Dodaj do ulubionych

Niedoczynnośća starania o dzidziusia

22.01.11, 00:21
Wykryto u mnie niedoczynność tarczycy pierwsze (wyniki z listopada)
tsh miłam 5,8 norma 0,230-4,500 ,
FT3 5,57 norma 2,40-6,30,
Ft4 14,29 norma 12,00-22,00.

Wyniki z grudnia
TSH ­ 5,080 mIU/L 0,27 — 4,20
A1 FT4 ¯ 11,65 pmol/l 12,00 — 22,00
A1 P/c antytyreoglobulinowe (ATG) ­ 163,2 U/ml 0,0 — 60,0
A1 Przeciwciała anty TPO (przeciw peroksydazie) ­ 604,4 U/ml 0 — 60

Zrobiłam również usg tarczycy w opisie jest napisane cieśń szer. 0,7 cm
tarczyca o budowie zrazikowej, mieszanej echogeniczności, niejednorodna bez typowych zmian ogniskowych.
wymiary prawy płat 2,0 x 1,8 x 3,9 cm, objętość 7,4 cm sześć.
lewy 2,0 x 1,8 x 3,6 cm, objętość 6,9 cm sześć.

Z tymi wynikami byłam prywatnie u endo i przepisała mi przepisała mi euthyrox N50 i kazała zrobić tylko wynik tsh w lutym. jako że udało mi się zarejestrować do endo na NFZ czy mam jeszcze zrobić FT3, FT4 i TSH?

A to moje wyniki po miesiącu brania euthyrox 50 tsh z 5,8 spadło do 1,71 (norma 0,230-4,500). Mam pytanie czy dalej brać taką samą dawkę jak biorę czy ją zwiększyć.
Zrobiłam też morfologię wyniki w normach, mam nadzieję że namówię lekarza rodzinnego na zbadanie b12 i ferrytyny i zbadam jeszcze prolaktynę. Jakie badania mogę jeszcze zrobić?

AAAAAAAAAAAA.......No i starania dalej bezowocnesad Mam nadzieję że jak się wszystko unormuje to się uda. pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sobisia Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 22.01.11, 19:32
      Moje wyniki są zbliżone do Twoich, tylko mi wyszło dużo więcej przeciwciał antyTPO.
      Też jestem na dawce 50 euthyrox. Powtarzam badania na początku lutego, zobaczymy co wyjdzie.
      My również jesteśmy w trakcie starań i także nadal nic - to już chyba taki urok tej choroby.
      A Twoje samopoczucie jak tam? Lepsze niż przed diagnozą? A jak z cyklem, bo mi się wydłużył o kilka dni a @ jest mniej obfity, wręcz skąpy. Boję się, że te anomalie po hormonach jeszcze bardziej utrudnią mi zajście w ciąże sad A dodatkowo mam powiększone, bolące jajniki i nikt nie wie dlaczego..
      • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 22.01.11, 20:21
        Czuję się tak samo jak przed , jakoś przed diagnozą nie odczuwałam silnych dolegliwości związanych z niedoczynnością no poza spaniem. Teraz to może trochę lepiej. Mi miesiączka skróciła się o kilka dni, miałam przez jakiś czas na początku miesiąca tak na pierwszego a teraz na koniec miesiąca. Krwawienie tak samo trzy - cztery dni. Muszę jeszcze udać się do ginekologa porozmawiać o moich problemach i na badania. Ale z tym czekam na cieplejsze dni.
        • wierka-5 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 22.01.11, 20:56
          >A to moje wyniki po miesiącu brania euthyrox 50 tsh z 5,8 spadło do 1,71 (norma 0,230-4,500). >Mam pytanie czy dalej brać taką samą dawkę jak biorę czy ją zwiększyć.

Nie mogę Ci udzielic pełnej odpowiedzi na to pytanie, bo uważam ze w hashimoto nie można ustalić dawki na podstawie samego TSH. Potrzebne są ft3 i ft4.
          Niestety lekarze często pomijają te badania i trudno jest znależć takiego co na nie patrzy.
          Nie mniej jednak warto poszukać, bo często pomimo dobrego TSH hormony są nisko i to skutkuje brakiem poprawy w samopoczuciu. Często też zdarza się też, że pomimo dobrych hormonów tarczycy (ft4 i FT3) TSH spada dużo poniżej normy. Wiele osób tu piszących tak ma.
          Ustalenie odpowiedniej dawki wcale nie jest proste i czasami trwa nawet rok i więcej.
          Hormony często na początku leczenia ładnie idą do góry, a potem spadają dlatego trzeba często robić badania.
          Oczywiście są rózne stopnie zaawansowania choroby i nie u wszystkich musi tak być.

Nie wiem jaki badania miałaś na mysli u ginekologa, Chciałam jeszcze dodać,że w niedoczynności hormony płciowe mogą wychodzić żle i należy z tym poczekać do ustalenia dawki.
          Organizm musi mieć trochę czasu na naprawę skutków niedoczynności.
          • wierka-5 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 24.01.11, 11:59
            Tu cytat na temat wpływu niedoczynności na hormony płciowe
            NIedoczynnośc może prowadzić do:
            "Zaburzenia miesiączkowania (zwykle krwotok miesiączkowy , bezpłodność , utrata libido) - Zwiększenie stężenia prolaktyny tyreotropiny wtórny do wzrostu hormonu uwalniającego (TRH) prowadzi do zmniejszenia poziomu hormonu luteinizującego (LH) oraz hormon folikulotropowy (FSH) i do zmniejszenia odpowiedzi na uwalniającego gonadotropiny hormonu (GnRH). The result is anovulatory cycles with menstrual irregularities. W wyniku cykli bezowulacyjnych z zaburzeniem miesiączkowania."

Autor: Stephanie Lee L, MD, PhD, stypendystka Towarzystwa Endokrynologii, dyrektor guzków tarczycy i Centrum Onkologii, dyrektor Associate, Sekcji Endokrynologii, Cukrzycy i Żywienia, Boston Medical Center, profesor nadzwyczajny, Wydział Medycyny, Uniwersytet Boston Medycyny
            Coauthor(s): Sylvester Odeke, MD, FACE, Clinical Assistant Professor of Medicine, Division of Endocrinology and Metabolism, The Brody School of Medicine at East Carolina University; Steven B Nagelberg, MD, Clinical Professor, Department of Medicine, Division of Endocrinology and Metabolism, Drexel University College of Medicine Współautor (s): Odeke Sylvester, MD, FACE, Clinical Assistant profesor medycyny, Klinika Endokrynologii i Przemiany Materii, Brody School of Medicine w East Carolina University, B, Nagelberg MD, kliniczny, profesor Wydziału Lekarskiego, Wydziału Steven Endokrynologii i Metabolizm, Drexel University College of Medicine
            • rosteda Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 24.01.11, 22:40
              Aniakwas,
              zeby hormony plciowe doszly do normy podczas leczenia niedoczynnosci tarczycy to potrzeba
              1.Dobrze dobranej dawki Euthyroxu.
              A ty dopiero zaczelas leczenie (nie napisalas daty od kiedy bierzesz Euthyrox a to wazne) miesiac, dwa?
              Po miesiacu nalezy zrobic badania TSH, fT3 i fT4. Ty zrobilas tylko TSH i jestem pewna jak za nastepny miesiac na tej samej dawce wroca objawy niedoczynnosci z powodu za malekj dawki.
              Dawki ostatecznej jeszcze nie masz dobranej i wcale mnie nie dziwi ze masz zaburzenia miesiaczkowania.
              Lekarz zlecil kontrole za pol roku...?

2.Nawet jak sie ma juz ustalona optymalna dawke tyroksyny to i tak potrzeba nastepnych kilku miesiecy aby hormony plciowe wrocily do normy.
            • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 15.02.11, 15:30
              Witajcie dzisiaj byłam u endokrynologa na NFZ powiedziała mi że wyniki które rozbiłam mam dobre że TSH spadło ( do 1,7 z 5,8 po dwóch miesiącach brania euthyrox 50) i że nadal mam brać euthyrox 50 bo to jest początek choroby i nie ma potrzeby zwiększać dawki leku. Następną wizytę mam dopiero na listopad i mam zrobić tsh. Pytałam się czy odpowiednią dawkę leku ustala się na podstawie FT3 i FT4 to mnie zbyła że tsh mam dobre że widać poprawę. Już zaczynam się denerwować że takim podejściem lekarzy że mam badać tsh i to dopiero w listopadzie zajście w ciąże będzie nie możliwe przed 30 a mam 28.

Dziewczyny czy mam dla samej siebie zrobić wyniki z FT3 i Ft4, myślę też o ferrytynie i b12.
              Chociaż morfologię krwi miałam dobrą. Pomóżcie dziewczyny co mam zrobić?
              • aleksandra_01 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 15.02.11, 15:56
                > w ciąże będzie nie możliwe przed 30 a mam 28.

z tego wynika jeden wniosek - sama musisz zająć się swoim zdrowiem,
                sama nauczyć się dobierać dawki i wiedzieć dlaczego tak a nie inaczej.

> ox 50) i że nadal mam brać euthyrox 50 bo to jest początek choroby

w tym kraju bardzo, ale to bardzo rzadko, w prost niezwykle rzadko
                zdarza się, że u kogoś odkryją chorobę Hashimoto w jej początkowym etapie.
                Takie osoby, mają ładne wyniki hormonów, dobrą wielkość tarczycy i jej strukturę,
                mają dobre samopoczucie, a jedynym elementem wskazującym na początek
                tej choroby są przeciwciała.
                Jak ktoś odkrywa swoją chorobę tarczycy, mając już objawy, czyli że
                komórki organizmu od pewnego czasu są pozbawione hormonów tarczycy,
                to nie jest to początek choroby.
                Lekarze patrzący na tsh lubią tak mówić, gdyż zapomnieli już, że to
                ilość hormonów produkowanych przez tarczycę świadczy o jej niedoczynności.
                zresztą nawet patrząc na Twoje początkowe tsh ciężko mówić o początkach choroby.
                Tsh powinno być około 1, ile zatem czasu minęło zanim Twoje tsh wzrosło od 1 do prawie 6?
                kilka miesięcy, lat? spróbuj sobie przypomnieć od kiedy masz objawy niedoczynności.

> Dziewczyny czy mam dla samej siebie zrobić wyniki z FT3 i Ft4, myślę też o ferr
                > ytynie i b12.

jak chcesz szybko dojść do dobrego samopoczucia to musisz sama dla siebie
                robić co 4 - 6 tyg ft3 i ft4 i tak często zmieniać dawki. 50mcg to dawka bardzo
                mała jak dla dorosłej osoby. Popatrz w ulotce ethyroxu ile najczęściej się bierze.
                I musisz pilnować ferrytyny, wit b12 i wit d. Morfologia może być dobra, a anemia
                i tak jest - niestety.

sama musisz zdecydować co robić ze swoim zdrowiem. to jest tylko forum,
                gdzie pacjenci wymieniają się opiniami, ale nikt nie zadecyduje za Ciebie.
                zawsze i wszędzie musisz mieć swój rozum.

a.
              • asiola83 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 18.02.11, 12:18
                aniakwas, dziewczyny dały Ci wiele rad z których ja skorzystałam swojego czasu. Z mojego doświadczenia mogę Ci tylko podpowiedzieć, że warto zrobić badania prolaktyny (ja np. miałam zawyżoną), porozmawiaj z ginekologiem na temat obserwacji cyklu (być może masz bezowulacyjne) i na temat badań hormonów płciowych. Prawdopodobnie jak bedziesz miała ustawione hormony tarczycy, to reszta wróci do normy, ale to pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z comiesięcznym oczekiwaniem na ciążę - bo będziesz wiedziała, czy coś dodatkowo się nie dzieje...Samo tsh to niestety lipa - mi też spadło błyskawicznie po pierwszej dawce leku, a hormony były na bardzo niskim poziomie, ja mam to szczescie ze moj endo patrzy głównie na ft3. W początkowej fazie robiłam badania co 5-6 tygodni zeby monitorować postępy leczenia. I nie martw się, uda Ci się z ciążą na pewno!
    • sanpja Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 21.02.11, 17:04
      aniakwas napisała:

> AAAAAAAAAAAA.......No i starania dalej bezowocnesad Mam nadzieję że jak się wszy
      > stko unormuje to się uda. pozdrawiam

Trochę cierpliwości. Ja leczyłam się już 3 lata, sam euthyrox mi nie wystarczył, trzeba było uregulować tarczycę, niedokrwistość, prolaktyna skakała aż ustabilizowało się wszystko i czekam na dzidzię (chociaż nie planowałam) ale bardzo się ciesze i zarazem boję o nią.
      Co miesiąc mam badać hormony idę w środę po skierowanie wink
      • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 21.03.11, 16:44
        Witajcie kochane.
        Zrobiłam wyniki prywatnie po 3mc brania euthyrox 50.
        TSH 1,790 (norma 0,230-4,500) w styczniu miałam 1,710 ta sama norma
        FT3 4,98 procentowo 27.69% ( norma (3.9 - 7.8)
        FT4 15,49 42.00% (norma (11.5 - 21)

I prolaktyna z 11,34 skoczyła mi do 32,72 norma jest do 30.
        Teraz wiem dlaczego okres spóźnił mi się o 3tygodnie.Do tego przez 1,5 tygodnia miałam niewielki plamienia. Całkiem mi się okres rozjechał a miałam regularny.

Dziewczyny poradźcie mi co mam zrobić zwiększyć dawkę leku, jeżeli tak to o ile.
        Na pewno jeszcze w tym miesiącu idę do ginekologa żeby przepisał mi leki na obniżenie prolaktyny. Bardzo proszę o opinie co mam robić pozdrawiam Ania.
        • wierka-5 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 22.03.11, 08:26
          Może poczekaj jeszcze z tym leczeniem prolaktyny.
          Dopiero zaczęłaś leczyć niedoczynność, nie wiadomo czy dawka jest już wystarczająca.
          Według mnie hormony w hashimoto powinny być w górnym zakresie normy.
          Po wyleczeniu niedoczynności prolaktyna powinna wrócić do normy.
          Czytaj jak najwięcej o swojej chorobie, nie licz tylko na lekarza.
          • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 25.03.11, 21:03
            Dziewczyny jak myślicie czy po takich wynikach mogę podnieść dawkę do 75 euthyrox czy będzie za duża. Wspomnę że pierwsza moja dawka była 50. Proszę napiszcie jak sądzicie. Pozdrawiam Ania.
            • nianiulek_bernard Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 25.03.11, 21:39
              Ja uważam, że spokojnie możeszpodnieśc dawkę. W moim przypadku było tak, że dopiero jak podniosłam sobie dawke do 200 jednostek (oczywiście stopniowo), to w końcu zaszłam w ciążę.
              Trzy cykle przed zaciążeniem brałam też arcydzięgiel chiński na regulację hormonów płciowych.
              • aniuanna Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 25.03.11, 22:51
                Będąc na Twoim miejscu podniosłabym dawkę o 12,5 i po 5 tyg zbadała ft3, ft4. Fajnie że hormony masz "obok siebie" - też bym tak chciałasmile ale mimo wszystko, z tego co mi wiadomo, powinny być one w górnej ćwiartce normy tj.powyżej 60%. Zbadaj koniecznie ferrytyne i b12. Większość z nas ma z tym problem. Ja oba mam na poziomie 10% normy a morfologia wychodzi ok. Powodzenia.
                • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 06.12.11, 21:06
                  Witajcie dziewczyny.
                  Po długiej nie obecności chcę podzielić się dobrą nowiną że test ciążowy robiony w przeddzień Mikołaja wyszedł pozytywny. Może to za sprawą ginekologa który na początku września przepisał mi na podwyższoną prolaktynę luteinę i bromergon. Brałam te leki tak jak kazał od pierwszej miesiączki 17 września. Ostatni okres miałam 22 października i czekałam kiedy będzie w listopadzie a tu niespodzianka smile Jakoś to do tej pory do mnie nie dochodzi.
                  W czwartek idę do ginekologa o potwierdzenie.

Co do tarczycy to cały czas byłam na dawce 50 euthyrox bo jakoś nie miałam czasu zadbać o regularne badania teraz na pewno się poprawię smile

Dzisiaj też byłam u endokrynologa która zwiększyła mi dawkę do 75 i dała skierowanie na wyniki TSH, FT4 i morfologia. Następną wizytę mam na 30 stycznia 2012.
                  Teraz mam pytanie czy ta dawka wystarczy do tego badania? Ostatnie badania robiłam w marcu ( TSH 1,79, FT3 4,98 FT4 15,49). Czy mam teraz jeszcze zrobić badania i następnie te która ona mi zleciła. i Czy jeszcze do tych które ona mi zleciła zrobić samemu FT3?

I jakie jeszcze badania mogę lub muszę zrobić a które nie zleci mi ginekolog na pierwszej wizycie?
                  Przepraszam że tak chaotycznie ale mam obawy przed utratą ciąży, tym bardziej siedzi mi to w głowie ze szwagierka dwa razy donosiła ciąże do 3mc a później okazywało się że zarodek obumarł. No i tego najbardziej się boję że przez tarczycę coś może się stać.
                  Bardzo proszę o odpowiedzi z poradami i dziękuję za nie. Pozdrawiam Ania
                  • agnieszkakrakow Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 10.12.11, 19:03
                    Aniu szczerze 3mam za was kciuki smile I pamiętaj dobre myśli, pozytywne nastawienie, cisza, spokój, relaks najważniejsze.
                    Dbaj o siebie i daj nadzieję nam wszystkim starającym się smile
                  • rosteda Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 15.12.11, 21:59
                    aniakwas napisała:

> Witajcie dziewczyny.
                    > Po długiej nie obecności chcę podzielić się dobrą nowiną że test ciążowy robi
                    > ony w przeddzień Mikołaja wyszedł pozytywny.

Gratuluje!
                    Masz piekny prezent na Mikolaja.

> Może to za sprawą ginekologa który
                    > na początku września przepisał mi na podwyższoną prolaktynę luteinę i bromergo
                    > n. Brałam te leki tak jak

Mysle ze juz je odstawilas (poczytaj ulotke)

> Co do tarczycy to cały czas byłam na dawce 50 euthyrox bo jakoś nie miałam czas
                    > u zadbać o regularne badania teraz na pewno się poprawię smile

To twoje zdrowie i jak sie starasz tak bedziesz miala. Nam nie musisz przyrzekac.

> Dzisiaj też byłam u endokrynologa która zwiększyła mi dawkę do 75 i dała skier
                    > owanie na wyniki TSH, FT4 i morfologia.

To prywatnie warto tez zrobic fT3.

> Następną wizytę mam na 30 stycznia 2012

Troche pozno. Kontrole powinny byc co 4 tygodnie podczas ciazy.

> Teraz mam pytanie czy ta dawka wystarczy do tego badania?

Nie wystarczy.
                    W ciazy badania kontrolne TSH, fT3 i fT4 (bez tabletki przed pobraniem krwi) nalezy wykonywac co 4 tygodnie. Wiec od 6 grudnia do 30 stycznia bedzie to troche wiecej niz 4 tygodnie.
                    To podwyzszenie dawki ktore mialas w grudniu na 75µg wystarczy dla ciebie i rosnacego dziecka tylko na 4 tygodnie.

> Ostatnie badania robi
                    > łam w marcu ( TSH 1,79, FT3 4,98 FT4 15,49).

Bez norm???

>Czy mam teraz jeszcze zrobić badan
                    > ia i następnie te która ona mi zleciła.

Teraz nie bo od zwiekszenia dawki dopiero po 4 tygodniach wiec wypadnie to okolo 4 stycznia.

> i Czy jeszcze do tych które ona mi zlec
                    > iła zrobić samemu FT3?

Tak

> I jakie jeszcze badania mogę lub muszę zrobić a które nie zleci mi ginekolog na
                    > pierwszej wizycie?

Ja nie wiem jakie ci zleci na pierwszej wizycie?

> Przepraszam że tak chaotycznie ale mam obawy przed utratą ciąży, tym bardziej s
                    > iedzi mi to w głowie ze szwagierka dwa razy donosiła ciąże do 3mc a później oka
                    > zywało się że zarodek obumarł. No i tego najbardziej się boję że przez tarczyc
                    > ę coś może się stać.

Jak bedziesz co 4 tygodnie robila badania tarczycowe i odpowiednio do badan zwiekszala dawke to powinno byc dobrze.
                    > Bardzo proszę o odpowiedzi z poradami i dziękuję za nie. Pozdrawiam Ania
                    • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 28.01.12, 15:31
                      Witajcie dziewczyny.
                      Teraz jestem w 4mc ciąży dziecko rozwija się prawidłowo z czego bardzo się cieszę.
                      W poniedziałek idę do endo z nowymi wynikami po dawce 75 którą zwiększyła mi na początku grudnia z dawki 50.
                      I taką dawkę (75) biorę do teraz bo sama boję się zwiększać. Mam nadzieję zw wyniki nie są taki złe. Oto one

TSH 1,460 (norma 0,270-4,200)
                      FT3 3,98 ( norma 3,10-6,80)
                      FT4 14,12 (norma 12,00-22,00)

Czuję się dobrze, i nie miałam na początku ciąży żadnych mdłości, także gdyby nie regularne miesiączki to na pewno nie wiedziałbym że jestem w ciąży. Nawet teściowa dziwi się że jak tak można nie zwracać nie mieć zgagi smile)))

Pozdrawiam
                      • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 03.02.12, 20:05
                        W poniedziałek byłam u lekarza z wynikami z poprzedniego wpisu i Pani dr przepisała mi dodatkowo jodid 200 ( brać 1 po śniadaniu) i vigantoletten 1000 (1 po śniadaniu).
                        Euthyrox 75 mam brać przed 2 tygodnie do piątku i w tym dwa weekendy (sobota, niedziela) euthyrox 100. Później na przemaian 75i 100. Wizytę mam wyznaczoną na 6 marca i zrobić wyniki tsh i jonogram. Napiszczcie dziewczyny co o tym myślicie. pozdrawiam
                        • ennita Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 03.02.12, 20:29
                          witam
                          mam juz synka a od 4 lat staram sie o 2 dziecko, minal rok i nic...3 lata biegalam po lekarzach niby wszysko ok a ciazy nadal nie bylo(i nie ma) dopiero w sierpniu pojechalam do kliniki leczacej bezplodnosc i zdiahnozowano hashimoto moje wyniki to:
                          TSH 2,97 mlU/l (0,27-4,20)
                          Ft3 2,51 pg/ml (2,57-4,43)
                          Ft4 1.3 ng/dl (0.93-1,7)
                          TGA 128 (powyzej 100 dodatni)
                          TPOA 261,4 (powyżej 100 dodatni)

endokrynolog przepisał mi dawke euthoryxu 32,5 po 6 tygodniach zrobiłam badania i wydaje mi sie ze byly gorszesad

TSH 3.3
                          ft3 1.78 pg/mL (2.1-3.8)
                          ft4 0.95 ng/dl (0.82-1.63)
                          prolaktyna 43,6 (4.1-28.9)

po tych wynikach dostałam dawke euthotyhu 75 i czuje sie fatalnie....nie wiem czy to za duza dawka czy poprostu moj organizm musi przywyknac, a co Wy o tym sadzicie? Mam nadzieje kobietki ze kiedys doczekamy sie maluszkówsmile))Prosze o pomoc w informacji bardziej doswiadczone hashimotkismile
                          • aniakwas Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 03.02.12, 20:47
                            Witaj ja nie jestem doświadczona w leczeniu naszej choroby. Mogę tylko stwierdzić że masz podwyższoną prolaktynę mi ginekolog przepisał bromargon i luteinę pod językowo. Nie pamiętam który brałam przez pierwsze 15 dni od pierwszej miesiączki później brałam drugi od 16 do 25 dnia. No i po tym leczeniu zaszłam w ciążę mimo że nie miałam unormowanych hormonów i pewnie do tej pory nie mam, ale na tyle się nie zam jeszcze na tej chorobie. Teraz jestem w 4mc ciąży. Pozdrawiam Ania
                            • ennita Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 03.02.12, 20:58
                              No to gratulujesmilesmile

Ja juz 2 lata temu brałam bromergon i tak prolaktyne miałam przy gornej granicy, a ciazy jak nie bylo tak nie ma. Mialam robine KT glowy i wszystko oki, endokrynolog powiedzil mi ze ta prolaktyna moze byc od hashimoto i jezeli po 6 tygodniach nie spadnie to wlaczy bromergon, po ktorym sie czulam fatalniesad
                        • aleksandra_01 Re: Niedoczynnośća starania o dzidziusia 03.02.12, 23:17
                          moim zdaniem masz za niską dawkę i nie widzę sensu, żeby czekać jeszcze 2 tygodnie.
                          przecież Twoje wyniki nie będą lepsze, tylko gorsze, bo stale zwiększa się zapotrzebowanie
                          na hormony tarczycy w ciąży.

dodatkowo nie wiem po co ten jodid, jeśli "dla dziecka", to chyba jeszcze za wcześnie
                          ono przecież nie ma jeszcze swojej tarczycy i nic z tym jodem nie zrobi, za to Twoich hormonów
                          tarczycy - właśnie teraz - potrzebuje bardzo. Twoja tarczyca też nic z tym jodem nie zrobi,
                          gdyż z racji hashimoto traci swe zdolności łapania jodu i przerabiania go na hormony - w końcu
                          właśnie z tego powodu przyjmujesz gotowe hormony tarczycy w tabletce - i one mają już w sobie
                          związany jod. o czym chyba wszyscy zapominają.
                          może zamiast chemicznego jodu lepiej zjeść rybę? zastanawiałaś się nad tym?

a na koniec dodam, że lekarz, który prowadzi ciążę na podstawie samego tsh
                          jest dla mnie nie poważny, gdyż wiadomo, że w czasie ciąży tsh jest niewiarygodne,
                          zmienione przez hormony ciąży.

a.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka