Dodaj do ulubionych

Ból mięśni kortyzol?

02.02.18, 02:09
Witajcie

Mam nadzieję że ktoś będzie potrafił coś doradzić bo lekarze rozkladają ręce
i ja się badam i leczę własciwie sama...
Czekam na wizyte u endokrynologa i na rezonans stawów biodrowo krzyzowych.

Problem jest taki że 6 mies temu nagle złapał mnie ból w dole pleców.
Pracowałam jako grafik, w ogromnym stresie i presji.
Do tego mnie przewiało, myslalam ze to sprawa na pare dni.
Połozylam sie do łózka w wielkim stresie że zawalam projekty własnie
i po tygodniu leżenia zaczeły mi dretwieć lopadki, jakby sciagnęły mi sie miesnie
w łaopadkach. Na drugi dzien pojawił sie ból miesni taki jakbym sobie je ponaciagała ostro.
Potem to sie zrobiło w całych plecach.
Ledwo sie ruszałam, nie moglam z bolu miesni pleców utrzymac filizanki z kawą.
To trwało pare mieś.
Pomogły nieco leki przeciwzapalne i przeciwbolowe, ból miesni znacznie szedł
Ale nie minął.
To juz 6 mieś!
I nikt nie wie co mi jest.

Poza tym mam ewidentnie problem z tarczyca, puchna mi oczy i buzia.
Problem sie pojawił po duzym stresie zwiazanym z rozwodem 2 lata temu.
TSH zawsze miałam 1,5 a przy rozwodzie skoczyło do 3,7.
Na dzis dzien jak sie troche uspokoiłam jest 2,5.
FT3 FT4 w normie.
Anty TPO znacznie ponad norme i wskazuja na hashimoto.
W USG nie wyszły żadne zmiany w tarczycy.

A może to kwestia stresu kortyzolu i tarczycy?
Nikt mi nie zlecił badania kortyzolu przez te 6 mieś.

Czy ktos z was miał takie bole miesno przy hashimoto?
Ten ból to wrazenie naciagnietych miesni
pieczenie miesni
dretwienie miesni
ból miesni po kazdym wysiłku

Będę wdzięczna za kazda odpowiedź.

Obserwuj wątek
    • laura.phys Re: Ból mięśni kortyzol? 02.02.18, 14:38
      hashimoto,, stres tezyczka, moze tez niedobor b12,
      podaj wyniki z normami hormonow tarczycy
      podaj jesli masz wniki poziomu b12, wit d25oh, wapnia zjonizowanego, magnezu wapnia calkowitego, czy mialas probe tezyczkowa u neurologa?

leczysz hashimoto, suplementujesz hormon? to podstawa

tak, czasem hashi i dodatkami tak boli.
      nadnercza sa zazwyczaj problemem wtornym, a zeby je zbadac musis sprawdzic ile wydzielasz kortyzolu w ciagu doby i czy w dobrym rytmie dobowym.
      • kotka.80 Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 18:42
        Laura bardzo dziękuję za odpowiedź.
        Rzadko siedzę przy laptopie z powodu bólu kregosłupa dlatego odpisuje po czasie.

Na B12 nikt mi badań nie zlecił... a ja już nie mam pieniędzy na to.
        Jak będę u lekarza spytam o to badanie na NFZ.
        O wapniu zjonizowanym nawet nie słyszałam, magnez i potas mam w normie ale za nisko.
        Próby tężyczkowej nie miałam, neurologa mam dopiero na drugą połowę tego roku.
        Endokrynologa na zimę 2018.
        A na prywatnego na razie nie mam.
        Ja mam takie bóle miesni pleców jakbym przeszła chłoste, nie moge długo siedzieć, nie moge chodzić
        nosić zakupów, tzn robię to ale z bólem, czasem łazami w oczach.
        Na pewno po tych 6 mieś bóli mięsni mam juz depresję.

Moje wyniki na tarczycę to:
        TSH 2,490 (2 lata temu było 3,700 ale samo spadło, ponoć to z nerwów)
        FT3 5,10 (norma 3,10-6,80)
        FT4 1,37 (0,93-1,70)
        Tgab- 191,70 (do 115)
        TPO 63,51 (do 34)
          • laura.phys Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 18:56
            Podejrzewam ze masz typowe hashimoto, bo tak to się właśnie objawia No i masz przeciwciała.

Dodam tylko ze ulgę w bólu przyniesie systematyczna suplementacja witaminy d3, magnezu, a czasem i wapn trzeba dodać. Poza tym dieta wyrazie wycisza chorobę, tutaj głównie wykluczenie glutenu i białek mleka daje poprawę.

Ale przede wszystkim trzeba dać wytchnąć tarczycy poprzez leczenie hormonalne, dlatego powinnaś się udać do endo z wynikami i zrobić usg oraz otrzymać leczenie. Oczywiście ustawić sobie schemat suplementacji. Poczytaj forum lektura bardzo pomaga w zrozumieniu o co w tym wszystkim chodzi.
        • hashitess Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 20:20
          kotka.80 napisał(a):

>
          > Moje wyniki na tarczycę to:
          > TSH 2,490 (2 lata temu było 3,700 ale samo spadło, ponoć to z nerwów)
          > FT3 5,10 (norma 3,10-6,80)
          > FT4 1,37 (0,93-1,70)
          > Tgab- 191,70 (do 115)
          > TPO 63,51 (do 34)

te wyniki wyrażnie wskazują na aktywne hashimoto.
          Wizyta u endo powinna odbyć się na cito.
          • kotka.80 Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 21:52
            Dziekuję. Od 2 ginekologów i lekarza pierwszego kontaktu usłyszałam na te wyniki że mam hashimoto skoro TPO tak wysokie
            ale że tarczyca sobie radzi sama, żebym się nie dała wkrecić w hormony bo jak zacznę to już
            trzeba brać i tarczyca sama nie będzie już pracować... No ale oczywiscie pójdę, tylko nie wiem kiedy się dostanę.

• kotka.80 Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 22:08
              Trochę mnie przeraża wizja brania hormonów... ja w ogóle unikam leków.
              Ale ok wiem że tu może to być koniecznie.
              To jednak jak czytam forum to jakis matrix na razie dla mnie, dostajecie jakies dawki, źle sie po nich czujecie
              same sobie zmieniacie. I jeszcze jak nie mogę akurat siedzieć długo to wychodzi na to że mam się wyszkolić
              w temacie... i sama sobie dawkować wg widzy nabytej.
              Oj Boziu... smile
              • kotka.80 Re: Ból mięśni kortyzol? 14.02.18, 22:14
                Ale bardzo dziekuję zaodpowiedzi, to co ja pisze jest wynikiem tego że jestem już sfrustrowana
                zmęczona...
                A czy to prawda że jak sie juz zacznie brac hormony to nie można ich odstawić
                że tarczyca po tym sama już nie będzie chciała pracować?
                Ja nie do końca wierze lekarzom bo każdy mi mówi co innego.
                • agnieszka_ania1975 Re: Ból mięśni kortyzol? 15.02.18, 07:56
                  Hej miałam podobnie, z tym, że część niedoczynność i po hormonach zelżało + suplem. b12
                  Winne (u mnie) okazały się być dodatkowo, zablokowany staw biodrowo-krzyż., skolioza z rotacją i początki dyskopatii L5/S1. Pomogły nieco masaże, ale duuużo mi daje obecnie rehabilitacja - specjalne ćwiczenia PNF itp. zmiana siedzenia i codziennych nawyków - takie poduszki/kliny pod pupę i wyrzucenie fotela - moja praca przed kompem 8 h, a potem dom laptop 3h. Ważny też jest materac dobrany.
                  Mięśnie bolały przez przykurcze częściowo (wymuszona pozycja). Niestety drętwienia i takie prądy wzdłuż kręgosłupa się utrzymują - ale na efekty mam czekać ok. 6 mcy. Ćwiczę od miesiąca - ćwiczenia trzeba dobrać konkretnie pod schorzenie - ja ćwiczyłam "standardowe" z netu i tylko sobie zaszkodziłam sad
                  • kotka.80 Re: Ból mięśni kortyzol? 15.02.18, 17:02
                    Agnieszko a mozesz powiedzieć jakie krzesło/fotel do biurka kupiłaś?
                    I co to za poduszki pod pupę?
                    U mnie na pewno duzy % tego jest z powodu krzesła stołowego na którym siedze
                    Oparcie w nim jest tylko na wysokosci łopatek a k. kędżwiowy napiecty kiedy na nim siedzie
                    własnie tam gdzoe boli....
                    • agnieszka_ania1975 Re: Ból mięśni kortyzol? 16.02.18, 07:37
                      To się nazywa klin do siedzenia - ale najpierw porozmawiaj z ortopedą i fizjoterapeutą - dodatkowo do auta mam poduszkę lędźwiową - może takie coś bardziej by ci pomogło? Ale pogadaj z fachowcami - niektórzy fizjo prowadzą blogi i może ci coś doradzą? Ale nie odkładaj wizyty u orto - ja czekałam i się męczyłam z bólem długo.
                      Tylko jeśli potrzebujesz hormonów, bo z tarczycą cienko to może nie wystarczyć.
                      reumatologia.mp.pl/choroby/141407,zmiany-w-ukladzie-ruchu-w-przebiegu-niedoczynnosci-tarczycy
                      www.forumzdrowia.pl/artykul/choroby-endokrynologiczne-a-dolegliwosci-kostno-stawowe;5728763.html
                • laura.phys Re: Ból mięśni kortyzol? 15.02.18, 12:55
                  twoja tarczyca juz nie pracuje prawidlowo, bo pdala ofiara choroby autoimmunologicznej, choci o to by nie wysiadla tobie reszta organizmu, a poczatki tego siadania wlasnie obserwujesz i ich doswiadczasz, pozniej bedzie gorzej.
                  Receptory hormonu tarczycy znajduja sie w kazdej komorce twojego ciala, i kazda komorka tych hormonow potrzebuje, pozataym uklad hormonalny to naczynia polaczone, wiec zacznie sie sypac , nadnercza, insulina, h. plciowe.
                    • sw.stefan Re: Ból mięśni kortyzol? 16.02.18, 10:14
                      Idź lepiej do b.dobrego fizjoterapeuty, takiego który Cię obada, wzorce ruchowe, postawę i pewnie parę innych rzeczy, unikaj jakiś idiotów którzy proponują masaże czy inne rękoczyny, masz taką prace, że jak z tym nic nie zrobisz to za parę lat się rozsypiesz, człowiek to zwierze które jest stworzone do ruchu a nie siedzeniu na dupie z wysuniętą głową w przód ,
                      co do b12, nie rób badania jak nie masz kasy, kup na necie jakieś małe opakowanie tabletek po 1000mcg i pozażywaj trochę, tego nie da się przedawkować,
                      jakby Ci przyszło do głowy kopic sobie coś z apteki rzędu 10-20mcg to już lepiej kup sobie wodę mineralną, efekt będzie identyczny, czyli zerowy i taniej wyjdzie.
                    • gabriela120 Re: Ból mięśni kortyzol? 30.12.18, 13:39
                      Jesli chodzi o kortyzol.. to zaden lekarz z tego co wiem nie umie sie nim zajac. Sama mam problemy z nadnerczami i sama musialam sie nimi zajac. Po pierwsze jeeli Twoja tarczyca zaczyna niedomagac to stresuje to bardzo nadnercza i zaczynaja one wydzielac wiecej kortyzolu rekonpensujac braki hormonu ft3. Stad moga byc te bole. Zadko kiedy przy zestresowanych nadnerczach levo cos pomoze bo jak wiadomo stres jest przeszkoda wkonwersji z t4 do ft3. Przy zbyt wysokim kortyzolu zamiast ft3 zacznie wytwarzsc sie rft3. To jest skomplikowane i trudne do ogarniecia. Ja bylam juz prawie trupem alebl dzieki grupie wsparcia na fc dochodze do siebie. Najpierw trzeba zrobic salivia cortisol test. Jest to calodobowe badanie na kortyzol. 4 razy dziennie do malego pojemniczka plujesz sline i ,zamrazasz. Taka zamrozona sline wysylasz do laboratorium i tam odsylaja Ci wynik. Absolutnie sama go nie interpretuj. To co jest w normie nie znaczy zejest optymalne. Jesli chcesz wiecej informacji to napisz tutaj a ja Cie pokieruje dalej
    • kot_bambo Re: Ból mięśni kortyzol? 22.02.18, 18:10
      Bardzo zachęcam do przeczytania - Stawowa manifestacja chorób tarczycy
      Lek. med. Małgorzata Przygodzka
      Klinika Reumatologii Instytut Reumatologiczny w Warszawie,do poczytania...
      lu74 09.05.05, może pomóc w diagnostyce.
      Pozdrawiam, ufając, że poczujesz się lepiejsmile

forum.gazeta.pl/forum/w,24776,23660380,23660380,bole_stawow_i_miesni.html?so=1

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka