Dodaj do ulubionych

Marzy mi się taki wątek

16.05.14, 08:52
w którym byłoby wszystko "poukładane", by informacji nie trzeba było "wydłubywać" z przeróżnych wątków - wszak wszystkich przeczytać nie sposóbsmile Wątki przyszpilone są oczywiście skarbnicą wiedzy, ale nie jest to wiedza przekazana "w pigułce". Nie wiadomo który wątek konkretnej osoby dotyczy (z jakimi dolegliwościami). Dla mnie - nowicjuszki to istny kociołek informacyjny, który głowy się nie trzyma.

Jaki składnik czy witamina jest odpowiedzialna za jaki symptom w samopoczuciu.
Ciągle mi się myli co z czym łączyć, a z czym nie łączyć, co się z czym lepiej wchłania, a z czym się łączyć nie powinno.

O badaniach - które konieczne (wiem, że trójkę, ale czy tylko?), a które trzeba zrobić przy jakich dolegliwościach.

Jestem dodatkowo ciekawa czy te wszystkie badania (na witaminy itp.) robicie prywatnie czy Wam lekarz je zleca? Mi zleca tylko tsh. No, a przecież te badania trzeba powtarzać! Finansowo jest to nie do przeskoczenia wszak.
Obserwuj wątek
    • pindzia.lindzia Re: Marzy mi się taki wątek 16.05.14, 20:18
      Żeby to było takie proste smile Każda z nas ma inną wiedzę i nabywa doświadczeń, co najwyżej możemy to jakoś poskładać. Od siebie mogę dodać:
      -na irytację (syndrom kibola wink), słabość i zawroty głowy - zbadać ferrytynę i jeśli jest poniżej połowy normy to suplementować jakimś porządnym środkiem, która ma co najmniej 50mg czystego żelaza w jednej tabletce (a tabletek tych można brać kilka)
      -żelaza, magnezu, wapnia i cynku brać wcześniej niż po 4 godzinach od wzięcia hormonu tarczycy, chyba że nie ma wyjścia
      -magnez i wapń brać jak najdalej od siebie
      -magnez i żelazo brać jak najdalej od siebie
      -cynk brać samotnie, najlepiej godzinę w górę i dół od czegokolwiek
      -D3 z czymś tłustym np. Omega-3
      -na początku zbadać TSH, FT3, FT4, ferrytynę, B12 i D3, napisać wyniki na forum do interpretacji
      -jeśli się suplementujemy to przed ponownym badaniem trzeba odstawić suplement na dwa tygodnie, możemy tak sprawdzać co miesiąc-dwa, w zależności od tempa postępów
      -kontrolnie myślę, że tak co pół roku te witaminy, trójkę co miesiąc-6 tygodni
      -a za wszystkie te badanie trzeba bulić z własnej kieszeni, chyba że masz paszport Polsatu albo jakiś dobry abonament medyczny (właśnie testuję, czy to się w ogóle opłaca).

Dajecie dalej Motylki!
      • sar-na7 Re: Marzy mi się taki wątek 22.05.14, 09:10
        Super.
        Widzę powoli światło w tunelu....Może za sprawą takich jasnych odpowiedzi doprowadzę sama / tzn bez mojego endokrynologa/ do normalnego funkcjonowania.
        Ja np rano ok 5 zażywam lek i ostatnio po odstawieniu wody z jodem popijam go wodą z mg i wit B sad Już wiem , że tak n ie wolno....
        Wiedziałam, ze mg jest dobry przy Hashimoto, ale nie wiedziałam że spozywanie go po lekach nie jest już takie dobre ...I już wiem jakie badania kontrolne mam teraz zrobić...To było dla mnie ważne bo badania robię prywatnie..
        Dziękismile)
      • glory77 Re: Marzy mi się taki wątek 22.05.14, 22:08
        o, wątek dla mnie smile

> -żelaza, magnezu, wapnia i cynku brać wcześniej niż po 4 godzinach od wzięcia
        > hormonu tarczycy

nie bardzo rozumiem, żelazo wziąć do 4 godzin po hormonie?

Podpowiedzcie, jak to wszystko ogarnąć. Córka, lat 9, dostaje hormon zaraz po przebudzeniu czyli o 6.30. Śniadanie je w szkole, na świetlicy przed pierwszą lekcją. Kolejny lek mogę podać jej najwcześniej o 13, a często dopiero po 15. Do wzięcia mamy: lek przeciwhistaminowy (klika dni temu zaczęliśmy leczenie, bo nękają ja różne pokrzywki), wit. D3, żelazo.

• pies_z_laki_2 Re: Marzy mi się taki wątek 17.05.14, 15:04
      Bezsenność - szybko i dobrze działa magnez, u mnie to 400mg cytrynianu magnezu dziennie. Nie badałam poziomu we krwi, bo to niemiarodajne. Ew. nadmiar wypływa z moczem.

Na bóle stawów - badanie wit. D3 25oh, przy niedoborze dawki w olejowej formie (kropelki, żelki) i mocy co najmniej 2tys jednostek dziennie. Dawkowanie w szczegółach podane w wątku przyklejonym.

Bóle mięśni - badanie wit. B12. Jeśli poziom za niski, to kupujemy methylokobalaminę w tabletkach podjęzykowych, w kroplach, albo prosimy internistę o kilka zastrzyków.

• ewa2233 Re: Marzy mi się taki wątek 04.06.14, 09:43
      Z ulotki euthyroxu:leki zawierające glin/zobojetniajace/ mogą
      osłabiać działanie lewotyroksyny.Leki zawierajace lewotyroksyne
      należy wiec podawać co najmniej 2 godz. przed podaniem leków
      zawierających glin.To samo dotyczy leków zawierajacych żelazo lub
      węglan wapnia.

Czyli: żelazo, wapń, glin - co najmniej 2 godziny po euthyroksie (lewotyroksynie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka