Dodaj do ulubionych

niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie

24.03.10, 13:57
Witam ponownie,

Proszę was o pomoc po raz kolejny, bo nie wiem juz co mam robić, po
raz kolejny nie udało mi się zajść w ciążę,kolejny miesiąć starań
bezowocny, nie wiem juz jakie badania mam jeszcze zrobić co stoi na
przeszkodzie ze nie mogę zajść.
Nawet nie wiecie jakie to dla mnie ciężkie, co miesiąc przeżywam
okropne chwile, chyba powoli się całkiem załamuje, nawet pisząc tego
posta wielkie łzy mi skapują na klawiaturę, doradzćie proszę co
jeszcze zrobić ??
Do jakiego poziomu mam tą tarczycę doprowadzić? czy jeszcze coś
zbadać ?aktualnie biorę euthyroz i bromergon ,wyniki mam takie:
TSH - 2,8 norma (0,27-4,2)
T4 - 1,20 norma (0,9 - 1,7)
PRL podstawowa: 12.39
po godz:76,63

Endo mi mówi ze ze strony tarczycy nie ma przeciwskazań ? więc co
stoi na przeszkodzie >?
Obserwuj wątek
    • aleksandra_01 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 24.03.10, 14:17
      > Do jakiego poziomu mam tą tarczycę doprowadzić? czy jeszcze coś
      > zbadać ?aktualnie biorę euthyroz i bromergon ,wyniki mam takie:
      > TSH - 2,8 norma (0,27-4,2)
      > T4 - 1,20 norma (0,9 - 1,7)
      > PRL podstawowa: 12.39
      > po godz:76,63

tsh jest nadal za wysokie,
      czy to było badanie t4 czy ft4 ? bo to jest różnica
      i przede wszystkim nie ma wyniku ft3 który jest też bardzo ważny.

> Endo mi mówi ze ze strony tarczycy nie ma przeciwskazań ? więc co
      > stoi na przeszkodzie >?

myślę, że to właśnie problemy tarczycowe stoją na przeszkodzie,
      ponieważ już nawet po tych wynikach widać, że nie jest dobrze.

zrób jeszcze raz z jednego pobrania ft4 i ft3 , bez tsh
      i wpisz je na forum. możesz też od razu zbadać ferrytynę, b12.

na jakiej dawce euthyroxu jesteś ?

a.
      • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 25.03.10, 08:17
        Tak pisałam i szczerze mialam nadzieję że więcej nie będę
        musiała.Leczę się od czerwca 2009, wydaje mi się że już dość długo
        to trwa, zaczynałam od dawki 25 mg, potem kolejno doszłam do takiej
        jak teraz czyli 75 mg, idę w przyszłym tyg na badania więc zobaczę
        jak wyniki się mają ???Jestem już u kresu wytrzymałośći,tak bym
        chchial już zostać mamusią sad(((,moze też i moja psychika ma duże
        znacznie bo szczerze nie umiem o niczym innym mysleć, sad((
        • asiola83 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 25.03.10, 09:40
          Magda, mam bardzo podobny problem, dotyczące starania się o dzidzie
          i szukania przyczyn. Leczę niedoczynnośc tarczycy dopiero miesiąc
          ide jutro na powtórne badania, łącznie z anty TPO, zobaczymy co
          wyjdzie. Niestety ze względu na poprzendnie wyniki endokrynolog
          zasugerował zawieszenie starań o maleństwo, ale doskonale Cię
          rozumiem co znaczą łzy przy każdej miesiączce. Musimy wierzyć ze
          będize dobrze! odezwę się do Ciebie wieczorem, bow pracy nie bardzo
          mam możliwości. Trzymaj się dzielnie! damy radę jak między innymi
          kadaos z tego forum!
          pozdrawiam,
          Asia
          • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 25.03.10, 12:02
            Widzę i czytam twojego posta smile
            Chyba żeczywiście problem jest podobny a i chyba wiekiem jesteśmy tak
            samo smile Jeśli Ty 83` to ja też smile
            Ja się staram już przeszło rok, od czerwca 2009 mam stwierdzone
            hashimoto, w marcu mam już przeszło 9 msc leczenia, TSH z 4,6 zeszło do
            tak jak widzisz 2,8, ale dalej nie mogę zaciążyć !
            Ty masz większą nadzieję niż ja, ja powoli przygasam, dopada mnie chyba
            już jakaś depresja, co ja bym dała zeby być w ciąży.....
            Dziś mam okropny humor cały dzien przepłakany od rana a w dodatku
            urodziny !!! sad
              • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 08:37
                Dziękuje Wam serdecznie za wszystkie podpowiedzi, byłam dziś u endo i
                na badaniu krwi ale dał mi tylko skierowanie na TSH, przeciwciala mam
                powtórzyć oraz T4 innych nie dostałam, chyba musze go zmienić....
                Mam też do Was pytanie....
                Podpowiedźcie prosze czy wypadanie włosów ale to cholerne, drętwienie
                nóg i rąk oraz nieregularne miesiączki są obiawem niedoczynności?
                Szczególnie te miesiączki mnie martwią, nigdy nie wiem kiedy ją
                dostanę, a kiedyś miewałam naprawdę regularny okres !!!
                  • jestemeco Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 09:46
                    heymadzia napisała:

> Hejka,
                    >
                    > zbadałabym również poziom PROLAKTYNY i koniecznie poziom przeciwciał anty TPO.

podejrzewam, że wyjdą podwyższone, szczególnie prolaktyna,
                    która w niedoczynności z reguły jest wysoka.
                    Zła praca tarczycy ma ogromny wpływ na całą gospodarkę
                    hormonalną organizmu.
                      • heymadzia Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 10:27
                        rewolka404 napisała:

> nie badamy PRL przed wyregulowaniem hormonów tarczycy.

W każdym razie może odpowiadać za problemy z zajściem w ciążę.
                        Wyregulowanie hormonów tarczycy przed ciążą to oczywiście sprawa PRIORYTETOWA,
                        ponieważ ich poziom będzie również ważny dla dzidziusia. Ciąża jest wskazaniem
                        do podwyższenia dawki leku. Moja endo powiedziała, że jak tylko dowiem się że
                        jestem w ciąży, mam dołożyć 25 mg tyroksyny (obecnie jestem na dawce 100).
                        Niedoczynność tarczycy w ciąży to duże ryzyko dla dziecka. Ja miałam nieleczoną
                        niedoczynność podczas ciąży i zero wiedzy na ten temat. Gin nie zadbał o
                        zbadanie TSH a ja nie wiedziałam. Dowiedziałam się pół roku po porodzie. Dziecko
                        moje ma obecnie 2,5 roku. Rozwija się prawidłowo, ale do orłów raczej nie
                        należy. Jeszcze nie mówi. Używa raptem kilkunastu słów i to wcale nie wyrażnych.
                        Nie wiem czy nie ma to związku własnie z tym cholernym hashimoto moim.
                        • rewolka404 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 11:45
                          za wysoka prl jak najbardziej może odpowiadać za nieudane starania, bo chociażby
                          blokuje owulację, ale przy niedoczynności prl często jest podwyższona i najpierw
                          trzeba zrobić porządek z tarczycą.

Skąd wiesz, że miałaś niedoczynność w ciąży? Każde dziecko rozwija się inaczej.
                          Twoje dziecko nie mówi za dużo, ale w innych rzeczach na pewno wyprzedza
                          rówieśników. Mój brat zaczął mówić po ukończeniu 3 r.z., wcześniej były 3 wyrazy
                          i wyrósł na normalnego faceta wink
              • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 10:26
                Dziękuję Wam wszystkim raz jeszcze za wszytsko, Byłam dziś u endo i na
                badaniach niestety dostałam skierowanie tylko na TSH I T4 oraz
                powtórzyć przeciwciała, bo od czerwca nie robilam, reszta badań została
                zbagatelizowana....
                Mma jeszcze jedno pytanko do Was kochane...
                Czy takie objawy jak wypadanie włosów ale to naprawdę spore, zawroty
                głowy, czuję się jak bym siedzial na karuzeli sad, oraz nieregularne
                miesiączki mozna łączyć z niedoczynnością czy raczej nie ?

Będę Wam wdzięczna kochaniutkie za odowiedz, a i jutro wrzuce nowe
                wyniki, zwiększyłam sobie sama dawkę do 100 mg, jutro zobaczymy czy
                dobrze zrobiłam, ?

A jeszczcze jedno mnie zastanawia???
                Piszecie że czasem są jakieś objawy jak zmienia sie dawkę na większą, u
                mnie nic żadnych obiawów, wręcz przeciwnie czuję się jak bym jadał
                dropsy w postaci tyroksyny, czy to normalne ?
                Przecież 100 mg to już spora dawka prawda ?

• aleksandra_01 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 29.03.10, 11:35
                  > badaniach niestety dostałam skierowanie tylko na TSH I T4

rozumiem, że ft4 ?
                  bo badanie t4 to nie to samo.

> Czy takie objawy jak wypadanie włosów ale to naprawdę spore

jak najbardziej anemia z niedoboru żelaza, zbadaj ferrytyne

zawroty
                  > głowy, czuję się jak bym siedzial na karuzeli

to może być zarówno od niskiej ferrytyny jak i od niskiego b12

oraz nieregularne
                  > miesiączki

pośrednio są związane z niedoczynnością

> Piszecie że czasem są jakieś objawy jak zmienia sie dawkę na większą, u
                  > mnie nic żadnych obiawów, wręcz przeciwnie czuję się jak bym jadał
                  > dropsy w postaci tyroksyny, czy to normalne ?

to dobrze, niektórzy tak mają.

> Przecież 100 mg to już spora dawka prawda ?

nie ma czegoś takiego jak duża dawka,
                  dla jednego 100mg to będzie bardzo dużo a dla innego bardzo mało
                  dawka ma pasować do danego człowieka i jego aktualnej sytuacji życiowej.

a.
                    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 30.03.10, 11:39
                      Witajcie,

Mma juz kolejne wyniki, niestety chyba nie przedstawiają się za różowo,
                      jestem zrozpaczona przede wszystkim tymi cholernymi przeciwciałami, czy
                      ja kiedyś zajdę w końcu w ciążę !!!!
                      Wyniki mam takie:
                      TSH 0,89
                      FT4 1,15 - 28,57 %
                      anty TPO -374,8
                      anty TG-304,6

Kochaniutkie pomóżcie proszę bo już nic nie rozumiem, biorę większą
                      dawkę a FT4 mam mniejsze niż 4 tygodnie temu wtedy miałam 1,2 ? co
                      jest ???
                      I te cholerne przeciwciała miałam anty tg 50 a teraz mam 304 ? o co
                      chodzi ?
                      Brać selen na te przeciwciała ?

Pomóżcie w interpretacji....
                        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 30.03.10, 12:57
                          Zrobię je napweno za 4 tygodnie, ale zastanawia mnie fak dlaczego
                          tak mi spadło te TSH i FT4 ?
                          Przecież powinno choć trochę chyba wzrosnąć prawda ?
                          No i nie wiem czy brać ten selen,czy nie ?
                          Możecie polecić kogoś z WA-WY z Lux Medu lub Limu? Bo mój edno chyba
                          nie najlepszy dodam że byłam u Dr. Karxz polecanej na forum ale też
                          nie dala mi FT3?, mozesz coś ALeksandro powiedzieć na podstawie tych
                          wyników które mam, jak ostatnio robiłam FT3 miałam w górnej granicy
                          normy !
                          • aleksandra_01 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 30.03.10, 19:23
                            > tak mi spadło te TSH i FT4 ?

na tsh nie ma co patrzeć, natomiast niskie ft4
                            wskazuje na za niską dawkę tyroksyny.

> Przecież powinno choć trochę chyba wzrosnąć prawda ?

ale czasem nie wzrasta, ta choroba niestety zmusza do cierpliwości

> No i nie wiem czy brać ten selen,czy nie ?

bez wyniku ft3 nie wiadomo.

> wyników które mam, jak ostatnio robiłam FT3 miałam w górnej granicy
                            > normy !

a możesz wpisać te wyniki, bo w Twoim wątku nie znalazłam
                            ani jednego wyniku ft3.

ogólnie ujmując powinnaś podnieść dawkę.

a.
                            • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.03.10, 08:15
                              Dziękuję Ci Aleksandro z całego serca za wszystkie posty smile
                              Trochę się tymiwynikami teraz przejęłam, zawsze jak podnosiłam dawke
                              leku TSH w ciągu calego msc spadało mi o 0,5 a teraz spadek ponad 2 !
                              A i nigdy nie zdarzyło mi się żeby spadło mi FT4?
                              Może ma tu jakiś wpływ bromergon który biorę ?
                              A co do FT3 to ostatni wynik jaki miałam to :
                              T4 -35,4%
                              T3 - 95%
                              Aktualnie od tygodnia jestem na dawce 100mg?
                              Czy to znaczy że powinnam jeszcze podnieść dawkę ?
                              Szczerze mówiąc nie widzę żadnej różncy czy to jest dawka 25, czy
                              też 100 ?
                              Selen zaleciła mi dr. Karcz , mój endo, ??

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi !
                                • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.03.10, 11:33
                                  Myslisz że nie powinnam go brać ? Kurcze już się w tym wszystkim
                                  gubię, dostałam go od endo w wiadomym celu, miał poprawić też mój
                                  cykl bo ostatnio stał sie bardzo nieregularny,
                                  Hashi napisz pls. co myślisz o moich ostatnich wynikach, nie wiem
                                  juz co mam o tym wszystkim myśleć ???
                                  Powinnam podnieść dawkę ze 100 na większą ??
                                  Na setce jestem dopiero od tygodnia , ale mimo to jak widać FT4
                                  spadło sad
                                  Kurcze ile będxie to wszystko jeszcze trwało ???
                                  • hashi-tess Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.03.10, 13:07
                                    magda202_0 napisała:

> Hashi napisz pls. co myślisz o moich ostatnich wynikach, nie wiem
                                    > juz co mam o tym wszystkim myśleć ???
                                    > Powinnam podnieść dawkę ze 100 na większą ??

nic nie mogę powiedzieć bo są niekompletne.
                                    Skoro jesteś od tygodnia codziennie na dawce 100mg,
                                    to wytrzymaj do 5ciu tyg. i oznacz FT4 i FT3.
                                    TSH nie zlecaj.
                                    Zmienianie dawki ot tak, to nie jest dobry sposób leczenia.
                                    Tyroksynę musimy dawkować bardzo rozważnie.
                                    Zażywamy daną dawkę przez 4 - 6 tyg ,
                                    wykonujemy badania FT4 i FT3 i adekwatnie do wyników
                                    zmieniamy lub nie dawkę. Początkowy okres powrotu do zdrowotności nie jest
                                    przyjemny /chciałoby się już i teraz/, niestety jak długo wchodziłaś w
                                    niedoczynność, tak długo z niej wychodzisz.
                                    Wiem, że to wchodzenie często jest niezauważalne /ja wchodziłam kilkadziesiąt
                                    lat/ i dlatego tak trudno z niedoczynności wyjść.
                                    Życzę dużo cierpliwości i owocnej lektury forum bo wejście w symbiozę ze
                                    schorzeniem, to poznanie naszej hashi.

> Na setce jestem dopiero od tygodnia , ale mimo to jak widać FT4
                                    > spadło sad
                                    > Kurcze ile będxie to wszystko jeszcze trwało ???
                                    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.03.10, 13:43
                                      Dziękuję ci serdecznie za wszystkie odpowiedzi, tak tez zrobię
                                      wstrzymam się jeszcze te 4 tygodnie i zrobię powtórne badania, razem
                                      z FT3,do tej pory będę na 100 -tce.
                                      A czy selen na te przeciwciła powinnam brac czy nie ?
                                      Byłam wczoraj w aptece mieli tylko WALMARKU te z drożdzy selenowych
                                      100 mg,miendo zaleciła 200 mg ???
                                      • hashi-tess Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.03.10, 14:37
                                        magda202_0 napisała:

> Dziękuję ci serdecznie za wszystkie odpowiedzi, tak tez zrobię
                                        > wstrzymam się jeszcze te 4 tygodnie i zrobię powtórne badania, razem
                                        > z FT3,do tej pory będę na 100 -tce.

to mądra decyzja, super.

> A czy selen na te przeciwciła powinnam brac czy nie ?

nie wiem bo nie masz wyniki FT3.
                                        Jeśli jest większy od FT4 to zajadanie go jest niepotrzebne
                                        bo nie ma co przemieniać.

> Byłam wczoraj w aptece mieli tylko WALMARKU te z drożdzy selenowych
                                        > 100 mg,miendo zaleciła 200 mg ???

Cefasel - jest trochę droższy, ale nie z drożdzy.
                                        Dawka 200mg przy dużej ilości p/ciał jest ok.
                                        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 03.04.10, 16:05
                                          Witajcie dziewuszki po raz kolejny juz bardzo przedświątecznie,
                                          Wczoraj byłam u endo i oto co mi powiedział.
                                          Nie mam juz niedoczynności a badania bardzo dobre,mam nie zwiekszać
                                          dawki a na nieregularne miesiączki dała duphaston i bromergon i
                                          powiedziała ze napewno przyczyną moich niepowowodzen nie jest
                                          tarczyca, a włosy mi tez napewno z tego powodu nie wypadają >?
                                          Nie dała żadnych badan mimo moich uślinych próśb, a i powiedziłą że
                                          oznacza niedoczynność na podstawie poziomu TSH, co o tym sądzicie >?
                                          • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 07.04.10, 08:25
                                            Dziwczynki powiedzcie proszę co robić , dodam tylko że aktulanie od
                                            dwóch tygodni jestem na dawce 100 mg sama ją zwiększyłam mimo że
                                            endo powiedzia że nie mam już niedoczynności i powinnam brać kolejne
                                            leki jak wyżej czyli duphaston i dalej bromergon, sama już jestem
                                            rozkojażona nie wiem co mam robić czy to moze być coś jeszcze oprócz
                                            tego Hashimoto ?
    • madziulaw Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 07.04.10, 16:03
      Magda - przede wszystkim sfiksowałaś na punkcie tej ciąży. Wyluzuj, bo
      zblokujesz się psychicznie (oprócz hashimoto jeszcze i to ci potrzebne). Z tego
      co czytałam młoda dziewczyna jesteś. Masz kupę czasu . Dlaczego tak wariujesz?
      Ja wlaśnie wychowuję 5 miesięcznego brzdąca, i ty wiesz jak bardzo trzeba
      takiemu maleństwu się poświęcić? Ile to radości ale i trosk na codzień?
      Póki Bozia nie zsyła - zajmij się sobą, rozpieszczaj się, bo później kogo innego
      trzeba bedzie rozpieszczać i dla siebie nie starczy już czasu.

Zauważyłam że leczy cię dr Karcz. Zmień prowadzącego, bo do niczego dobrego nie
      dojdziesz...

Odezwij się, jak zrobisz badania na wyższej dawce ----pozdrawiam

PS. Tess napisała ci co sądzi o bromergonie i duphastonie. Poczekaj z ich
      braniem do wyregulowania tarczycy.

PS. 1 - bedzie dobrze. pa
      • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 07.04.10, 17:45
        Dziękuję Ci serdecznie, sama wiem że chyba za bardzo to wszystko
        biorę do sibie wszystcy mi to mówią, ale nawet nie masz pojęcia jak
        bardzo chciałabym już zostać matką sadMniewam już czarne myśli że
        nigdy ni będzie mi dane macierzyństwo.....
        Łatwo mówić wyluzuj....,staram się ale to jest poza mną !!! Niestety.
        Hmmm jak nie dr. Karcz to nie wiem już kto zmieniłam juz 4 endo, tak
        naprawdę każdy mówi ze z tarczycą u mnie ok, i to nie powód mojego
        braku zaciązenia...
        I to dodatkowo mnie wkurza, bo nie wiem co o tym wszystkim mam
        myśleć ??
        Dziewczyny piszą że zachodzą po miesiącu po dwóch , czterech od
        brania euthytoxu a ja lecze sie już prawie rok i co ??
        Do tej pory nie znalazłm dobrego endo ??!!
        Dziękuję za te pocieszenia sa dla mnie ważne smile
        Za dwa tygodnie kolejne badania, napiszę ..........
        • asiola83 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 08.04.10, 20:40
          magda...nie wszystkim się udaje, ja też jeszcze nie zaciążyłam, ale bardzo
          wierzę, że się uda.
          myślę, że dziewczyny mają rację z tym nakręcaniem się i możesz powiedzieć, że to
          nie łatwe itd. ja dobrze o tym wiem, bo przy każdej okazji sama się
          nakręcamwinkprzy każdym okresie płacz...mąż biedny już nie wiedział jak pocieszać.
          Zobaczysz, przyjdzie dzień, że i nam się uda i będziemy mogły wymieniać
          doświadczenia na forum (jeśli nas nie wyrzucąsmilesmilebo to przecież nie forum
          ciążowe) a więc uszy do góry i będzie dobrze.

a swoją drogą, moja prl też jest za wysoka, gin powiedział, że po wyregulowaniu
          hormonów powinna spaść, na razie nie robiłam badań kontrolnych żeby się nie
          nakręcać.
          Ale, jak dziewczyny ładnie wyjaśniają, samo spadnie jak się wyreguluje, z
          drugiej strony jak Hashi-Tess trafnie zauważyła, hormony do końca się nigdy nie
          wyregulują, bo to przecież zależy od tylu czynników.
          Więc kiedy przekraczamy linię, w której z tarczycą jest ok, a prl nadal za
          wysoka? przecież kobiety przyjmują bromergon również z innych niż tarczycowe
          powodów?
          trochę się w tym gubię///

także trzymam za nas kciuki!
          Asia

• magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 09.04.10, 08:43
            DZiękuję Wam kobitki za wszystkie ciepłe słowa,łatwo mówic nie
            nakręcaj się .... ciężko o zrobić, ale mam nadzieję że trafijając na
            to forum dobrze zrobiłam i w końcu się uda,
            Co do bromergonu ja go dostałam ze względu na prolaktynę oraz lepsze
            owulacje, bo rozregulował mi się cykl...oraz podwyższenie
            progesteronu bo tez nie za wysoki..
    • aannaa6 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 14.04.10, 16:09
      Napiszę Ci jak było u mnie. Trzy lata starań, brałam euthyrox i bromergon ze
      względu na hiperprolaktynemię i nic, chociaż wyniki hormonów w tym prolaktyny
      były ok. W końcu endokrynolog zaproponowała mi dostinex (zamiast bromergonu)i
      zaszłam w ciążę (tak po 5 miesiacach.
      • asiola83 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 14.04.10, 20:26
        aannaa6, a czym różni się bromergon od dostinexu?

ja dopiero przy następnych badaniach tarczycowych sprawdzę jednak ta prolaktyne
        (tak za dwa tygodnie), żeby się trochę uspokoić/zdenerwować...ciekawe co
        wyjdzie...mój gin już wiem, jest nastawiony typowo na bromergon...

magda...ja mam o zawsze problem z poceniem się rąk i stóp - latem, + jak tylko
        bardziej się zdenerwuję, byłam z tym kilka razy u lekarzy, różnych, każdy
        twierdził, że to na tle nerwowym/lub taka już moja uroda.Nigdy nie drążyłam
        bardziej tego tematu.

pozdrawiam
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 22.04.10, 11:47
      Witajcie po krótkiej przerwie, nowych wynikow jeszcze nie mam ale
      mam do was pytanko?
      Byłam u swojego gina i co mi zalecił ?
      Zebym zrobiła testy na insulinoodporność i okazało się ze mam
      nadżerke ktorą powiedzial ze trzeba wypalić jakimś kwasem, ale
      słyszałam że młodym kobietem które nie rodziły nadżerek sie nie
      wypala? Wiecie coś na ten temat ?
      Pomóżcie plissss....
      • hasehase Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 22.04.10, 16:28
        Przede wszystkim chciałabym powiedzieć, że pomimo hashimoto i
        ginekologicznie stwierdzonego PCO jestem mamą dwójki małych jeszcze
        bąbli. O tym, że będę miała problemy z zajściem w ciążę dowiedziałam
        się dawno temu, bo moje wielotorbielowate jajniki stanowią dużą w
        tym przeszkodę. PCO zostało u mnie wykryte mniej wiecej razem z
        nadczynnością. Oczywiści poinformowano mnie, że prawdopodobnie
        nadczynność przejdzie w niedoczynność, ale NIE PRZYPOMINAM sobie
        słowa hashimoto. Niestety, tez mnie dopadło. W miedzyczasie
        leczyłam się jeszcze na hiperprolaktynemię.

Jeżeli mogę, to chciałabym doradzić wszystkim starającym się dużo
        cierpliwości (wiem, że o nią trudno) i racjonalnego podejścia do
        problemu (z tym jeszcze gorzej, ale sama przez to przechodziłam).
        Wszystkim tym, które bezskutecznie starają sie o dziecko od
        dłuższego czasu proponuje w pierszej kolejności przebadac partnerów.
        Niestety dosyc czesto zdarza się, że za "niemożliwośc zajścia w
        ciążę" ponosi odpowiedzialność czynnik męski. Dlaczego najpierw
        należy przebadać partnera? Poniewaz badanie to jest szybkie i tanie
        biorąc pod uwagę ilość badań, które musi wykonać kobieta. Jeśli z
        plemnikami wszystko jest ok. to należy wziąć się za siebie. Mnie
        dawno temu endokrynolog powiedział, że u kobiet wszytko jest
        łańcuchem wzajemnych powiązań: przysadka -> tarczyca -> piersi ->
        jajniki.

Proponuje znalezc dobrego ginekologa, albo klinike zajmującą się
        diagnozowaniem niepłodności (wszelkich typow) i zrobic badania. Na
        NFZ niestety nie ma co liczyc. A szkoda.
        • asiola83 do magdy 22.04.10, 17:20
          Magda,
          wcześniej nie odpowiedziałam CI na pytanie o progesteron, ja nie mam z nim problemu.
          Co do nadżerki, nie martw się tak bardzo, nie zawsze musi to oznaczać duży problem. Jeszcze w czasie studiów na drugim roku jeśli się nie mylę lekarz zdiagnozował u mnie mała nadżereczkę. Przepisał mi jakiś płyn, z którym musiałam zgłosić się do niego na podwójne posmarowanie nadżerki. Później zmieniłam ginekologa, potem kolejnego i żaden z nich nie zauważył zadnej zmiany po nadżerce. Byli wręcz zdziwieni, że tak profesjonalnie zostało to "usunięte"
          Niestety nie przypomnę sobie jaki to był płyn do smarowania. Z drugiej strony moja nadżerka była naprawdę niewielka, ale lekarz nie chciał jej tak zostawiać.
          Kiedyś popularne były tzw wypalanki, ale teraz chyba się tego tak nie stosuje, a termin "wypalanie" po prostu został! nie martw się!

A wiesz, jutro albo w poniedziałek idę na badania, zbadam też prolaktynę, zobaczymy co wyjdzie.

co do tego co napisała hasehase, ma rację, moj ginekolog też stwierdził, że skoro ja się poświęcam i robię serię badań, to mój mąż też mógłby pójść przebadać nasienie. ale jak to z mężczyznami bywa, jest to trochę krepujące pobranie, wiec na razie zwleka, choć odważnie stwierdził, że jak tylko będzie potrzeba to pójdziesmile

z drugiej strony, czytałam wiele postów, na innych forach, że faceci robili badania, wyniki wychodziły mizerne, pary się załamywały, a mimo to po jakimś czasie zachodzili w ciąże!
          jest nadzieja i dla nas!!!

a dlaczego lekarz kazał zrobić Ci badanie na insulinooporność?

pozdrawiam
          Asia
          • magda202_0 Re: do magdy 23.04.10, 08:06
            Hmmmmmm dziwne z tym progesteronem bo zawsze wysoka prolaktyna
            powoduje niski progesteron, co do badania męża mój już jest po i
            mozną powiedzieć że jego nasienie nie jest przeszkodą w naszych
            staraniach , byliśmy u lekarza już z jego wynikami.
            A insulinoodporność nie wiem czemu chyba dlatego że często występuje
            z hashimoto ale narazie odkłdama bo to badanie kosztuje dodatkowo
            160 zł co przy comiesięcznych kosztach innych jest spore !!!
            • asiola83 Re: do magdy 23.04.10, 20:35
              kurcze, może w takim razie powtórze za jakiś czas progesteron, zobacze jak
              bedzie. dzis zrobiłam kolejny pakiet badań, od paru dni śpię i nie wiem czy
              naprawdę jestem przemęczona, czy hashi wariuje;], później umieszcze gdzies na
              moim wątku.

zazdroszczę że mąż już po
              muszę mojego "pogonić"smile

pozdrawiam już weekendowo

a co do kolejnych badań...nie jest to trochę tak, że jak się jedną rzecz
              wyciągnie, to kolejne się sypią yhhh,
              • rosteda Re: do magdy 23.04.10, 23:43
                Magda202_0
                Nadzerek u mlodych kobiet sie nie leczy tak mi zawsze mowil moj ginekolog.
                Jesli chcesz byc pewna to idz do innego gin zeby to uslyszec.
                Mysle ze juz jest czas zebys powtorzyla badania na tej nowej dawce.
                A jak sie czujesz?
                • magda202_0 Re: do magdy 26.04.10, 08:39
                  Hej, dzięki wielkie za odpowiedzi, tak wiem że już czas na nowe
                  badanka,własnie z nich wrociłam smile Zrobiłam tym razem komplet razem
                  z żelazem ale ferrytyna i b12 dopiero za 2 tyg. bo będe jeszcze
                  wtedy robiła inne, nie mog lam teraz tego zrobić bo miałam na innym
                  skierowaniu sad.
                  Co do samopoczucia, nogdy żle się nie czułam , nawet jak miałam za
                  wysokie TSH teraz też sie czuję dobrze,tylko jestem strasznym
                  spiochem i tak sobie teraz mysle że może to nie taka moj auroda
                  tylko troche wina tarczycy .
                  A no i jedynym u mnie objawe jest wypadanie włosów,ale to naprawdę
                  spore !!
                  Jutro się odezwę i dam znać jakie wyniki,dziękuję Wam jeszcze az za
                  zainteresowanie, a i oczywiście, ciązy dalej brak sad!!!!!
                  • wenges Re: do magdy 26.04.10, 12:20
                    a propos nadżerki - są specjalistyczne badania, które mówią o tym czy ją leczyć czy nie! Na oko już nadżerki się nie leczy i nie wypala bo coś tam jest = nadżerka???! Ale tylko rozwijający się ginekolog ci o tym powie! niestety sad
                    Więc przemyśl to proszę i skonsultuj i miej świadomość, że po takim, pewnie niejednym zabiegu nie można przez jakiś czas ok 3 cykli zachodzić w ciąże! - o tym tez zwykle lekarze przed zabiegiem nie informują sad

Więcej poczytaj sobie tu:
                    www.kolposkopia.com/index.php/__Nadzerka_-_mity._legendy_i_cala_prawda/
                    A propos hormonów: zwłaszcza fT3 i fT4 + ferrytyna - dobrze, ze wreszcie je zrobiłaś... prawie żadna z nas ich od endo nie dostaje sad warto więc robić je samemu i szkoda, że wcześniej nie słuchałaś podpowiedzi dziewczyn, bo na pewno więcej byś o sobie wiedziała... i bardzie mogły by dziewczyny pomóc.

Jeśli chodzi o bromergon i duphaston - mnie też od reki gin to wypisywała! Jak, każdej nie mogącej zajść w ciąże kobiecie, jak kazdej hashimotce - spróbuj przez wyszukiwarke poszukać bo tysiące tu takich historii! Ja bardzo długo bo ok 1,5 starałam sie o drugie dziecko i też tyle samo próbowałam wysterować dawkę leku - lekarze nie potrafili mi pomóc, forum i owszem! Jestem dziewczyna bardzo wdzięczna!!! Sa mądre i doświadczone i ja od dawna na podstawie ich wiedzy, doświadczeniu w połączeniu z intuicją sama steruje swoim leczeniem... szaleństwo, ale odchorowałam już niejedna wizytę u Wielkich i małych endokrynologów i oni niestety nie poradzili sobie ze mną ani moją tarczyca - zero indywidualnego podejścia i znajomości choroby i specyfiki badań - niestety sad ginekolodzy tez na hashi się nie znają i widzą tylko swoje hormony - tylko po co?! jak trzeba by najpierw umiejętnie podleczyć hormony tarczycy, bo były ewidentnie złe! no matrix!

tu gdzieś są i moje watki więc zapraszam do poczytania,. że z ciemności można wyjść do żywych smile że bez bromergonu i duphastonu a po prostu z wyregulowanymi wynikami można zajść w upragnioną ciążę...
                    czego i tobie życzę!

wszystko się uda! tylko trzeba skupić się na tarczycy!
                    powodzenia smile

PS. Skąd jesteś? Może ktoś poradziłby ci sensownego Endo???
    • magda202_0 Nowe WYNIKI 27.04.10, 12:15
      Witajcie dziewuszki, melduje się z nowymi wynikami:

TSH -0,383 noram (0,27-4,2)
      FT4 49.35% [wynik 1.31, norma (0.93 - 1.7)]
      FT3 76.25% [wynik 3.83, norma (2 - 4.4)]

Dodatkowo żelazo 85,0 norma 37-145

Morfologia:

WBC - 5,73 NORMA 4,0 - 10,0
      RBC - 4,79 NORMA 4-5,6
      HGB 13,7 NORMA 12,0 - 15,5
      HCT 42,4 NORMA 36,0- 48,0
      MCV 88,5 NORMA 80,0 - 98,0
      MCH 28,6 NORMA 26,0 - 32,0
      MCHC 32,3 NORMA 32,0 - 36,0
      RDW 13,0 NORMA 11,0-16,0
      PLT 258,0 NORMA 150 - 450,0
      MPV 12,3 NORMA 8 - 12,0
      NEU 2,69 NORMA 2,0 -7,0
      LYM 2,32 NORMA 1,0-4,5
      MONO 0,47 NORMA 0,20 - 0,50
      EOS 0,20 NORMA 0,10 - 0,50
      BASO 0,05 NORMA DO 0,10

Pomóżcie proszę zinterpretować te wyniki , poprzednie są wyżej, mam
      już bardzo niskie TSH jestem na dawce 100, procentowo chyba też już
      nie najgorzej, nie znam siezupełnie na morfologii, myslłam że będę
      miała niskie żelazo ale chyba nie jest takie nieskie, ??
      Została do zrobienia ferrytyna i B12 zrobie ale za jakies dwa
      tygodnie bo mam na innym skierowaniu i musze na razie zaczekac !
      Mam z morfologii MPV za wysokie co to oznacza ???
      Powiedzcie pils czy te wyniki sa dobre do zaciązenia ?
      • asiola83 Re: Nowe WYNIKI 27.04.10, 14:26
        Magda, pewnie już coś podobnego znalazłaś, ale przekleję ta
        informację, którą ja znalazłam: "MPV, to średnia objętość płytki
        krwi. Jest to wskaźnik, który najczęściej interpretuje się w
        połączeniu z liczbą płytek krwi oraz z innymi parametramii
        morfologii. Pozwala on łatwiej ustalić przyczynę małopłytkowości lub
        nadpłytkowości. Znaczenie diagnostyczne mają duże (powyżej 12 fl) i
        bardzo duże płytki, które występują w niektórych małopłytkowościach.
        Jeśli wynik nie mieści się w normie, przy prawidłowej ilości płytek
        i pozostałych parametrach - nie ma powodu do niepokoju."

Życzę powodzenia!Uda Ci się na pewno!
        Pozdrawiam
        Asia

• magda202_0 Re: Nowe WYNIKI 27.04.10, 14:34
          No to znalazłam ale nie bardzo wiem co z tym robic bo reszta badń
          wydaje sie być w normie,
          Zapomiałam zapytac co z dawka leku ?Zostawić czy zmienić ? Bardzo
          zeszo mi to TSH już, obawiam sie ze jak podniose dawke leku to i TSH
          spadnie do 0 !
          Helpppppp
          • maheda Re: Nowe WYNIKI 27.04.10, 15:24
            Z tego, co rozumiem, wyniki TSH nie mają znaczenia, jeśli się bierze hormony.
            Bo TSH to jest sygnał z przysadki do tarczycy "dawaj więcej hormonów!".
            Nie masz się chyba zatem co tym przejmować.
      • hashi-tess Re: Nowe WYNIKI 28.04.10, 20:35
        magda202_0 napisała:

> Witajcie dziewuszki, melduje się z nowymi wynikami:
        >
        > TSH -0,383 noram (0,27-4,2)
        > FT4 49.35% [wynik 1.31, norma (0.93 - 1.7)]
        > FT3 76.25% [wynik 3.83, norma (2 - 4.4)]
        >

te wyniki mówią, że zażywasz za niską dawkę l-tyroksyny.
        Podnieś dawkę 0 25mg.

> Dodatkowo żelazo 85,0 norma 37-145

Szkoda, że nie oznaczyłaś ferrytyny.
        Zelazo powiada co jadłaś wczoraj,
        ile w diecie miałaś żelaza.
        W przypadku n/choróbska zawsze
        oznaczamy ferrytynę.

>
        > Morfologia:
        >
        > WBC - 5,73 NORMA 4,0 - 10,0
        > RBC - 4,79 NORMA 4-5,6
        > HGB 13,7 NORMA 12,0 - 15,5
        > HCT 42,4 NORMA 36,0- 48,0
        > MCV 88,5 NORMA 80,0 - 98,0
        > MCH 28,6 NORMA 26,0 - 32,0
        > MCHC 32,3 NORMA 32,0 - 36,0
        > RDW 13,0 NORMA 11,0-16,0
        > PLT 258,0 NORMA 150 - 450,0
        > MPV 12,3 NORMA 8 - 12,0
        > NEU 2,69 NORMA 2,0 -7,0
        > LYM 2,32 NORMA 1,0-4,5
        > MONO 0,47 NORMA 0,20 - 0,50
        > EOS 0,20 NORMA 0,10 - 0,50
        > BASO 0,05 NORMA DO 0,10
        >

MCV określa ilość, natomiast MCH i MCHC określa stężenie hemoglobiny w
        poszczególnej krwince.

To potw. moje wcześniejsze zdanie.
        Oznacz ferrytynę

> Pomóżcie proszę zinterpretować te wyniki , poprzednie są wyżej, mam
        > już bardzo niskie TSH

tylko, że Ty masz problem z tarczycą i TSH
        jest badaniem pomocnym, ale nie przy ustalaniu dawki
        tyroksyny.

jestem na dawce 100, procentowo chyba też już
        > nie najgorzej, nie znam siezupełnie na morfologii, myslłam że będę
        > miała niskie żelazo ale chyba nie jest takie nieskie, ??
        > Została do zrobienia ferrytyna i B12 zrobie ale za jakies dwa
        > tygodnie bo mam na innym skierowaniu i musze na razie zaczekac !
        > Mam z morfologii MPV za wysokie co to oznacza ???
        > Powiedzcie pils czy te wyniki sa dobre do zaciązenia ?

ja jeszcze bym się wstrzymała z ciążą.
        Nie wiesz jaki masz poziom ferryt. i B12,
        a w tym stanie parametry te są b. ważne.
        Poza tym jesteś w końcówce niedoczynności.
        Jesteś już o krok, ale jeszcze trochę cierpliwości.
        • tajemniczy_ogrod Re: Nowe WYNIKI 29.04.10, 08:19
          dlaczego wyniki hormonów są kiepskie i trzeba brać większą dawkę
          tyroksyny??
          Nie rozumiem sad myślałam, że na takim poziomie hormony są w porządku
          i osoba pisząca ten post mogłaby sie juz starać o ciąże.
        • magda202_0 Re: Nowe WYNIKI 29.04.10, 08:50
          Hashi -Tess dziękuję ci ogrooooomnie smile
          Ferrytynę i B12 oznaczę ajk będę robiła progesteron bo mam na jednym
          skierowaniu , wydębiłam od gina, bo endo mi nie zlecił !A nie mogłam
          takna dwa razy z jednego skierowania, podejżewam że mogę mieć niską
          tą ferrytynę bo starsznie wypadaja mi włosy, ale to naprawdę w
          przerażającej ilości!Boję się że za chwilę będę bez włosów !
          Co do zwiekszenia dawki to szczerze się już trochę obawiam, bo TSH
          bardzo niskie,
          Wiem, że piszecie żeby nie patrzyć na TSH ale jednak mam pewne
          obawy ...
          • maheda Re: Nowe WYNIKI 29.04.10, 09:02
            Spróbuj się zastanowić.
            TSH to hormon wydzielany przez przysadkę, który ma na celu pobudzenie tarczycy
            do działania.
            Przysadka "jest leniem" i jeśli widzi, że nie trzeba się wysilać, a wyniki i tak
            są w porządku, to zwalnia. Całkiem, jak człowiek wink
            Ostatecznie przysadka ma jeszcze inne rzeczy do roboty, a nie tylko pilnować
            tarczycy.
            W końcu dochodzi do tego, że okazuje się, że przysadka nie musi poganiać
            tarczycy wcale (TSH wynosi 0), a hormonów T3 i T4 w organizmie jest
            wystarczająco dużo (przysadka to cały czas sprawdza).

Jeśli przestaniesz suplementować hormony (przerwiesz zażywanie tabletek),
            przysadka znowu zacznie poganiać tarczycę do pracy, bo poziom hormonów spadnie
            poniżej "oczekiwań" przysadki.

Dlatego w trakcie przyjmowania większych dawek hormonów TSH nie ma znaczenia.

Czy teraz jest to trochę bardziej dla Ciebie jasne?
          • hashi-tess Re: Nowe WYNIKI 29.04.10, 09:02
            magda202_0 napisała:

> Wiem, że piszecie żeby nie patrzyć na TSH ale jednak mam pewne
            > obawy ...

że będziesz dobrze się czuła???

Ja od lat TSH mam na poziomie 0,005.
            Zresztą ostatnio wcale tego hormonu nie oznaczam.
            • magda202_0 Re: Nowe WYNIKI 29.04.10, 09:31
              Dziewczyny dzięki wielkie.
              Jutro mam wizytę u endo, ale chyba wiem jak się zakończy sad
              Pewnie powie ze jestem zdrowa i mam mniejszą dawke brać !
              To już będzie 4 endo, ciekawe czy da mi badania.
              Ostatnio jak byłam u endo wygoniła mnie z gabinetu i ppowiedziała że
              nie mam racji że TSH jest nieważne, że jestem zdrowa i mam zmiejszyć
              dawkę, !
              No nic wstrzymam się do jutra, bo i tak nie mam jak dzielić tabletek
              bo mam tylko 75!,wezme jutro recepte na 25 !
              Mam obawy zeby nie przecholować w druga strone, w sumie czuje sie
              dobrze,cały czas sie dobrze czułam, nie widze po sobie żadnych
              obiawów niedoczynności, prócz braku ciąży ! sad
              Raz jeszcze wam dziękuję !
        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 11.05.10, 20:14
          Hej Asia,

Miło że ktoś pyta co tam u mnie?Dawno mnie nie było bo troche
          zagmatwały mi się sprawy opsobiste, co do ciąży niestety brak, badań
          nowych też na razie nie mam !Podczytywałam ciebie i twoje posty, też
          jak ty mam niski progesteron, ale on własnie jest od wysokiej
          prolaktyny, trzemaj sie oczywiście będę zaglądała do ciebie smile
          • asiola83 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 13.05.10, 21:25
            ja z tym progesteronem nie jestem taka pewna, teraz w poniedziałek
            ide zrobic przed kolejną wizytą u endokrynologa kolejne badania,
            chociaz musze przyznacz ze czuję się swietnie. Zrobie przy okazji
            progesteron.
            musze przyznać, ze chyba czas przystopowac z badaniami, bo
            zbankrutuje przez tarczyce.
            u mnie ciąży też brak...czasem brak mi też cierpliwośći.
            trzymaj się, pozdrawiam.
            Asia
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 28.05.10, 09:45
      Witajcie dziewuszki po dłuższej przerwie.
      Troche mnie tu nie było ale miałam trochę życiowych zakrętów na
      drodze sad
      Niestety ciązy nadal brak sad a dziś dodatkowo dostałam kolejną
      miesiączkę więc humor kiepski !
      Co do moich najnowszych wyników to wprowadzę je w poniedziałek, bo w
      poniedziałek będą do odbioru.
      Za waszą rada zrobiłam w końcu ferrytynę i B12 oraz kilka innych smile
      Co do samopoczucia bardzio dobre, ale jest jedno ale...
      Od kilku dni mam dziwne kłucie serca, takie jak miałam kilka
      miesięcy temu. jeszcze na długo przed braniem leku, troche mnie to
      zastanawia, bo jestem na dawce 110 ?A i nadal wypadaja mi włosy, ale
      to wszystko jest niczym przy niespełnieniu mojego najskrytszego
      marzenia, rozwarzam leczenie w klinice niepłodności >? Co wy na to
      >?
      • hashi-tess Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 30.05.10, 10:19
        magda202_0 napisała:

> Od kilku dni mam dziwne kłucie serca, takie jak miałam kilka
        > miesięcy temu. jeszcze na długo przed braniem leku, troche mnie to
        > zastanawia, bo jestem na dawce 110 ?

dawka taka czy inna nie jest żadnym argumentem.
        Jednej osobie wystarczy 50mg tyroksyny,
        a dla innej 150mg będzie jeszcze za niska.
        To bardzo osobnicza sprawa.

A i nadal wypadaja mi włosy, ale
        > to wszystko jest niczym przy niespełnieniu mojego najskrytszego
        > marzenia,

marzenia zawsze się spełniają.
        Jeszcze troszeczkę musisz na nie zaczekać.

rozwarzam leczenie w klinice niepłodności >? Co wy na to
        > >?

nie, nie, nie.
        Jak masz za dużo kasy, to....
        Po powodzi jest tyle osób potrzebujących,
        medyków nie musisz wspierać, oni sami sobie pomogą.

Poza tym natura jest mądra i dlatego kobietom
        nie mającym odpowiednich ilości hormonów tarczycy
        nie pozwala na donoszenie ciąży.
        A na pewno wiesz, że bez tych hormonów dziecko
        może być niedorozwinięte umysłowo i fizycznie.

Czekam na Twoje ostatnie wyniki.
        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 30.05.10, 13:50
          Jak zwykle jesteś nieoceniona smile
          Dzieki wielkie, wczoraj miałam fatalny dziń strasznie żle sie czułam
          mialam straszne kłucia serca myslłam że to juz mój koniec. domyslam
          się że wyniki moga nie być za dobre !!
          Ale to juto...
          W prowadzę je jutro lub we wtorek, raz jeszcze ci dziekuję z całego
          serca smile
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.05.10, 19:02
      Dziewczyny prosze o pomoc. mam nowe badania :

TSH 0,042
      FT4- 1,55 norma 0,9- 1,7
      FT3 - 3,84 norma 2 -4,4
      prolaktyna 11,87
      progesteron 14,22
      wit b12 - 489 norma do 648
      ferrytyna 32 norma 15- 150
      Co powiecie na te wyniki ?
      Co z dawką ? Jestem na 110 ?
      Chyba bedzie juz za dużo ? Nie wiem jaką mam brać dawke, pliss help !
      W ciązy nadal nie jestem, myslicie że są szanse ?Co z zelazem i
      witb12?
      • hashi-tess Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 31.05.10, 20:41
        magda202_0 napisała:

> Dziewczyny prosze o pomoc. mam nowe badania :
        >
        > TSH 0,042
        > FT4- 1,55 norma 0,9- 1,7
        > FT3 - 3,84 norma 2 -4,4

FT4 81.25% [wynik 1.55, norma (0.9 - 1.7)]

FT3 76.67% [wynik 3.84, norma (2 - 4.4)]

Jeśli się dobrze czujesz i nic Ci nie dolega,
        to masz drzwi otwarte do zajścia w ciążę.
        Aby nie było w całości ok., to niestety
        ferrytyny masz trochę mało- tylko 13% normy.
        Rozumiem, że zajadasz żelazo.
        Dawka tyroksyny jest na właściwym poziomie.

Powodzenia.

Tess
        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 01.06.10, 08:17
          smileHashi dzieki ponownie smile
          Co do samopoczucia to ok, tylko mam cały czas te kłucia w sercu i
          nie wiem od czego, myslisz ze dawka nie jest za duża? FT4 juz mam na
          poziomie 80 % i pewnie bedzie jeszcze rosło !w zeszłym miesiacu
          miałam zaledwie 40 % a brałam 100 ???
          Zelaza nie biore, ale mam zamiar kupic żelazo Olimpu takie bez
          recepty ??
          • hashi-tess Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 01.06.10, 09:32
            magda202_0 napisała:

> smileHashi dzieki ponownie smile
            > Co do samopoczucia to ok, tylko mam cały czas te kłucia w sercu i
            > nie wiem od czego,

to pewnie z braku ferrytyny, objaw anemii.
            Proponuję abyś zażywała magnez, on wyciszy
            te nieprzyjemne uczucie.

myslisz ze dawka nie jest za duża? FT4 juz mam na
            > poziomie 80 %

to jest super poziom.

>i pewnie bedzie jeszcze rosło !w zeszłym miesiacu
            > miałam zaledwie 40 % a brałam 100 ???

Z mojej wiedzy i praktyki na własnej skórze
            nie będzie rosło bo to jest dla Ciebie
            optymalna dawka co potw. samopoczuciem
            oprócz kłucia serca, ale napisałam dlaczego tak się
            dzieje.
            Jeśli się niepokoisz tym poziomem,
            to po kilku tyg. powtórz badanie FT4 i 3.
            Będziesz wtedy pewna dawki na sicher.

> Zelaza nie biore, ale mam zamiar kupic żelazo Olimpu takie bez
            > recepty ??

Spróbuj poszukać apteki, która sprzeda Ci
            sorbifer dulures. Żelazo z olimpu nie daje
            spektakularnej poprawy poziomu ferrytyny.
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 10.06.10, 15:22
      Napiszę dziewczyny ku przestrodze dla Was, byłam wczoraj u lekarza
      w MEDICOVER dr. Maciej Jędrzejewski który po 10 min wizyty
      stwierdził że nie ma już czasu i musze opuścic jego gabinet !!!!
      Tak najnormalniej w świecie kazal mi wyjść, normalnie szok
      przezyłam, oczywiście badan zero , dobrze że dal chociaż receptę!!
      To już chyba 6 czy 7 endo który jest lekarzem a nia ma ochoty na
      leczenie pacjentów !
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 14.06.10, 14:19
      Hashii nie byłam u kierownika, nie chiałam już sobie robić
      dodatkowego kłopotu tym bardziej ze mam pakiet w tej klinice ale
      skargę napisałam smile

Mam do Was dziewczyny też inne pytania:
      jak długo przy moich uregulowanych chormonach tarczycy moge starć
      sie o ciążę ?
      robiłyście jeszcze inne przeciwciał oprocz tarczycy jak sie
      starałyście ?
      jakie jeszcze badania powinnam wykonać,macie jakies sugestie ?

Będę Wam wdziecza za odpowiedzi , Tobie Hashi dziękuję z całego
      serca, bo pewnie dalej bym była na dawce 25 smile i z nieuregulowanymi
      hormonami smile
    • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 22.06.10, 08:53
      Kochane kobitki mam do was pare pytan i licze że mi pomożecie.
      Mianowicie
      -lecze sie już przeszło rok aktualne wyniki jak wyżej , chormony na
      poziomie 80 % jak długo mam sie starac o ciążę, kiedy uznać że coś
      jest nie tak i udac się po pomoc ?
      reszta badan wygląda ok, progesteron prolaktyna,nie badałam insuliny
      myslicie że powinnam ???
      -co radzicie jeszcze zrobić - tzn jakie badania robiłą Hashimotki
      przed ciążą ?>

Bardzo prosze o odpowiedz,
      • jasmin76 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 14.07.10, 09:24
        magda202_0 ja intensywnie starałam się o ciążę przez półtora roku po
        wyrównaniu hormonów tarczycy,ginekolog faszerował mnie dufastonem,
        clastybelgytem i cholernie drogimi zastrzykami na owulację wreszcie
        rozłożył ręce i stwierdził, że muszę iść do szpitala na laparoskopię
        bo muszę mieć zatkane jajowody. Odstawiłam wszystkie leki hormonalne
        (oprócz tych na tarczycę). Zabieg był odciągnięty w czasie z racji
        konieczności szczepienia na żółtaczkę. Międzyczasie pogrzebałam
        trochę w internecie i znalazłam ciekawą informację, że przy chorej
        tarczycy może być za gęsty płodny śluz, polecano na to olej z nasion
        wiesiołka i siemię lniane, pomyślałam że spóbuję. Zaszłam w ciążę w
        drugim cyklu po stosowaniu wiesiołka i siemienia. Może to był
        przypadek tego nie wiem ale polecam spróbować napewno nie zaszkodzi
        a może jak raz tobie też się uda.
        Pozdrawiam i życzę szczęścia, wiem co się przeżywa nie mogąc zajść w
        ciążę.
        • magda202_0 Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 19.07.10, 08:35
          Dziękuje ci za opowieść o sobie smile
          Ja już ręce szczerze mówiąc rokładam, biorę od dwóch cykli
          wiesiołek, ale dziś znów dostałam miesiączkę.Szczezrze nie wiem już
          co robić, chormowy mam wyrównane, biore jeszcze bromergon, ale nic z
          tego nie wynika ............ łapię juz powoli doła ........ sad((
          • prisha Re: niepłodność Hashimoto-proszę pomożcie 22.07.10, 17:46
            Magda, starasz się rok, ale dopiero od niedawna masz pięknie uregulowane
            hormony, więc właściwie liczenie powinnaś zacząć od nowasmile Cierpliwości, jak za
            kilka miesięcy nic nie wyjdzie, wtedy pewnie warto zainwestować w dodatkowe
            badania. Monitorowałaś sobie jajeczkowanie? A przede wszystkim postaraj się "nie
            napinać" i nie nakręcać myślą o tym, że nie możesz zajść w ciążę, bo w takim
            stresie będzie bardzo ciężko mimo pięknych hormonów... Ja staram się też już
            prawie rok, ale ciągle mam bałagan w hormonachsad Dam znać na forum jak będę
            miała dobre wiadomości. Powodzenia, głowa do góry!

Pozdrawiam,
            prisha

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka