Dodaj do ulubionych

Przedawkowanie jodu - czy ktoś to miał//leczył??

16.09.20, 06:34
Czy komuś z Was przydarzyła się sytuacja przedawkowania jodu ( leki z zawartością jodu/lub stosowanie płynu "Lugola"), która doprowadziła do nadczynności lub podostrego stanu zapalnego tarczycy ?
Pilnie poszukuję pomocy w tym temacie lub lekarza leczącego powyższy problem.. ( pytanie do forumowych adminek - expertek - czy może znacie podobny przypadek ? ) - z góry dziękuję za wszystkie możliwe podpowiedzi..
Obserwuj wątek
   • triss7 Re: Przedawkowanie jodu - czy ktoś to miał//leczy 22.05.21, 11:11
    Miałam podobnie. Na samym początku jak brałam jod to czułam się super. Moje hormony były na poziomie 70% i to na 1/4 novothyral plus koło 100 T4, potem już na samym eutyroxie. Czułam się super, bo moja konwersja hormonów znowu zaczęła działać 😁 potem po kilku miesiącach wszystko się posypało, hormony się rozjechały w dwie strony a mnie pojawiły się brązowe plamy na ciele. Będę musiała zrobić sobie badania, ale najprawdopodobniej nadmiar jodu zachamował mi konwersję T4 do T3.
   • ken-ya Re: Przedawkowanie jodu - czy ktoś to miał//leczy 08.06.21, 20:38
    czesto piszecie bzdury . zobaczcie co jedza chinczyki ,i ile jodu dostarczaja w jedzeniu dla organizmu. Wszystkie pra stworzenia wyszly z morza na lad . Te ladowe potrzebuja jodu. Te ladowe lekaziki to czesto nie uczciwe hu ,i zeby zarabiac wiecej i wiecej i wiecej produkuja choroby.To nie uczciwe ze strony stworzenia. czlowiek ma muzg czyli swoj komputer i ten powinien czlowieka naprawiac , a nie tam nieuczciwy lekazik. dawno juz na ulicach powinny stac kabiny -taki podreczny doktor co to odpowiada na temat luckiego zdrowia. Bo jak pujdziesz do lekazika co ma sam shizo to ,mamy przechlapane . Lekarz shizo co przepisuje pacjetowi lek po kturym zdychaja sepy w afryce to nie lekarz to morderca.
  • wozny1234 Re: Przedawkowanie jodu - czy ktoś to miał//leczy 02.12.21, 15:58
   Hm hm, ciężko przedawkować jod, bo każdy narząd go potrzebuje. Jeśli tarczyca jest nasycona, to potem jest ona dostarczana do innych narządów np. śluzówka żołądka. A gdy każda komórka nasyci się jodem to potem jest wydalana z moczem (jod rozpuszcza się w wodzie). Dlatego jak się robi badania na jod w moczu to go nie ma.
   W gabinecie Herbasol w Wrocławiu robią badania na niedobory mikro i makro elementów za 100zł. Można zrobić laboratoryjnie ale to koszt 300 zł i sprawdzają tylko jeden pierwiastek.
   • na_jawie2 Re: Przedawkowanie jodu - czy ktoś to miał//leczy 09.04.22, 21:08
    Niestety, wozny1234, wcale nietrudno przedawkować jod - w przypadku osób z autoagresywnym stanem zapalnym tarczycy ( lub jakimkolwiek stanem nierównowagi tarczycy - często utajonym ) - ponieważ tarczyca u takich osób nie reaguje normalnie i zostaje doprowadzona do toksycznego ostrego lub podostrego stanu zapalnego indukowanego jodem. Następują dramatyczne konsekwencje w kierunku huraganowych palpitacji serca ( serce bije jak szalone i z kilkukrotnie większą siłą i "zużywa się" jakbyś non-stop biegł ), drżenia klatki piersiowej i rąk 24h/7, expressowe chudnięcie, skurcze mięśniowe uniemożliwiające chodzenie, zaburzenia metaboliczne, a wreszcie migotanie przedsionków zagrażające życiu i OIOM ( polecam bibliografię takich przypadków opisanych na stronach Polskiego Tow. Endokrynologicznego i lekarzy-endokrynologów ze Szpitala MSWiA w Warszawie i Szpitala Bielańskiego ).
    Co najgorsze, do przedawkowania jodu może dojść u nieświadomego pacjenta podczas zastosowania kontrastów jodowych w np. badaniach takich jak TK, urografia; czy podczas stosowania leków nasercowych - takich jak amiodaron, zawierających jodowany benzofuran. Jod uwolniony z cząsteczki amiodaronu może być przyczyną: niedoczynności tarczycy, nadczynności tarczycy i zapalenia tarczycy.
    Odnośnie Twojego stwierdzenia o badaniu jodu w moczu, to niestety, również jest ignorancją, bo mam za sobą kilka takich badań laboratoryjnych - wszystkie wykazywały wysokie poziomy jodu; co więcej - według stwierdzenia kilku doświadczonych endokrynologów, czas potrzebny na naturalne usunięcie jodu z komórek organizmu to około 1-1.5 roku ( jod kumuluje się nie tylko w wątrobie, mięśniu sercowym i tarczycy ale przede wszystkim w komórkach tłuszczowych organizmu ). Niestety, nawet całkowite usunięcie jodu z organizmu, nie powoduje wyleczenia ostrego stanu zapalnego stanu tarczycy indukowanego jodem, ponieważ nie chodzi tutaj o działanie ilościowe, ale toksyczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka