Dodaj do ulubionych

Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?)

02.03.10, 15:32
Witam,
piszę chyba pierwszy raz - choć czytam forum odkąd zachorowałam na
hashi(czyli od lutego 2008 roku). MEGA WIELKIE DZIĘKI ZA TO ŻE JEST
TO FORUM!!!nieoceniona pomoc!!!
A teraz do rzeczy - od pewnego czasu dokuczają mi dolegliwości
związane z sercem - coś jakby szarpnięcia, dodatkowe skurcze -
uczucie jakby serce przestało nagle bić, spadało- a potem jakby
jakaś gula podeszła do gardła. Dzieje się tak kilkanaście -
kiladziesiąt razy w ciągu dnia ( co do nocy to nie mam problemów ze
snem- śpię jak kamień). Oczywiście byłam z tym u lekarza, raczej
sugeruje, że jest to niegroźne, niemniej jednak jutro zakładam
holter EKG).
Zastanawia mnie tylko czy to też może być efekt Hashimoto?
Ostatnio robiłam TSH w grudniu - wynik 1,04 (norma 04-4,0).
Biorę Euthyrox 100 - przy niższej dawce mam swoje tradycyjne objawy
hashi- czyli brak energii do życia, uczucie osłabienia, kłopoty z
pamięcią i koncentracją, zawroty głowy.
Czy może mi ktoś pomóc? Może komuś też to dokucza?
oczywiście suplementuję magnez (biorę MAGNE B6 - 6 tabletek
dziennie) i Persen na uspokojenie- ale nie zawsze po tym ustają
objawy...
Pozdrawiam wszystkie Hashimotki smile
Obserwuj wątek
    • liaana1 Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 02.03.10, 18:42
      Pewnie bardziej doswiadczone dziewczyny podpowiedzą co i jak, ale
      ile osób ma problemy z sercem przy hashi,nierównych poziomach
      hormonach wystarxczy wrzuci cw wyszukiwarke i w miedzyczasie
      pocztac.ja sama tez sie zmgam ale u mnie głownie objawai sie to
      przyspieszonym bardzo tetnem i napadami kołatania.Nie jestem pewna
      ale chyba trzeba zbadac ferrytyne.
    • rewolka404 Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 02.03.10, 20:47
      Skoro masz tradycyjne objawy Hashi to zapewne Twoje hormony nie są wyrównane a
      to może powodować kłopoty z sercem. Powinnaś oznaczyć ft3 i ft4, warto też
      zrobić ferrytynę, bo anemia też może dawać takie objawy. Również miałam kłopoty
      z sercem, biorę Betaloc. Na początki i z nim były przygody, unormowało się wraz
      ze wzrostem hormonów tarczycy.
      • milaemalka Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 02.03.10, 23:24
        Po holterze wszystko będzie jassne .Tez miałam i biorę Betaloc i Setanol.Ale
        oprócz tych pojedynczych zakłocen występowały inne,które rozróżniałam jako: 1 z
        powodu niskiej wit b12-takie gotowanie,zwłaszcza.gdy sie położyłam
        2 niskiego potasu -cierpnięcie ust ,reki ,ból w klatce piersiowej
        3 niskiego magnezu-uczucie cieżaru na piersiach
      • yolis_75 Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 03.03.10, 10:00
        Dziękuję Wam za wszystkie porady i wsparcie smile.
        Oczywiście po wynikach napiszę co i jak wyszło, z prośbą o
        interpretację.
        Póki co to nie trafiłam na porządnego endokrynologa (recepty biorę
        od internistki, która cokolwiek wie na temat Hashi, a dawki zmieniam
        sama-podczytując forum- inaczej nie dałabym rady funkcjonować). Moje
        dotychczasowe wizyty u 3 różnych endo to raczej porażka - jedna z
        nich po przedstawieniu objawów skwitowała - cytuję "wyśpij się
        dziewczyno to ci przejdzie" - dobre sobie.
        A przecież wystarczyłoby trochę poczytać...ale może wielkiej pani dr
        nie przystoi lektura forum...
        Jeszcze raz Wam dziękuję i pozdrawiam ciepło smile
        • dalla26 Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 03.03.10, 12:33
          O kurcze, mam coś podobnego. Kilkanaście razy dziennie, ale trwa tak doslownie
          ułamki sekund i opisałabym to jako nagłe przyspieszenie bicia serca.
          (szczegółowiej mówiąc uczucie 'rozrywania' serca). Z wyników krwi wynika, że
          jedynie potas mam za niski, reszta wyników jest ok. EKG jeszcze nie robiłam, a
          chyba powinnam.
          • yolis_75 Re: Szarpnięcia serca (a może dodatkowe skurcze?) 03.03.10, 14:44
            U mnie na EKG nie widać nic niepokojącego ( nie ma cech
            niedokrwienia serca) stąd decyzja lekarza o skierowaniu na holter
            EKG ( tam jest dłuższy zapis i możen sprawdzić czy skurcze dodatkowe
            nie wystepują w ilości ponad przeciętnej.
            Ale jak widzisz (jak piszą wyżej) to kolejna sprawa, która może mieć
            związek z hashi...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka