Dodaj do ulubionych

I ja też jestem załamana.....

26.06.08, 00:19
Mam 32 lata, 2 synów . Jeden ma 8, drugi 2lata. Moja mama ma
nadczynność tarczycy, siostra też ma problemy z tym organem. Jakieś
trzy mieś temu postanowiłam sprawdzić Tsh, wyszło podwyższone, na
granicy normy. Zlecono wykonanie usg-stwierdzono zapalenie tarczycy.
Następnie zlecono pzeciwciała... i stwierdzono Hashimoto.
TSH-4,808 (norma 0,35-4,94)
Anti TPO-871,63 (norma poniżej5,6)
Anti TG-27,8 (norma poniżej 4,11)
usg:
gruczoł tarczowy dwupłatowy,położony typowo, cieśń tarczycy grubość
do 3mm,
Płat prawy-18x22x45mm
Płat lewy 18x15x43mm. Echogeniczność tarczycy nieco obniżona.
Echostruktura niejednorodna, z licznymi, nieregularnymi, zlewającymi
się obszarami hypoechogenicznymi w całym miąższu, ale bez
ewicentnych guzków. Cechy nieco wzmożonego przepływu naczyniowego w
całym miąższu. Okoliczne węzły chonne niepowiększone.

Wskazanie to Euthyrox N 25, po miesiącu zrobiłam zlecone badanie
TSH -3,229 (norma 0,35-4,94)

To już 2 miesiąc brania tego hormonu w takiej dawce i co dalej???
Niestety zmieniliśmy miejsce opieki medycznej i teraz muszę kogoś
znaleźć??? Kogoś dobrego z Luxmedu w Warszawie, może kogoś polecicie?
Moje samopoczucie jest do d..y, albo jestem senna , albo po nocach
nie mogę spać ..dre się na starszego syna..wszystko mnie drażni,
tyję...i mam wszystkiego dość. Mam wrażenie , że prześladuje nas zły
los...chce mi się płakać..widzę wszystko w czarnych barwach....
Dajcie mi kopa..może coś pomoże.
Czy ja nie schudnę???? już nigdy????
Moja lekarka, którą widziałam zresztą raz i drugi by pokazać wynik
po mieś, powiedziała, że czasami są przypadki, że się z tego
wychodzi???? tak??? I o co chodzi w tych procentach??
Pomocy , bardzo Was o nią proszę
Pozdrawiam
M.
Obserwuj wątek
    • milaemalka Re: I ja też jestem załamana..... 26.06.08, 00:59
      Witaj nie załamuj sie tylko poczytaj.Trzeba poznac problem ,żeby umiec sobie
      radzic. Dawka jest za mała,dlatego zle się czujesz Nie licz na lekarza (rzadko
      który endo daje skierowanie a rodzinny w ogóle nie) zrób badanie Ft3 iFt4
      Przeliczymy % Bedziesz tyła jezeli nie dostarczysz odpowiedniej ilości hormonu
      Zrób jak najszybciej badanie i napisz Przypominam najpierw badanie póżniej
      tabletka Osobiście zaczełabym brac wiecej-dołożyłabym cwiartkę na poczatek Pozdawiam
        • achacha uszy do gory! 26.06.08, 09:47
          Po pierwsze zdecydowanie szkoda pieniędzy na badanie FT4 i FT3. Po co to robić,
          skoro po wysokim TSH widać, że masz za małą dawkę leku? Za te pieniądze lepiej
          kup sobie coś fajnego.
          Lekarz z całą pewnością karze podnieść dawkę leku i wtedy stopniowo będzie
          poprawiać się Twoje samopoczucie.
          Nie mogę doradzić Ci w kwestii lekarza, bo nie mieszkam w Warszawie. Najlepiej
          poszukaj takiego, który ma praktykę w szpitalu.
          Pamiętaj, że hashimoto wcale nie jest takie straszne, jak wydaje Ci się na
          pierwszy rzut oka (na forum) smile
          • bunchy2 Re: uszy do gory! 26.06.08, 10:01
            Szkoda pieniędzy...jakbym słyszała mojego poprzedniego lekarza... Ja miałam
            parę razy tsh ok ft4 ok ale czułam się ...... i okazywało się że mam złą
            przemianę bo ft3 było poniżej normy więc sorry ale Twój tekst jest lekko
            chybiony delikatnie mówiąc
            • achacha Re: uszy do gory! 26.06.08, 11:42
              Każdy przypadek jest inny i być może u Ciebie pomimo prawidłowego TSH istniały
              inne problemy.
              Tu wyraźnie widać, że TSH jest zbyt wysokie, a co za tym idzie poziomy FT4 i FT3
              będą niskie, więc lekarz zleci podniesienie dawki leku. Nie ma więc powodu aby
              mnożyć badania i dawać zarobić laboratorium. Naprawdę szkoda pieniędzy.
              • hashi-tess Re: uszy do gory! 26.06.08, 12:14
                zgadza się, każdy przypadek jest inny.
                Tylko ciekawa jestem jak odczyta lekarz
                działanie danej dawki hormonu bez badań,
                z fusów????

Czy to jest dorabianie lab. czy dbanie
                o swoje zdrowie i kieszeń?!
                na początku leczenia i uczenia się swojej tarczycy
                potrzebne/nieodzowne jest badanie poziomów
                hormonów.
                achacha !
                nie wciskaj ciemnoty, że badania te są niepotrzebne.
                Wiem nawet dlaczego tak piszesz,
                bo wizyt u lekarza będzie znacznie mniej?
                o to się martwisz? czy o stan zdrowia hashimotki?
    • luca7.6 Re: I ja też jestem załamana..... 27.06.08, 00:31
      Dzięki za odzew, zrobię te badania najszybciej, spróbuję poprosić o
      to lekarza , zobaczymy co powie . Mam nadzieję pójść do jakiegoś
      endo w lipcu. A teraz? dodać ćwiartkę tabletki ? jak myślicie?Czy
      poczekać? W sobotą jadę nad morze z chłopakami na tydzień i myślę,
      że przestanę trochę wariować na tym punkcie bo od wczoraj myślę o
      tym co tu troszkę poczytałam: wypadających włosach, łysieniu
      plackowatym, bielactwie, wytrzeszczu, problemami z sercem.
      Czy z tą chorobą dożywa się starości??????????
      pozdrawiam
      "wystraszona"wink
        • milaemalka Re: I ja też jestem załamana..... 27.06.08, 09:22
          Witaj zacznij zwiększac dawke.Lekarz rodzinny skierowania nie da.Wyniki
          pokazuja to co było 4-6 tygodni wcześniej .Dlatego robimy badania po takim
          czasie branie tej samej dawki. Słońce pomaga namnazac przeciwciała,co jest dla
          nas niekorzystne.Uważaj na to co jesz.Unikamy jodu np w soli(używam kamienną
          niejodowaną) ale też i kapuście i rybach morskich.Nie chciałabym Cie straszyć
          ale nad morzem troche tego jodu jest.Weż jutro wieksza dawkę Pozdrawiam
              • rosteda Re: I ja też jestem załamana..... 28.06.08, 01:24
                Jedz spokojnie na urlop.
                Juz tutaj kiedys pisalam ze pobyt nad morzem nam nie szkodzi (poszukaj starych
                postow jesli chcesz).
                O wzrastaniu przeciwcial przy naszej chorobie podczas opalania sie tez nigdzie
                nie czytalam.
                Nie wiem skad maja takie informacje inne osoby.
                Pisalam jedynie ze slonce (nadmierne opalanie sie) jest niewskazane u osob z
                bielactwem bo wtedy te biale plamy sa bardziej wyrazne.
                Slonce jest nam potrzebne (oczywiscie w granicach rozsadku) do produkcji witD
                ktory to niedobor tez dosc czesto u nas wystepuje.
                Pozdrawiam i zycze udanego urlopu.
                Rosteda
                • milaemalka Re: I ja też jestem załamana..... 28.06.08, 10:06
                  Witaj Rostedo.Nie byłam nad morzem w trakcie choroby.Dużo osób pisalo,że nic im
                  nie jest nad morzem ale trafiłam też na wypowiedzi o pogorszeniu samopoczucia
                  podczas wyjazdu w niedoczynności (28 marca Hashi-tess i Bunchy 2 )Dlatego
                  napisałam że jest taka możliwość O przeciwciałach też przeczytałam na
                  forum.Ciesze się,że to sprostowałaś Lubię słonce a starałam się go unikać.
                  Pozdrawiam
                  • bunchy2 Re: I ja też jestem załamana..... 28.06.08, 11:09
                    Cześć Milaemalka, może u mnie to były ataki choroby bo wychodzi na to że moja
                    wersja hashimoto to nagły skok tsh a pomiędzy okresy prób ustabilizowania. Byś
                    może akurat wtedy nad morzem miałam taki atak (bardzo źle się wtedy czuję
                    duszności lęki uderzenia gorąca itd) i ja to sobie błędnie połączyłam? Tego
                    niestety nie wie nikt smile
                    • luca7.6 Re: I ja też jestem załamana..... 28.06.08, 11:23
                      Mam jeszcze jedno pytanie - ta choroba została stwierdzona 3 mieś
                      temu ale przecież musiałam na nią wcześniej chorować...zawsze
                      jeździłam nad morze i było ok, opalałam się i nie mam plam. Jedyne
                      co mi bardzo przeszkadzało w ostatnim czasie to były bóle głowy.
                      P[rzerażają mnie te posty o wypadaniu włosów , rzęsów..potem nie
                      śpię i ryczę w poduszkę...
                      Co by było gdybym nie wykryła tej choroby i nie brała
                      hormonów\proszę powiedzcie mi???? może zdążę jeszcze przeczytać bo
                      zaraz wyjeżdżamy
                      Pozdrowionka
                • krycha222 Re: I ja też jestem załamana..... 22.07.08, 14:52
                  Byłam wczoraj u lekarza. Zwrócił uwagę na to, że jestem lekko opalona (dużo
                  pracuję w ogrodzie). Powiedział, że przy tej chorobie nie wolno przebywać na
                  słońcu. Niestety nie zapytałam dlaczego. Nie mam żadnych białych plam.
                  Jest bardzo dobrym endokrynologiem. Opiera się na wynikach FT3.
                    • luca7.6 Re: I ja też jestem załamana..... 24.07.08, 12:08
                      Dziewczyny dostałam witaminę PP 200mg 2tabletki x 3 czy ta dawka
                      jest jakaś duża? Tak pytam się na wszelki wypadek. I czy pokarm w
                      piersiach to wynik wysokiego poziomu prolaktyny? Czekam na
                      miesiączkę ma się pokazać w tym tygodniu, do tej pory nie miałam z
                      nią problemu , była regularna. Ale ból piersi i ten pokarm przy
                      uciśnięciu piersi???
                      • zossia2 Re: I ja też jestem załamana..... 25.07.08, 00:21
                        witaj Luka ponownie,widze,ze mamy podobne problemy.Wydzielina z
                        piersi czesto swiadczy o podwyzszonej prolaktynie,powinnas zbadac
                        poziom tego hormonu,zrob sobie tez badanie z obciazeniem.czesto
                        bowiem podstawowy jest w normie ten drugi nie.Wiele dziewczyn z
                        marna tarczyca ma ten problem.ja kilkalat walcze z tym
                        dziadostwem,moge ci tylko doradzic ;nie mysl o tym,nie naciskaj
                        piersi ,nie staraj sie wyciskac mleka,to poteguje
                        wydzielanie,wiem,ze nie jest to przyjemne.
                        Powinnoustapic w trakcie leczenia tarczycy,jezeli nie ,lekarz
                        zaaplikuje ci odpowiednie leki.
                        Luka jak tam wezly,przestaly bolec?
                        • luca7.6 Re: I ja też jestem załamana..... 25.07.08, 22:37
                          Hej Zossiasmile Ta wydzielina trochę denerwująca jest ale bardziej
                          bolesność, czekam dalej na miesiączkę , może potem trochę to minie?.
                          Lekarka też coś wspominała o ewentualnych lekach, na razie do
                          obserwacji.Węzły już ok, pewnie była to reakcja na infekcję ale mam
                          teraz znowu uczucie takiego ugniatania w gardle...tak jakby mnie
                          ktoś podduszał, czy to tarczyca? pewnie tak.
                          Pozdrawiamsmile
                        • karmen78 wit.PP 25.07.08, 12:05
                          Hej!
                          Ja też mam zalecenie przyjmowania wit.PP 200mg od swojej endo.
                          Przyjmuję 3x1 dziennie.Twoja dawka wydaje mi się spora.
                          Czym twój lekarz uzasadnił konieczność przyjmowania tej wit.?
                          Moja endo zaleciła mi tą wit. na poprawę wyglądu skóry i na lepszą
                          koncentrację.
                          Ciekawa jestem z jakiego powodu Tobie została przepisana taka dawka?
                          Pozdrawiam!
                          • luca7.6 Re: wit.PP 25.07.08, 22:52
                            Karmen tą dawkę mam przyjmować przez 4 tyg a potem przestać.
                            Dlaczego? Na suchą skórę , zaczerwienione, załzawione oczy , mam
                            taką szklankęwink na oczach , nie zawsze ale często . Być może
                            dlatego??? ale nie spytałam się i dopiero potem przemyślałam, że to
                            chyba duża dawka.. Kazała też mi brać selen i magnez , stwierdziła,
                            że muszę swój organizm dowitaminizować bo ostatnio czułam się bardzo
                            słaba...wypluta dosłownie , no i zwiększyła mi też dlatego dawkę
                            hormonu
                            • luca7.6 wyniki 07.08.08, 16:08
                              Zrobiłam wreszcie te badania
                              Po mieś podniesionej dawki 37,5 mg eutyroxu zrobiłam badanie i:

Tsh-3,940 (0,400- 4,000) 98,3%
                              Ft3-2,93 (1,80-4,20) 47,08%
                              Ft4 1,19 (0,80 - 1,90) 35,5 %

Czy mam lekką nadczynność???
                              Przyznam się jeszcze do czegoś- brałam przez 2 mieś eutyrox 25..źle
                              się czułam byłam śpiąca, rozdrażniona, tyłam..poszłam do dr Pliszki -
                              ta stwierdziła, że 25mg to ani nie zaszkodzi ani nie pomoże..a na
                              końcu wizyty jak zapytałam ją jak z tą dawką to powiedziała, że
                              zostajemy. Poczytałam forum i postanowiłam niewiele ale podnieść
                              sobie dawkę na 37,5. Zdobyłam zlecenie na badania , w międzyczasie
                              poszłam do innego lekarza - ona podniosła mi dawkę na 50 mg i po 2
                              mieś mam zrobić znowu badania- w październiku. I teraz wiedząc, że
                              żeby wyniki były wiarygodne musiałam odczekać mieś , żeby zrobić
                              sobie badania więc na 50mg jestem od 2 dni... i co teraz???? Możecie
                              mi powiedzieć czy ta dawka jest ok..czy za duża?? co mam robić???

• luca7.6 Re: wyniki 07.08.08, 16:15
                                Pierwsze Tsh -bez leczenia- 4,808 (0,35-4,94)- 97%
                                Po mieś leczenia etyroxem25 -3,229 (0,35-4,94)- 67%
                                a teraz znowu się powiększyłosad

Ft3 i 4 robiłam pierwszy raz
                              • karmen78 Re: wyniki 08.08.08, 09:30
                                Witaj!
                                Jesteś w niedoczynności - za wysokie TSH, za niskie FT3 i FT4.
                                Przyjmuj cały czas dawę 50mg eutyroxu - nie jest za wysoka przy
                                Twoich wynikach.
                                Po 4-6 tygodniach powtórz badania TSH,FT3 i FT4.
                                Pozdrawiam!
                              • hashi-tess Re: wyniki 08.08.08, 10:54
                                luca7.6 napisała:

> Zrobiłam wreszcie te badania
                                > Po mieś podniesionej dawki 37,5 mg eutyroxu zrobiłam badanie i:
                                >
                                > Tsh-3,940 (0,400- 4,000) 98,3%
                                > Ft3-2,93 (1,80-4,20) 47,08%
                                > Ft4 1,19 (0,80 - 1,90) 35,5 %
                                >
                                > Czy mam lekką nadczynność???

a czujesz się nadczynna????????
                                masz takie objawy?????????

Możecie
                                > mi powiedzieć czy ta dawka jest ok..czy za duża?? co mam robić???
                                >

zostań na tej dawce i po 4 tygodniach ponów badania.
                                • luca7.6 Re: wyniki 08.08.08, 12:40
                                  > Zrobiłam wreszcie te badania
                                  > Po mieś podniesionej dawki 37,5 mg eutyroxu zrobiłam badanie i:
                                  >
                                  > Tsh-3,940 (0,400- 4,000) 98,3%
                                  > Ft3-2,93 (1,80-4,20) 47,08%
                                  > Ft4 1,19 (0,80 - 1,90) 35,5 %
                                  >
                                  > Czy mam lekką nadczynność???

a czujesz się nadczynna????????
                                  masz takie objawy?????????

- nie w zasadzie... czuję się nawet ok, dosyć normalnie, nie jestem
                                  już senna tak jak kiedyś, tyć nie tyje ale nie mogę schudnąć, może
                                  to mój tryb życia...

Możecie
                                  > mi powiedzieć czy ta dawka jest ok..czy za duża?? co mam robić???
                                  >

zostań na tej dawce i po 4 tygodniach ponów badania.

-Tak zrobięsmile
                                  • luca7.6 Re: wyniki 08.08.08, 12:43
                                    Mam tylko dziwne uczucie łykania zbyt dużej ilości tabletek....

Rano hormon, po jakimś czasie amlopin na nadciśnienie bo się na nie
                                    leczę, selen...wit pp x3dziennie.... powinnam pewnie jeszcze magnez
                                    brać...
                                    Czy mój żołądek to wytrzyma???
                                    Hashi powiedz mi proszę
                                    • hashi-tess Re: wyniki 08.08.08, 13:58
                                      wytrzyma na pewno.
                                      dodaj do tego zestawu linomag w kapsułkach
                                      dla wątroby i będzie dobrze.
                                      Ja tak łykam już od dobrych kilku lat
                                      i żołądek mnie nie boli.
                                        • luca7.6 Re: wyniki 01.12.08, 19:59
                                          Bad z października dawka 50mg euthyroxu
                                          Tsh -3,150 (0.400-4.000)
                                          Ft3 -3.15 (1.80-4.20) 56.25%
                                          Ft4 -1.40 (0.80-1.90) 54,5%
                                          Żelazo 179 (60-180)
                                          Ferrytyna 35,10 (5-148) trochę mała?
                                          HDL 42 (minimum 65)
                                          LDL 132 (do 135)
                                          Trójglicerydy 170 (do 150)
                                          • luca7.6 Re: wyniki 01.12.08, 20:13
                                            No i teraz ostatnie badania na dawce 62,5 mg eythyroxu
                                            Tsh- 3,021 (0,35 - 4,940)
                                            Ft3 2,83 (1,71-3,71) 56%
                                            Ft4 1,18 (0,70 - 1,48)61%

I co Wy na to ?? Ft4 bardzo urosło a Ft3 nic się nie zmieniło :roll:
                                            Tsh trochę zmalało ale bardzo mało ...
                                            Czuję się w miarę ok
                                            • luca7.6 Re: wyniki 01.12.08, 20:16
                                              Tylko nie mogę schudnąć... od września bardzo się staram i schudłam
                                              4 kg..teraz stoi i nic się nie da zrobić. To pewnie dlatego, że ft4
                                              większe od ft3? Co robić? Biorę selen
                                            • hashi-tess Re: wyniki 02.12.08, 20:01
                                              luca7.6 napisała:

> No i teraz ostatnie badania na dawce 62,5 mg eythyroxu
                                              > Tsh- 3,021 (0,35 - 4,940)
                                              > Ft3 2,83 (1,71-3,71) 56%
                                              > Ft4 1,18 (0,70 - 1,48)61%
                                              >
                                              > I co Wy na to ?? Ft4 bardzo urosło a Ft3 nic się nie zmieniło :roll:
                                              > Tsh trochę zmalało ale bardzo mało ...
                                              > Czuję się w miarę ok

Teraz musisz jeszcze ociupinkę podnieść dawkę.
                                              Masz jeszcze wysokie TSH.
                                              Ale Twoja droga do zdrowotności jest już
                                              w zasięgu ręki.
                                              Niedługo schudniesz, super.

Pozdrawiam
                                              Tess
                                              • luca7.6 Re: wyniki 04.12.08, 17:29
                                                Dzięki, dzięki , dzięki smile smile smile
                                                Jest więc nadziejasmile
                                                Podwyższyłam na 75mg , we wtorek byłam u lekarza, kazała na razie
                                                mi nic nie podwyższać , tylko zrobić dodatkowe badania insulinę i
                                                glukozę .
                                                Dzięki Hashi Tess za odpowiedźsmile
                                                  • luca7.6 Re: wyniki 10.06.09, 00:06
                                                    No i witajcie w klubie beznadziejnych lekarzy
                                                    Było dobrze a jest do d... Na pytanie o podniesienie dawki pani
                                                    doktor stwierdziła, ze najpierw trzeba schudnąć (brałam meridię i
                                                    schudłam z 5 kg)a nie podnosić dawki .Ostatnio byłam na 75mg
                                                    euthyroxu ale coś dziwnie się czułam, wypadanie włosów , spanie w
                                                    dzień, niechęć do wychodzenia do ludzi , no i ostatnio kg w górę
                                                    zaniepokoiły mnie.
                                                    Wyniki:
                                                    TSH- 6,310 (0,27-4,2)
                                                    FT3- 3,51(2,00-4,40)63%
                                                    FT4- 1,28(0,93-1,70)45,5%
                                                    Podwyższyłam sobie odrobinę dawkę o 18,75 bo jak kiedyś lekarz
                                                    ginekolog kazał mi podnieść od razu do 100 z 75 to myślałam , że
                                                    serce mi się wyrwie z klatki
                                                    Myślę, że powinnam do 100 mg podnieść dawkę i po mieś zrobić znowu
                                                    badania, co o tym myślicie?
                                                    Hashi jeśli bywasz jeszcze to powiedz co powinnam jeszcze brać?
                                                    Selen? Bo miałam z nim przerwę (lekarka tak powiedziała)

a i jeszcze zrobiłam sobie po roku powtórkę z anti tpo i tg
                                                    2008:
                                                    anti tpo- 871,63 (poniżej 5,6)
                                                    anti tg -27,8 (poniżej 4,11)

2009:
                                                    anti tpo-284,2 (poniżej 34)
                                                    anti tg - 614,3 (poniżej 115)
                                                  • hashi-tess Re: wyniki 10.06.09, 08:36
                                                    Witaj!
                                                    Każda zmiana samopoczucia daje sygnał,
                                                    że należy wykonać badania hormonów
                                                    i zmodyfikować dawkę.
                                                    A Twoje wyniki mówią:
                                                    zwiększaj, zwiększaj i
                                                    po 4 tyg. ponów badania,
                                                    aby spr. czy ta nowa dawka jest ok.
                                                    Przybieranie na wadze to też
                                                    objaw niedoczynności.
                                                    Merida zwiększa zapotrzebowanie
                                                    na hormony tarczycy.
                                                    Zamiast niej proponuję abyś
                                                    znalazła dietetyka, który
                                                    pomoże Ci schudnąć.
                                                    Taka pomoc b. pomaga;
                                                    niejedna hashimotka
                                                    dzięki zbilansowanej diecie
                                                    ma duże efekty w gubieniu wagi.

Pzdr

Tess
                                    • olkaw-wa do luca7.6 11.06.09, 14:00
                                      No to masz podobne odczucia do moich. Nie mogę publicznie wiele
                                      pisać, ale pod wpływem leczenia u niej spowodowałam kolizję- na
                                      szczęście niegroźną dla innych, z czego się serdecznie uśmiała.
                                      Zmieniłam lekarza, leki i wszystko wróciło do normy. Od października
                                      ub.r.czuję że mam mózg i żyję normalnie, a co najważniejsze
                                      podejmuję właściwe decyzje za kierownicąsmile
                                      Jesli jesteś zainteresowana to leczę się u p.Kozłowicz i co dla mnie
                                      ważne zawsze jestem wysłuchana i wypytana o stan zdrowia jak również
                                      mogę skonsultować wyniki badań dot.nie tylko tarczycy, również
                                      telefonicznie.
                                      Przyjmuje też w Luxie,chyba na St. Zjednoczonych.
                                      • luca7.6 Re: do luca7.6 12.06.09, 02:13
                                        Olkaw a powiedz jak jest u niej/u niego wink bo nie wiem czy to k/m z
                                        ft3 i4 wypisuje czy też twierdzi, ze nie jest to potrzebne? I czy to
                                        starsza osoba czy młoda?
                                        I wielkie dzięki za namiarysmile
                                        • olkaw-wa Re: do luca7.6 12.06.09, 10:58
                                          To kobieta w średnim wieku, prof. Izabella.
                                          Nie twierdzi że ww badania są niepotrzebne, przeciwnie, ale nie
                                          leczy wszystkich na jedno kopyto, bo każdemu co innego dolega.
                                          Jak tak sobie posłucham i poczytam co niektórzy lekarze wyprawiają z
                                          ludźmi to szczęśliwa jestem że na Nią trafiłam.
                                          • luca7.6 Re: do luca7.6 12.06.09, 12:44
                                            Mam problem bo mam abonament ale on nie przewiduje wizyt p.profesor
                                            chyba, że zostanie zlecona przez innego lekarza endo...a kto mi to
                                            przepisze??????
                                            Ostatecznie zapłacę . Tylko kurcze już płacę co miesiąc ...ech
                                            Ciekawe czy jakiś lekarz endo jest jeszcze godny polecenia z lux
                                            medu
                                            ?
                                            • aga_mama_zosi Re: do luca7.6 15.06.09, 07:47
                                              Ja niestety nie mogę polecić pani Prof. Kozłowicz. Byłam u niej jeden jedyny raz i o ten jeden raz za dużo.
                                              W innym wątku opisałam jak wyglądała wizyta forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=24776&w=90094493&a=90513450

Ja chodzę do dr Elżbiety Kapłon-Osęki ale niestety okazało się, że niektórym pacjentom zleca komplet badań a niektórym tylko TSH i uważa, że wszystkie objawy to na pewno nie przez tarczyce.
                                              Niedawno mój tato był u niej prywatnie (nie w LUX MEDZIE) z badaniami i zdziwiło mnie że zleciła mu zrobienie tylko TSH na następną wizytę. A ja chodzę do niej ponad pół roku i zawsze mi zleca TSH, FT3 i FT4.

Tak naprawdę to też chętnie zmieniłabym lekarza na jakiegoś dobrego.

Pozdrawiam
                                              Agnieszka
                                                • luca7.6 Re: do luca7.6 19.03.10, 19:07
                                                  uuuuuu ale mnie tu nie było...
                                                  Ale żyję jakośwink
                                                  Mam badania
                                                  styczeń
                                                  tsh 1,020 (0,27-4,2)
                                                  FT4 38.96% [ wynik 1.23, norma (0.93 - 1.7)]
                                                  FT3 38.75% [ wynik 2.93, norma (2 - 4.4)]

zaczęłam sama się odchudzać-ćwiczyć i dodałam od 18 lutego Dukana
                                                  po miesiącu diety Dukana:
                                                  marzec
                                                  tsh 0,265 (0,27-4,2)
                                                  FT4 89.00% [ wynik 20.9, norma (12 - 22)]
                                                  FT3 28.92% [ wynik 4.17, norma (3.1 - 6.8)]

łącznie od stycznia schudłam 9 kg

Wyniki mam fatalne jak widać , birę 125mg euthyroxu - dziewczyny
                                                  pomóżcie co robić ... podejrzewam , że zmniejszyć euthyrox

• hashi-tess Re: do luca7.6 20.03.10, 08:40
                                                    luca7.6 napisała:

>
                                                    > łącznie od stycznia schudłam 9 kg
                                                    >
                                                    > Wyniki mam fatalne jak widać , birę 125mg euthyroxu - dziewczyny
                                                    > pomóżcie co robić ... podejrzewam , że zmniejszyć euthyrox
                                                    >

coś mi się zdaje, że dieta pomogła Ci schudnąć,
                                                    ale rozjechały Ci się przez nią hormony.
                                                    Pewnie wpadłaś w anemię.
                                                    Oznacz poziom ferrytyny bo przy jej braku
                                                    nie ma przemiany T4 w T3.
                                                    aaaa... napisz czy bierzesz jeszcze jakieś inne tabl.
                                                  • luca7.6 Re: do luca7.6 21.03.10, 09:03
                                                    Dzięki Hashi za odpowiedź smile
                                                    Biorę euthyrox, selen (lekarka kazała brać po tych pierwszych
                                                    badaniach, żeby T3 podskoczyło)i jeszcze biorę vigor.
                                                    Ale co z tym tsh? powinnam zmniejszyć euthyrox?
                                                  • hashi-tess Re: do luca7.6 21.03.10, 13:10
                                                    przy n/schorzeniu oznaczanie TSH to wyrzucanie pieniędzy.
                                                    Robisz je tylko dla lekarzy, dla siebie oznaczasz FT4 i 3.
                                                    A Obecne Twoje T4 jest ok, gorzej z T3.
                                                    Czy w vigorze nie ma jodu?
                                                    Doczytałam i vigor w swoim składzie ma jod.
                                                    Musisz go odstawić. Wit. bez jodu to m.in. falvit
                                                  • luca7.6 Re: do luca7.6 21.03.10, 21:00
                                                    Hashi wiesz, ze jestem w szoku? Szukałam witamin, które
                                                    mogłabym brać i sprawdzałam, żeby nie było jodu . Na moim pudełku
                                                    nie ma w składzie jodu a w internecie jak wpisałam to jod
                                                    podają ...o co chodzi???. Spróbuję falvit choć pamiętam , ze jak
                                                    byłam w ciąży nie bardzo się dobrze po nim czułam ale spróbujęsmile.
                                                    Myślisz , że to jod mógł spowodować obniżone T3?
                                                    A może selenu brać 200mg? czyli 2 tabletki? Mam monokapseln
                                                  • luca7.6 Re: do luca7.6 21.03.10, 21:41
                                                    Znalazłam mój vigor gold

cytuję:

1 tabletka zawiera: wapń................. 160 mg (wodorofosforan
                                                    wapnia) 20% ZDS, magnez................. 125 mg (tlenek magnezu) 42%
                                                    ZDS, fosfor................. 124 mg (wodorofosforan wapnia) 16% ZDS,
                                                    witamina C................. 60 mg (kwas askorbinowy) 100% ZDS,
                                                    witamina PP................. 18 mg (amid kwasu nikotynowego) 100%
                                                    ZDS, witamina E................. 10 mg (octan alfa-tokoferylu) 100%
                                                    ZDS, cynk................. 10 mg (tlenek cynku) 67% ZDS, kwas
                                                    pantotenowy................. 6 mg (pantotenian wapnia) 100% ZDS,
                                                    żelazo................. 5 mg (siarczan żelazawy) 36% ZDS, witamina
                                                    B6................. 2 mg (chlorowodorek pirydoksyny) 100% ZDS,
                                                    witamina B2................. 1,6 mg (ryboflawina) 100% ZDS, witamina
                                                    B1................. 1,4 mg (monoazotan tiaminy) 100% ZDS,
                                                    mangan................. 1 mg (siarczan manganu),
                                                    miedź................. 1000 mcg (glukonian miedziowy), witamina
                                                    A................. 420 mcg (octan retinylu) 53% ZDS,
                                                    luteina................. 300 mcg kwas foliowy................. 200
                                                    mcg (kwas pteroilomonoglutaminowy) 100% ZDS, selen.................
                                                    60 mcg (selenian sodu), chrom................. 25 mcg (chlorek
                                                    chromu), witamina K................. 25 mcg (fitomenadion), witamina
                                                    D3................. 5 mcg (cholekalcyferol) 100% ZDS, witamina
                                                    B12................. 1 mcg(cyjanokobalamina) 100% ZDS ZDS - %
                                                    realizacji zalecanego dziennego spożycia

dokładnie tak samo mam na pudełku
                                                  • hashi-tess Re: do luca7.6 28.03.10, 17:57
                                                    Zmniejsz euthyrox o 12,5mg z powodu dużej rozpiętości
                                                    hormonów. Ciekawa jestem dlaczego tak spadło Ci FT3.
                                                    1. dieta?
                                                    2. jod, który jest albo nie ma w vigorze?
                                                    Dla mniej ten specyfik jest przekreślony
                                                    skoro nie wiadomo czy w swoim składzie ma jod czy nie.
                                                    3. a może przez dietę wpadłaś w anemię i nie masz
                                                    ferrytyny? Ja bym ją oznaczyła.

Bardzo jestem ciekawa jej poziomu.
                                                  • luca7.6 Re: do luca7.6 30.03.10, 17:19
                                                    Obniżyłam sobie euthyrox o 12,5
                                                    Kupiłam falvit
                                                    Jak będę na najbliższej wizycie u lekarza to zmuszę go do wypisania
                                                    skierowania na ferrytynę, b12 coś jeszcze myślisz, żeby
                                                    sprawdzić?
                                                    Tylko teraz ft3,4 i tsh jest sens robić za miesiąc więc chyba i te o
                                                    których wcześniej mówiłam zrobić razem z nimi?
                                                  • luca7.6 Re: do luca7.6 08.12.10, 21:16
                                                    Hej
                                                    Przytyłam z 4 kg i chyba moje tsh wariuje . Przetłuszczają się strasznie włosy, mam strasznie suchą skórę a na endo trzeba długo czekać , pojutrze idę do lekarza pierwsz. konta wymuszę badania ...zobaczymy co tam będzie .
                                                    Pytanie mam do Was - mam dyskopatię, przepuklinę dostałam rehabilitację pole magnetyczne, prądy u podwieszanie czy pierwsze dwa zabiegi są dla nas bezpieczne????????
                                                  • rosteda Re: do luca7.6 12.12.10, 18:33
                                                    luca7.6 napisała:

> Hej
                                                    > Przytyłam z 4 kg i chyba moje tsh wariuje . Przetłuszczają się strasznie włosy,
                                                    > mam strasznie suchą skórę a na endo trzeba długo czekać , pojutrze idę do leka
                                                    > rza pierwsz. konta wymuszę badania ...zobaczymy co tam będzie .

Nie "chyba tylko raczej na pewno masz nie wporzadku hormony.
                                                    www.telemedicus.pl/content/na-jakie-badanie-mo%C5%BCe-skierowa%C4%87-lekarz-poz
                                                    > Pytanie mam do Was - mam dyskopatię, przepuklinę dostałam rehabilitację pole m
                                                    > agnetyczne, prądy u podwieszanie czy pierwsze dwa zabiegi są dla nas bezpieczne
                                                    > ????????

Ta dyskopatie leczyc nalezy bo z bolem dlugo sie nie wytrzyma.
                                                    Czy dla nas takie zabiegi jak pole magnetyczne i prady sa bezpieczne?
                                                    Tego nie wiem bo o zadnych badaniach na ten temat nie czytalam i nie wiem czy ktos takie przeprowadzal.
                                                    Badanie rezonans magnetyczny tez sie u nas wykonuje i nikt nie stwierdzal do tej pory zeby to dla nas bylo niebezpieczne badanie jesli jest tylko wykonywane bez kontrastu z jodem.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka