Dodaj do ulubionych

Ja już tego nie mogę czytać

07.09.15, 20:57
Otwieram forum: emigranci, otwieram portale informacyjne: emigranci. Otwieram FB: emigranci. Chyba mi z lodówki zaraz wyskoczą.
Obserwuj wątek
    • melancho_lia Re: Ja już tego nie mogę czytać 07.09.15, 21:52
      Ze Złotego pociągu wink
      Ja od dawna nie oglądam i nie czytam wiadomości. Właśnie z powodu takiego zafiksowania na jednym temacie.
      • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 07.09.15, 22:54
        Chodzi o to, że cokolwiek otworzysz głównym tematem są emigranci. Tv nie mam. A otwierając portale informacyjne chciałabym coś więcej ponad to, że serwują nam zewsząd emigrantów. Wystarczająco się ich boję.
        • brysia0 Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 09:48
          Dlaczego się boisz? To są ludzie tacy jak Ty, ja i nasze dzieci. Tylko biedniejsi, często z traumą i potrzebujący pomocy. Wiem, że wśród nich są też cwaniacy , ale czy dlatego mają nas nie obchodzić?
    • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 10:19
      No to kolejny argument przeciwko emigrantom. Nie dosyć, że zabieraja nam prace, socjal, gwałca i zabijaja, to jeszcze powoduja dyskomfort u Andziulca. Normalnie bezczelni, jak oni mogą.
      • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 11:10
        Nie napisałam, żeby nie przyjmować tylko, ze się ich boję.
        • brysia0 Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 11:15
          Nie przesadzaj Dlania smile. Nie o to chodziło Andziulcowi. Ja też nie w temacie "nadmiaru informacji zewsząd", ale naprawdę pytam: dlaczego się boisz? Dużo ludzi mówi, że się boi, ale jak pytam o powód, to nikt nie podaje konkretnego. Ja nie ze złośliwości pytam, tylko chcę się dowiedzieć o przyczynę strachu i czy jest ona konkretna?
          • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 11:20
            Nowe, nieznane, otoczone setkami mitów i plotek - reakcja lękowa jest normalna. Ja w takich wypadkach rzucam się w wir czytania i poznawania bliżej problemu. Pomaga.
          • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 11:33
            Dlańka była szybsza i dobrze Ci wyjaśniła smile
            • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 11:54
              Ja Andziulec miałam taki irracjonalny lęk przed Cyganami - irracjonalny, bo mi nigdy w zyciu nic nie zrobili osobiście, raz mnie dzieci obskoczyły cygańskie, to uciekAłam przezd nimi jakby co najmniej zęby wampirze miały. Bo głowa pełna legend miejskich i stereotypów. Od tego czasu poczytałam, pooglądałam, lęki w miarę oswojonewink
              • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 08.09.15, 17:33
                A przed Cyganami też mam taki sam lęk. I też nie wiem skąd. Robię się bardzo ostrożna jak koło nich przechodzę.
              • magiczna_marta Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 07:25
                Mój lęk nie jest irracjonalny, mam niestety nie miłe doświadczenia z ludźmi tej kultury i nikt mi nie wmówi że oni się zasymilują. Będą grać, stwarzać pozory europejskich a jak tylko trafi się okazja to będą próbowali wprowadzić swoje prawa i obyczaje. Tego się obawiam i jest to dla mnie realne zagrożenie.
                • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 09:41
                  Czyli zakładasz, że Twoje prawa i obyczaje są lepsze i jedyne słuszne, a ich barbarzyńskie? I musza się podporządkować naszym, ekhm, europejskim, obyczajom? wink
                  • magiczna_marta Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 13:42
                    Jak nie masz gdzie mieszkać i ktoś przyjmuje Cię pod swój dach to przestawiasz mu szafki w kuchni i komentujesz jego kurewskie czerwone majtki czy jesteś mu wdzięczna że nie śpisz na ławce w parku?
                    • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 17:04
                      KLękam przed nim, liże buty i bije czołem o ziemie pokłony, że mi łaskawie ustąpił miejsca na SWOJEJ ZIEMI.
                      • magiczna_marta Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 19:58
                        Ja bym starała się po prostu nie wchodzić gospodarzowi w drogę i być jak najmniej uciążliwa. Ale jak wolisz lizać buty to Twój wybór.
                        • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 22:02
                          Ehh przecież to lizanie butów i klękanie to przenośnia, żeby zobrazować wdzięczność za pomoc.
                      • jowita771 Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 21:55
                        Pomiędzy lizaniem butów, a czepianiem się pani domu, że nosi nie takie ubrania, jakie Tobie odpowiadają, jest masa różnych zachowań.
              • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 09.09.15, 22:08
                dlańka sprawdź maila gazetowego plz
    • fajtek_kot to uchodźcy, nie emigranci 08.09.15, 19:40
      Proszę nie brać tego osobiście w żaden sposób.Mnie denerwuje ta dowolność w używaniu słów: chodźcy/emigranci/imigranci.słyszę to i w radiu i w tv,brrrrr
      • andziulec Re: to uchodźcy, nie emigranci 08.09.15, 19:59
        Moja wina, moja wina....gdzie to wino? big_grin
        • fajtek_kot Re: to uchodźcy, nie emigranci 08.09.15, 22:03
          smile
          • andziulec Re: to uchodźcy, nie emigranci 09.09.15, 22:03
            Za dużo się naczytałam, wybacz smile
      • melancho_lia Re: to uchodźcy, nie emigranci 09.09.15, 07:25
        Nie wszyscy są uchodźcami. Denerwuje mnie takie zaklinanie rzeczywistości nazywanie wszystkich z tego tłumu uchodźcami- spora część poszukuje lepszego zycia - we własnych krajach zagrożeni nie są. Tam sa nie tylko Syryjczycy...
        • anetchen2306 Re: to uchodźcy, nie emigranci 13.09.15, 12:04
          Dokladnie.
          Dam przyklad z "zycia".
          Z ostatniego tygodnia.
          Niedaleko mnie, w moim powiatowym zapyzialym, niespelna 4-tysiecznym niemieckim miasteczku, ulokowano dom dla potencjalnych azylantow (bo tak oficjalnie zwac ich trzeba: WSZYSCY ubiegaja sie o azyl). Obecnie przebywa tam prawie 700 osob, tendencja zwyzkowa.
          Owszem, sa wsrod tej grupy uciekinierzy z terenow objeta kleska wojny (domowej). Jednak jest to grupa nieproporcjonalnie niska, wiekszosc mieszkancow to osoby przybyle z Serbii, Kosowa, Albanii, Macedonii ... Sporo osob z Maroka, troche z Erytrei. Ponad polowa (!) nie legitymuje sie ZADNYM dokumentem tozsamosci. Trzeba wierzyc wiec na slowo, ze sa tymi, za ktorych sie podaja.
          Na prawie 700 mieszkancow jest tylko pare dzieci w wieku wczesno szkolnym (6-10 lat).
          Skad mam te dane? Pracuje w szkole, pomagamy w tymze osrodku, dostalismy dane dotyczace liczby dzieci podlegajacych obowiazkowi szkolnemu.
          Od tygodnia w miasteczku grupkami, na kazdym skrzyzowaniu (nie wiem, dlaczego "krzyzowki" ciesza sie u nich tak duzym uznaniem) siedza mlodzi mezczyzni. Srednia wieku 20-25 lat. Kobiety z dzieckiem lub rodziny spacerujacej po miasteczku jeszcze nie widzialam. Widuje wylacznie mlodych mezczyzn.
          Nie mam pojecia, jak Niemcy na dluzsza mete (miesiace, lata) podolaja temu "wyzwaniu".
          Znam osobiscie jedna rodzine z Syrii.
          Mieszkaja w De od ... 3 lat.
          Po dramatycznych przejsciach (starszy syn, 10-latek, podczas ucieczki zagubil sie, odnalazl go PO ROKU w jednym z obozow na terenie Turcji Niemiecki Czerwony Krzyz), posiadaja dokumenty tozsamosci, posiadaja historie udokumentowana przez Czerwony Krzyz ... I statusu azylanta nadal nie maja sad 3 lata i NIC. Ojciec rodziny nadal nie ma pozwolenia na prace.
          Nie wierze wiec w zapewnienia, ze tym ludziom zapewni sie prace, dach nad glowa, przyszlosc. I to w ciagu najblizszych miesiecy! To zwykle oszukiwanie samych siebie i tychze ludzi.
    • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 00:37
      Dlani nie przekonacie. Ona jest dobra dla ludzi. Tyle, że nie bierze pod uwagę jacy to ludzie. A to są ludzie niebezpieczni. Nie na darmo masz zdjęcia i pytanie znajdź kobiety i dzieci. Tam ich nie masmile) Są młode byczki, głoszące swoją - jedynie słuszna religię.
      Ja wiem, że chrześcijanie robili to samo... W średniowieczu... Chyba jednak ludzkość posunęła się na przód.. a oni zostali.....
      • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 00:41
        Aha i ona nie bierze pod uwagę, że Ci ludzie zarażają jej i jej dzieciom. Uważa, że to będzie tak pięknie.. kwiatki kwitną i są sobie imigranci.. to zupełnie tak samo jak z aborcją - jest nakaz utrzymania ciąży nawet z defektami. Uródź - a potem się zobaczy jak będzie..
        • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 09:56
          Wiesz Mandzi, skoro zmyślasz moje słowa, to sama sobie z nimi dyskutuj.

Ale z tym rozwojem chrzescijan od średniowiecza to dałaswink Jakoś ci umkneły kontrreformacja, kolonializm, niewolnictwo, Ku-Klux-Klan (wciąż żywy, własnie w wyd. Czarne wychodzi nowa ksiązka), II wojna światowa i holokaust, Jugosławia i setki ludobojstw w chrzescijańskich częściach światawink I to wszystko w średniowieczu, no patrz ty!
          • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 22:49
            A gdzie napisałam, że tak powiedziałaś?? Napisałam, to co ja uważam o Tobie.. I to było w tonie ironicznym.. hmmm może sarkazm???
            Empatia zatkała Ci mózg.. nie widzisz że oni robią hidżrę? Wiesz co będzie za chwilę? Każdy z nich ściągnie tu 10 osób ze swojej rodziny. Za te 10 lat będę musiała się kanałami przedzierać do śródmieścia.
            Czemu nie gardłujesz za ściągnięciem Polaków z terenów rosyjskich, które kiedyś były polskie. Ja naprawdę nie mam nic przeciw Ukraińcom uciekającym przed wojną. Ale nie życzę sobie, darmozjadów w takiej ilości, którzy tak naprawdę nie uciekają przed wojna i do tego zaprogramowani są na ubranie mnie w hidżab i nawrócenie na swoja wiarę - albo śmierć.
            Oni chcą SOCJALU. Ci, którzy uciekają przed wojną są w obozach uchodźców w Turcji, w Algierii. Tu są młode byczki a kobiety i dzieci to margines. Co zrobili we Włoszech - zgwałcili zbiorowo swoja opiekunkę - nooo zajebiści uchodźcy..
            Bardzo miło ze strony Włoch, Grecji i Niemiec, że maja do Polski pretensje, że tak mało uchodźców przyjmujemy, wyzywają nas od ksenofobów.. tia.. Tylko dzięki temu, że jesteśmy społeczeństwem zamkniętym i do tego nasz socjal jest skromny,nie ma u nas zamachów, nie ma wysadzania metra itp.
            Dla reszty Europy solidarność tak,, ale jak im jest wygodnie.. Jakoś wtedy gdy my ich potrzebowaliśmy solidarność zeszła na drugi plan. I nie mów mi o paczkach za solidarności, bo to nie ta skala. Aha i przyjmowanie imigrantów z kultury europejskiej, to jednak co innego niż przyjmowanie islamistów.
            A to wszystko o czym piszesz - kontrreformacja - to chyba coś Ci się pomyliło, kolonializm mimo wszystko to było setki lat temu, Ku-Klux-Klan - nie pochwalam, ale jednak chyba przesadzasz w porównaniach (szczególnie w Polsce). Co do reszty - wygooglaj sobie ile zginęło chrześcijan z powodu chęci rozlewu krwi u muzułmanów, a ile zginęło muzułmanów.
            Dla mnie sprawa jest prosta albo my, albo oni. Europa jest głupia. Zamiast całe Nato wejść tam i zrównać z ziemia państwo islamskie (celowo małą literą), to zastanawia się co zrobić z uchodźcami, z których 3/4 to emigranci ekonomiczni.
            I jeszcze taka puenta.
            Pamiętasz matkę, z Czeczenii, która straciła dzieci przedzierając się przez zielona granicę? Jej mąż, zdziwiony, że tu trzeba pracować 8 - 16, wyniósł się wraz z rodzina do Szwecji, gdzie będzie sobie żył z socjalu..

Ja mam to w dupie. Ja chcę żyć w kraju w którym się urodziłam i jest w nim coraz lepiej. Wiadomo każdy pomarudzi, ja też, ale państwa zachodnie już przejechały się na swojej tolerancyjności i otwartych granicach.
            Także kochana moja.. tradycyjnie i
            • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 22:51
              Miał być wykrzykniksmile) a nie i.
              • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 22:57
                No i na koniec:
                W oficjalnych dokumentach ONZ pojawiły się już pierwsze analizy dotyczące ostatniej fali uchodźców próbujących dostać się do Europy. Z danych wynika, że aż 75% ludzi, którzy przekraczają granice państw europejskich to mężczyźni. Wśród imigrantów tylko 12% to kobiety, a 13% dzieci. Jak to jest zatem możliwe, że telewizyjne przekazy pokazują prawie wyłącznie rodziny z dziećmi?
                • fajnyrobal Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 12:01
                  Mandziola napisałaś jotka w jotkę co myślę, więc nie muszę się już produkować smile Zapytam się jeszcze tylko czy ktoś weryfikuje tych wszystkich uchodźców czy aby nie są to obywatele tego ich państwa na i? Czy poczekamy aż zaczną wysadzać to i owo? Czy nikt tego nie widzi, że to jest celowe działanie? W tłumie łatwiej się ukryć.
            • fajtek_kot Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 10:55
              Mam bardzo podobne odczucia.zastanawia mnie czemu nato, stany nie rozważają ataku na isis.bo przecież pretekst na pewno o się znajdzie......
              • fajnyrobal Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 12:04
                Stany nie rozważają ataku bo pewne państwo nie ma w tym interesu.
            • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 15:34
              Mandziola, kochana, wiesz, że sie nie dogadamy, dwoma róznymi językami mówimywink Nie wiem, po co przytaczasz tez wszystkie dane, których i tak wszędzie pełno. Jak i danych przeciwnych. Parafrazując znane powiedzenie: powiedz mi, co mam udowodnić, a dane i zdjęcia się znajdą.
              W sumie ta nasz gadanina jest dosyć czcza, bo specjaliści od demografii, ekonomii, a nawet klimatu od wielu lat wieszczą, że tzw. 'rasa biała" za kilkaset lat przestanie istniec, Europa będzie zislamizowana juz za 100 lat (to akurat mnie martwi, jak każda inna dewocja religijna), a nieustająco rosnący przyrost naturalny Azjatów i Afrykańczyków wywoła choroby, katastrofy i problemy których nie jestesmy w stanie przewidzieć. Niezależnie od opinii i poglądów Mandzioli czy dlani, nasza cywilizacja zmierza do upadkuwink W XIX wieku był miliard ludzi, dzis, dzieki nauce i medycynie, jest ponad 7, pod koniec wieku ma być ok. 10-12 miliardów ludzi. Rodzą się oni głównie w Afryce i Azji. Jak myslisz, usiedza tam w ścisku, biedzie i strachu do końca wieku?wink
              • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 18:36
                Dobra.. pounosiłam się, dałyśmy se po razie (albo dwatongue_outP) i wystarczy. A co do końca wieku - to póki nie wymyślą części zamiennych, to juz mnie wtedy nie będzie, to i wkurwiać sie nie będę - chyba, że w piekle albo niebie będzie wolnotongue_outP. Buzi w weckend Dlańka - napijmy sie lepiej piwatongue_outPP
                • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 19:06
                  No więc nie ma co sie na zapas gorączkowac, szkoda pikawki, napijmy sie zimnego browca. Ciumwink
                  • andziulec Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 19:17
                    Wasze zdrówko wypiję <whisky pije> big_grin
                    • magiczna_marta Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 20:39
                      Jak to baby, na koniec się nachlały. No to zdrowie wasze w gardło nasze wink
                      • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 22:10
                        A co nam zostało Maguczna stara gwardio?smile) Najebać sie jak szpaktongue_outP Może być Anatoltongue_outP
                        • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 11.09.15, 22:11
                          No ta.. jak widać dwa piwa swoje robią Magicznatongue_outP
                          • magiczna_marta Re: Ja już tego nie mogę czytać 12.09.15, 18:05
                            2 piwa i się literki mylą- starzejecie się kuliżanko

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka