Dodaj do ulubionych

znieczulenie u stomatologa

11.04.08, 23:34
przeglądałam archiwum pod kątem znieczuleń i znalazłam info, że przyjmowane
przez nas znieczulenia nie powinny zawierać adrenaliny...nie wiem na ile to
jednostkowe odczucie którejś z koleżanek,a na ile zalecenie od endokrynologa.
Dzisiaj tak w razie czego spytałam stomatologa i stwierdziła, że nic nie wie o
złym wpływie adrenaliny na niedoczynność. Mówiła, że przy sercu i nadciśnieniu
+ nadczynności to może być problem, ale przy niedoczynności niekoniecznie.
Poprzednia dentystka do której chodziłam rok temu również nie widziała
problemu....moja endo nic mi nie wspominała o znieczuleniach więc trochę się
zakręciłam czytając na forum o przeciwwskazaniach!
Oczywiście tak w razie czego wzięłam znieczulenie bez adrenaliny i za chwilę
juz żałowałam bo działało fatalnie!! Było o wiele słabsze ( co mi potwierdziła
później dentystka) i generalnie do bani ....... wiercenie bolało, że szok !!!!
Mam do usunięcia ósemkę + 2 zęby do kanałowego wyleczenie i ogarania mnie
panika na myśl o robieniu tego w słabszym znieczuleniu!!
Orientujecie się co mi grozi przy tym silniejszym z adrenaliną???? Do endo idę
za ponad miesiąc i kompletnie nie wiem co począć....
Czy Wy korzystacie ze słabszego znieczulenia i radzicie sobie z bólem ??
Kurcze, ja chyba jestem jakąś histeryczką?!?!?

A
Obserwuj wątek
    • adraa Re: znieczulenie u stomatologa 12.04.08, 18:01
      Osobiście adrenaliną u stomatologa znieczulana byłam dwukrotnie w przeciągu
      trzech miesięcy, samopoczucie zmianie nie uległo,acz wyniki wskazywały na
      względną euthyreozę.
      Przewczoraj zaś (w wynikach et.c już niedoczynność:/) wykonywali mi z
      konieczności biopsję wycinkową w znieczuleniu Fentanylem (opioidowy lek, ok.100
      silniejszy od morfiny, w chorobach tarczycy należy stosować ww bardzo
      ostrożnie),ciśnienie było bez zmian,(jednakże po wcześniejszym podaniu Atropiny
      i monitorowaniu EKG.)
      Jeśli zdecydujesz się na adrenalinę,lekarz/anestezjolog powinien podać środki
      zapobiegające bradykardii i obserwować akcję serca .
      • bunchy2 Re: znieczulenie u stomatologa 12.04.08, 18:41
        Ja dostałam ostatnio znieczulenie z adrenaliną i to forte ale dentysta po prostu
        dał mi go mniej. Czułam się dobrze a to było jakieś trzy miesiące temu. Jeszcze
        inny (u którego musiałam się konsultować z zębem) również po moim pytaniu o tą
        kwestię powiedział (będąc po jakimś tam sympozjum) że nawet kobietom w ciąży
        zaczyna się podawać znieczulenie z adrenaliną ponieważ jest jej tak mało że w
        porównaniu ze stresem i napięciem jaki wywołuje ból podczas borowania jest to z
        mniejszą szkodą dla pacjenta. Ja osobiście wybiorę znowu to samo znieczulenie
        mimo, ze mam małą wadę serca.
    • anikwaw Re: znieczulenie u stomatologa 14.04.08, 00:23
      Dzięki dziewczyny za info.
      wygląda na to że i tak sporo z nas korzysta ze znieczulenia z adrenaliną. Ja
      chyba tylko do takich się nadaję...ciekawe co ryzykuję?!?!? Domyślam się, że
      moja endo nie będzie znała odp na to pytanie sad
      A
          • rosteda Re: znieczulenie u stomatologa 15.04.08, 00:13
            Ja opisalam jak sama zareagowalam na to znieczulenie (wczesniej nigdy tak nie
            reagowalam przed choroba).
            Pozniej po tej historii czytajac forum niemieckie dowiedzialam sie ze nie ja
            jedna z Hashi tak reaguje i tam tez radza byc ostroznym ze znieczuleniami u
            dentysty.
            Pozdrawiam Rosteda
          • anikwaw Re: znieczulenie u stomatologa 18.04.08, 09:25
            mnie oczywiście boli...to znieczulenie słabiutko na mnie działa!! Ale ja chyba
            jakaś kosmitka jestem sad Moja dentystka się dziwiła bo po pierwsze nie działało
            znieczulenie, po drugie okazało się , że ząb się nie zatruł w ciągu dwoch
            tygodni. Wg niej to moja psychika....nakręcam się tym lękiem przed dentystką i
            wszystko idzie nie tak !!!!!! Jestem załamana i zastanawiam się czy to wina
            stomatologa czy ja faktycznie jestem jakaś "inna" !!
            • malinowymis Re: znieczulenie u stomatologa 18.04.08, 11:04
              to ja mam do wyrwania cztery osemki. i jakie mam wziasc znieczulenie jak prawie wszyscy stosuja z adrenalina. ?

dziwne ze tak mala dawka w zastrzyku wywolala takie skutki uboczne uncertain
              to oni chyba Ci cala strzykawke adrenaliny w dziaslo wstrzykneli uncertain
            • milaemalka Re: znieczulenie u stomatologa 18.04.08, 13:14
              anikwaw napisała:

> mnie oczywiście boli...to znieczulenie słabiutko na mnie działa!! Ale ja chyba
              > jakaś kosmitka jestem sad Moja dentystka się dziwiła bo po pierwsze nie działał
              > Nie jesteś na pewno kosmitką.To kwestia, żeby w odpowiednie miejsce wbić
              igłę.Moja dentystka,podawała mnie za przykład praktykantce,że nie zawsze
              wszystko przebiega jak w ksiązce napisane.Są problemy ,żeby mnie znieczulić,tak
              jakby unerwienie inaczej przebiegało.Nieraz przy malenkiej dziurce ból był
              okropny a nieraz ku zdziwieniu dentysty nie czułam bólu przy naprawdę duzym ubytku.
              > znieczulenie, po drugie okazało się , że ząb się nie zatruł w ciągu dwoch
              > tygodni. Wg niej to moja psychika....nakręcam się tym lękiem przed dentystką i
              > wszystko idzie nie tak !!!!!! Jestem załamana i zastanawiam się czy to wina
              > stomatologa czy ja faktycznie jestem jakaś "inna" !!
              Nie było mojej dentystki i musiałam wyrwac zęba u kogo innego.Koszmar . Nie
              uwierzył ,że czuje pół zęba .Twierdził,że jestem zbyt nerwowa,bo znieczulenie
              na pewno działa.Póżniej w trakcie rwania próbował mnie jeszcze znieczulić ale
              nic to nie dało. Spróbuj moze poszukać innego dentysty powodzenia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka