Dodaj do ulubionych

juz sama nie wiem :-(

05.06.06, 10:05
boli mnie lewe ucho, lewa czesc zuchwy, lewa reka, lewy bark, mam rozpulchnione i bolace dziasla, lewe oke zapuchniete i powiekszone wezly chlonne na szyi po lewej stronie. moja dr powiedziala ze to moze byc przewianie. ale mnie nie mialo gdzie przewiac.
czy takie objawy mozna laczyc z hashimoto?
juz sama nie wiem co mam robic, pzdr, ania
Obserwuj wątek
    • aada1 Re: juz sama nie wiem :-( 05.06.06, 13:17
      Ania, bolace ucho, bark, zuchwa, i ręka...moze iść od hashimoto tzn od jakiś
      niedoborów hormoniku. Zapuchniete oko - zwłaszcza po nocy i powiększone wezły
      chłonne tez można podpisać pod hashi- za duzo masz objawów aby to było "przewianie"
      Dobrze jest zrobic badania. Na pierwszy rzut TSH, FT4, FT3 - czyli nasz
      standartowy panel. Dobrze byłoby dodac morfologie i OB.
      Mozliwe, że wchodzisz w niedoczynność, albo tez masz zle dobrana dawke hormonu.
      Ania spokojnie, nie trać głowy- zrób badania.
      Ada
      • black-orchid Re: juz sama nie wiem :-( 05.06.06, 13:44
        Nie wiem czy to może mieć związek z hashi, bo aż tak sie na tym nie znam.
        Kiedyś spalam z mokra glowa przy otwartym oknie. Na nastepny dzien, mialam wrazenie ze mozg wyplynie mi zaraz uchem (lewym), bolala mnie straszliwie glowa, szyja. Potem przeszlo to na lewe pluco i tak tydzien spedzilam w lozku. Bolalo bardzo, ale przeszlo i nigdy nie wrocilo.
        • iskial Re: juz sama nie wiem :-( 05.06.06, 14:00
          Witam mnie ostatnio bolało prawe ucho promieniowało do żuchwy podstawa szyi
          obojczyk dusiła mnie tarczyca nie umiałam nawet na tej stronie spac jak sie
          skarżyłam lekarzowi to łączyli to z z nerwicą , duszności z sercem a na usg
          tarczycy wyszedł guzek po tej samej stronie co dolegliwości może zrób też usg
          tarczycy.Czyli u mnie nie było to emocjonalne tylko miało uzaadnienie. No jesli
          chodzi o dolegliwości po jednej stronie ciała to haszi chyba ma coś takiego bo
          ja mam np suchy łokieć tylko lewy, noga puchnie mi w kostkach bardziej lewa
          coś jednak w tym jest . Pozdrowienia Roma
    • to-ja-007 Re: juz sama nie wiem :-( 05.06.06, 18:01
      Moze rzeczywiscie Cie przewialo .......? Zalezy jak dlugo Cie boli.

Ja mam bardzo podobne bole - tez po lewej stronie ale bez problemow z okiem czy
      dziaslami.
      U mnie jedna z pryzcyzn sa powiekszone wezly chlonne na szyi i pod/za uchem. Gdy
      one rosna to naciskaja na jakies miesnie a te na nerwy i boli mnie ucho oraz
      odczuwam bol przy ruchu zuchwy.
      Ale oprocz tego mam tez problemy ze stawami zuchwowym i barkowych oraz niestety
      biodrowym. Wszystko po lewej stronie. Badalam sie w kierunku rzs ale jeszcze nic
      nie ma w badaniach. Od lekarza dostawalam na to tzw. niesterydowe leki
      przeciwzapalne np. diclofenak, profenid.

Jak hormony tarczycy sa w normie to przynajmniej te wezly chlonne wracaja do
      "zwyklych" rozmiarow. Co do stawow to nie wiem czy to od Hashimoto. Na pewno
      kiedys mnie nie bolaly - i bole zaczely sie razem z wykryciem Hashimoto. Ale z
      kolei mimo ze od ponad pol roku hormony mam idealnie i generalnie dobrze sie
      czuje - to stawy dalej od czasu do czasu pobolewaja.

pozdr.
      ula
      • ania7364 Re: juz sama nie wiem :-( 05.06.06, 19:52
        dzieki za zaiteresowaniesmile
        problem z takimi bolami mam od dawna, pojawily mi sie z pierwszymi ostrymi zawrotami glowy.i ciagle nawracaly, podobnie jak zawroty glowy. taraz, jak juz wiem , ze mam hashi jakos mi sie to łączy. a teraz to jestem pewna, ze to nie jest przewianie. strasznie wkurzajaca dolegliwosc to hashi. ale mysle, ze jak juz znajde sposoby na te dolegliwosci to bedzie ok.
        no i teraz biore eutyrox N 75, bardzo dobrze czuje sie psychicznie, minely te okropne doly ale z kondycja nadal lichutko. no nic, wiem ze trzeba byc cierpliwym. teraz to chociaz wiem ze bedzie lepiej.
        pozdrawiam cieplutko i zycze zdrowka. ania

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka