Dodaj do ulubionych

Ja już tego nie mogę czytać

07.09.15, 20:57
Otwieram forum: emigranci, otwieram portale informacyjne: emigranci. Otwieram FB: emigranci. Chyba mi z lodówki zaraz wyskoczą.
Obserwuj wątek
      • melancho_lia Re: to uchodźcy, nie emigranci 09.09.15, 07:25
        Nie wszyscy są uchodźcami. Denerwuje mnie takie zaklinanie rzeczywistości nazywanie wszystkich z tego tłumu uchodźcami- spora część poszukuje lepszego zycia - we własnych krajach zagrożeni nie są. Tam sa nie tylko Syryjczycy...
        • anetchen2306 Re: to uchodźcy, nie emigranci 13.09.15, 12:04
          Dokladnie.
          Dam przyklad z "zycia".
          Z ostatniego tygodnia.
          Niedaleko mnie, w moim powiatowym zapyzialym, niespelna 4-tysiecznym niemieckim miasteczku, ulokowano dom dla potencjalnych azylantow (bo tak oficjalnie zwac ich trzeba: WSZYSCY ubiegaja sie o azyl). Obecnie przebywa tam prawie 700 osob, tendencja zwyzkowa.
          Owszem, sa wsrod tej grupy uciekinierzy z terenow objeta kleska wojny (domowej). Jednak jest to grupa nieproporcjonalnie niska, wiekszosc mieszkancow to osoby przybyle z Serbii, Kosowa, Albanii, Macedonii ... Sporo osob z Maroka, troche z Erytrei. Ponad polowa (!) nie legitymuje sie ZADNYM dokumentem tozsamosci. Trzeba wierzyc wiec na slowo, ze sa tymi, za ktorych sie podaja.
          Na prawie 700 mieszkancow jest tylko pare dzieci w wieku wczesno szkolnym (6-10 lat).
          Skad mam te dane? Pracuje w szkole, pomagamy w tymze osrodku, dostalismy dane dotyczace liczby dzieci podlegajacych obowiazkowi szkolnemu.
          Od tygodnia w miasteczku grupkami, na kazdym skrzyzowaniu (nie wiem, dlaczego "krzyzowki" ciesza sie u nich tak duzym uznaniem) siedza mlodzi mezczyzni. Srednia wieku 20-25 lat. Kobiety z dzieckiem lub rodziny spacerujacej po miasteczku jeszcze nie widzialam. Widuje wylacznie mlodych mezczyzn.
          Nie mam pojecia, jak Niemcy na dluzsza mete (miesiace, lata) podolaja temu "wyzwaniu".
          Znam osobiscie jedna rodzine z Syrii.
          Mieszkaja w De od ... 3 lat.
          Po dramatycznych przejsciach (starszy syn, 10-latek, podczas ucieczki zagubil sie, odnalazl go PO ROKU w jednym z obozow na terenie Turcji Niemiecki Czerwony Krzyz), posiadaja dokumenty tozsamosci, posiadaja historie udokumentowana przez Czerwony Krzyz ... I statusu azylanta nadal nie maja sad 3 lata i NIC. Ojciec rodziny nadal nie ma pozwolenia na prace.
          Nie wierze wiec w zapewnienia, ze tym ludziom zapewni sie prace, dach nad glowa, przyszlosc. I to w ciagu najblizszych miesiecy! To zwykle oszukiwanie samych siebie i tychze ludzi.
    • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 00:37
      Dlani nie przekonacie. Ona jest dobra dla ludzi. Tyle, że nie bierze pod uwagę jacy to ludzie. A to są ludzie niebezpieczni. Nie na darmo masz zdjęcia i pytanie znajdź kobiety i dzieci. Tam ich nie masmile) Są młode byczki, głoszące swoją - jedynie słuszna religię.
      Ja wiem, że chrześcijanie robili to samo... W średniowieczu... Chyba jednak ludzkość posunęła się na przód.. a oni zostali.....
      • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 00:41
        Aha i ona nie bierze pod uwagę, że Ci ludzie zarażają jej i jej dzieciom. Uważa, że to będzie tak pięknie.. kwiatki kwitną i są sobie imigranci.. to zupełnie tak samo jak z aborcją - jest nakaz utrzymania ciąży nawet z defektami. Uródź - a potem się zobaczy jak będzie..
        • dlania Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 09:56
          Wiesz Mandzi, skoro zmyślasz moje słowa, to sama sobie z nimi dyskutuj.

Ale z tym rozwojem chrzescijan od średniowiecza to dałaswink Jakoś ci umkneły kontrreformacja, kolonializm, niewolnictwo, Ku-Klux-Klan (wciąż żywy, własnie w wyd. Czarne wychodzi nowa ksiązka), II wojna światowa i holokaust, Jugosławia i setki ludobojstw w chrzescijańskich częściach światawink I to wszystko w średniowieczu, no patrz ty!
          • mandziola Re: Ja już tego nie mogę czytać 10.09.15, 22:49
            A gdzie napisałam, że tak powiedziałaś?? Napisałam, to co ja uważam o Tobie.. I to było w tonie ironicznym.. hmmm może sarkazm???
            Empatia zatkała Ci mózg.. nie widzisz że oni robią hidżrę? Wiesz co będzie za chwilę? Każdy z nich ściągnie tu 10 osób ze swojej rodziny. Za te 10 lat będę musiała się kanałami przedzierać do śródmieścia.
            Czemu nie gardłujesz za ściągnięciem Polaków z terenów rosyjskich, które kiedyś były polskie. Ja naprawdę nie mam nic przeciw Ukraińcom uciekającym przed wojną. Ale nie życzę sobie, darmozjadów w takiej ilości, którzy tak naprawdę nie uciekają przed wojna i do tego zaprogramowani są na ubranie mnie w hidżab i nawrócenie na swoja wiarę - albo śmierć.
            Oni chcą SOCJALU. Ci, którzy uciekają przed wojną są w obozach uchodźców w Turcji, w Algierii. Tu są młode byczki a kobiety i dzieci to margines. Co zrobili we Włoszech - zgwałcili zbiorowo swoja opiekunkę - nooo zajebiści uchodźcy..
            Bardzo miło ze strony Włoch, Grecji i Niemiec, że maja do Polski pretensje, że tak mało uchodźców przyjmujemy, wyzywają nas od ksenofobów.. tia.. Tylko dzięki temu, że jesteśmy społeczeństwem zamkniętym i do tego nasz socjal jest skromny,nie ma u nas zamachów, nie ma wysadzania metra itp.
            Dla reszty Europy solidarność tak,, ale jak im jest wygodnie.. Jakoś wtedy gdy my ich potrzebowaliśmy solidarność zeszła na drugi plan. I nie mów mi o paczkach za solidarności, bo to nie ta skala. Aha i przyjmowanie imigrantów z kultury europejskiej, to jednak co innego niż przyjmowanie islamistów.
            A to wszystko o czym piszesz - kontrreformacja - to chyba coś Ci się pomyliło, kolonializm mimo wszystko to było setki lat temu, Ku-Klux-Klan - nie pochwalam, ale jednak chyba przesadzasz w porównaniach (szczególnie w Polsce). Co do reszty - wygooglaj sobie ile zginęło chrześcijan z powodu chęci rozlewu krwi u muzułmanów, a ile zginęło muzułmanów.
            Dla mnie sprawa jest prosta albo my, albo oni. Europa jest głupia. Zamiast całe Nato wejść tam i zrównać z ziemia państwo islamskie (celowo małą literą), to zastanawia się co zrobić z uchodźcami, z których 3/4 to emigranci ekonomiczni.
            I jeszcze taka puenta.
            Pamiętasz matkę, z Czeczenii, która straciła dzieci przedzierając się przez zielona granicę? Jej mąż, zdziwiony, że tu trzeba pracować 8 - 16, wyniósł się wraz z rodzina do Szwecji, gdzie będzie sobie żył z socjalu..

Ja mam to w dupie. Ja chcę żyć w kraju w którym się urodziłam i jest w nim coraz lepiej. Wiadomo każdy pomarudzi, ja też, ale państwa zachodnie już przejechały się na swojej tolerancyjności i otwartych granicach.
            Także kochana moja.. tradycyjnie i

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka