
              np. miałabym już bardzo złe samopoczucie, gdyby po ćwiartce sie
              działo cos nie fajnego, możesz co drugi dzień ćwiartke spróbować,
              jak ten lekarz mogł Cie tak zostawic na całe pol roku masakra,
              przecież ta dawka moze okazac sie wogole za duzo, i co bedziesz się
              trzesła poł roku?
              sprobuj tak jak Ci mowie i tak po 3 tygodniach podnieś znowu kolejną
              ćwiartke, i powinnaś tez zrobić potem badania zeby nie przedobrzyć,
              nie smutaj bosa myszko, bedzie dobrze
              • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:11
                Już się do tych lekarzy przyzwyczaiłam. Ostatnio endo przywalił mi
                Bisocard ale nie powiedział, że powinnam przestać brać Propranolol.
                To wyłapała dopiero psychiatryczka (u niej prop jest na efekty
                uboczne, wkurzające ale nie groźne czyli trzęsienie się uncertain) No i
                psych kazała kontrolować tentno i ciśnienie. W końcu odstawiła jedno
                i drugie, bo tentno miałam 50! Zasypiałam przy biurku w pracy.
                Inny kwiatek - endo zapisał mi na schudnięcie Meridię - lek
                działający na ośrodkowy układ nerwowy. Moja psychiatryczka szału
                dostała bo to by mogło wywołać silny nawrót choroby.
                Tak poza tym, to takich kwiatków miałam masę. Więc już nic mnie nie
                zdziwi.
                • duzooka Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:17
                  mnie tez już nic nie zdziwi jesli chodzi o lekarzy
                  też swoje przeszłam
                  mnie jak lekarka przywaliła połowe 75 euthyroxu naraz to myslałam ze
                  nadchodzi moj koniec i dosłownie kiwałam sie na fotelu jak zyd na
                  pacierzu zastanawiajac sie czy umre teraz czy za chwile wink
                  • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:20
                    U mnie z tym tętnem to mnie koleżanka szturchała jak szła szefowa a
                    jak raz jej nie było to mnie właśnie szefowa szturchneła i
                    powiedziała żebym chociaż chrapać zaczełam bo wyglądam jakbym
                    skonała nad tymi papierami wink
        • hashi-tess Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 21:32
          Przepraszam, mogę zapytać co to jest ChAD?

          Poza wszystkim.
          Zrób badania tarczycy
          TSH
          FT4
          Ft3.
          Żeby coś leczyć musisz wiedzieć w jakim stanie jest to coś.
          Dawka 150mg tyroksyny nie mówię, że jest duża,
          ale jest spora.
      • bosa_mysz Re: euthyrox a wahania nastroju 12.06.08, 20:30
        To jeden i ten sam endokrynolog. Zrobił mi badania - całą masę!
        Wyszło mu, że mam za dużo testosteronu a za mało estrogenu i
        progesteronu (dobrze ja to napisałam?). Poza zmianą euthyroxu
        zapisał mi całą masę innych leków, takich właściwie suplementów
        diety - na odwapnienie kości, brak witamin i żelaza. No dobra leci
        to tak:
        Filomag B6
        Cyclo-Progynova (od piątego dnia miesiączki której jakoś dziwnie nie
        mam).
        Acidum folicum
        Kalipoz
        Bisocard (odstawiony z powodu zbyt niskiego tentna)
        Euthyrox od 75 do 150 w jeden dzień
        Molsidomina
        Alfadiol
        calperos
        Provera (po której miałam dostać okres i jakoś go ani śladu)
        No i od endo to "wszystko". + leki od psychiatryczki. Wymianę
        wątroby planuję na 2011 wink
    • sanpja Re: euthyrox a wahania nastroju 13.06.08, 17:44
      Napiszę ci jakie ja brałam pokolei dawki:
      1) przez miesiąc Letrox 50
      2) po miesiącu przez 14 dni Letrox 62,5
      3) po tych 14 dniach przez 1,5 miesiąca Letrox 75
      4) po tym czasie zmienił mi na Eutyrox 82,5 - przez 14 dni
      5) po tych 14 dniach od dzisiaj Eutyrox 100 do listopada jeżeli
      będzie ok.
      rano trochę mnie poty zalały ale już jest ok.
      Zawsze mam wrażenie że czuję się gorzej w tych 14 dniach.
    • bosa_mysz właśnie wyszłam od endo 13.06.08, 18:53
      Nie wiem czemu oni gadają dopiero jak ich się do muru przyprze!
      Podpierając się informacjami od mojej najlepszej na świecie
      psychiatryczki wymusialam na nim dzisiaj konfrontację.
      Proverę kazał odstawić i czekać na okres, a potem barać od 5 dnia
      Cyklo.
      Bisocard mam zmniejszyć do 1/2x2.
      Euthyrox zawrócił do 75 (dobrze, że brałam więcej tylko przez 2 dni).
      Stwierdził, że mam rozwalonych więcej niże jeden układ hormonalny.
      Cóż pożyjemy zobaczymy.
      Jeśli chodzi o szukanie gdzie indziej, to nawet nie wiem gdzie bym
      go mogła szukać szczerze mówiąc. Moje miasto obsługuje dużą część
      województwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka