Dodaj do ulubionych

Polećcie endokrynologa - małopolska

22.12.12, 22:51
Mam zdiagnozowane Hashimoto, jestem po kilku poronieniach. Szukam jakiegoś naprawdę dobrego endokrynologa z małopolski- Kraków, Nowy Sącz, Nowy Targ, Zakopane. Kogoś, kto naprawdę zna się na Hashimoto.
Czy znacie prof. Tomasza Romera? Przyjmuje w Warszawie i w Zakopanem.
Może ktoś inny?
Pomóżcie dziewczyny smile
Obserwuj wątek
  • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 22.12.12, 23:03
   Nie jestem dziewczyną, ale chyba mogę kogoś polecić.
   Chodzę do lek. Katarzyny Tyrawy (specjalista pediatra, endokrynolog). Pracuje w Klinice Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w Nowym Prokocimiu. Przyjmuje też prywatnie w środy w Małopolskim Centrum Medycznym. Mail do niej: ktyrawa@wp.pl. Myślę, że jest ok, fachowa i sympatyczna.

   Strona MCM:
   www.mcm.med.pl/?page_id=207#4
   • bebelu Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 17:42
    Uważam, że to co napisałeś w wątku hashimotka88 o swoim samopoczuciu absolutnie dyskwalifikuje tę lekarkę i ja, wiedząc o tym jak się Ty się czujesz po jej zaleceniach, bym się do niej na pewno nie wybrała.
    Poniżej link do wypowiedzi:
    forum.gazeta.pl/forum/w,24776,141289736,,Prosze_pomozcie_.html?v=2
    • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 18:09
     Chyba nieuważnie przeczytałaś to co napisałem.
     Moje problemy z, nazwijmy to, psychiką ciągną się od wczesnego dzieciństwa. Nie mają nic wspólnego z Hashimoto. No może poza tym, że istnieje pewne prawdopodobieństwo, że Hashimoto zostało przez nie wywołane. Gdy wykryłem Hashimoto 3 lata temu poziom wszystkich hormonów tarczycowych był w normie (TSH bylo lekko podwyższone, USG tarczycy wskazywało na ogniska zapalne). Tak więc nie mogłem mieć żadnych objawów zewnętrznych tej choroby. Natomiast problem z neurotyzmem miałem od zawsze. Nie czuję się tak "po jej zaleceniach" i to co napisałem wcale jej nie dyskwalifikuje. Niepotrzebnie błędnie założyłaś, że te moje objawy psychiczne mają związek z Hashimoto.
     • nebiru Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 18:29
      Co to znaczy że TSH i hormony "miałes w normie"?
      U mnie gdy wykryto hashi TSH było 1,8 (idealna "norma") a od kilkunastu lat natężenie wszystkich objawów niedoczynności (właściwie przypominałam i czułam sie jak zombi). Dopiero po kilku miesiacach suplementacji euthyroxu spadła ze mnie postać "zombi" i wróciłam do świata realnego chociaz inne objawy cielesne niedoczuynnosci miewam nadal (raz większe raz mniejsze a nawet gdty wraca "zombi" to jestem juz tego stanu świadoma).
      Norma w naszej chorobie nic nie znaczy.
      • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 19:34
       > Co to znaczy że TSH i hormony "miałes w normie"?

       T3 i T4 były w normie. TSH było lekko podwyższone (poza górną granicą).

       > U mnie gdy wykryto hashi TSH było 1,8 (idealna "norma") a od kilkunastu lat nat
       > ężenie wszystkich objawów niedoczynności (właściwie przypominałam i czułam sie
       > jak zombi).

       Tego niestety nie rozumiem smile TSH stymuluje tarczycę do produkcji T3 i T4. Jeśli TSH jest podwyższone to oznacza, że tarczyca produkuje za mało T3 i T4. Teoretycznie jeśli TSH jest na dobrym poziomie to również T3 i T4 powinny być w normie. Najwyraźniej mój przypadek jest bardzo łagodny i bywają znacznie bardziej skomplikowane. Nigdy nie miałem objawów niedoczynności tarczycy.
       • nebiru Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 20:28
        Z tego co czytam na forum rzadko która hashimotka ma TSH poza normą. Inteligentni lekarze o tym wiedza i diagnozuja hashi na podstawie badań przeciwciał oraz obrazu USG tartczycy plus objawy niedoczynności. Ci najgłupsi lekarze korzystaja z mocno przestarzałej podręcznikowej "wiedzy" własciwie znęcając sie nad chorymi a z pewnościa wielu wprowadzając do grobu. Ja byłam nad nim. Na szczęście ni8e trafiłam na idiotę tylko na inteligentnego lekarza doświadczonego chirurga, który dodatkow przeprowadza USG różnych organów. Własciwie trafiłam ze zleceniem USG tętnic a on od pierwszego rzutu okiem na mój wygląd domyslił sie co mi jest a potem skierował na odpowiednie badania. Ten człowiek uratował mi zycie. Wiele hashimotek męczy sie przez kilkanascie lat a potem odchodzi nie leczone z pewnoscia umieraja na "zawał", więc sumienia lekarzy nic nie zmaci ...
        • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 21:26
         Kurczę okazuje się, że bardzo mało wiem o Hashimoto. Ale w sumie moja wiedza była wystarczająca jak na mój lekki przypadek. To musi być straszne męczyć się kilkanaście lat przez niedoczynność tarczycy. Aż dziwne, że żaden lekarz wcześniej na to nie wpadł. Bo domyślam się, że szukałaś wcześniej pomocy, aby dowiedzieć się co Ci dolega?
         • beba2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 21:37
          < Kurczę okazuje się, że bardzo mało wiem o Hashimoto >

          To nic, wyobraź sobie, że większość lekarzy wie jeszcze mniej. Stąd często wieloletnie tułaczki chorych i traktowanie ich jak hipochondryków ( co wpędza w jeszcze cięższe stany i kółko się zamyka ).
          Ale teraz, jak już poczytasz to i owo, może się okazać, że twoje stany nerwicowe, to wcale nie odrębne schorzenie. Depresje, nerwice, to jeden z objawów niedoczynności/hashimoto.
          • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 22:22
           > Ale teraz, jak już poczytasz to i owo, może się okazać, że twoje stany nerwicow
           > e, to wcale nie odrębne schorzenie. Depresje, nerwice, to jeden z objawów niedo
           > czynności/hashimoto.

           Neurotyzm mam od zawsze, lekkie Hashimoto wykryte 3 lata temu. Negatywne objawy psychiczne maleją u mnie wraz z upływem czasu. Kiedyś cierpiałem na bardzo mocną fobię społeczną, ale przez pracę nad sobą teraz jest znacznie, znacznie lepiej. Mam wrażenie, że jeszcze trochę wysiłku i definitywnie rozprawię się z neurotyzmem. W moim przypadku Hashimoto to zupełnie inna kwestia.
           • beba2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 23.12.12, 22:32
            Nie istnieje termin medyczny " lekkie hashimoto". Nie wiesz od kiedy je masz. Data postawienia diagnozy nie jest datą powstania choroby.
            Nie chcesz sprawdzić, doczytać czym jest w rzeczywistosci hashimoto - twoja sprawa. Ale nie wmawiaj sobie i nam, że te sprawy się wykluczają. Oczywiście te problemy mogą istnieć niezależnie, ale do tego żeby stwierdzić to z całą pewnością potrzeba naprawdę dobrego lekarza i masy badań.
            Wkleję taki link ( co prawda nie jestem fanką doktora na wielu frontach, ale mozna poczytać o różnych stanowiskach endokrynologów):
            www.endokrynologia.net/tarczyca/problemy-psychiczne-depresja-zm%C4%99czenie-choroby-tarczycy
            • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 00:21
             Oj Beba2, wszystko przekręciłaś!

             > Nie istnieje termin medyczny " lekkie hashimoto".

             Nie twierdzę, że istnieje. Termin ukułem na własny użytek i znaczy mniej więcej "Hashimoto z bardzo łagodnym przebiegiem" wink

             > Nie wiesz od kiedy je masz. D
             > ata postawienia diagnozy nie jest datą powstania choroby.

             Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, poziomy hormonów, USG, objawy, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że wykryłem Hashimoto na bardzo wczesnym etapie. To był zresztą zwykły przypadek. Od dawna niepokoiła mnie moja "grdyka" dość znacznych rozmiarów. Wspomniałem o tym lekarce rodzinnej. Powiedziała, że przesadzam, że wszystko jest ok. Wtedy prywatnie zrobiłem sobie badanie hormonów tarczycowych i akurat wyszło podwyższone TSH i ATPO.

             > Nie chcesz sprawdzić, doczytać czym jest w rzeczywistosci hashimoto - twoja spr
             > awa.

             Gdzie tak napisałem? Poczytam sobie, ale bez paniki i samonakręcania się.

             > Ale nie wmawiaj sobie i nam, że te sprawy się wykluczają.

             Znowu: gdzie tak napisałem? Ciągle podkreślam, że W MOIM PRZYPADKU tych dwóch "dolegliwości" nie należy ze sobą wiązać.

             > Oczywiście te pr
             > oblemy mogą istnieć niezależnie, ale do tego żeby stwierdzić to z całą pewności
             > ą potrzeba naprawdę dobrego lekarza i masy badań.
             > Wkleję taki link ( co prawda nie jestem fanką doktora na wielu frontach, ale mo
             > zna poczytać o różnych stanowiskach endokrynologów):

             No i tu dostarczyłaś mi amunicji przeciwko sobie. Lekarz w artykule argumentuje, że choroby tarczycy i choroby afektywne mogą istnieć jednocześnie, niezależnie od siebie, mimo że część objawów jest identyczna.
             • beba2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 09:41
              >Oczywiście te problemy mogą istnieć niezależnie, ale do tego żeby stwierdzić to z całą pewnością potrzeba naprawdę dobrego lekarza i masy badań<


              To napisałam w powyższym poście - nie nazwałabym tego amunicją. Nie zamierzałam tez atakować ciebie.
              Czy ty czasem nie przekręcasz moich słów ?
              Ok, nie zamierzam się wtrącać, ani podejmować dalszej dyskusji. Skoro twierdzisz z całą pewnoscią, że u ciebie tych chorób NIE NALEŻY mieszać.... ok. Pozdrawiam
              • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 16:20
               Też pozdrawiam i mam nadzieję, że nie jesteśmy na siebie obrażeni i czasami będziemy mogli pogadać wink
               Po prostu chce zachować zdrowy rozsądek i równowagę. Hashimoto nie sprawia mi właściwie żadnych problemów. Natomiast ta druga "dolegliwość" zatruwa mi życie od zawsze.
               • beba2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 25.12.12, 20:25
                Faktycznie są osoby, które przechodzą hashi praktycznie bezobjawowo. Niektórzy do czasu, a niektórzy nie wiążą swoich innych dolegliwości z tą chorobą. Wszyscy tu chcemy sobie pomóc, a nie obrażać kogoś lub się na innych. Warto pobazować na doświadczeniu innych w podobnej sytuacji zdrowotnej, bo można coś przypasować do siebie i zgłębić temat. Zapewniam cię, że jeszcze 3 miesiące temu nie miałam pojęcia i nie uwierzyłabym, ze moich ze 20 dolegliwości to moze być hashi czy niedoczynność. A jednak.
         • muktprega1 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 10:11
          > Kurczę okazuje się, że bardzo mało wiem o Hashimoto

          No właśnie Gwen, my tu sobie "ratujemy życie" i jeżeli wchodzi jakaś nowa osoba z biegu, która zupełnie nie zna problemu, a twierdzi, że
          > Nie sądzę, by to wewnętrzne roztrzęsienie, rozdygotanie miało związek z Hashimoto.
          !!!!!

          > W ogóle wszelkie zmiany dawki powinno się robić pod kontrolą lekarza.

          !!!!! Gdyby każdy z nas był dobrze prowadzony przez endo, ten portal nie miałby racji bytu. Polecam do poczytania wątek pt "Osoby, które długo nie leczyły niedoczynności":
          forum.gazeta.pl/forum/w,24776,132646223,137364386,Re_Osoby_ktore_dlugo_nie_leczyly_niedoczynnosci.html
          > Jeśli TSH masz w normie to choroba Hashimoto tak jakby znikała, jest zniwelowana. Nie powinnaś mieć już żadnych negatywnych objawów tej choroby.
          > Zmienia mi się tylko TSH i wyrównuje się zmieniając dawkę tyroksyny
          > ... Dla mnie tak szybkie zmiany objawów są niepojęte.
          > Nie ma co panikować.

          Ponieważ, jak wspomniałam wyżej, my tu tylko sobie ratujemy życie, a Ty wprowadzasz pewien zamęt - brak podstawowej wiedzy, możesz namącić osobie, która weszła tu szukając dla siebie ratunku, ignorując jej samopoczucie i objawy. Widzisz, uważam, że jeśli wypowiadam się na jakikolwiek temat, najpierw się doszkalam, a potem staję partnerem w dyskusji. Oczywiście wypowiadam swoje poglądy i nie mam na myśli obrażania Ciebie ani kogokolwiek smile
          • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 16:44
           > Ponieważ, jak wspomniałam wyżej, my tu tylko sobie ratujemy życie, a Ty wprowad
           > zasz pewien zamęt - brak podstawowej wiedzy, możesz namącić osobie, która weszł
           > a tu szukając dla siebie ratunku, ignorując jej samopoczucie i objawy.

           Ok, czuję się przywołany do porządku, nie będę już siał zamętu i fermentu. Hashimotce chyba nie zamieszałem za bardzo, bo dziewczyna edukuje się na tym forum od 3 miesięcy i nie sądzę by zbyt poważnie brała słowa takiego świeżaka jak ja wink

           > Widzisz,
           > uważam, że jeśli wypowiadam się na jakikolwiek temat, najpierw się doszkalam,
           > a potem staję partnerem w dyskusji.

           Nie pojawiłem się na tym forum jako ekspert i nie zamierzam nim być, staram się podkreślać, że to co mówię to jest jedynie mój punkt widzenia. Jak się okazuje, bardzo odstający od tego czego doświadcza większość osób na tym forum.

           > Oczywiście wypowiadam swoje poglądy i nie m
           > am na myśli obrażania Ciebie ani kogokolwiek smile

           Spoko. Lepsze to niż zarzucanie mi konszachtów z lekarzami, lub dopatrywanie się kpin z Hashimoto w moich wypowiedziach wink
           Mam nadzieję, że "pies_z_laki2" nie obrazi się na mnie śmiertelnie wink
           • pies_z_laki_2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 25.12.12, 20:50
            Pies się nie obrazi, a już na pewno nieśmiertelnie tongue_out

            Ale...
            ===
            > Nie chcesz sprawdzić, doczytać czym jest w rzeczywistosci hashimoto - twoja sprawa.

            Gdzie tak napisałem? Poczytam sobie, ale bez paniki i samonakręcania się.
            ===

            Czy to jest wytyk - przytyk? Nikt nie sieje tu paniki, a wręcz przeciwnie, staramy się wyciszyć rozhulane emocje, chociaż im większa niewiedza, tym łatwiej o strach i panikowanie właśnie.

            Ale z tym samonakręcaniem to już przegiąłeś. Zostawiam to bez komentarza, wszystko co miałam na temat podejrzeń o hipochondrię czy inne zaburzenia psychiczne (przy braku zainteresowania lekarzy innymi prostszymi opcjami) już tu napisałam, z podawaniem odpowiednich źródeł medycznych włącznie. Zerknij do wątku "To nie od tarczycy"...

            Wymeldowuję się. Howgh!
  • pies_z_laki_2 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 00:30
   Na razie widzę same nowe ksywki polecające lekarzy z imienia i nazwiska, a co więcej z adresem i numerem telefonu włącznie. Jeden z nowych nicków nawet jakby dość kpiąco pisze o Hashimoto, czyżby lekarzem pachniało?

   > Kurczę okazuje się, że bardzo mało wiem o Hashimoto. Ale w sumie moja wiedza była
   > wystarczająca jak na mój lekki przypadek. To musi być straszne męczyć się kilkanaście lat
   > przez niedoczynność tarczycy. Aż dziwne, że żaden lekarz wcześniej na to nie wpadł. Bo
   > domyślam się, że szukałaś wcześniej pomocy, aby dowiedzieć się co Ci dolega?

   Wiesz, przeciętny człowiek, zanim zacznie szukać pomocy w służbie zdrowia, najpierw sam próbuje dać sobie radę z dolegliwościami, nie lata w kolejkę do lekarza przy każdym kichnięciu.... Kiedy zaś dolegliwości dadzą mu do wiwatu, wtedy idzie do lekarza i słyszy, że ma nerwicę, albo zmyśla, zamiast skierowania na badanie hormonów tarczycowych dostaje skierowanie do psychiatry, dietetyczki, albo neurologa czy ortopedy.

   Żaden wcześniej na to nie wpadł, no właśnie, a o czym to świadczy? Poczytaj na forum historie dziewczyn, nawet całkiem niedawno został opisany pewien guru endokrynologiczny, który zamiast zabrać się za leczenie wysokiego tsh (ponad normę) wyśmiał pacjentkę i zamiast tego kazał jej schudnąć. Nie zajął się niesieniem pomocy tylko obraził, zdołował i zapomniał o sprawie. A dziewczyna ma wyniki badań wskazujące na Hashimoto i prawdopodobną insulinooporność, i z tym właśnie do tego guru endokrynologii poszła.

   Myślisz, że skąd się wzięło tylu ludzi na forum? Bo opieka medyczna jest taka dobra? Bo lekarz wszystko wyjaśnił? Bo leczenie tej prostej choroby jest takie łatwe i bezproblemowe? Bo tu są sami hipochondrycy?

   Otóż nie, z samej statystyki wynika, ze odmieńcy na pewno i tu się trafiają, ale znacząca większość to normalni ludzie, którzy mają tylko problem z brakiem / złą diagnozą i szukają tu informacji od podobnych sobie, skoro od lekarzy ich nie uzyskali.

   A co wcześniej nam dolegało? Na forum były już różne ciekawe historie, które w sposób cudowny i niewytłumaczalny (dla endokrynologów) mijały po wdrożeniu suplementacji hormonami tarczycy. Np. przedwczesna menopauza (w wieku lat 25...), skrzywienie kręgosłupa (zlecony rezonans), nerwica albo depresja (zlecone psychotropy), RZS (z jednym jedynym objawem, w dodatku seronegatywne), nowa jednostka chorobowa pt. "taka uroda" przy trzecim z kolei poronieniu itd itp. I wszystko to okazało się być taką lekką i przyjemną ch. Hashimoto...

   Przepraszam za offtop, ale mnie poruszyło...
   • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 01:10
    O kurczę, chyba nieświadomie nadepnąłem komuś na odcisk... wink

    > Jeden z nowych nicków nawet jakby
    > dość kpiąco pisze o Hashimoto, czyżby lekarzem pachniało?

    Oj, takie podejrzenia to sobie wypraszam tongue_out
    Nie wiem też, jakim cudem doszukałeś się kpiny w mojej wypowiedzi? Może lekkie przewrażliwienie? tongue_out

    Nie czytam tego forum. Zawędrowałem tu za Hashimotką88, która wypowiada się też na innym forum i zajrzałem tu z ciekawości. Moje autentyczne zdziwienie wynika z tego, że nie byłem świadomy, że Hashimoto może sprawić tyle problemów i być tak uciążliwe. Sam mam Hashimoto, ale - jak się okazuje - o bardzo łagodnym przebiegu. Hormony wyrównane 3 lata temu, regularne kontrole, i żadnych problemów. Jedyne o czym muszę pamiętać codziennie to zażycie tabletki - i o Hashimoto mogę zapomnieć.
    Tak więc w sumie nie wiem co Cię tak wzburzyło. Moja nieświadomość? Moje zdziwienie? Tak, dziwię się, bo wychodzi na to, że miałem duże szczęście trafić od razu na osobę kompetentną, która wyrównała mi hormony i bez zbędnego zagłębiania się w różne niuanse i bez straszenia prowadzi mnie z powodzeniem od 3 lat i wszystko gra. Nie znaczy to, że bagatelizuję problemy ludzi, którzy mieli mniej szczęścia do lekarzy, a i przebieg choroby mają znacznie cięższy.
    • nebiru Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 08:03
     Ciekawe masz to hashimoto skoro nie masz rzutów choroby typu "grypa", sezonowego pogorsszenia swojego stanu (bóle kończyn, kolan, depresje, pękająca skóra, problemy z uszami, itd, itp.
     Na Twoim miejscu sprawdziłabym czy Ty rzeczywiscie masz hashimoto czy tylko lekka niedoczynnośc. Przeciez skoro nie stosujesz żadnej diety, to nawet spożywane przez Ciebie produkty powinny ci znacząco pogarszac samopoczucie.
     Jak mni8e diagnozowano?
     A no ciągłe zmęczenie i brak energii ("Pani jest otyła i powinna schudnąc, to dlatego Pani sie tak źle czuje)
     Próba opisania innych objawów... "może Pani dam cos na uspokojenie"?
     Niska temperatura 34 stopnie (przy przeziębieniu, katarze itd) ...o jak widac nie jest pani chora L4 sie nie nalezy
     Opis że ogólnie xle się czuję..."Pani sobie wmawia różne choroby"
     Gdy mi sie nasilał raz jeden objaw a raz drugi..."Pani wymyśla bo ostatnio bolało Pania kolano a teraz się skarży na skóre .."
     O tym że pękająca i swedząca skóra, bolace kolano (jak na złośc dla lekarza tylko jedno a 2 by mu tak ładnie do otyłosci pasowały), krwotoczne miesiączki, itd, itp to objaw tej samej choroby ja nie wpadłam a lekarz tez nie miał pojęcia ...
     Oczywiście wszystkie te "diagnozy" słyszałam na róznych wizytach a nie na jednej.
     Na jednej lekarz NIE CHCE SŁUCHAĆ o większej ilości objawów. On wymaga jednego, by miał prosta diagnoże a choremu sie wydaje że rzeczywiście chyba jest hipochondrykiem
     Oto polska słuzba zdrowia
     • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 17:40
      > Ciekawe masz to hashimoto skoro nie masz rzutów choroby typu "grypa", sezonoweg
      > o pogorsszenia swojego stanu (bóle kończyn, kolan, depresje, pękająca skóra, pr
      > oblemy z uszami, itd, itp.
      > Na Twoim miejscu sprawdziłabym czy Ty rzeczywiscie masz hashimoto czy tylko lek
      > ka niedoczynnośc. Przeciez skoro nie stosujesz żadnej diety, to nawet spożywane
      > przez Ciebie produkty powinny ci znacząco pogarszac samopoczucie.

      TSH na początku miałem 6,58 (zakres 0,27-4,2). F3 i F4 w normie. ATPO waha mi się w granicach 111-150. Podobno niektórzy mają nawet kilka tysięcy, więc mój wynik jest bardzo mały. Obraz USG tarczycy wskazuje na Hashimoto (ogniska zapalne), ale przez 3 lata nie nastąpiło pogorszenie.

      Mówią, że to Hashimoto, więc im wierzę (niesłusznie?) suspicious

      Mam też mały problem ze stawami, ale mnie nie bolą. Tzn. mam uczucie jakby w stawach brakowało mazi stawowej. Czasami czuję jakby kości ocierały się o siebie i tak jakby "przeskakiwały" w stawach. Nie jest to przyjemne uczucie. Robiłem sobie wiele badań na to, ale nic nie wyszło niepokojącego. Nie wyszło też Reumatoidalne Zapalenie Stawów, które często występuje razem z Hashimoto (też jest chorobą autoimmunologiczną). Zrzucam to na karb moich problemów z psychiką i dużego napięcia psychicznego, bo takie też mogą być przyczyny problemów ze stawami. Lekarka powiedziała, że to być może są początki choroby zwyrodnieniowej stawów, ale w to akurat nie wierzę, bo problemy ze stawami pojawiły mi się nagle (dosłownie w ciągu jednego tygodnia), a choroby zwyrodnieniowe stawów rozwijają się w dłuższej perspektywie i raczej postępują powoli.

      Nie wiem jakie ewentualnie produkty mogą pogarszać moje samopoczucie. Będę musiał poczytać... No chyba, że podrzucisz parę przykładów suspicious

      > Jak mni8e diagnozowano?

      No to miałaś drogę przez mękę i jeśli jeszcze to trwało kilkanaście lat to naprawdę współczuję. Też nie wiem kiedy dowiedziałbym się o moim Hashimoto, gdybym sam nie zrobił sobie badań...

      > Oto polska słuzba zdrowia

      Dlatego zrezygnowałem z wszelkiej psychoterapii, bo odsyłano mnie od jednego terapeuty do drugiego. Chętni do przepisywania psychotropów byli wszyscy, ale pomęczyć się trochę z moimi problemami to już nie bardzo. Dlatego muszę sobie radzić sam. I w sumie nieźle mi idzie, bo na przestrzeni paru lat zrobiłem ogromne postępy.
      • muktprega1 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 25.12.12, 10:49
       > Chętni do przepisywania psychotropów byli wszyscy, ale pomęczyć się trochę z moimi problemami to już nie bardzo. Dlatego muszę sobie radzić sam. I w sumie nieźle mi idzie, bo na przestrzeni paru lat zrobiłem ogromne postępy.

       No to gratuluję postępów smile
       Ja również mam za sobą traumy z dzieciństwa i młodości, ale nic mnie tak nie zmieniło i wyciszyło, jak głębokie przebaczenie, które było dla mnie jak katharsis
       • gwen75 Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 25.12.12, 16:26
        > Ja również mam za sobą traumy z dzieciństwa i młodości, ale nic mnie tak nie zm
        > ieniło i wyciszyło, jak głębokie przebaczenie, które było dla mnie jak katharsi
        > s

        Fajnie, że Ci pomogło. Wiem, że przebaczenie jest ważne.
        Ale nie zawsze jest skuteczne. Przebaczenie to tylko część terapii. Przebaczeniem nie załatwi się poważniejszych problemów. Piszę oczywiście o sobie.
  • rrita Re: Polećcie endokrynologa - małopolska 24.12.12, 07:29
   Ja ostatnio usłyszałam od pani doktor diagnosty USG, że "nie ma młodych endokrynologów", tzn. żeby znaleźć dobrego lekarza, trzeba szukać takiego "starszej daty" - i coś w tym jest, trzy młode panie endo nie znalazły związku między moimi objawami a tarczycą (bo TSH w normie) mimo kilkukrotnie przekroczonych aTG i malejącej tarczycy, dopiero internista z wieloletnią praktyką w leczeniu chorób tarczycy zalecił leczenie...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka