Dodaj do ulubionych

Wesele bez oczepin?

06.09.14, 15:00
byliście kiedyś na weselu bez oczepin? ja strasznie nie lubię tego zwyczaju i najchętniej kiedyś na swoim bym ich nie robiła... pewnie rodzina mnie za to zje, ale może nie tylko ja jestem przeciwniczką oczepin? :P
Obserwuj wątek
  • jurek_band Re: Wesele bez oczepin? 10.09.14, 12:55
   Grałem na kilku weselach bez jakichkolwiek oczepin i jakoś poszło, ale powiem szczerze, jest to nasza, stara Polska tradycja i trochę szkoda jej nie podtrzymywać, to tak jakby mieć Wigilię bez choinki i opłatka. Jednak to Twoje wesele i zrób tak, abyś była szczęśliwa i zapamiętała ten najpiękniejszy swój dzień. Zrób jak tu juz ktoś podpowiadał , muszka -welon, nowa młoda para 10 s tańca, Sto Lat i bawimy się dalej. I wilk syty i...
   • nigolla Re: Wesele bez oczepin? 15.09.14, 16:09
    Tradycja, ale wieśniacka, prawie wszystko ma nawiązania do seksu, a ponieważ najchętniej bawią się panowie po 60tce w tej części wesela to dla mnie osobiście obrzydliwe to wszystko jest.
    • jurek_band Re: Wesele bez oczepin? 15.09.14, 16:23
     Nigola, z łapania welonu czy muchy jeszcze dzieci się nie narodziły, gdyby tak było nie byłoby niżu demograficznego, a panowie 60+ w 99,99% nie biorą w tym udziału więc nie wiem skąd taka opinia, miałaś jakiś "zły dotyk" jeszcze jakieś inne złe doświadczenie ?
  • marz12ka Re: Wesele bez oczepin? 11.09.14, 11:10
   byłam na weselu gdzie młodzi wczesniej ustalili z orkiestrą ze oczepiny maja być bardzo krótkie bez przesadnych przyśpiewek i zbednych konkursów i wszystko odbyło sie sprawnie i nawet mi sie podobało więc moze idź na kompromis i zrób to samo symboliczne oczepiny ustalone wczesniej z orkiestra i po krzyku ;)
   • anikssa Re: Wesele bez oczepin? 12.09.14, 14:06
    przekonaliście mnie :))) nie mogłam się wyzbyć skojarzenia oczepin ze sprośnymi i głupawymi zabawami... tzn. nie mogę do tej pory, ale w sumie takie mini oczepiny mogą być :)
    a w zasadzie to skąd się wziął ten zwyczaj? tak go nie lubię, że nigdy się nad tym nie zastanawiałam :P
    • ania.p27 Re: Wesele bez oczepin? 15.09.14, 19:40
     To nie moja "bajka", dlatego m.in z tego powodu u nas nie będzie "typowego polskiego wesela". Wychodzę z założenia, że to nasz dzień i nasza decyzja, jak chcemy do przeżyć. Jednak nie zgodzę się, że oczepiny to tylko "świńskie zabawy". Byłam Świadkową na takim ślubie, gdzie oczepiny były genialne zorganizowane np. konkurs pomiędzy rodziną Pan Młodego a Pani Młodej i wszystko bez podtekstów. Warto poszukać inspiracji w necie, a też dużo zależy od zespołu - oni powinni zaproponować - z doświadczenia - różne warianty takich zabaw.
  • mecenasmars Re: Wesele bez oczepin? 21.01.15, 19:30
   Zdarzają się takie wesela, kilka razy graliśmy. W ramach czy zamiast oczepin zwykle jednak był jakiś podniosły moment: podziękowanie dla rodziców, prezentacja życia pary młodej, tort, fajerwerki etc. Osobiście nie zauważyłem żeby było jakieś gorsze od innych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka