Dodaj do ulubionych

alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomoc :)

09.05.15, 11:55
po przeczytaniu wielu wątków adriana_fenig stwierdziłem że bardzo chciałbym byś podzielił się swoimi doświadczeniami odnośnie olejków które sporządzsz. Piszę bo na forum borelioza o tym wspominałeś. Proszę o podanie składów i źródeł zakupu i działania.

Bardzo proszę o nie pisanie o olejkach nemo które mnie nie interesują. Liczę na praktyczną pomoc w poznawani u poszczególnych olejków i najlepszych źródeł zakupu przez Adriana i innych smile

Mam dostęp do Iherb choć nie wiem czy tamte olejki są dobre i czy kupować droższe czy tańsze np. :

Lepszy

Tańszy
Obserwuj wątek
    • ada.72 Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 13.05.15, 10:30
      Witam
      Jestem w trakcie leczenia antybiotykami rozsianej 11-letniej boreliozy.
      Leczenie dopiero zaczęłam i nie planuję dłuższej terapii niż 3-6 miesięcy.
      Muszę troszkę powybijać krętactwo i doprowadzić organizm do stanu sprzed roku.
      Bardzo proszę o pomoc: Jak przygotować się do przejścia z antybiotyków na leczenie naturalne.
      Mój lekarz pozwolił mi brać w trakcie leczenia zioła, oprócz szczeci i citroseptu.
      Na razie biorę tylko vilcacorę, o czystku trochę poczytałam i mam mieszane uczucia co do jego działania, na mnie nie zrobił wrażenia ? może gdybym uwierzyła w jego uzdrawiającą moc...
      Piszę w tym wątku, gdyż mnie również nie interesują olejki dr nemo.
        • m_a_l_g_o_s_i_a Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 14.05.15, 20:51
          Stosowałam olejki polskie i ukrainskie . Ukrainskie są jakosciowo lepsze i tansze od polskich.
          Przykładowa mieszanka działająca bakteriobójczo , przciwzapalnie , przeciwbólowo
          pobudzająco psychicznie i fizycznie;
          olejek eukaliptusowy , lawendowy, rozmarynowy, laurowy, jałowcowy, muszkatułowy, gozdzikowy , sosnowy, pichtowy, tujowy. Olej bazowy z dziurawca . Można dodać nalewkę z arniki , wyciąg olejowy z papryczek chili lub imbiru . Najlepiej wcierać wzdłuż kręgosłupa w miejscu przebiegu meridianu pęcherza moczowego.
        • adrian_fenig Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 14.05.15, 21:45
          emsik7 napisał(a):
          To te olejki z Iherb nic nie są wartesad ?
          Wreszcie ktoś napisze o własnych mieszankach - to jest to!

Ja najwięcej pozytywnych doświadczeń mam z olejkami ukraińskimi. Te z iherb też pewnie są dobre, ale nie ma sensu sprowadzać coś ze Stanów, jak w Polsce są dostępne tanie i dobre olejki od sąsiada zza "miedzy".
          Muszę przyznać, że ten wątek mnie bardziej zmotywował i już się zabrałem się za opisywanie olejków, kompozycji, dawkowań. Okazuje się, że sporo tego wszystkiego się nazbierało, ale do przyszłego tygodnia wszystko opiszę.
          • emsik7 Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 15.05.15, 14:39
            adrian_fenig napisał:

> Muszę przyznać, że ten wątek mnie bardziej zmotywował i już się zabrałem się za
            > opisywanie olejków, kompozycji, dawkowań. Okazuje się, że sporo tego wszystkie
            > go się nazbierało, ale do przyszłego tygodnia wszystko opiszę.

tak będzie najlepiej bo wtedy można się podzielić doświadczeniami ze stosowaniem różnych składników. Nie ma innej możliwości poczytać o olejkach jak Twoje doświadczenia które opiszesz. tylko proszę nie pisz o dr Nemo, a o Twoich doświadczeniach ze poszczególnymi olejkami bo to właśnie ma sens smile
            • adrian_fenig Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 15.05.15, 15:14
              emsik7 napisał(a):
              tylko proszę nie pisz o dr Nemo, a o Twoich doświadczeniach ze poszczególnymi olejkami bo to właśnie ma sens smile

Nie napiszę nawet jednego słowa na temat olejków Jana Wojcierowskiego vel nemo.

A tak swoją drogą, nieustannie ciekawi mnie ogólna niechęć do olejków nemo. Facet pomógł wielu ludziom (w tym mi), wymyślił całą ideę leczenia boreliozy olejkami eterycznymi, a w zamian otrzymał falę krytyki. Dziwne i bez sensu...
                  • ada.72 Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 18.05.15, 10:46
                    Byłabym skłonna wypróbować nawet olejki ?dr nemo?, gdyby ich skład i źródło (autor) nie było tajemnicą.
                    Nie stosuję rzeczy nieznanych. Jest wiele substancji łagodzących dolegliwości do aplikacji na skórę, które również mają poważne skutki uboczne.
                    Oczywiście wygodniej dla mnie byłoby zakupić gotowy specyfik, nie mam czasu na szukanie składników wysokiej jakości i domową produkcję olejku tylko dla siebie, choroba i tak zabiera mi zbyt dużo czasu z życia.
                    Jeżeli ktoś chce mi sprzedać gotowe lekarstwo to ja chętnie kupię. Warunkiem jest rzetelna informacja o składzie.
                    • jan440 Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 19.05.15, 07:51
                      Emsik.
                      Doświadczenia z poszczególnymi olejkami są bez sensu bo nie ma zawartego w takim opisie efektu synergii.
                      Piszesz,że dorabiałaś naganianiem przez internet. Masz doświadczenie więc napisz co jest prawdą a co nie. Co jest tylko naganianiem klientów. Czy to, że olejki nie działają, czy to, że wpisy stosujących są sfałszowane?

A może reakcje po olejkach są wymyślone, a może są to osoby wymyślone?
                      Napisz konkretnie, masz doświadczenie, może my z Adrianem też jesteśmy wymyśleni a prawdziwe są realacje np. takiego Bodexa, wrotka czy psa którzy olejków nigdy nie stosowali.
                      Napisz czy bardziej ja czy Adrian wymyśliliśmy swoją boreliozę. Napisz ile tysięcy zarabiamy na zachwalaniu olejków.

Ada.
                      Składy olejków są wyraźnie podane na stronie internetowej. Od przynajmniej 4 lat jak są stosowane olejki dr Nemo nie było w całym internecie ani jednego wpisu mówiącego o tym, że osoba stosująca olejki nie uzyskała informacji na temat ich składu.

Chciałbym Ci wytłumaczyć 1 prostą rzecz, postaram się zrobić to tak aby Cię nie urazić. Musisz zrozumieć podstawową rzecz - w fitoterapii nie ma i nie będzie istnieć rzetelna informacja o składzie.

Nie można miar stosowanych przy rzeczach sztucznie wymyślonych i produkowanych odnosić do surowców naturalnych. Na świecie będzie np. ze 100 producentów olejków oregano, każdy z tych olejków ma inny skład bo musi tak być - dlaczego tak jest przeczytaj na mojej stronie.
                      Możesz oczywiście robić sobie badania chromatograficzne tylko problem powstanie już na starcie - co ma być wzorcem i co ma chromatograf sprawdzać i jak go ustawić?

Adrian.
                      Z niecierpliwością czekam na Twoje kolejne posty. Jestem na 90% przekonany, że użyjesz właściwych stężeń, proporcji i olejków aby każdy mógł sobie sam kupić i namieszać i sprawdzić jak potężną bronią są olejki.
                      Mam nadzieję, że podasz przynajmniej z 2,3 składy aby każdy mógł się przekonać, że każdy skład będzie działał.
                      Ludzie nie rozumieją tego, że kompozycji olejkowych jest przynajmniej kilkaset jeśli nie nieskończona ilość.

Nie ma najmniejszych szans na to, że ktoś wymyśli jakąś kompozycję leczącą wszystkich ludzi z boreliozy czy koinfekcji. Szczególnie to dotyczy ludzi z wieloletnią infekcją czy po ILADS z utrwalonym biofilmem. Takie mieszaniny mogą być skuteczne jedynie do świeżych infekcji.

Przy zadawnionych infekcjach kluczem do wyleczenia jest naprzemienne stosowanie olejków z nalewkami. Tylko rotacja odpowiednio silnych środków daje szanse na sukces.

Zresztą dokładnie tak samo jest np. w ILADS - przecież nie ma chyba ani 1 publikacji naukowej mówiącej o tym, że zastosowanie jakiegoś jednego abx-u może kogoś wyleczyć z wieloletniej boreliozy.

Kto wierzy niech stosuje zioła w proszku, to, że są skuteczne nie ulega wątpliwości (najczęściej 1 czy paru stosujących na 100 stosujących się wyleczy), problem tylko w tym, że są wielokrotnie słabsze od olejków czy nalewek.
                        • jan440 Re: alternatywa dla olejków dr nemo prośba o pomo 19.05.15, 14:24
                          Ada
                          Na co komuś informacje o składzie jak czegoś nie używa?
                          Moje kompozycje olejkowe nie są lekami, możesz używać LEO. Używałaś?

Dokładne informacje o składzie mogą otrzymać osoby:
                          a/ używający moich olejków
                          b/ stosujący dodatkowo inne środki, chodzi o unikanie konfliktu

Parę lat temu były dokładne informacje o składzie ale ludzi kupowali badziewne składniki a potem mieli pretensje do mnie pretensje, że nie działa. Już nie popełniam takich błędów. Korzystam z rad gumppka i nie podaję publicznie wszystkich informacji.

Gdzie m.in.kupuję - jest informacja na stronie, choć niepełna bo ostatnio kupowałem np.5 kg olejku czosnkowego w firmie Essence.

Jak sprawdzam jakość - to moja sprawa. W każdym razie nie było jeszcze nigdy informacji aby moje olejki komuś zaszkodziły bo jest to po prostu niemożliwe, zresztą nie wymagam jak niektórzy łykania olejków boreliozowych.

Emsik
                          Jak nie chcesz się wgłębiać to po co o czymś piszesz. Zakładam, że jesteś osobą pełnoletnią więc zachowuj się odpowiednio.
                          Musisz zrozumieć proste podstawy - każdy olejek wyprodukowany przez dowolną osobą będzie działał na każdego inaczej. A Ty wymagasz aby już z góry, na samym początku ktoś Cię okłamywał i pisał o działaniu jakieś kompozycji.

Twój podział na lepszy i tańszy jest, nie napiszę jaki. Jako przykład wybrałaś jakiś olejek, chodzi oczywiście o ten sam olejek, różnica w cenie wynika tylko i wyłącznie, że jeden jest z certyfikowanych eko upraw a drugi nie. Ja nie podejmuję się oceny który jest lepszy

A tak ogólnie to jest to bicie piany, zaczekajmy aż Adrian poda składy i miejsce kupna. Załóżmy, że wszyscy kupią olejki z tej samej partii i tak samo pomieszają. Zobaczymy efekty.

Wirtualnie, poprzez pisanie o nich to niestety nie działają, trzeba wypróbować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka